Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Liječničke ordinacije od 1. travnja dobivaju zvjezdice

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2013. 10:24 
Naslov:  Liječničke ordinacije od 1. travnja dobivaju zvjezdice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od danas, 1. travnja, kreće novo ugovorno razdoblje Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i ordinacija primarne zdravstvene zaštite. HZZO je priopćio kako se od tog datuma u zdravsteni sustav uvode zvjezdice koje simboliziraju dodatne usluge koje liječnici mogu ugovoriti s HZZO-om, a koje će se plaćati mimo ugovorenih glavarina.

Svaka ordinacija bit će označena brojem zvjezdica (od 1 do 5) koji odgovara broju ugovorenih dodatnih usluga. Ordinacije koje ugovore svih pet dodatnih usluga bit će obilježene grafičkom oznakom s pet zvjezdica, a one koje prihvate pružati manji broj usluga dobit će oznaku s odgovarajućim brojem zvjezdica.

Jednim dijelom riječ je o uslugama koje ordinacije svojim pacijentima već pružaju, ali dijelom su to nove usluge koje će se pružati u novom ugovornom razdoblju. Svaka ordinacija u Hrvatskoj moći će ugovoriti svih pet usluga, no o liječnicima u primarnoj zdravstvenoj zaštiti ovisi koliko će usluga pružati. Niti jedna ordinacija ne mora ugovoriti dodatne usluge, no ako ih ne ugovori neće ih moći naplatiti od HZZO-a. One ordinacije koje pruže svojim pacijentima više usluga ostvarit će i veći prihod.

Dodatne usluge u ordinacijama opće medicine te u ordinacijama za zaštitu predškolske djece i zaštitu žena su organiziranje savjetovališta (jedno grupno savjetovanje mjesečno, odnosno najmanje 10 grupnih savjetovanja godišnje), sudjelovanje tima u e-zdravstvu (povezivanje svoje ordinacije u elektronički sustav e-naručivanja i e-uputnica), planiranje i pozivanje pacijenata na preventivni pregled u ordinaciju, uzimanje uzoraka za primarnu laboratorijsku dijagnostiku u ordinaciji i osiguranje termina za telefonsku konzultaciju s liječnikom.

I ordinacije dentalne medicine moći će svoje zvjezdice „zaraditi“ sudjelovanjem tima u e-zdravstvu, naručivanjem osiguranika u zadani termin, radom s osiguranim osobama s posebnim potrebama, kroz dostupnost u slučaju hitnosti te kroz organiziranje grupnog/specifičnog savjetovališta.

Novo ugovorno razdoblje između HZZO-a i ordinacija primarne zdravstvene zaštite trebalo bi, barem na papiru, donijeti znatno unaprjeđenje usluge koju će osiguranici HZZO‐a dobivati od svojih izabranih liječnika. Sačekajmo da vidimo hoće li se to doista i dogoditi ili će i ovo biti samo još jedna prvoaprilska šala iz našeg dragog HZZO-a.

Tekst: M.M./Osijek031.com

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2013. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

povratak komunizmu i crvenim zvijezdama...

ne bi bilo sa gorega da izvjese i cjenik za mito vezano za pojedine preglede tako da si pučanstvo može planirati kada će biti bolesno ovisno o kupovnoj moći kućnog budžeta

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.04.2013. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovim uslugama mogu doći do nezanemarive svotice od cca 700 kn dnevno Wink ,pa se nebi trebali čuditi kada nas u dogledno vrijeme budu zvali da nam ispiru uha (kao da toga nemamo već dovoljno Razz) ,ono što mene kopka kao stoku sitnog zuba je to da će većinu toga obavljati med . sestre a rijetko koji doktor će im taj dio posla i platiti kao što se dešavalo i sa vađenjima krvi i skupljanju drugih uzoraka .

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2013. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A kada će uvesti da pacijenti dodjeljuju te zvjezde, ili da barem sudjeluju dijelom u njihovom dodjeljivanju.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2013. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
A kada će uvesti da pacijenti dodjeljuju te zvjezde, ili da barem sudjeluju dijelom u njihovom dodjeljivanju.


to vec odavno imaš na stranici naj doktor

http://najdoktor.com/

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2013. 19:33 
Naslov:  Re: Liječničke ordinacije od 1. travnja dobivaju zvjezdice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
milo_moje je napisao/la: ›
A kada će uvesti da pacijenti dodjeljuju te zvjezde, ili da barem sudjeluju dijelom u njihovom dodjeljivanju.


to vec odavno imaš na stranici naj doktor

http://najdoktor.com/


da, međutim, hzzo ne priznaje ni pozitivne ni negativne komentare sa ove stranice. znači ako netko ima negativan komentar od strane pacijenta, nema sankcija za samog doktora. a ako ima pozitivan, neće dobiti neku nagradu za svoj rad.

međutim po ovom novom sustavu dodjeljivanja zvjezdica, što ordinacija ima više usluga biće više para, ali će biti manje vremena za pacijenta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2013. 19:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to što su oni naveli da ce određena usluga donjeti više zvjezdica za određenu ambulantu...je više manje samo mazanje ociju...jer kad realno gledaš...sve što je navedeno to vec sve ambulante i rade......

tako da od cijele te price ti kao pacijent možeš samo ocekivati kako ce na vratima osvanuti zvjezdice...a tebi ce biti isto ko i lani Wink

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2013. 19:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oni kao da izmišljaju toplu vodu, pa mažu nam oči zadnjih 20 godina.

pazi primjer: prije si išao u labos da ti vade krv za razne pretrage, sada ti vadi sestra u ordinaciji, znači više posla za samu ordinaciju i jedna usluga više, daj zvijezdu. a ovamo otpustili ljude iz labosa koji su ti prije vadili krv. logika?

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.04.2013. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobivaju zvjezdice i fiskalne blagajne.

A pacijenti??

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.04.2013. 7:37 
Naslov:  Re: Liječničke ordinacije od 1. travnja dobivaju zvjezdice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zvjezdice? stvarno? infantilizacija zdravstva je u tijeku, pa nam zvjezdice trebaju da znamo koji su "dobri" lijecnici, a istovremeno cijeli sustav puca po savovima?
Rolling Eyes

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.04.2013. 9:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zvjezdice tek kada doktor sam sve zadaće bude obavljao. Dakle pregled posebno rektuma.. vađenje krvi ..previjanje..izdavanje uputnica sdačno pozdravljanje sa pacjentom uz obvezno rukovanje..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.04.2013. 10:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lehi je napisao/la: ›
Zvjezdice tek kada doktor sam sve zadaće bude obavljao. Dakle pregled posebno rektuma.. vađenje krvi ..previjanje..izdavanje uputnica sdačno pozdravljanje sa pacjentom uz obvezno rukovanje..

znanstvena fantastika za neke liječnike...

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.04.2013. 10:08 
Naslov:  Re: Liječničke ordinacije od 1. travnja dobivaju zvjezdice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): › zvjezdice? stvarno? infantilizacija zdravstva je u tijeku, pa nam zvjezdice trebaju da znamo koji su "dobri" lijecnici, a istovremeno cijeli sustav puca po savovima?
Rolling Eyes


mc donalds sistem Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2013. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): › zvjezdice? stvarno? infantilizacija zdravstva je u tijeku, pa nam zvjezdice trebaju da znamo koji su "dobri" lijecnici, a istovremeno cijeli sustav puca po savovima?
Rolling Eyes


mc donalds sistem Sad

Medicinske sestre ća sa inekcijom u ruci, na rolama pičit po ordinaciji.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2013. 0:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jesu li to naše ambulante u kategoriji hotelskog smještaja?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: