Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek - nepokoreni grad [dokumentarac]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ožiljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 170
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2012. 10:42 
Naslov:  Re: Osijek - nepokoreni grad [dokumentarac]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko mi je poznato, JNA je najbliže prišla Osijeku do Nemetina...
A ti dani, prvo pogledaj http://www.youtube.com/watch?v=XsomijEUuRU
prije nego lupiš ponovno gluposti o pijanim braniteljima... tako su i četnici '91 u Vukovaru pričali o pijanim ustašama koji bacaju bombe 200 metara (ako znaš na što mislim).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.10.2012. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako se misli na OLT na Vukovarskoj - onda je ova tvrdnja da su do tamo dosli - zesca glupost i neistina.

No, to nije jedini OLT u gradu.

OLT je imao veliku ljevaonicu/pogon iza Brijesta, prema Antunovcu, tamo gdje je danas Drava International (reciklaza).

Ako uzmemo u obzir da se Poligon C nalazi tocno izmedju tog pogona OLT-a i grada, onda mozemo reci da je u jednom trenutku (dok vojska nije protjerana/nije se povukla s poligona C) okupator cak i "presao OLT".

Ako ne racunamo to kao nekakav "prolaz", onda mozemo reci da je bio vrlo blizu i da je pogon OLT-a na Brijestu bio na prvoj crti, konstantno okruzen s dvije strane. Nakon dolaska UNPROFOR-a, checkpoint se nalazio na kraju Brijesta (prije OLT-a), tako da je taj pogon OLT-a bio na nicijoj zemlji.

U cijeloj ovoj raspravi je najtuznije to sto se ljudi vise ni ne sjecaju nekih osjeckih tvornickih pogona. Nije ni cudo sto na izborima pobjedjuju oni koji su unistili osjecku privredu i industriju, kad mladja populacija nema pojma sto je sve Osijek imao i kako je sve pokradeno i unisteno.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.10.2012. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ožiljak je napisao/la: ›
koliko mi je poznato, JNA je najbliže prišla Osijeku do Nemetina...
A ti dani, prvo pogledaj http://www.youtube.com/watch?v=XsomijEUuRU
prije nego lupiš ponovno gluposti o pijanim braniteljima... tako su i četnici '91 u Vukovaru pričali o pijanim ustašama koji bacaju bombe 200 metara (ako znaš na što mislim).


poantA MOJih gluposti nije da nema nivnih ljudi koji su se borili, nego da su se gojko i tudjman sastajili u kanadi i organizirali rat, znaći gojko koji je 10 000km od hrvatske. tkodjer je tako i danas, ljudi koji nemaju veze s hrvatskom su najveći hrvati, ljudi koji su zdravi su u mirovinama i ne rade niki k...c, nego se napijaju po birtijama i kukaju kako ne mogu živit od 7000kn, meni koji nemam približno tolku plaču.
trče oko mostova 36 krugova za generale, a kao fol su radno nesposobni.

pričama hr branitelja koje su nalazili babe s snajperima, ja imam 28 godina i snajper mi je težak i vjerojatno bi promašio čovjeka na 20m s njim, a ne baba od 80godina.

glavaš je imo gatrdu svoja koja je ubijala sve redom, ako nisi htjeo sudjelovat u njegovim bolesnim idejama.

moj bratić je bio u vojsi u to vrijeme, nemoš vjerovat, od tolko silnih granat i tolko srbskih metaka, nije umoro od srbske granate ili srbskog metka. ne moš vjerovat al je tak

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.10.2012. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

taj rat je vodjen, zbog svega samo ne zbog nezavisne hrvatske

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.10.2012. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hoće u dokumentarcu biti riječi o tome tko je ubio Reihl-Kira i Matu Šabića?

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.10.2012. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oče, da, moš mislit

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hmmm
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.10.2012. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dani, uspori malo. Previše emocija unosiš pa promašuješ slova. Ja koji sam nepismen totalno mogu ti spočitati to no imam barem 50% više godina od tebe no tu tvoju "nepismenost" pripisujem tvojom zapjenjenosti temom.
Preacher, slažem se s tobom i moram reći da postoji jedna vjerodostojna priča o dolasku par tenkova, e sad da ne pretjeram ali mislim negdje između benzinske pumpe kod Nemetina i MIO. Kažu da je to mlada vojska iz Sarvaša na svoju ruku napravila i to je bilo još na početku. Taman nešto poslije nego što su otišli iz grada.

A to za pljačku definitivno je neka druga tema kao i lažnjaci branitelji no Dani zaboravljaš da 90% branitelja nije takvo. No kako sam već jednom rekao, znaš lažnjaka onda ga prijavi a NE DAVI NAS OSTALE s tim. Lako laprdati o nepravdi a ništa ne učiniti da se ispravi. Ovako se sve svodi na rekla kazala. Deni, porasti još malo i biti će ti sve jasnije. U tvom slučaju, 28 godina za normalno, logičko razmišljanje je ipak premalo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.10.2012. 12:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmmm je napisao/la: ›
Dani, uspori malo. Previše emocija unosiš pa promašuješ slova. Ja koji sam nepismen totalno mogu ti spočitati to no imam barem 50% više godina od tebe no tu tvoju "nepismenost" pripisujem tvojom zapjenjenosti temom.
Preacher, slažem se s tobom i moram reći da postoji jedna vjerodostojna priča o dolasku par tenkova, e sad da ne pretjeram ali mislim negdje između benzinske pumpe kod Nemetina i MIO. Kažu da je to mlada vojska iz Sarvaša na svoju ruku napravila i to je bilo još na početku. Taman nešto poslije nego što su otišli iz grada.

A to za pljačku definitivno je neka druga tema kao i lažnjaci branitelji no Dani zaboravljaš da 90% branitelja nije takvo. No kako sam već jednom rekao, znaš lažnjaka onda ga prijavi a NE DAVI NAS OSTALE s tim. Lako laprdati o nepravdi a ništa ne učiniti da se ispravi. Ovako se sve svodi na rekla kazala. Deni, porasti još malo i biti će ti sve jasnije. U tvom slučaju, 28 godina za normalno, logičko razmišljanje je ipak premalo!


kome to da prijavim? ovima što su im dali te mirovine? jel ti živiš u državi u kojoj i ja živim?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.10.2012. 17:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muka mi je više od ovakih dokumentaraca, jednih te istih slika, jednih te istih videa, jednih te istih komentara i loših redatelja

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gladnikruha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.10.2012. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmmm je napisao/la: ›
Dani, uspori malo. Previše emocija unosiš pa promašuješ slova. Ja koji sam nepismen totalno mogu ti spočitati to no imam barem 50% više godina od tebe no tu tvoju "nepismenost" pripisujem tvojom zapjenjenosti temom.
Preacher, slažem se s tobom i moram reći da postoji jedna vjerodostojna priča o dolasku par tenkova, e sad da ne pretjeram ali mislim negdje između benzinske pumpe kod Nemetina i MIO. Kažu da je to mlada vojska iz Sarvaša na svoju ruku napravila i to je bilo još na početku. Taman nešto poslije nego što su otišli iz grada.

A to za pljačku definitivno je neka druga tema kao i lažnjaci branitelji no Dani zaboravljaš da 90% branitelja nije takvo. No kako sam već jednom rekao, znaš lažnjaka onda ga prijavi a NE DAVI NAS OSTALE s tim. Lako laprdati o nepravdi a ništa ne učiniti da se ispravi. Ovako se sve svodi na rekla kazala. Deni, porasti još malo i biti će ti sve jasnije. U tvom slučaju, 28 godina za normalno, logičko razmišljanje je ipak premalo!


heheh prijavi,heheheh...Smile dobar neki lik iz bajke..

dijete milo,moj nećak ima 40 kusur godina,niki racku mu nije bio u ratu,Glavaš mu sredio mirovinu i stan 93 dok je bio u Kradezeu,a kasnije su obrnuli i neku lovu(pošto mi je rod,znam dobro).

kome da prijavim???

vlastima u gradu kojeg vodi iz druge države isti taj kriminalac koji je davao mirovine,sređivao poslove,radna mjesta,stanove...

alooo probudite se...

90 % zla ovome gradu napravili su Franjo Tuđman i Branimir Glavaš(pljačka Mio standarda,Pivovare itd...itd....pola tvornica je nestalo bestraga!!!!)

i sada taj isti Glavaš ide praviti Njofri spomenik na uštrb naših praznih i gladnih usta,a vi i dalje glasajte za STRANKU RATNOG ZLOČINCA,RATNOG PROFITERA i UBOJICE..

sram vas bilo,s kakvim ljudima živim.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2012. 7:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Komentara nikada dosta domovinski rat je završio pa bi bilo dobro da smo krenuli nešto raditi... Još uvijek smo okićeni ratom za nekoga je rat bio lijep događaj .Obogatilo se diplomiralo se ... neki su postali generali u podrumu- uredu .. priskrbili si dobre pozicijeu društvu .... opljačkali gospodarstvo svog naroda... To je dobro poznato svim građanima velika je stvar biti - čovjek- voljeti svoj grad svoju domovinu..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.10.2012. 9:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
U nedjelju, 7. listopada 2012. godine na HTV-u 2 oko 18 h Hrvatska televizija u nedjelju premijerno prikazuje dokumentarni film Nade Prkačin Osijek - nepokoreni grad.


Wtf?! Kakva premijera, pa gledali smo to prije godinu i pol!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2012. 10:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i nakon 20 godina...na forumu isti debilizam....ciji je stari bio ustaša a ciji partizan...

no budimo realni...kad ovako citaš neke komentare na forumu stvarno dobiješ dojam da je za vrijeme rata bilo preko pola miliona branitelja...i to ne samo u cijeloj Rvatskoj...vec na samom Brijestu....
svi sve znaju....tocno se zna svaki pokret vojnika JNA...cak što više sad se vidi kako svi znaju tko je sa pojedinim vojnikom JNA sjedio zajedno u klupi u 3 razredu osnovne škole....

jebo vas više rat....
svi velike Rvatine...a zatvarate oci na svaki moguci kriminal koji je razjebao ovu zemlju....
kad o tome treba pricati onda zabijate glavu u pijesak....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2012. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

daj molim te ... kolko para ide iz proračuna na račune ratnih profitera i "branitelja" pa mi možemo osvojit pola europe s tim lavovima ... tužna priča je da ih je pola dobilo ratne invalidnine dok su pijani izbacivani iz birtija i udarali glavama o beton

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2012. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: › Wtf?! Kakva premijera, pa gledali smo to prije godinu i pol!


Prema svemu sudeci, ne radi se o istom dokumentarcu. Na dnu clanka se nalazi link na taj od prosle godine.

Pročitajte i pogledajte:
[VIDEO] "Moj Osijek se ne da" - pogledajte dokumentarac

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: