Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



mPrijevoz: Osječani će se prvi u Hrvatskoj moći voziti u vozilima GPP-a koristeći NFC tehnologiju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.04.2013. 12:39 
Naslov:  mPrijevoz: Osječani će se prvi u Hrvatskoj moći voziti u vozilima GPP-a koristeći NFC tehnologiju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U suradnji s Gradskim prijevozom putnika Osijek, Vipnet će svojim korisnicima od idućeg tjedna ponuditi mogućnost korištenja mobilnog uređaja kao mjesečne prijevozne karte u autobusima i tramvajima.

Vipnet će od idućeg tjedna u suradnji s Gradskim prijevozom putnika Osijek, a u okviru usluge Vip mPrijevoz, korisnicima ponuditi pohranjivanje „Butra“ kartice Gradskog prijevoza putnika Osijek na NFC SIM karticu i omogućiti njenu obnovu i korištenje pomoću mobilnog uređaja. Riječ je o zajedničkom projektu Vipneta, Gradskog prijevoza putnika Osijek, pulske tvrtke Penta i francuske tvrtke Oberthur Technologies, namijenjenom prije svega Vip pretplatnicima koji su ujedno i vlasnici pametnih telefona koji podržavaju NFC tehnologiju. Uslugu će u početnoj fazi testirati 20 odabranih korisnika, a nakon 30. svibnja korištenje Vip mPrijevoz usluge biti će omogućeno ostalim korisnicima uz neograničenu mogućnost proširenja korisničke baze u budućnosti. NFC tehnologija u sprezi sa SIM karticama i mobilnim uređajima omogućuje razvoj usluga za dijeljenje sadržaja, beskontaktno plaćanje te uporabu mobilnog uređaja kao elektroničke putničke karte ili ulaznice.

- Korisnicima nastojimo maksimalno olakšati svakodnevicu te im ponuditi jednostavne, kvalitetne i sigurne usluge. Jedna od takvih je i ova usluga, prvo NFC rješenje u Hrvatskoj koje koristi SIM karticu, što znači da korisnici neće morati lijepiti naljepnice i druge dodatke na svoje uređaje kako bi mogli koristiti uslugu. Ovime korisnicima olakšavamo svakodnevne situacije te im omogućavamo da se fokusiraju na bitne stvari u životu te tako štede svoje vrijeme i novac - rekao je Mario Cvitković, član Uprave Vipneta.

Vipnet s nadogradnjom Vip mPrijevoz usluge korisnicima nudi praktično rješenje koje iskorištava kapacitete NFC tehnologije te istovremeno garantira sigurno korištenje. Za početak korištenja potrebno je posjetiti Vip centar Osijek i svoju postojeću SIM karticu zamijeniti novom koja podržava ovu tehnologiju. Pritom će korisnikova „Butra“ kartica biti pohranjena na novu NFC SIM karticu. Korisnici će prilikom korištenja ove usluge imati potpunu kontrolu troškova na svojim uređajima, na kojima će pomoću posebne Vip mPrijevoz aplikacije moći vidjeti vrijednost karte ili rok isteka mjesečne karte, te izvršiti obnovu karte bez posjeta prodajnom mjestu, a plaćanje obaviti preko Vip pretplatničkog računa. Mogućnost obnove „Butra“ karte bilo kad i bilo gdje dodatna je pogodnost koju pruža mobilno plaćanje, a osim Vip mPrijevoza, u Vipnetovoj ponudi nalaze se i druga mcommerce rješenja poput mOsiguranja, mParkinga i mGaraže koja su odlično prihvaćena kod korisnika.






Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.04.2013. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je totalno bezveze! Bolje da omoguce nadoplatu putem interneta, svaka butra ima svoj broj odnosno svog vlasnika koji bi je nadpolatio preko njihovih web stranica preko kreditne kartice,tekuci racun itd.. za ovaku stvar sto oni sad nude sa vipom je skupo i neisplativo ako je njima u interesu da 2% putnika korisiti uslugu onda samo naprjed!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.04.2013. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Coca Cola, hm, cemu nadoplata preko neta, kad se moze nadoplatiti u svakom vozilu?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2013. 15:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo jedan prijedlog na koji neću tražiti autorska prava Laughing

uvedite besplatni internet u sva vozila GPP-a, to je po meni mnogo bolja odluka, nego ovo sa vip butrom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.04.2013. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
@Coca Cola, hm, cemu nadoplata preko neta, kad se moze nadoplatiti u svakom vozilu?

A zasto nebi rasteretili vozace njihov posao ionako nije da naplacuju karte nego da voze tramvaj.. btw. ovo sto oni predlazu je za njih jeftina varijanta jer ce sam korisnik morati dati novaca za novi mobitel i karticu (SIM) te sam otici kod sada trenutno jednog mobilnog operatera s kojim ce vjerojatno morati potpisati ugovor a to sve govori da gpp skoro pa nista ne kosta.. moje je misljelje da ovo nece zazivjeti..

Danas svatko ima pristup internetu i svi imaju kreditne kartice,tekuce racune i logicno bi bilo da mozes preko njhove web stranice nadoplatiti racun (butru) to bi bilo izuzetno efikasno i jednostavno..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.04.2013. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ako su već smislili ovakvo što, glupo se ograničiti na samo jednog operatera....
...ne vjerujem ni ja da će zaživjeti, pola ljudi u gradu ne zna da mogu platiti kartu i Dinersom, npr....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.04.2013. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobra fora.

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.04.2013. 16:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): › evo jedan prijedlog na koji neću tražiti autorska prava Laughing

i bespla osječko da lakše prebrodimo ljetne vrućine vozeći se busevima i tramvajima

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2013. 16:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bolje da su napravili neku jednostavnu aplikaciju tipa "mparking", tko je zainteresiran, preuzme je bespla, i onda preko nje i bespla interneta u gpp-ovim vozilima (moja ideja), nadoplaćuju svoju virtualnu butru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2013. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): › evo jedan prijedlog na koji neću tražiti autorska prava Laughing

i bespla osječko da lakše prebrodimo ljetne vrućine vozeći se busevima i tramvajima

eto, dobra ideja. kad već neće ugraditi klimu u tramvaje i one odvratne buseve, nek barem dijele bespla osječko, i to crno, ja ću se odmah prvi voziti

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2013. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › @Coca Cola, hm, cemu nadoplata preko neta, kad se moze nadoplatiti u svakom vozilu?

 Koliko jedinica gradskog prometa, prometuje gradom?
Koliko računala sa pristupom netu, ima u Osijeku (uključujući i pametne telefone)?
U krajnjem slučaju, jedno ne bi trebalo isključivati drugo.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.04.2013. 6:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I što se onda dogodi kad ti se mobitel ugasi radi prazne baterije ?
Ideš lijepo kući pješke Smile

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2013. 7:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
evo jedan prijedlog na koji neću tražiti autorska prava Laughing

uvedite besplatni internet u sva vozila GPP-a, to je po meni mnogo bolja odluka, nego ovo sa vip butrom.


Ideja za besplatan internet u vozilima je u Gpp-u prisutna nekih 3-4 godine, a prije 2 godine je u par vozila i testiran bespla internet ali se nije skoro uopće koristio, pa ga nije niti imalo smisla uvoditi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
perica_snk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 19
Lokacija: Osk
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2013. 9:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la: ›
I što se onda dogodi kad ti se mobitel ugasi radi prazne baterije ?
Ideš lijepo kući pješke Smile


Nekoliko informacija - trenutno se ova usluga počinje testirati/nuditi preko VIPa, jer je VIP pokazao želju za suradnjom. Kada to pokažu i drugi operateri bez problema će se i oni uključiti. Ono što je sada 2% korisnika za godinu-dvije biti će 50% i više. A što se tiče prazne baterije - nikakav problem. Kao što butra ne treba napajanje tako ne treba ni NFC kartica na SIMu, pa će prijava (ali i kontrola) funkcionirati i sa ugašenim mobitelom.

_________________
divani.bloger.hr
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2013. 12:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tram111 je napisao/la: ›
milo_moje je napisao/la: ›
evo jedan prijedlog na koji neću tražiti autorska prava Laughing

uvedite besplatni internet u sva vozila GPP-a, to je po meni mnogo bolja odluka, nego ovo sa vip butrom.


Ideja za besplatan internet u vozilima je u Gpp-u prisutna nekih 3-4 godine, a prije 2 godine je u par vozila i testiran bespla internet ali se nije skoro uopće koristio, pa ga nije niti imalo smisla uvoditi.

Ideja je dobra, samo zna se tko su barem 50% korisnici gpp-ovih usluga, a to su umirovljenici

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: