Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječka kupališta: Pampas (or what's left of it)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65825
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.08.2012. 18:35 
Naslov:  Osječka kupališta: Pampas (or what's left of it)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vratili ste se s mora ili Jadrana niste ni vidjeli ove godine? Muka Vam je i od same pomisli na dosadne jesenje kiše? Uhvatili bi još pokoju zraku sunca, osunčali bijelo tijelo ili popravili "radničku" preplanulost? Da skratimo, dosta Vam je asfalta, prometnih gužvi, cvarenja u domovima, hlađenja u kadi ili pod opasnom klimom? Dobro, nije da smo baš skratili, ali dopustite da Vam u kratkom serijalu predstavimo osječka kupališta, a sve kako bi zajedno pobijedili nadolazeće vrućinčine.





Kupaće na meni, ručnik, mobitel, pljuge, fotić i nešto kuna za sladoled (čitaj vopi) u torbi, japanke za 20 kuna, stare jedno pet godina, na nogama. Izdržale su sve moguće zamke krševite jadranske obale, valjda će me dovući do Pampasa. Spuštanje do Konjičkog, pa uz bent pravac mosta zapadne osječke obilaznice. Blizu mjesta gdje se nekad prelazio kanal da bi se domoglo otoka dva pecaroša uživaju u hladu. Nije im bitno jel grize, priroda i mir su ono što ih privlači na obalu Drave.





Ovako mi priča jedan od njih:
- Prije dosta godina pokojni Tomo Balaš mi prilazi isto kao ti sada. Fotografira mene i kujicu i izlazimo nas dvoje u Glasu Slavonije, a s druge strane duplerica - dvije butre igraju odbojku, jedna u tangama, druga u toplesu. Svaki put kad bi mi došli unuci iz Zagreba zezali bi me kako to na zidu držim ne zbog sebe nego zbog ženskih. Otok kod Pampasa bio je raj na Zemlji, tu su se kupale tisuće Osječana, a presudio mu je prije koju godinu most, točnije njegova izgradnja. Ali imaš tu uzvodno, odmah ispod mosta plažu na kojoj popodne i vikendom dolazi dosta kupača.






Eh da, otok je stvarno bio the stuff of legend što bi rekao moj prijatelj Šutpe, ali ne preostaje mi ništa drugo do zaputiti se i obići tu "zamjensku" Pampiku. Dočekala me predivna pješčana plaža koje se ne bi posramio ni neki razvikani jadranski otok. Nažalost, sve ostalo je manje dobro. Prometni most u blizini s kojeg svako malo kamiondžija trubi kupačicama, dosta prljava voda i muljevito dno koje onemogućava kvalitetno prakticiranje vodenih sportova (čitaj picigina), podosta utopljenika u zadnje vrijeme te nepostojanje ikakvog traga civilizacije u vidu neke male birtijice ili sličnog. Potencijal unatoč očitim nedostacima definitivno postoji. Možda ne takav da ljudi zaborave na legendarni otok, ali sigurno dovoljan da taj place postane jedno od posjećenijih osječkih kupališta, ali i kamperska destinacija!





Plusevi
- plaža
- priroda

Minusi
- prljava voda
- muljevito dno
- nekoliko slučajeva utapanja
- nepostojanje civilizacijskih tekovina (čitaj nema birtije)





Tekst i foto: Mladen Kovačević

Pročitajte i ...
Osječka kupališta: Želja
Osječka kupališta: Neptun


Zadnja promjena: Redakcija 031; 23.08.2012. 18:00; ukupno mijenjano 4 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.08.2012. 19:37 
Naslov:  Re: Osječka kupališta: Pampas (or what's left of it)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eh nema vise otoka... na ovo se sigurno necu ici kupati.. na zalost bilo je to super mjesto za kupanje..

postoji jeda plaza mislim da je cak i najveca a nalazi se prije vikend naselja mislim da nema ljepse plaze od te.. nesto slicno kao otok kod zelje samo 10x vece i velka plaza veliki je minus dostupnost pa tamo mogu samo oni koji imaju camac..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Crni Tetrijeb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.08.2012. 19:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja bih rekao da su minusi još i nesnosni konjski smrad dok dođeš do tamo i osjetno više komaraca, jer u tom djelu nisu dobro tretirani.
Nekada je to bilo jako lijepo kupalište..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2012. 21:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eh proveo mladost na toj plaji ... nuz slaju (čitaj pivo) ... bilo divno ... iz škole bježo dab se kupo po cijele dane tamo ... da bi me komarci i obadovi grizli ... dab pušio travu i roštiljo ... jebeni most

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.08.2012. 11:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slažem se , hebeni most , baš su ga morali tamo "nasaditi"..bem ti...bila je to vrhunska plaža tj. pješčani otok...još uvijek nisam prežalio staru pampiku....al opet ima tamo potencijala za dobru plažu samo da se malo love uloži

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.08.2012. 2:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pametno od tih ljudi što se kupaju kod mosta gdje su vadili pijesak...a svi dobro znamo šta to znači,crne rupe.

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: