Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[VIDEO] Dejan (2013.), dokumentarni film

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.04.2013. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žao mi dečka, ne čini se kao neki koji ne bi radio, a i iz onoga što govori jasno je i da preživljava povremenim radovima. Očito ih nema dovoljno.

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.04.2013. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Carobnica je napisao/la (Pogledaj post): › Žao mi dečka, ne čini se kao neki koji ne bi radio, a i iz onoga što govori jasno je i da preživljava povremenim radovima. Očito ih nema dovoljno.


konačno je netko primjetio..čovjek između ostalog kaže da je čistio tavane,podrume,garaže al ga je kum zajeb'o pa je uzimao sve što valja a njemu mauna..sad radi sa čovjekom koji ne treba te stare stvari..ako se sjećam, rekao je kako ide čistit snijeg i cijepat drva za 20kn al mora prvo nešto pojesti da se ne sruši..uglavnom, mislim da ne treba ljude osuđivati iz ovih ili onih razloga jer nikad ne znaš što život nosi..baš sam nedavno čitao ili gledao o nekoj ženi beskućnici pa je pitaju kako to da je beskućnik..mislim da je bliže 50tim godinama..i ona kaže, živjela je normalnim životom sa mužem, radila...i onda ju je muž ostavio, u međuvremenu je izgubila posao, više nije mogla plaćati stanarinu pa je morala van..vrlo jednostavno..u jednom trenutku živiš mirnim obiteljskim životom a u drugom si na ulici bez ikakve perspektive..jednostavno ima ljudi koji se iz ovih ili onih razloga ne mogu snaći u društvu, godine idu, vrijeme ih gazi a oni ne vide izlaz iz svoje situacije..ili slučaj onog mladog profesora u Zagrebu što obilazi kontejnere..u jednom trenutku je najobičniji student koji živi uz roditeljsku potporu mirnim životom a u drugom profesor bez pomoći roditelja na "rubu društva" i jedini izlaz koji vidi je traženje plastičnih boca po kontejnerima...tko takve ljude može osuđivati?
za ovog momka ni ne znamo što se s njim događa, zašto je to tako..u prvom pozivu Vinku Pejiću kaže" usamljen sam a nemam ni šta za jesti"..vrlo znakovito jer je poziv upućen pred božićne i novogodišnje blagdane ako se ne varam..dalje govori da prima injekcije za smirenje i ne znam što..najlakše je reći"to je neradnik, nek uzme motiku u ruke"...život je takav kakav je, svatko od nas se bori kako zna i umije..čovjeku samo želim da nađe neki posao, stančić dostojan čovjeka i još ako nađe neku srodnu dušicu...od srca mu to želim..


Zadnja promjena: Osječanin; 10.04.2013. 14:50; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krvavi_perec
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.04.2013. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ono što ja primjećujem u zadnje vrijeme, jest da su mnogi ljudi mlađe generacije počeli probleme rješavati medikamentima.
Ne znam, nekako mi nije normalno piti tablete za smirenje (ili slično) u dvadesetima/tridesetima.
Naravno da svakoga može zadesiti neka nesreća u svakoj životnoj dobi, ali općenito to liječenje "problema" tabletama je meni pomalo zastrašujuće.

Nadalje, stvarno šteta što ne znamo nekakvu dodatnu pozadinu oko cijele ove priče, kao npr. od koliko razgovora je sastavljen ovaj film, u kojem vremenskom periodu i gdje se gospodin nalazi kako bi mu se pomoglo jer ovako ispada da je to samo promotivni film Vinka i Luke Pejića?
Isto se nadam da je Vinko Pejić iskoristio svoj medijski položaj kako bi potaknuo ljude ili organizirao neku akciju da se pomogne ovom čovjeku - ne slušam taj radio tako da ne znam ako jest.

_________________
Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi iz ljubavi. - Aristotel
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.04.2013. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ova priča(Vinko vs. Dejan) me nekako podsjeća na film "Joe Dirt"..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: