Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osnovna škola Antuna Mihanovića u Osijeku uvodi školske uniforme

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2013. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno da sama školska uniforma nece odmah ukloniti vidljive socijalne razlike...al od necega treba poceti...
Što se tice mobitela...vecina škola je vec pocela uvoditi zabranu nošenja/korištenja mobitela...opcenito u školi....a kamoli za vrijeme sata....i to je isto ok

Slažem se da opcenito svi ovi postupci nece uciniti to da netko prestane biti siromašan ili da se netko još više obogati...al definitivno ovo je jedan od nacina da se klincima pokaže i ukaže da ako je netko siromašan...ne znaci da je manje vrijedan covjek
Jer uz sve fejsbuke igrice na playstationu gejfone i ostale pizdarije koje su odvukle djecu sa djecjih igrališta te izgubili onu car igranja na ulici.....samo još treba da klince naviknemo ako ne nosiš najnovije najke...ne vrijediš ništa.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
catwoman
Offline
Ukupno postova: 32
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.03.2013. 10:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
Naravno da sama školska uniforma nece odmah ukloniti vidljive socijalne razlike...al od necega treba poceti...
Što se tice mobitela...vecina škola je vec pocela uvoditi zabranu nošenja/korištenja mobitela...opcenito u školi....a kamoli za vrijeme sata....i to je isto ok

Slažem se da opcenito svi ovi postupci nece uciniti to da netko prestane biti siromašan ili da se netko još više obogati...al definitivno ovo je jedan od nacina da se klincima pokaže i ukaže da ako je netko siromašan...ne znaci da je manje vrijedan covjek
Jer uz sve fejsbuke igrice na playstationu gejfone i ostale pizdarije koje su odvukle djecu sa djecjih igrališta te izgubili onu car igranja na ulici.....samo još treba da klince naviknemo ako ne nosiš najnovije najke...ne vrijediš ništa.....

Upravo tako. Cilj je da se djeci skrene pažnja sa nebitnih stvari i da ih se usmjeri na one bitne: učenje, druženje, volontiranje, sportske i sve ostale aktivnosti koje se sve više zanemaruju i kroz koje se, na pravi način, iskazuje njihova kreativnost i individualnost

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
rodaroda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 177
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2013. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

!nnovation je napisao/la (Pogledaj post): ›
catwoman je napisao/la (Pogledaj post): › .pored spomenutih eliminiranja socijalnih razloga, smatram da djeca u toj dobi ne bi trebala izražavati svoju individualnost i kreativnost putem odjeće, obuće, nakita i sl.


a putem cega ce?pa to su djeca..ali ajde ok, idemo sasjeci problem zato sto mala martina fura minicu na sat.

Sve gledate kroz prizmu bogat/siromasan..po cemu ste vi onda pametniji od te djece?
Ubijati neciju individualnost, nebitno u kojem dobu, smatram zlocinom.
i to je to.

Ovo mi zvuči kao modna blogerica. Wink

Individualnost i kreativnost se ne potiču/izražavaju odijevanjem.
Ovo je dobar način da oni koji misle da su bolji od ostalih baš time što se ističu markiranom odjećom shvate da to nisu.
Tako će se, kao što je netko već rekao, više pažnje posvetiti važnijim stvarima.

Na fotografijama se vidi da su to sasvim pristojne polo majice koje su komotne i lako se održavaju. Nisu kao one kute u kojima smo se mi "dinstali" i nismo ni mogli ruku podići kako treba je su bile krute i nosile se preko džempera ili majice. Ovo podržavam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.03.2013. 21:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nosila sam kutu sve do velike mature i nije mi to smetalo. Rodbina iz USA mi je slala lijepu odjeću kakve u to vrijeme nije kod nas bilo, ali se zato nisam osjećala ni bolja ni vrijednija od drugih jer su me roditelji naučili skromnosti i da odijelo ne čini čovjeka.

Nadam se da ove najavljene jeans suknje neće kod nekih curica biti super-minice Confused Wink

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2013. 22:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rodaroda je napisao/la (Pogledaj post): ›
!nnovation je napisao/la (Pogledaj post): ›
catwoman je napisao/la (Pogledaj post): › .pored spomenutih eliminiranja socijalnih razloga, smatram da djeca u toj dobi ne bi trebala izražavati svoju individualnost i kreativnost putem odjeće, obuće, nakita i sl.


a putem cega ce?pa to su djeca..ali ajde ok, idemo sasjeci problem zato sto mala martina fura minicu na sat.

Sve gledate kroz prizmu bogat/siromasan..po cemu ste vi onda pametniji od te djece?
Ubijati neciju individualnost, nebitno u kojem dobu, smatram zlocinom.
i to je to.

Ovo mi zvuči kao modna blogerica. Wink

Individualnost i kreativnost se ne potiču/izražavaju odijevanjem.
Ovo je dobar način da oni koji misle da su bolji od ostalih baš time što se ističu markiranom odjećom shvate da to nisu.
Tako će se, kao što je netko već rekao, više pažnje posvetiti važnijim stvarima.


Odjeca je takodjer jedan dio price oko kreativnosti, ne mozes reci da nije.
A to sto ce neko dijete zbog odjece smatrati sebe boljim od nekoga, iskljucivo je stvar kucnog odgoja.
ako neki klinac dodje u skolu i vice po razredu "moj tata ima milijune" (ne karikiram nego se to doista dogadja), mislis da ce ga uniforma zaustaviti?ili on vise nije bogatiji od kolege, zbog uniforme?

Cinjenica je da netko siromasan i dalje ostaje siromasan.bogat je i dalje bogat.
klinci znaju sve, bez brige.


Shvacam sto se ovime zeli postici ali nazalost ja u glavi imam 30 vojnicki postrojene djece, isto obucene...i kod mene to izaziva maksimalni prezir i gadjenje.

Imaju li ta djeca sate etike, imaju li neke radionice - tolerancija, raznolikost i tako to...?uniforme i rijesen problem.ma daj me nemoj...klasicno ljecenje posljedice umjesto uzroka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rodaroda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 177
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2013. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

!nnovation je napisao/la (Pogledaj post): ›
rodaroda je napisao/la (Pogledaj post): ›
!nnovation je napisao/la (Pogledaj post): ›
catwoman je napisao/la (Pogledaj post): › .pored spomenutih eliminiranja socijalnih razloga, smatram da djeca u toj dobi ne bi trebala izražavati svoju individualnost i kreativnost putem odjeće, obuće, nakita i sl.


a putem cega ce?pa to su djeca..ali ajde ok, idemo sasjeci problem zato sto mala martina fura minicu na sat.

Sve gledate kroz prizmu bogat/siromasan..po cemu ste vi onda pametniji od te djece?
Ubijati neciju individualnost, nebitno u kojem dobu, smatram zlocinom.
i to je to.

Ovo mi zvuči kao modna blogerica. Wink

Individualnost i kreativnost se ne potiču/izražavaju odijevanjem.
Ovo je dobar način da oni koji misle da su bolji od ostalih baš time što se ističu markiranom odjećom shvate da to nisu.
Tako će se, kao što je netko već rekao, više pažnje posvetiti važnijim stvarima.


Odjeca je takodjer jedan dio price oko kreativnosti, ne mozes reci da nije.
I ne, nismo svi isti i u tome je lijepota!
A to sto ce neko dijete zbog odjece smatrati sebe boljim od nekoga, iskljucivo je stvar kucnog odgoja.
ako neki klinac dodje u skolu i vice po razredu "moj tata ima milijune" (ne karikiram nego se to doista dogadja), mislis da ce ga uniforma zaustaviti?ili on vise nije bogatiji od kolege, zbog uniforme?

Cinjenica je da netko siromasan i dalje ostaje siromasan.bogat je i dalje bogat.
klinci znaju sve, bez brige.


Shvacam sto se ovime zeli postici ali nazalost ja u glavi imam 30 vojnicki postrojene djece, isto obucene...i kod mene to izaziva maksimalni prezir i gadjenje.

Imaju li ta djeca sate etike, imaju li neke radionice - tolerancija, raznolikost i tako to...?uniforme i rijesen problem.ma daj me nemoj...klasicno ljecenje posljedice umjesto uzroka.

Uuu, sad smo se nabrusili. Wink
Baš će ti dijete od prvog do cca petog razreda izražavati svoju osobnost odijevanjem, aha!
Vrlo osobno i kreativno će cendrati mamu po šoping centrima da mu kupi ovo i ono. Ili će htjeti barbi/spajdermen majice, nogometni dres ili Tompsona (ne gazelu!). A to su opet korporacijska/ideologijska filovanja nametnuta od strane roditelja i okoline. Tako da o tome nema ni govora.
Druga je stvar kad ih pukne pubertet pa bi oni postali posebni svojim band/logo/flekavim/štogod majicama, poderanim riflama, pirsanjima, nakitom i ostalim. E to je opet pozerstvo i poriv za isticanjem nametnut od okoline. I opet odvlači pažnju od onog što je bitno. A to su škola i znanje.
Neka oni slobodno izražavaju svoju odjevnu (jer o tome se ovdje radi) kreativnost kasnije ako im bude važnije kako izgledaju nego koliko imaju u glavi.

Ne razrađujem ja plan i program rada da znam što oni imaju. Etika bi bila nadomjestak ili izborni predmet uz vjeronauk ali tek u srednjoj školi tako da ne vidim o čemu pričaš. Radi se o nižim razredima osnovne škole gdje je prioritet djecu naučiti čitati, pisati, slikati i praviti kolute.
Nećemo se radi toga pretvoriti u Sjevernu Koreju, zaboga!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2013. 0:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rodaroda je napisao/la (Pogledaj post): ›
Uuu, sad smo se nabrusili. Wink
Baš će ti dijete od prvog do cca petog razreda izražavati svoju osobnost odijevanjem, aha!
Nećemo se radi toga pretvoriti u Sjevernu Koreju, zaboga!


malo:) ..ali bez neke zelje za svadjom..toga je bar forum pun:)
ok, argumenti su ti na mjestu...moji su onako vise utopijski pa ako i krenem, brzo cemo u offtopic..

Nismo koreja.. JOS!Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.03.2013. 8:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rodaroda je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nećemo se radi toga pretvoriti u Sjevernu Koreju, zaboga!


...popis zemalja koje imaju školske uniforme je malo duži.... Cool

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2013. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kada je u pitanju škola sama riječ sve kaže nije škola manekenski cantar ,da kako da je potrebno nekakav red uvesti. Dakle šetanje nastavnica u tajicama --štramplama-.minićima škola nije modna revija škola je odgojno obrazovna ustanova koja bi trebala imati svoj red. Učenici ... učenice nepristojno odjeveni koje kakve gluposti smješno je nabrajati čega sve nema . Osnovne škole bi trebale upravo imati pravi temelj odgoja. Smatramo da propisna odjeća nije problem..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.03.2013. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

!nnovation je napisao/la: ›
klasicno ljecenje posljedice umjesto uzroka.

Upravo tako, cijela mudrost ove teme se može sažeti u ovu rečenicu. Nošenje uniformi da klinci nebi rugali nekog zato što je siromašan? Jel vi to stvarno mislite? Osobi koja nije odgojena kako spada neće nikakva uniforma pomoć da postane osoba koja prihvaća različitosti i koja shvaća kako siromaštvo i neimaština nisu tema za ismijavanje drugih.
Baš kao što je napisano, uzrok ovog našeg nenormalnog društva i užasnih roditelja je upravo to što zanemaruju djecu i puštaju da ih odgaja tv i internet. A onda posljedice budu to što djeca ismijavaju "manje vrijednije" od njih. Ne treba nikakva uniforma ovom društvu, ovom društvu trebaju dobri roditelji koji će brinuti o svojoj djeci, a ne roditelji koji će kupiti uniformu i otići na kavu sa prijateljima i ostaviti dijete pred televizorom ili na glupim portalima kao što su net.hr ili 24 sata gdje uče samo o tome kako je neka zvijezda ušmrkala ko zna šta, napila se ko zna kolko i imala odnose sa ko zna kim.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2013. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cijela mudrost je u tome što upravo odgojeni i bogati dolaze sa koje kakvim pirsinzima , minđušama tetovažama curice 10 god . bojanae kose daj malo ipak škola je to sama riječ sve kaže..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2013. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uniforme su dobre, nikoga ne ističu, svi su isti, bar na prvi pogled...podrška!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Deadpool
Offline
Avatar

Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2013. 16:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lehi je napisao/la: ›
Cijela mudrost je u tome što upravo odgojeni i bogati dolaze sa koje kakvim pirsinzima , minđušama tetovažama curice 10 god . bojanae kose daj malo ipak škola je to sama riječ sve kaže..


problem neprikladnog odijevanja ne rješava se uniformama, već propisanim dress code-om.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Deadpool
Offline
Avatar

Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2013. 17:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lekcija koja bi se nošenjem uniformama trebala poručiti djeci je da su svi jednaki...Svi su jednaki? Zar stvarno? Bullshit! To su najobičnije i najgluplje iluzije te djecu ne bi trebalo zavaravati s tim. Što je pogrešno u tome da manje povlašteno dijete od starta, na vlastitoj koži, nauči da će morati raditi 4 puta više i 4 puta pametnije da bi zaradilo 4 puta manje od svojih razmaženih vršnjaka, koji imaju sve moguće veze i vezice, povlastice, direktne upise na fakultete iz snova?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2013. 23:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma možemo raspravljati, ali kada pomislim na uniforme u školskim danima odmah mi je muka i pomislim na ograničavanje slobode jer mi to sve djeluje kao diktatorska naredba.
Pomislite samo kako neka djeca se izražavaju svojom odjećom, izgledom...Slažem se da uvijek ima onih koji previše odskaču, ali i oni su dio svijeta...to je realna slika stvarnosti. Pomislim na svoje mlade dane i kako sam nekad npr.obukao više sportski jer sam se tako osjećao...Zaista mislim da je to bolje provesti u višem školstvu, a djeci ostaviti slobodno djetinjstvo i školske dane.

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: