Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[FOTO] Novi stadion NK Osijeka!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
hmmm
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.09.2012. 21:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mulac do mulca bez mozga i ideje a za koga sam ja glasao to je moja stvar. Samo me zanima od kuda ti da sam baš za Glavaša dao glas. Jer zato što se slažem s ovom idejom pa ti to nespojivo s tvojim "zdravim razumom" Tipično malograđanski, ako nije po mom onda sam blesav i za "one" protiv mene. Dijeco porastite malo pa dođite pametovati ovdje.
Primjetio sam kada god je tema idealna za pljuvanje svo smeće ovoga portala se skupi na jednom mjestu no kad nešto što ulica ne kuži nema ni jednog. Sakrite se pod taj kamen odakle ste ispuzali ostaci mladeži i minorne stranke tkzv pravaši. Niti sam stranački povezan niti me to zanima. Ja volim ovaj grad i jedino me njegov prosperitet zanima a vaše trabunjanje i nepoznavanje stvari prodajte onima koji su na istoj debilnoj frekvenciji kao i Vi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2012. 21:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kontam da je ovo patka kao i onih 270 milijuna eura za ZLO - Moguća ulaganja u Zračnu luku Osijek - koncesija i 270 milijuna EUR-a, koji će fond EU dati pare u obnovu stadiona koji se sutra može po našem poznatom principu "privatizirati" preko noći?

Da je to neka ozbilja najava rekli bi iz kojeg fonda i programa se povlače novci. Ovako samo javnost povlače za nos i opet prave budalama. Nogomet je vani veliki biznis koji sam sebe financira, zašto bi EU fondovi nekome gradili stadion za prvoligaški klub koji svoje igrače prodaje za milijune? Glupost.

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
dorka96
Offline
Ukupno postova: 16
Lokacija: JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.09.2012. 2:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Priča puno... PARA MALO...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hmmm
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.09.2012. 8:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ilija je napisao/la: ›
Kontam da je ovo patka kao i onih 270 milijuna eura za ZLO - Moguća ulaganja u Zračnu luku Osijek - koncesija i 270 milijuna EUR-a, koji će fond EU dati pare u obnovu stadiona koji se sutra može po našem poznatom principu "privatizirati" preko noći?

Da je to neka ozbilja najava rekli bi iz kojeg fonda i programa se povlače novci. Ovako samo javnost povlače za nos i opet prave budalama. Nogomet je vani veliki biznis koji sam sebe financira, zašto bi EU fondovi nekome gradili stadion za prvoligaški klub koji svoje igrače prodaje za milijune? Glupost.


To potpisujem no stoji činjenica da su nekim klubovima u okruženju iz istih fondova izgrađeni stadioni. Najbolji ti je primjer Maribor. Inaće klub se privatizira ne stadion koji je gradska imovina i sumnjam da će ikada biti dan nekom klubu kao i sve osječke sportske dvorane. Naprosto iluzija i dezinformacije te zloća nekih potpiruju to vjerovanje ( nisam mislio na tebe da me krivo ne shvatiš). EU, UEFA i HNS te nešto grad možebitno grade nacionalni kamp mladih reprezentacija i ujedno stadion gdje bi se odigravale gotovo sve utakmice nacionalne selekcije mlađih uzrasta. Ako Osijek nije rasadnik mladih igrača i pravo mjesto za to ne znam koji je drugi grad idealan za to. A to da li netko misli jel to dobra ideja ili ne nije relevantna stvar.

Svi ti koji brinu za sirotinju pitam da li ikada odreknu se svoje kavice, cigare i mobiteliranja da pomognu nekome ili samo demagoški prosipaju svoju mržnju. Svi mi poznajemo nekog potrebitog no lakše je meni reći da sam glup nego stvarno nešto učiniti. Na kraju ni ja nemam kinte (susjed mi daje pristup na net i poklonjen mi stari komp da budem dio svijeta) i nekako se baš pitam što ću danas jesti pa mi nemojte pričati o imati ili ne jer ste svi Vi propovjednici, feltovi i mungosi obični licemjeri. Konstruktivno komentirajte i poštujte tuđe mišljenje ali ne vređajte me jer sam siromašan no za razliku od vas sam pošten i imam stav svoj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.09.2012. 10:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmmm je napisao/la (Pogledaj post): › Ako Osijek nije rasadnik mladih igrača i pravo mjesto za to ne znam koji je drugi grad idealan za to.


Ma kojih to igrača molim te?! Kakav rasadnik? Napiši mi koji su to igrači.
Osječka škola nogometa - još jedan u nizu mitova...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tiger
Offline
Ukupno postova: 52
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.09.2012. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
hmmm je napisao/la (Pogledaj post): › Ako Osijek nije rasadnik mladih igrača i pravo mjesto za to ne znam koji je drugi grad idealan za to.


Ma kojih to igrača molim te?! Kakav rasadnik? Napiši mi koji su to igrači.
Osječka škola nogometa - još jedan u nizu mitova...


Osijek svakako ima dobru školu za hrvatske uvjete, i redovito je među najboljima u mlađim kategorijema u hr:
http://prva-hnl.hr/blog/prva-hnl-juniorikadeti/tablice/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hmmm
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.09.2012. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Propovjedniče ti si ono što ti ime kaže, laprdalo bez pokrića. Čovijek loših manira bez znanja i argumenata. To što Ti govoriš su samo riječi naslagane po tvojoj želji u rečenice bez smisla i nerazumjevanja inteligentnima. Nikada ama baš nikada nisam pročitao od tebe kontra argument već samo naslaganje na arogantan i bezobrazan način. Iznenadi me i demantiraj no dobro te znam kojim putem ćeš. Vrijeđati i omalovažavati no žalim te jer mizeran nije lako biti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.09.2012. 15:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmmm je napisao/la (Pogledaj post): › Propovjedniče ti si ono što ti ime kaže, laprdalo bez pokrića. Čovijek loših manira bez znanja i argumenata. To što Ti govoriš su samo riječi naslagane po tvojoj želji u rečenice bez smisla i nerazumjevanja inteligentnima. Nikada ama baš nikada nisam pročitao od tebe kontra argument već samo naslaganje na arogantan i bezobrazan način. Iznenadi me i demantiraj no dobro te znam kojim putem ćeš. Vrijeđati i omalovažavati no žalim te jer mizeran nije lako biti!

Moram reći da sam u najmanju ruku zaprepašten ovim tvojim postom. Prije svega bih te molio da pregledaš sve moje postove na ovome forumu i da mi konkretno kažeš koji moj post vrijeđa i omalovažava bilo koga. Uvijek sam nastojao pisati argumentirano i u skladu sa svojim uvjerenjima. Uostalom, forumi i služe tomu da bi se ondje razmjenjivala mišljenja i komentirale teme iz različitih sfera života. Osobno uvažavam svačiji stav i ako se s njime ne slažem nastojim ga argumentirano komentirati. Mislim da sam u tom duhu komentirao i ovaj članak. Evo, ovim putem se ispričavam svakome koga sam možda uvrijedio u prethodnim postovima, uistinu nije bilo namjerno. Meni je jasno da će zlonamjerne i jalne osobe u svakom pisanju koje se protivi njihovu stavu tražiti dlaku u jajetu.

Zbog čega misliš da su moje rečenice nerazumljive inteligentnima? Kako bih ja to trebao pisati da me razumiju inteligentni? Bilo bi uistinu licemjerno i paušalno od mene da procjenjujem tvoju inteligenciju i razinu tvoga obrazovanja iz svega nekoliko benignih postova, no neupitno je da ovim svojim postom na neki način želiš naglasiti da si mi intelektualno superioran, a istovremeno sam sebe diskvalificiraš polupismenošću (čovijek, inaće, loša sintaksa i interpunkcija...)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.09.2012. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj hmmmm nije iznio niti jedan argument. Samo pljuvacinu po onima koji razmisljaju svojom glavom i floskule bez pokrica o nekakvim skolama i nogometasima. No, nemam namjeru vratiti istom mjerom, iako je iz aviona jasno da se radi o stranackom vojniku.

Dakle, jos uvijek nitko nije odgovorio na pitanje o vlasnistvu i odrzavanju stadiona.

Pojasnimo opet o cemu se radi.

Grad ce, prema svemu sudeci (prema prvotnim najavama, ali morat cemo pricekati do kraja) - preuzeti obvezu odrzavanja stadiona, u zamjenu za dionice NK Osijeka. Dakle, imaginarna vrijednost NK Osijeka u zamjenu za stvarni novac koji ce gradjani Osijeka davati za odrzavanje tog betonskog i inog zdanja.

Sto bi to moglo znaciti?

Pitanje prvo:

Hoce li gradjani Osijeka dobiti novi "slucaj parkiralista", ali ovaj put na 30 ili 50 godina, gdje ce svu korist izvlaciti nekakvi pojedinci u klubu, a Grad, odnosno gradjani snositi troskove za odrzavanje, kao sto danas GRADJANI placaju popravak i gradnju novih parkiralista, na koja onda dodje koncesionar i stavi svoje ljude i aparate za prikupljanje novca?


Pitanje drugo:

Grad ce postati vlasnik stadiona prema sadasnjoj vrijednosti odrzavanja stadiona, koje (recimo) kosta 100 nekakavih jedinica.

Novi stadion, cak i da se izgradi bez kune gradskog novca, ce imati odredjene troskove odrzavanja. S obzirom da ce biti moerniji i slozeniji, odrzavanje ce vjerojatno biti u razini 300 ili 500 jedinica, odnosno 3 ili 5 ili 10 puta vise nego sto kosta odrzavanje danasnjeg stadiona.

Sto ce se dogoditi s vlanistvom grada u NK Osijeku?

Pitanje trece:
Shvacaju li gradjani Osijeka da ce zbog novca potrebnog za odrzavanja stadiona [novog ili starog], biti manje novca za ostale komunalne radove, subvencije uceniskih karata, vrtica i slicno? Ovdje se moze odgovoriti samo s DA ili NE. Ako vecina tako zeli - neka se izjasni, neka svi znaju da je stadion vazniji od svega ostalog.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.09.2012. 16:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tiger je napisao/la: › Osijek svakako ima dobru školu za hrvatske uvjete, i redovito je među najboljima u mlađim kategorijema u hr:
http://prva-hnl.hr/blog/prva-hnl-juniorikadeti/tablice/


Znamo svi da su se pravomocno presudjeni gospodarski kriminalci poput pokojnog Novalica obogatili na NK Osijeku i skoli nogometa koju financiraju gradjani Osijeka.

Mozes li reci kakvu korist od imaju gradjani Osijeka od uspjeha tih nogometnih profesionalaca? Vraca li NK Osijek novac u gradski proracun nakon sto proda igraca koji je odgojen na jaslama svih gradjana?

Trebaju li gradjani Osijeka ocekivati povrat ulozenog novca jednom kad sportasi postanu profesionalci i masno se prodaju ili se trebaju sloziti s tim da gradjani ulazu, a dobit od prodaje dijele nogometni manageri?

Sto kazu gradjani?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hmmm
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.09.2012. 19:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mungos, sve stoji i slažem se s tvojim razmišljanjem no svaka priča ima drugu stranu medalje. Možda na kraju i ne bude neke prijevare kao sadašnje paušalne ocijene nekih.

Propovjedniče, dobro te pratim i upravo skretanje prema mojem poznavanju pravopisa si potvrdio svoju površnost. Nisam pismen, priznajem no barem me razumiješ ako ništa. Prizeman si i zajedljiv no ponekada kada savladaš svoj ego i konstruktivan znaš biti. Znači možeš kad hoćeš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.10.2012. 2:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fischer je napisao/la (Pogledaj post): › Jebo vas stadion tvornice nam gradite , da radimo i za kruha si zaradimo !!!


Ma treba Osijeku stadion, nemojte se zajebavati. Istina niti ovaj ne mogu napuniti ni trecinu, ali svakako treba novi i veci. Umjesto da mijenjaju kruve oni u tom nasem balkanskom kupleraju mijenjaju krevete.
Pocnite ako imate novaca investirati u privredu u obnovu profitabilnih segmenata industrije koju je Osijek imao a lopovi sa Saborskim i ostalim imunitetima popljackali.
No u Osijeku se vise gotovo nema sto ukrasti. Treba graditi stadion jer tu ce se opet moci nadrpati dobra lova.
Slazem se sa prethodnikom. Jebo vas stadion.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2012. 8:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Priča o Stadionu je suviše sumnjiva ovo je samo bacanje prašine u oči građanima i Slavoniji . Dolaze izbori pa još malo i oblače se reklje i šeširiće na glave rakijicu u ruke pa pred Bakice sa gužvarom . Ajd jednom se uozbiljite i prestanite više počnite jednom nešto pametno raditi za Grad i Slavoniju. Koliko traje vladavina HDSSB nema pomaka mladi odlaze gospodarstvo nestalo...... nema druge DIŽI SE NARODE ....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hmmm
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2012. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lehi, i tko je tvoja kvalitetna zamjena? HDZ ili ona minorna stranka što gradi sportske dvorane s 10x većim cjenama a možda tvoja ekipica sa pive uskoći pa grad nam procvjeta!?? Ustanak da ali u glavama pa umjesto "propovjedi" pogledati oko sebe, raditi i pomoći ljudima kojima treba. Stvari postaviti kako treba i naprijed. Na žalost sve je pokradeno, pravna država u stopu pratila otimačinu no to nas ne treba sputati u stvaranju pravedne i bolje zemlje. Ali kako to sve kada mladi po parkovima uz pivicu i travurdu lupetaju o prošlosti koju ne poznaju i svi u jedan glas, krali su očevi pa zašto ne bi i mi za sebe. Jel to vizija ustanka koju imaš. Od svih vlasti do danas jedino sada ima nekog pomaka, kakav god da je ipak je vidljiv. Pljujte po mojim riječima jer znam da ste balavci ili zajedljivi ili naprosto dalje od svoje kuće niste otišli. Mislim, da li itko od Vas zna što lokalna vlast može učiniti za privlaćenje milijunskih investicija? Malo toga jer sve je na državi. I ono bitno, grad se brine o svima nama. Onima koji imaju i koji nemaju, zadovoljnim i onima koji to nisu. Nije selektivan pa ajmo po stranačkoj pripadnosti )što bi se vjerojatno i dogodilo da je stranka skupljača satova i broševa ikada ovdje bila na vlasti( već se uređuje po potrebi i novcu koji se raspolaže. Ako to do sada niste znali onda možemo ovako danima jer nikada neće u glavu sjesti to vam.

[molio bi gospon "lektora" da prevede me jer ako ne razumije barem da je po pravopisu]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Baudolino
Offline
Ukupno postova: 300
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2012. 14:39 
Naslov:  Re: [FOTO] Novi stadion NK Osijeka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovako, nema nikakvih 75% iz strukturnih fondova.

Nikakvih.

EU svašta traži, ali ne traži izgradnju nogometnih stadiona.

Opisat ću, maksimalno pojednostavljeno, proces što se tiče raspolaganja novcima iz strukturnih fondova.

Ide sljedeća sedmoljetka, na temelju nečeg što se zove Europe 2020 Strategy i u njoj izgradnja nogometnih stadiona nije, napominjem, nije spomenuta.

Ono čime se RH trenutno bavi jest: FORMULATING NATIONAL SOCIAL AND ECONOMIC DEVELOPMENT PRIORITIES AND LINKING THEM WITH EU STRATEGY 2020 AND EU COHESION POLICY 2014-2020

Dakle, trenutno smo u fazi definiranja društvenih i gospodarskih prioriteta na državnoj razini.

Što ne bude navedeno kao prioritet, ne može ući u operatvne planove. Dakle, prvo bi netko, dovoljno lud ili korumpiran, trebao kao prioritet odobriti, pojednostavljeno: "Ulaganje u sportske objekte profesionalne namjene u privatnom vlasništvu", pa da prođe škare konzultanata, pa da uđe u operativne planove. Da ne kažem da sve to ide na odobrenje u Bruxelles. Dakle - nema love za stadione.

Ne kažem da majstori neće pokušati, no ova priča o 75% iz strukturnih fondova je suluda, mi još nismo definirali prioritete, postotak sufinanciranja varira od od 50% do 15%, a samo bi politički analfabet pokušao odobriti lovu za gradnju stadiona.

Još nešto, MZOS je nadležan za sport, no MZOS ne upravlja infrastrukturnim sredstvima, osim ako je u pitanju R&D. Što to znači - to znači da bi genijalci iz HNS-a, ili grada Osijeka, trebali osigurati sredstva za stadion iz fonda kojim upravlja MRRFEU. Tough chance, s obzirom na ozbiljne krokodile koji tamo žele ugraditi svoje vizije, od Pelješkog mosta, preko izgradnji škola po cijeloj RH koje bi omogućile jednosmjensku nastavu, do raznih elektrana i ostalih ideja koje bi se barem mogle PRAVDATI mogućim povratkom uloženih sredstava kroz neko razdoblje.

Dodajmo tomu da HDSSB nema nikakvu potporu u svojim programima na razini države. Dodajmo tomu da bi ukinuli atletsku stazu - dakle, MZOS, po prirodi stvari, mora biti protiv ovog projekta. (što u svemu tome radi jedna vizualizacija s atletskom stazom daje naslutiti koliko je projekt sklepan na brzinu)

Da zaključim - notorna glupost. Nikad neće grad Osijek dobiti sredstva za ovako nešto, a glasačima kojima je ovo motiv da glasaju za HDSSB treba oduzeti radnu sposobnost. Kao i glasačima HDSSB-a općenito, uostalom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
 



 Skoči u forum: