Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prijateljstvo nakon veze

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.09.2006. 11:42 
Naslov:  Re: Prijateljstvo nakon veze
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jooooooj je napisao/la: ›
Ako si nekoga volio kako možeš taj odnos degradirati na prijateljstvo a ako te na neki način razočarao, iznevjerio itd onda posebno ne vidim naćin kako tu osobu možeš smatrati prijateljem.


Ne znam da li bih mogla reći svaka čast ili..nešto drugo, onima koji stvarno mogu održati dobar, prijateljski odnos s bivšim partnerom..Meni se to još nije dogodilo. Sumnjam da uopće i želim..jer ne vidim ni jedan dobar razlog za to. Ako ti nešto kod nekoga smeta i dođe do tog zasićenja, popraćenog s još hrpom razloga za prekid- čemu onda još silovati sve to i kao fol furati se na neko (bezuspješno, lažno) prijateljstvo?! ..i onda uz to imaš "prijateljski sex", "prijateljske šetnjice".. baš! Postoje PRIJATELJI i oni kojima to nije suđeno biti..ne treba to mješati.. To je neko moje mišljenje.
Na kraju veze, kad oboje skontate da ne ide, dobro je s te druge strane imati osobu koja će znati reći: ili jedno ili ništa.. I to je u redu. Tu se malo ubrza sve to, al mi ljudi volimo komplicirati jer nam ne bi bilo zanimljivo da odmah sve ide kak bi trebalo Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zloco_os
Offline
Ukupno postova: 122
Lokacija: osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.09.2006. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eh...moja iskustva govore onak...50-50...ako postoje razlozi koji nisu po mojoj volji,razlog raskida mislim...onak,cemu da iole imam vise volje za takvom osobom...ljubav i prijateljstvo nazalost samo u vezi,a sve dalje...cisto sumnjam da je moguce...nazalost muski svijet u najcescem slucaju nece zensku osobu za prijateljicu ako je moguce imati nesto snjom...ili da mu se toliko gadi da ne zeli nista od nje...ili ako je gej-homoseksual...tek moooozda prijateljstvo...ustvari gejovi su ok sa curicama..sad ako netko od muskih misli da nisam u pravu...(sto ce rec naravno) nek se nadje u kratkom opisu druge strane...meni i nije bas ostalo nesto puno dobrih odnosa...tek nakon nekoliko godina..kad se "hormoni" smire...mozda bok..ili smjesak...kad vidis da voda dijete za rukicu..il kad mene vide... Smile ..kad shvatis da ipak nije bio/la toliko savrsen/a kakvim se cinio/la...(ovo musko-zenski nastavak,molim bez komentara...sam da se stavite u post...) kad shvatis da je sve bilo samo...hmmm...nista vise od kreveta ? Jer ako je prava iliti pravi,mislim da bi bili jos uvijek jedno sa drugim...ostalo? Jok...tiha patnja...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2006. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, zanimljiv tijek misli. Psiholozima bi sad ovo bilo zanimljivo proučavati. Ajde sad to sroči u rečenice, pa da i mi shvatimo što želiš reći Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zloco_os
Offline
Ukupno postova: 122
Lokacija: osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.09.2006. 21:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo pokusat cu biti jasniji...NEMA PRIJATELJSTVA NAKON VEZE...bar ne onog pravog...kapis? Drago mi je...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.09.2006. 0:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I koji su vam sve bili razlozi za prekid?
Čudno je to- kad osobu s kojom si ne voliš svaka sitnica može biti razlog za prekid, a kad ju voliš nema tog razloga............ Smile

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zloco_os
Offline
Ukupno postova: 122
Lokacija: osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.09.2006. 4:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upravo to je dovoljan razlog sto si napisao...mozda bas to da si shvatio da ju ne volis i da je sve to sve... samo ne ono sto si zelis....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.09.2006. 5:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: ›
I koji su vam sve bili razlozi za prekid?
Čudno je to- kad osobu s kojom si ne voliš svaka sitnica može biti razlog za prekid, a kad ju voliš nema tog razloga............ Smile
Bas tako, cudno.... Sve to izgleda kao izgovor osobe koja je nezrela ili jednostavno nema niti volje, niti sposobnosti za konstruktivni dialog.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.09.2006. 8:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bili ste u vezi s osobom do koje vam je bilo stalo. Nakon nekog vremena je došlo do prekida te veze. U najvećem su broju slučajeva razlozi - vas je partner na neki način iznevjerio ili vama više nije dovoljno stalo do te osobe. Zašto bi u oba ta slučaja netko želio (p)ostati prijatelj s tom drugom osobom?! Ili je prebolno, ili prenebitno. Druga je stvar ostati u dobrim odnosima, ali to nije isto što i biti prijatelj!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.09.2006. 8:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jooooooj je napisao/la (Pogledaj post): › Baš sam pročitao Jeffovu priču, drži se majstore

Hvala! Mislim da sam "ozdravio" Wink

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › Bili ste u vezi s osobom do koje vam je bilo stalo. Nakon nekog vremena je došlo do prekida te veze. U najvećem su broju slučajeva razlozi - vas je partner na neki način iznevjerio ili vama više nije dovoljno stalo do te osobe. Zašto bi u oba ta slučaja netko želio (p)ostati prijatelj s tom drugom osobom?! Ili je prebolno, ili prenebitno. Druga je stvar ostati u dobrim odnosima, ali to nije isto što i biti prijatelj!


Po meni, ovo je nekako najbliže istini iako, naravno, uvijek postoje iznimke koje potvrđuju pravilo.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2006. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upravo sam prekinuo sa curom i ostali smo prijatelji...
sve se može ako su obje strane razumne i ako prekid nije bio pod ekstremnim okolnostima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ženska_glava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 596
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2006. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam nakon svake veze održala prijateljstvo... i bilo je čak i bolje nego kad smo bili zajedno - dakle, moguće je.

_________________
Sve je relativno... Zvižd
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2006. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la: ›
upravo sam prekinuo sa curom i ostali smo prijatelji...
sve se može ako su obje strane razumne i ako prekid nije bio pod ekstremnim okolnostima...


strane mogu biti razumne jedino ako nije bilo nekih dubljih osjećaja..tak da se to u biti ne broji Smile

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2006. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Marigold je napisao/la: ›
I koji su vam sve bili razlozi za prekid?
Čudno je to- kad osobu s kojom si ne voliš svaka sitnica može biti razlog za prekid, a kad ju voliš nema tog razloga............ Smile
Bas tako, cudno.... Sve to izgleda kao izgovor osobe koja je nezrela ili jednostavno nema niti volje, niti sposobnosti za konstruktivni dialog.

Ak bi mogli još to malo pojasniti?

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.09.2006. 18:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koji dio? ;-)

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2006. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma nema veze..Smile

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: