Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kino Urania: "Ponovo radi bioskop" [program]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65792
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2012. 17:11 
Naslov:  Kino Urania: "Ponovo radi bioskop" [program]
Od 19.10.2012. 19:00 do 21.10.2012. 18:59 (uključivo)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U proteklih godinu dana pokazali ste veliki interes za ponovno otvaranje kina u centru grada. Cilj ovotjednog programa je vidjeti postoji li uistinu potreba za kinima koji će imati program različit od gradskih multiplex kina. Ono što bi bilo prikazivano u kinu Urania filmovi su nezavisnih produkcija, umjetnički, autorski, festivalski, europski i filmovi drugih kinematografija. U posebnom fokusu bio bi program namijenjen djeci i mladima. Osim filmskog programa, često bi se održavali i koncerti, izložbe, revije i svi oblici kulturnih manifestacija i programa kulture novih medija.

Postoji i različitost u odnosu na klasični, repertoarni program. Za ove projekcije neće biti uobičajene prodaje ulaznica, nego će se moći samostalno odabrati iznos koji vi smatrate da film vrijedi.

Program će započeti u petak, 19. listopada 2012. godine u 19 h koncertom ljubavnih pjesama vokalne skupine Krjesnice, a nastaviti će se projekcijom brazilskog filma u 21:30 h o zabranjenoj ljubavi prodavača i djevojke iz "visokog" društva.

Petak, 19. listopada 2012.

19:00 - predstavljanje video spota "To je ljubav" i koncert autorskih pjesama o ljubavi vokalno-instrumentalnog sastava Krjesnice iz Osijeka
21:30 - Revija brazilskog filma: Bilo jednom…- Era Uma Vez...

Subota, 20. listopada 2012.

17:30 - Lilli mala vještica- Lilly the Witch: The Dragon and the magic book
19:15 - Talijanski filmski vikend: Tempirana bomba- Mine vaganti
21:30 - Revija brazilskog filma: Ne zovem se Johnny- Meu Nome Não é Johnny

Nedjelja, 21. listopada 2012.

17:30 - Lilli mala vještica- Lilly the Witch: The Dragon and the magic book
19:15 - Talijanski filmski vikend: Dobrodošli na sjever- Benvenuti al Nord
21:30 - Revija brazilskog filma: U znaku grada- O Signo da Cidade

Ponedjeljak, 22. listopada 2012.

17:30 - Lilli mala vještica- Lilly the Witch: The Dragon and the magic book
19:15 - Talijanski filmski vikend:Može se to- Si puo' fare

Djeca ne trebaju trčati po gradu u stilu "Bit će skoro propast svijeta" i uzvikivati "Ponovo radi bioskop". Sve što trebate učiniti jeste pogledati filmove, sami odrediti cijenu ulaznice, sudjelovati, surađivati, biti uključeni i tako pokazati želite li takav program ili ne.

P.S. Ako se pitate zašto je naslov ove najave baš takav kakav je - bacite oko na isječak iz jednog kultnog filma...







Zadnja promjena: Redakcija 031; 18.10.2012. 12:07; ukupno mijenjano 4 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjevevica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2012. 17:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ok,super Smile nisam nazzi grammar al ovaj bioskop me ubo u oko. osijek031.com smile zar više nije kinematograf?iliti kino??

_________________
tko ne voli sarmu,
ne voli ni ljude osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2012. 17:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mnogo lepa ova vest! Napokon ćemo da idemo i u bioskop, napokon nešto sasvim novo kod nas. Oduvek sam mnogo želeo da posetim bioskop, možda jednog dana budem posedovao i sopstveni! A karte će da budu mnogo jeftine, svga 10 dinara! Žurka za celu porodicu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.10.2012. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

samo oprezno, mesta su numerisana....

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ožiljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 170
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2012. 17:27 
Naslov:  Re: Kino Urania: Ponovo radi bioskop [Program]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tiger
Offline
Ukupno postova: 52
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2012. 17:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjevevica je napisao/la: ›
ok,super Smile nisam nazzi grammar al ovaj bioskop me ubo u oko. osijek031.com smile zar više nije kinematograf?iliti kino??


evo bit će ti jasnije:


Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Jošava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 482
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2012. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ipak je to smišljena provokacija ekipe iz uredništva.

A evo meni u pozdravnoj poruci poručili: " Ne budite zli".

Možda da je ono "Ponovo radi bioskop" u navodnicima ili u zagradi, ne bi bilo zabune.

Nego meni je i sam izbor "kultnog" filma ( iako nemam ništa protiv bilo čije i bilo koje filmske umjetnosti), kojim je otvorena nova sezona prikazivanja, upitan. No to valjda ima veze sa sveopćim stanjem u državi i onima na vlasti kojima je od svih problema s kojima se suočavamo, prije svega gospodarskih, najbitnija rehabilitacija tekovina Titove "revolucije".

_________________
Lokalšovinist.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2012. 18:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jošava je napisao/la: ›
Ipak je to smišljena provokacija ekipe iz uredništva.

A evo meni u pozdravnoj poruci poručili: " Ne budite zli".

Možda da je ono "Ponovo radi bioskop" u navodnicima ili u zagradi, ne bi bilo zabune.

Nego meni je i sam izbor "kultnog" filma ( iako nemam ništa protiv bilo čije i bilo koje filmske umjetnosti), kojim je otvorena nova sezona prikazivanja, upitan. No to valjda ima veze sa sveopćim stanjem u državi i onima na vlasti kojima je od svih problema s kojima se suočavamo, prije svega gospodarskih, najbitnija rehabilitacija tekovina Titove "revolucije".

Tako su iz Uranije nazvali ovaj povratak, koliko se da skontati.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Defect1
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2012. 22:25 
Naslov:  Re: Kino Urania: Ponovo radi bioskop [Program]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › sami odrediti cijenu ulaznice, sudjelovati, surađivati, biti uključeni i tako pokazati želite li takav program ili ne.

Sad moram pogađat šta (i koliko) im ovo znači konkretno; što očekuju od mene (osim da platim ulaz što više).

A i ne sviđa mi se njihov izbor filmova

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oblak
Offline
Ukupno postova: 68
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2012. 8:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako ste sebični!
vama se ne sviđa.. ma nemoj a fino vam je živjeti u gradu bez kina,bez kazališta, bez galerija i bilo kakvog festivala -kakva je to kultura??
ili ste zadovoljni s 1,5 kazalištem,ili vas djeca vode,ali u dječje, u donjem gradu??
srećom ipak je većina sretna što se kina vraćaju...dakle,evo vam malo kikirija pa idite po gradu i vičite "ponovo radi bioskop,ponovo radi bioskop...." ajde

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2012. 8:48 
Naslov:  Re: Kino Urania: Ponovo radi bioskop [Program]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Defect1 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Citat: › sami odrediti cijenu ulaznice, sudjelovati, surađivati, biti uključeni i tako pokazati želite li takav program ili ne.

Sad moram pogađat šta (i koliko) im ovo znači konkretno; što očekuju od mene (osim da platim ulaz što više).

A i ne sviđa mi se njihov izbor filmova


..pa ti onda nemoj ići, imaš lijepo kina u oba trgovačka centra, a nama ostavi da gledamo ne-američanske ne-blockbuster filmove.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
oblak
Offline
Ukupno postova: 68
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2012. 8:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Defect1"]
Citat: ›
A i ne sviđa mi se njihov izbor filmova


ovaj komentar me podsjeća na sudionike "večere za 5" -jedan se baš potrudi da ispeče patku u umaku od šljiva za večeru a onda krenu komentari -meni se ne sviđa, ne volim hrskavo. - a ja više volim piletinu. -nikad nisam jeo patku i nije mi prijala.zapravo sam se najeo prije emisije pa mi je patka bila preteška!
meni meni meni,jaja.. ko da je bitno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
kinemat2
Offline
Ukupno postova: 281
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2012. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jošava je napisao/la: ›
Ipak je to smišljena provokacija ekipe iz uredništva.

A evo meni u pozdravnoj poruci poručili: " Ne budite zli".

Možda da je ono "Ponovo radi bioskop" u navodnicima ili u zagradi, ne bi bilo zabune.

Nego meni je i sam izbor "kultnog" filma ( iako nemam ništa protiv bilo čije i bilo koje filmske umjetnosti), kojim je otvorena nova sezona prikazivanja, upitan. No to valjda ima veze sa sveopćim stanjem u državi i onima na vlasti kojima je od svih problema s kojima se suočavamo, prije svega gospodarskih, najbitnija rehabilitacija tekovina Titove "revolucije".

Tako su iz Uranije nazvali ovaj povratak, koliko se da skontati.


Točno tako. Redakcija nema veze s naslovom.
Onima koji nisu razumjeli poruku nije potrebno niti objašnjavati. Bilo bi to čisto gubljenje vremena.
Mi podržavamo dobar film, čije god kinematografije. Isto se odnosi i na filmske isječke ili dijalog liste.
U našem programu i svim projektima gledatelji, udruge, institucije i svi zainteresirani pojedinci mogu sudjelovati... osobito ako su otvorenih vidika, tolerantni, korektni, nikoga ne mrze zbog rase, nacionalnosti, boje kože ili različitih opredjeljenja i stavova, ako njeguju svoju, a poštuju tuđu kulturu, povijesno i kulturno naslijeđe i sl.
I svi oni koji uviđaju potrebu za promjenom i žele biti dio nje.
Pri tom, naravno, ne treba zaboraviti da je Urania kino, a ne Ukop. Cool

Za izbor filmova također smo otvoreni... sve što je potrebno u participaciji u programskom dijelu programa jeste razumijeti autorska prava, prava na javno prikazivanje i sva podredna prava, znati gdje i kako ih regulirati...i naravno sve to platiti. Ni to nije toliki problem ukoliko je sudionik umješan i kvalitetno pristupa pisanju projekata, osobito onih europskih.

Ima tu naravno još prostora... novi mediji, mladi, glazba, fotografija, umjetnost, turizam, neiskorišteni potencijali...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kinemat2
Offline
Ukupno postova: 281
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2012. 13:58 
Naslov:  Re: Kino Urania: Ponovo radi bioskop [Program]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
Defect1 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Citat: › sami odrediti cijenu ulaznice, sudjelovati, surađivati, biti uključeni i tako pokazati želite li takav program ili ne.

Sad moram pogađat šta (i koliko) im ovo znači konkretno; što očekuju od mene (osim da platim ulaz što više).

A i ne sviđa mi se njihov izbor filmova


..pa ti onda nemoj ići, imaš lijepo kina u oba trgovačka centra, a nama ostavi da gledamo ne-američanske ne-blockbuster filmove.....


Hvala Smile
Divno je, zapravo, imati toliko izbora na raspolaganju. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2012. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...@kinemat, što se planovima za kabaret?

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: