Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[RASPRAVA] Bahata uzurpacija, ili zaslužena rezervacija javnih parkirališnih mjesta?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65780
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.12.2012. 22:05 
Naslov:  [RASPRAVA] Bahata uzurpacija, ili zaslužena rezervacija javnih parkirališnih mjesta?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nesvakidašnje situacije iz ljudi izvlače i nesvakidašnje ponašanje. Veće količine snijega u Osijeku spadaju u nesvakidašnje situacije, ne samo zbog nezadovoljstva građana radom zimskih službi i njihovim nesankcioniranjem, već i zbog ponašanja samih građana.

Ovih dana relativno se često može primjetiti kako se na prostorima javnih parkirališta očišćenih od snijega nalaze prepreke ili predmeti kojima neki naši sugrađani signaliziraju da su ta parkirališna mjesta "rezervirana".

Kako komentirate takvo ponašanje? Ima li pravo onaj tko je parkirališno mjesto na javnom parkiralištu očistio (ili je možda došao na već očišćeno) naznačiti i "rezervirati" takvo mjesto?

Kako vi gledate na tu pojavu? Kako reagirate kad to primjetite? Jeste li i sami "rezervirali" svoje parkirališno mjesto?







[FB ANKETA] Ocijenite rad zimskih službi

Galerija 031: Snijeg u Osijeku - nogostupi i ceste
[Foto: Cacan][09.12.2012. Osijek]
Napomena: Fotke pregledavate KLIKOM na fotku ili strelicama lijevo-desno, kao na Facebooku ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.12.2012. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...obzirom da plaćamo parking mjesto u strogom centru grada na godišnjoj razini kao stanari i da na samoj kapiji ispred parkinga stoji zabrana parkiranja, zovem pauka svaki put kada se netko natandari....a pogotovo ovih dana kada to isto parkiralište sami čistimo od snijega....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
adaukt
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2012. 11:27 
Naslov:  Re: [RASPRAVA] Bahata uzurpacija, ili zaslužena rezervacija javnih parkirališnih mjesta?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije lako , nije , nikome u ovim ekstremnim uvjetima , mora se priznati . ali šta da kažete na to kada moj susjed svih 12 mjeseci više godina , non stop drži dva tri bloka ( one velike šuplje cigle! ) na sred NOGOSTUPA cijelom dužinom svoje kuće , i NIKDA nije nikakav komunalac to vidio !a mi sa dječjim kolicima , i invalidi sa svojim kolicima , radimo slalom po cesti , ivičnjaku i " zelenoj " površini . i nikom ništa .vaše će se muke barem rješiti sa prvom južinom , a naše nikada !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2012. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...obzirom da plaćamo parking mjesto u strogom centru grada na godišnjoj razini kao stanari i da na samoj kapiji ispred parkinga stoji zabrana parkiranja, zovem pauka svaki put kada se netko natandari....a pogotovo ovih dana kada to isto parkiralište sami čistimo od snijega....

Plaćaš parkirno mjesto ili parkirnu kartu? Jer, postoji mala razlika. Kao stanar imaš pravo na jeftiniju parkirnu kartu, što ne znači da s njom dobijaš i parkirno mjesto ispred kuće. Ako je zabrana parkiranja na garaži ili kolnom ulazu, jasno da neću parkirati na ulaz, ali ako je zabrana parkiranja nakačena na obična vrata, zid ili ne znam čega, to me ne tangira previše.
Što se tiče snijega i očišćenih mjesta, to razumijem. Ljudi se napate da očiste, pa stave nešto da im drugi ne parkiraju. Nije zakonski, ali razumijem i poštujem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.12.2012. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako je taj netko očistio parkirališno mjesto, to mu ne daje za pravo svojatati javni parking. Naravno, razumijem ljude koji očiste parkirališno mjesto pa budu ljuti kad im se netko drugi utrpa. Da se radi o parkingu ispred kuće ili o znaku zabrane parkiranja, kao što kaže @DonQuijote, to bi bila druga stvar.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2012. 17:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako sam kupila svoje parkirno mjesto imam pravo zaštititi-rezervirati..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.12.2012. 17:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lehi je napisao/la: ›
Ako sam kupila svoje parkirno mjesto imam pravo zaštititi-rezervirati..

Ček, kupnjom/najmom stana svaki stanovnik odmah dobiva i parkirno mjesto gratis?! Nisam baš vidjela toliko parkirališnih mjesta ispred zgrada... Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
N.N.
Offline
Ukupno postova: 290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2012. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
lehi je napisao/la: ›
Ako sam kupila svoje parkirno mjesto imam pravo zaštititi-rezervirati..

Ček, kupnjom/najmom stana svaki stanovnik odmah dobiva i parkirno mjesto gratis?! Nisam baš vidjela toliko parkirališnih mjesta ispred zgrada... Wink


Fasciniran sam odgovorom Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.12.2012. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

N.N. je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la: ›
lehi je napisao/la: ›
Ako sam kupila svoje parkirno mjesto imam pravo zaštititi-rezervirati..

Ček, kupnjom/najmom stana svaki stanovnik odmah dobiva i parkirno mjesto gratis?! Nisam baš vidjela toliko parkirališnih mjesta ispred zgrada... Wink


Fasciniran sam odgovorom Shocked

Drago mi je. Smile Čuj, ne živim u zgradi pa me zanima kako je zapravo.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2012. 22:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

obozavam tako obilježene parking prostore, sa guštom se nabacujem plasticnim stolicama, gajbama i slicnim predmetima kojima se obilježava "vlasništvo" nad parkirnim mjestom!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2012. 23:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slazem se. I mene iznenadjuju ljudi koji odobravaju "rezervaciju" ociscenih parking mjesta najavnim parkiralistima.

Takvo zauzimanje je bas bahato i bescutno, pogotovo zato jer se zbog snijega smanji ionako nedovoljan broj dostupnih parkiralisnih mjesta.

Ukratko, prepreke im treba odnijeti pred ulazna vrata gajbe, a onda ih pricekati i namuljati u snijegu.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gadafi
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2012. 16:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Komunalni redari i policija su službe koje su same po sebi inertne, a plaćene su iz našeg džepa te stoga treba prijavljivati sve ovakve slučajeve. Prijavu treba poslati e-mail-om uz potrvdu primitka ili poštom tako da imate pisani trag. I biti dosadan, prijavljivati sve što vam smeta, a znate da je protuzakonito. Pisanje prijave ne traje puno duže nego pisanje komentara na forumu. Kada budu bili zatrpani različitim prijavama, a ne budu reagirali onda ih treba javno prozvati. Prakticirajmo demokraciju!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.12.2012. 17:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš bi vidila vas ljudi da u 6 ujutro lopatom lopatate oko svog auta i očistite parkirno mjesto, pa da vam se fino vaš "marljiv" susjed parkira na to isto mjesto makar je pokraj toga 10 neočišćenih koje nitko neće očistiti jer svi idu mjerom manjeg otpora: "Zašto bi ja čistio kad se mogu uparkirati na čisto mjesto koje je očistio netko drugi". E pa dragi moji to nije "prisvajanje" javnog parkirališta nego čista korektnost i pristojnost...

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.12.2012. 19:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la: ›
Baš bi vidila vas ljudi da u 6 ujutro lopatom lopatate oko svog auta i očistite parkirno mjesto, pa da vam se fino vaš "marljiv" susjed parkira na to isto mjesto makar je pokraj toga 10 neočišćenih koje nitko neće očistiti jer svi idu mjerom manjeg otpora: "Zašto bi ja čistio kad se mogu uparkirati na čisto mjesto koje je očistio netko drugi". E pa dragi moji to nije "prisvajanje" javnog parkirališta nego čista korektnost i pristojnost...


jelda? onda ču se ja dić idući put u 6 ujutro i očistit tvoj auto pa ću ga odvest. može? iz pristojnosti.

dižem se u 6 ujutro očistim auto i oko auta, ne totalno, al ono da mogu izać, dolazim s posla i stolica na tom parkingu kojeg sam ja očistio.
šta sam ja tebo iz pristojonosti nestat na taj parking ili?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mimiz
Offline
Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2012. 20:17 
Naslov:  Re: [RASPRAVA] Bahata uzurpacija, ili zaslužena rezervacija javnih parkirališnih mjesta?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako nije u redu iz lijenosti "prisvajati" mjesta koja su drugi očistili, tako nije u redu niti zauzimati mjesta koja si očistio.
Iako svaki put očistim mjesto za svoj auto (i to ne samo jedno), ne bih ga nikada "rezervirala" jer sam na poslu 8 sati i u tom periodu mi je smiješno da parkirno mjesto zjapi prazno, pogotovo ako će se neki auto na par sati isparkirati.

Ukratko, loše ponašanje drugih ne može opravdati tvoje loše postupke...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: