Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Izbori 2013 - prognoze komentari i analize

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2013. 8:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la: ›
Daj molim te, glavni razlog nastanak hdssba je sudski proces za ratni zločin protiv branimira glavaša. Sve ostalo je laž.

Bilo je i prije adssba slavonskih stranaka regionalističkog usmjerenja pa nisu prošle.


Kako je nastanak HDSSB-a pomogao B.G. u sudskom procesu koji je vođen protiv njega i u kojem je u konačnici i osuđen?

Bilo je i prije regionalno orijentiranih stranaka, ali ih birači očito nisu prepoznali na izborima kao dovoljno jake i kvalitetne da se suprotstave HDZ-u i SDP-u, za razliku od HDSSB-a.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2013. 8:20 
Naslov:  Re: Izbori 2013 - prognoze komentari i analize
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › sa ispranim mozgovima ne vrijedi polemizirati..

evo kako je veliki borac za Slavoniju i Baranju nekad govorio o regionalizmu i ljudima koji su se borili "za svoje"...otvaranje sportskog aerodroma na čepinskoj...,

Predsjedniku Republike,viskim gostima, te mnoštvu nazočnih obratio se župan osječko-baranjski Branimir Glavaš istaknuvši:

"...istodobno, to je najbolji demanti priča zlonamjernika kako je istočna Slavonija zapostavljena u značajnim infrastrukturnim projektima na razini države Hrvatske. Valja i ovom prigodom istaknuti kako ova zračna luka ne bi bila sagrađena da nije bilo potpore i financijske pomoći iz naše hrvatske metropole, to moraju znati i oni koji napadaju Zagreb zbog tobožnjeg centralizma sakrivajući se pod plaštom regionalizma ( osijek031.com smile ) a zapravo su autonomaši i jugo-nostalgičari koji možda Hrvatsku i vole ali samo u okviru nekadašne Jugoslavije-rekao je Branimir Glavaš

pametnom dosta... Cool

 Iskreno žalim onoga tko nije u stanju prožvakati drugačije mišljenje, pa ga zbog toga naziva osobom isprana mozga, i stavlja na ignore. No kako ne osjećam neki veliki gubitak zbog navedenog, opet ću se kao i uvijek u životu voditi onom "Tko bez mene hoće ja bez njega moram" i kolegi poručiti da se mir i sreća ne mogu pronaći izbjegavanjem problema i različitosti nego samo suočavanjem sa istima.

 Citat Branimira Glavaša koji je kolega naveo, datira iz ranih devedesetih, kad je HDZ bio stranka svih Hrvata i dok se podjednako vodilo računa o svim regijama RH. Do zanemarivanja Slavonije i Baranje od strane centralne vlasti došlo je znatno kasnije (početkom 2000) te je kao odgovor na to nastao HDSSB-e.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2013. 8:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

     Ovo je javni forum i mjesto za iznošenje mišljenja o određenim temama, i nadam se da će tako i ostati. Ako se sa nekim ne slažemo, možemo iznositi protu argumente dok nam jagodice na prstima ne poplave, no to ne znači da će on zbog toga promijeniti mišljenje. Ljudi su različiti, i različito vide iste stvari i događaje. Prihvaćanje različitosti, nije mijenjanje vlastitog mišljenja. Zdravi i veseli mi bili.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.05.2013. 8:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozerica je napisao/la (Pogledaj post): ›
audiworld je napisao/la: ›
To se zove princip i dosljednost! Kaže Glava da je Karamarko izdao Tuđmana, prema ovome što on "zastupa" izdao ga je on! Zagovara sve protiv čega je Franjo bio.
Hdzssb nema ni r od regionalizma, to je stranka za svoje!
Govore hdz je opljačkao Hrvatsku i to je istina, ali to što su oni bili hdz u to doba i bili na funkcijama nema veze? Dres promijenili pa kao ne vrijedi? Ne broji se? E broj broji...


Kad smo kod dresova, Vrkić šampion prijelaznih rokova...hehehe Razz


Čovjek je osnovao HNS bio je 20 godina član, na poziv Tuđmana nakon unutarstranačkih izbora HNS-a( Čačić postaje predsjednik) odlazi u Hdz( Mirna reintegracija jedna od najuspješnijih mirovnih misija UN-a u povijesti), poslije 3.1.2000. pobjede SDP odlazi s mjesta ravnatelja HRT(sasvim normalno) i nakon trzavica u HDZ-u odlazi sa Vesnom i još nekima u DC( kao i Šimić btw.) poslije toga nije član niti jedne stranke. Pitaj Vargu čiji je član bio do prije dva mjeseca. (+/-).


Zadnja promjena: audiworld; 09.05.2013. 8:38; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.05.2013. 8:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›      Ovo je javni forum i mjesto za iznošenje mišljenja o određenim temama, i nadam se da će tako i ostati. Ako se sa nekim ne slažemo, možemo iznositi protu argumente dok nam jagodice na prstima ne poplave, no to ne znači da će on zbog toga promijeniti mišljenje. Ljudi su različiti, i različito vide iste stvari i događaje. Prihvaćanje različitosti, nije mijenjanje vlastitog mišljenja. Zdravi i veseli mi bili.


Ugašen kao šibica, ali se i dalje koprcaš. To je nedostatak obraza... I ne HDZ nije bio izbor svih Hrvata niti 1990. niti kasnije! Što se to ulagalo u SiB toliko puno, daj molim te.
I naravno da je proces protiv Glavaša ujedinio nepismene stanovnike grada i županije jer se stvorila atmosfera 1990. I bio je budala onaj koji je rekao da netko treba odgovarati za smrt, pazi ovo, SRBA! Pod krinkom lažnog regionalizma i nekog kretenskog "slavonskog" inata završili su proces iz 1990.-tih kada su u dresu Hdz-a govorili različito i pljuvali prave regionaliste, a radili isto što i danas, za svoje!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2013. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›      Ovo je javni forum i mjesto za iznošenje mišljenja o određenim temama, i nadam se da će tako i ostati. Ako se sa nekim ne slažemo, možemo iznositi protu argumente dok nam jagodice na prstima ne poplave, no to ne znači da će on zbog toga promijeniti mišljenje. Ljudi su različiti, i različito vide iste stvari i događaje. Prihvaćanje različitosti, nije mijenjanje vlastitog mišljenja. Zdravi i veseli mi bili.


Ugašen kao šibica, ali se i dalje koprcaš. To je nedostatak obraza... I ne HDZ nije bio izbor svih Hrvata niti 1990. niti kasnije! Što se to ulagalo u SiB toliko puno, daj molim te.
I naravno da je proces protiv Glavaša ujedinio nepismene stanovnike grada i županije jer se stvorila atmosfera 1990. I bio je budala onaj koji je rekao da netko treba odgovarati za smrt, pazi ovo, SRBA! Pod krinkom lažnog regionalizma i nekog kretenskog "slavonskog" inata završili su proces iz 1990.-tih kada su u dresu Hdz-a govorili različito i pljuvali prave regionaliste, a radili isto što i danas, za svoje!

      Kako ovo administratori nisu preselili u off, ponovo ću odgovoriti, iako ne vidim poveznicu između mog i odgovora @audiworda…

     Mili moj, ti sa svojim kompetencijama i retorikom koja odgovara tvojim kompetencijama (sam si upiši kakvima) nisi u stanju zatući niti sardinu iz konzerve.

     Kako sam godinama pažljivo pratio ono što radi gradska oporba i vlast, a ne nasjedam jeftinoj političkoj demagogiji i predizbornim obećanjima, moj glas ide listi HDSSB-a. Da oporba nije spavala i budila se samo periodično pred izbore, možda bi danas bila drugačija situacija i odnos snaga na lokalnoj političkoj sceni, i možda bi i moj glas dobio i netko drugi. Ovako, ne mogu si dozvoliti dati svoj glas onima koji su se netom probudili i odmah nas zasuli obećanjima o medu i mlijeku. Što god netko mislio o tome... "Bolje vrabac u ruci, nego golub na grani".

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2013. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a ti si bio na svakoj sjednici vijeća, pa znaš što je radila oporba?

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2013. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): › a ti si bio na svakoj sjednici vijeća, pa znaš što je radila oporba?

     Slušao sam sredstva javnog informiranja . Ne samo Glas Slavonije i STV...
Tri godine svi nijemi kao ribe, i onda tri mjeseca pred izbore svi se probudili
i počeli sa pljuvanjem i obećanjima u nedostatku programa.
Meni je to dovoljno. Za ovog vraga znam kakav je, i ne želim se upoznavati sa drugim.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2013. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a tko pljuje osim Vrkića?

Pecnik je cijeli ovaj mandat, no ne u funkciji oporbe, kritizirao vlast, Šimić je donosio dobre odluke i davao dobre prijedloge...

Jednostavno priznaj da si Glavaševac, i to je to...Jer argumenti sa vragovima ti baš nisu neki...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2013. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): › a tko pljuje osim Vrkića?

Pecnik je cijeli ovaj mandat, no ne u funkciji oporbe, kritizirao vlast, Šimić je donosio dobre odluke i davao dobre prijedloge...

Jednostavno priznaj da si Glavaševac, i to je to...Jer argumenti sa vragovima ti baš nisu neki...


     Pecnik je svima dokazivao ono što svi ionako znaju. Da je B.G. osuđen za ratni zločin.
Šimić se pobunio pred izbore, u nadi da će svojom listom izboriti bolju poziciju za sebe.

Tako možemo do sutra... Različito vidimo isto, i zbog toga postoje izbori. Tamo će se pokazati tko, što i kako dalje.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2013. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne, Šimić se nije pobunio pred izbore, Šimić je izborio reguliranu cijenu vrtića, komunalni dobrinos od 1kn, te nije pristupio u HDSSB, kada su svi sa njegove liste sa prošlih izbora (nezavisna Gordana Matkovića) to napravili.

Bio je jedan od najaktivnijih vijećnika koji je uvijek govorio onako kako mu govori njegova savjest.

A da si pratio medije u kojima je Pecnik davao izjave, vidio bi što je sve govorio, nemoj se pozivati na kampanju, spominješ ono što su radili protekle 4 god.

SDP nije imao što raditi, jer su u ovom gradu jednostavno nesposobni...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2013. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
Ne, Šimić se nije pobunio pred izbore, Šimić je izborio reguliranu cijenu vrtića, komunalni dobrinos od 1kn, te nije pristupio u HDSSB, kada su svi sa njegove liste sa prošlih izbora (nezavisna Gordana Matkovića) to napravili.

Bio je jedan od najaktivnijih vijećnika koji je uvijek govorio onako kako mu govori njegova savjest.

A da si pratio medije u kojima je Pecnik davao izjave, vidio bi što je sve govorio, nemoj se pozivati na kampanju, spominješ ono što su radili protekle 4 god.

SDP nije imao što raditi, jer su u ovom gradu jednostavno nesposobni...

Tvoje viđenje ...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2013. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ga barem imam, ti pričaš gluposti, kao nezadovoljan si, ali nećeš dati glas nekome drugom jer bi mogli biti još gori...

No u svakom slučaju, to je tvoj izbor, koji ti ja ne mislim probati promijeniti na ovaj ili onaj način. Samo smatram da glumataš, umjesto da priznaš tko si i što si.

Meni nije problem priznati tko sam, i ja ću i za one koji me ne znaju, a na ovom su forumu, reći tko sam:
http://www.gogo.hr/index.php/88-gogo-ekipa/168-mario-katusic-ing-eit
Bio sam pobornik i simpatizer laburista, dok se preko facebooka nisam upoznao da GOGO idejom, te nakon toga osobno upoznao i Miroslava Šimića. Da mi se taj čovjek, kao i cijela ekipa nisu na prvu svidjeli i da nisam prepoznao iskrenost, vjeruj mi, ja danas ne bih bio na toj listi. Jer ja osobne koristi od toga nemam

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2013. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I da, od mene nećeš čuti na ovom forumu ni bilo gdje drugdje neku pljuvačinu po vlasti, niti po HDSSBu i Glavaševcima (kao što vidiš, razlikujem te dvije grupe, nije svaki Glavaševac, oliti podržavatelj B.G-a član stranke, a niti obratno).

Meni osobno jednostavno njihova vlast ne odgovara, no realno gledajući niti oni prije njih nisu bili bolji. Zato sam prepoznao mogućnost promjene, te se nadam da će to prepoznati što više ljudi.

Ako naša lista dobije određeni broj mandata, a na kraju ne ispadne onako kako se nadam, ja ću se prvi osjećati kao magarac, no čvrsto vjerujem da toga neće biti.

Problem je što podržavatelji sadašnje vlasti non stop ispadaju magarci, ali i dalje daju glasove istoj opciji

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2013. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
ja ga barem imam, ti pričaš gluposti, kao nezadovoljan si, ali nećeš dati glas nekome drugom jer bi mogli biti još gori...

No u svakom slučaju, to je tvoj izbor, koji ti ja ne mislim probati promijeniti na ovaj ili onaj način. Samo smatram da glumataš, umjesto da priznaš tko si i što si.

Meni nije problem priznati tko sam, i ja ću i za one koji me ne znaju, a na ovom su forumu, reći tko sam:
http://www.gogo.hr/index.php/88-gogo-ekipa/168-mario-katusic-ing-eit
Bio sam pobornik i simpatizer laburista, dok se preko facebooka nisam upoznao da GOGO idejom, te nakon toga osobno upoznao i Miroslava Šimića. Da mi se taj čovjek, kao i cijela ekipa nisu na prvu svidjeli i da nisam prepoznao iskrenost, vjeruj mi, ja danas ne bih bio na toj listi. Jer ja osobne koristi od toga nemam


 Osobne koristi nemam ako na to aludiraš, jer iako radim u gradskoj tvrtki (već 23 godine) položaj u tvrtki mi je vezan za moju SSS spremu, i od prvog dana pa do danas nije se mijenjao. Posao supruge nije vezan za grad, jedno dijete mi je nezaposleno, drugo je učenik.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: