Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gradsko vijeće u iščekivanju pravorijeka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65895
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2013. 13:09 
Naslov:  Gradsko vijeće u iščekivanju pravorijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Oporbena sjednica" bila je neformalno okupljanje građana, rekao je na konferenciji za novinstvo gradonačelnik Krešimir Bubalo i dodao kako je Sjednica okončana kada ju je, zbog neprihvaćanja dnevnog reda, prekinuo legalni predsjednik Gradskog vijeća, Josip Vrbošić.

Okupljanje oporbe nakon toga nazvao je "neformalnim druženjem i pokušajem stvaranje udružene oporbe pod vodstvom Biljane Borzan" koju je prozvao zbog izjave da je "nije briga za pravne posljedice jučerašnjih događanja".



A prema poslovničkim pravilima i procedurama koje se moraju poštivati Gradsko vijeće još uvijek ima svoga predsjednika, a to je Josip Vrbošić. Gradonačelnik je dodao i kako neće ni tražiti očitovanje o Sjednici od Ministarstva uprave jer mu ono nije ni potrebno. Razlog je što Gradske stručne službe znaju svoj posao, a one tvrde da je 28. Sjednica zaključena nakon što nije usvojen dnevni red. Sve ostalo što se poslije događalo je "samo pokazatelj straha oporbe od nadolazećih izbora!" - zaključio je.



Komentirajući raspad koalicije s HNS-om, Bubalo je pozvao bivše koalicijske partnere da podnesu ostavke na sva mjesta u gradskoj upravi i poduzećima koja su dobili zahvaljujući partnerstvu. Josip Vrbošić se vrlo kratko obratio novinarima i rekao samo kako je još uvijek predsjednik Gradskog vijeća te da će poštivati volju vijećnićke većine, ali na zakonom i poslovnikom propisani način.

Miroslav Šimić nakon konferencije stigao je u sjedište gradske uprave kako bi preuzeo obveze i dokumentaciju predsjednika Gradskoga vijeća, ali ga Bubalo nije primio "jer gradonačelnik Pipo više nije na vlasti, a njegov posjet "cirkusom".



Šimića su ipak primili tajnica Grada Jadranka Nikolov i Josip Vrbošić koji mu je objasnio da ne namjerava odstupiti s mjesta predsjednika Gradskog vijeća. Šimić je nakon toga rekao kako smatra da je Vrbošić glavni krivac za aktualne događaje i da, sukladno zahtjevu 13 vijećnika, treba dati ostavku zbog političke korupcije. Što se jučerašnje Sjednice tiče rekao je kako će sve prijaviti Ministarstvu uprave koje će odlučiti o njezinoj važnosti.







Tekst: Krunoslav Inhof/Radioosijek.hrt.hr
Foto: Dino Spaić/Osijek031.com


Pročitajte i...
Smijenjen Vrbošić, Šimić predsjednik GV

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dajem Svima
Offline
Avatar

Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.02.2013. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradonačelniče nedajte nam Slavoniju i naš nepokoreni grad ovim Yugonostalgičarima koji nas žele zgaziti svojom crvenom čizmom.

_________________
Inati se Slavonijo!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2013. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čeka se pravorijek Ministarstva uprave...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.02.2013. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dajem Svima je napisao/la (Pogledaj post): › Gradonačelniče nedajte nam Slavoniju i naš nepokoreni grad ovim Yugonostalgičarima koji nas žele zgaziti svojom crvenom čizmom.

osijek je odavno pokoren grad glavasoida ... a te fraze 'yugonostalgicari i crvena cizma' ... gube svoju negativnu konotaciju ... sve vise ljudi se sa sjetom sjeca kako je bilo dobro pod tom crvenom cizmom i nostalgicno spominje yugoslaviju Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Laser
Offline
Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2013. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S obzirom na to da su predstavnici HNS-a ustvrdili kako se koalicija s HDSSB-om raspala, Bubalo ih je pozvao da se počnu ponašati u skladu s tom odlukom te da njihovi članovi daju ostavke u upravnim vijećima i nadzornim odborima gradskih poduzeća i ustanova.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dajem Svima
Offline
Avatar

Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.02.2013. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda je tebi bilo dobro pod crvenom čizmom, ali nama domoljubima to nikad nije donosilo ništa dobro. Za Svoje!

_________________
Inati se Slavonijo!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
mapatil
Offline
Ukupno postova: 254
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.02.2013. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O neuko celjade hdssb-a! Pa boja tvoje stranke je crvena Very Happy dakle vama je itekako dobro pod crvenom cizmom. No kao i u proslosti ostatku puka nije. Kao i onda ako imas partijsku knjizicu dobro ti je, ako nemas - truni. U biti vi ste nasljednici te politike. Vidis to sam tek sad shvatio.

_________________
Vilenjak je želio saznati tko sam. Dobio je ponudu da se nađemo i upoznamo.

Vilenjak se tada ukakio i odbio upoznavanje!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CubaLibre
Offline
Ukupno postova: 39
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2013. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HDSSB zaboravlja da Osječani nisu ovce i da nemogu gledati da ih netko ovako brutalno krade, manipulira, prijeti, ucjenjuje. HDSSB ne bira sredstva da ostane na vlasti i sad su pokazali pravo lice. Bubalo je nekada bio častan čovjek, ali očito je politika izvukla sve najgore iz njega.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
joomatej
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2013. 14:01 
Naslov:  Re: Gradsko vijeće u iščekivanju pravorijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sramotna skupstina gradskog vijeca,nakon odlazaka HDSSB-ovih clanova,oni nastavljaju nezakonitu sjednicu i smjenjuju gospodina Vrbosica,dakle sramotan potez ostalih stranaka koje ce sve napravit samo da bi pokusali unistit stranku koja je trenutno najjaca regionalna stranka u Hrvatskoj i treca stranka u saboru....ali sto ih vise napadaju to su oni jaci i sigurniji u sebe i svaki dan iznova pokazuju da se moze bolje zivjeti u Slavoniji i Baranji...samo ljudi nemojte bit smjesni Borzanica dode nakon 5 ili 6 sjednica na ovu i odma trazi smjene...odakle ti pravo?!?Samo me zanima kako si uoopce nasla Osijek,jer sam mislio da si ga zaboravila ili ti je muzic poslao nekog iz bolnice da dode po tebe da se jadna nebi izgubila!!ovim udruzivanjem samo pokazujete koliko se bojite i koliko je jak HDSSB a to se dokazuje svaki dan sve vise i vise jer sve vise i vise clanova imaju...no neka...doci ce 19.5 Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Pukli Diogen
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2013. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dajem Svima je napisao/la: ›
Gradonačelniče nedajte nam Slavoniju i naš nepokoreni grad ovim Yugonostalgičarima koji nas žele zgaziti svojom crvenom čizmom.


Heheheheh...odoh sad po mog hrčka i evo nas na forumu!
Ako može ovca kometirati na forumu, onda može i moj hrčak Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2013. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zadnjih dana "Saponija" garant nešto ispušta u atmosferu. Svi se pjene kao ludi.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kale79
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2013. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

samo dajte podršku Biljani, Magistru, i Gordanu ''ne znam u kojoj sam se stranci probudio'' Matkovicu... za Hdz se ne isplati trošiti riječi... kao da ne vidite što su nam svima napravili ... sramota me živjeti u gradu gdje političke figure koje su spasile grad ( Bubalo) moraju trpjeti udare ovakvih karikatura... Biljana? BILJANA??? došla , zaboli ju što će biti, bitno da je kaos, i kao i ostalih 365 dana nazad za metropolu... po čemu je ona Osječanka? Đapića ni njegovi ne vole, valjda to govori o čovjeku... Jedini u Hrvatskoj imamo drugačiju stranku, HDSSB... gledam danas sabor, nešto malo, čisto bezveze... nikoga, ali nikoga nema od vaših Slavonaca. Jedino su HDSSB-ovci svaki dan, cijeli dan tamo i ne žele šutjeti kao HDZ.

_________________
Ljudi netrebа dа se mrze, trebа dа se vole
I meso ponekаd trebа dа posole.
Mene neki vole neki me mrze
Аl nemа veze

http://www.youtube.com/watch?v=yWbMM0vTvjk
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2013. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i poduzećima koja su dobili zahvaljujući partnerstvu...i jos javno priznaju kako dijele poslove u firmama na temelju stranacke pripadnosti...

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Eseker199999
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2013. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast gdine Bubalo!!! Čuvajte nam naš Osijek i Slavoniju od svih ovih niškoristi.

Živjela nam Slavonija i Baranja! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Chavez
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2013. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tu je stvar poprilično jasna. Ako se na sjednici GV-a ne usvoji dnevni red sjednica se prekida i zakazuje se nova. Tako da sve ono što se događalo nakon prekida sjednice u prostorijama gradske vijećnice je neregularno. Ne idu mi u glavu oporbeni zahtjevi kad i sami, valjda, znaju da im to pravno ne može proći. Samo blamiraju sebe, ali i naš grad.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: