Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[FOTO] Srakić: "Sloboda može samo odmoći čovjeku"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2012. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NikolaiSanja je napisao/la (Pogledaj post): ›
tranquilize je napisao/la: ›
zanimljivo je kako se naslov u svim medijima ponavlja, a radi se o citatu izdvojenom iz konteksta, onda dolje u komentarima kao i obicno masa primitivaca koji procitaju samo doticni naslov i krenu sa nekom "pravednickom" pljuvacinom, radeci zapravo budale od sebe, meeEeeEEeeEeee

Evo, ja sam pročitala cio tekst, i i dalje mislim da je sloboda ono jedino što čovjeka može ispuniti. Naime, smatram da samo slabići trebaju moralne autoritete da donose odluke umjesto njih. Samo slabi ljudi ne mogu imati slobodu da odluče i onda stati iza svoje odluke. Sloboda je blagoslov za jake, tlaka za slabe, a za dušebrižnike kamen oko vrata, jer nemaju duša za koje bi se brinuli i novčanika koje bi pelješili. Sloboda je nešto s čim se može nositi samo odrastao, odgovoran i zreo čovjek koji je spreman odgovarati za svoje postupke i snositi posljedice istih. Svima onima koji to nisu potrebna su represivna sredstva koja će odlučivati umjesto njih.

procitala mozda jesi , ali razumjela nisi Laughing ovo postaje kao u SAD.u gdje se busaju u prsa cim cuju rijec "sloboda" , mada su sve dalje od iste...
zanimljivo je takodjer sto o konkretnom problemu nisi dala nikakvo misljenje vec si se kako sam i predvidio orjentirala samo na naslov... uostalom kao i ostatak, kako je samo lako manipulirati stadom Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
grissom
Offline
Ukupno postova: 265
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2012. 14:27 
Naslov:  Re: [FOTO] Srakić: "Sloboda može samo odmoći čovjeku"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Don Quijote:
I što onda reći o ljudima koji pješače do Aljmaša da bi slušali Srakića?


Pa to je već viđeno.
U pokojnoj Jugi smo imali milijune tzv "komunista".
Danas u Rvackoj imamo miljune tzv "vjernika".
A niti su ono bili komunisti niti su ovo vjernici.

Onda je bilo isplativo i društveno poželjno biti član SK , danas je biti (katolički) vjernik.

Jedino nema razlike između kvocijenta inteligencije ondašnjih komesara i današnjih biskupa.
I raje koja voli derneke.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2012. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa zato se i zove Srakić, očito su mu i pretci više verbalno srali nego nešto korisno radili.

muvifrik je napisao/la: ›
Sračkić je napisao/la: › .. Sloboda kao nova religija ne može pomoći nego samo odmoći čovjeku jer zanemaruje činjenicu da se čovjek ne može igrati Boga bez obzira na svu razinu znanosti i napretka.


Ovakav verbalni proljev dugo nisam čuo. Pobjedio je i rafu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2012. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U potpunosti se slažem sa ovim komentarom i uz najbolju voilju naprosto nemam šta dodati.

grissom je napisao/la: ›
Citat: › Don Quijote:
I što onda reći o ljudima koji pješače do Aljmaša da bi slušali Srakića?


Pa to je već viđeno.
U pokojnoj Jugi smo imali milijune tzv "komunista".
Danas u Rvackoj imamo miljune tzv "vjernika".
A niti su ono bili komunisti niti su ovo vjernici.

Onda je bilo isplativo i društveno poželjno biti član SK , danas je biti (katolički) vjernik.

Jedino nema razlike između kvocijenta inteligencije ondašnjih komesara i današnjih biskupa.
I raje koja voli derneke.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Betonski spavač
Offline
Avatar

Ukupno postova: 55
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2012. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

grissom je napisao/la: ›
Citat: › Don Quijote:
I što onda reći o ljudima koji pješače do Aljmaša da bi slušali Srakića?


Pa to je već viđeno.
U pokojnoj Jugi smo imali milijune tzv "komunista".
Danas u Rvackoj imamo miljune tzv "vjernika".
A niti su ono bili komunisti niti su ovo vjernici.

Onda je bilo isplativo i društveno poželjno biti član SK , danas je biti (katolički) vjernik.

Jedino nema razlike između kvocijenta inteligencije ondašnjih komesara i današnjih biskupa.
I raje koja voli derneke.

U potpunosti se slažem.Savršen komentar a ovce neka vjeruju.

_________________
Simulacija stvarnosti, laž i propaganda
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2012. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Betonski spavač je napisao/la (Pogledaj post): ›
cavino je napisao/la: ›
aloo..nevjernici...izgubljene i zabludjele ovčice..šta vi znate o Crkvi da bi to komentirali??

Crkva i vjera nemaju veze jedno sa drugim.


to ja pokušavam objasniti, ali ljudi ne shvaćaju ... !!!

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2012. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
Betonski spavač je napisao/la (Pogledaj post): ›
cavino je napisao/la: ›
aloo..nevjernici...izgubljene i zabludjele ovčice..šta vi znate o Crkvi da bi to komentirali??

Crkva i vjera nemaju veze jedno sa drugim.


to ja pokušavam objasniti, ali ljudi ne shvaćaju ... !!!

nažalost, uglavnom imaju dosta veze, samo se radi o minimalnim razilaženjima u mišljenju. tek kad se vjernik potpuno odmakne od crkve i svih učenja i dogmi neke religije, tek tada može pričati o nekoj iskrenoj i individualnoj vjeri. ali tada ta vjera ne treba naziv niti ju treba širiti, jer tada znaš da nitko ne može imati identičnu vjeru kao i ti, jer nije ti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2012. 16:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako ćemo gledati da li sam ja vjernik tj da li vjerujem da "nečega ima" ... onda jesam

ako ćemo gledati da li sam vjernik ako odlazim u crkvu, ližem oltare i ostavljam novac za cirkuske predstave... onda NISAM ...

pojam individualne vjere me ne zanima ...

osim toga ako krenemo analizirati najraširenije svjetske religije, sve imaju skoro pa identično učenje...



bogorodica.jpg
 Opis:
evo jednog od primjera ...
 Veličina:  50.89 KB
 Pogledano:  47 put(a)

bogorodica.jpg



_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2012. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › ako ćemo gledati da li sam ja vjernik tj da li vjerujem da "nečega ima" ... onda jesam

ako ćemo gledati da li sam vjernik ako odlazim u crkvu, ližem oltare i ostavljam novac za cirkuske predstave... onda NISAM ...

pojam individualne vjere me ne zanima ...

osim toga ako krenemo analizirati najraširenije svjetske religije, sve imaju skoro pa identično učenje...

wow prikaz djeteta i majka, zbilja rijedak prikaz, nista vise ne treba dodati

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2012. 16:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize@ svatko ovu sliku može tumačiti kako želi, a ti očito u njoj vidiš samo majku i dijete Smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aardvark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2012. 17:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cavino je napisao/la: ›
aloo..nevjernici...izgubljene i zabludjele ovčice..šta vi znate o Crkvi da bi to komentirali??

analogno, šta 70-godišnji djevac koji na posao ide u haljini zna o reproduktivnoj funkciji?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2012. 18:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
tranquilize@ svatko ovu sliku može tumačiti kako želi, a ti očito u njoj vidiš samo majku i dijete Smile

slika majke i djeteta može simbolizirati i neki životni ciklus, prolaznost vremena, održanje vrste itd.

ali priča o djevici pored zdravog muža koja je začela s bogom, a muž je tu priču popušio je fantastična. i onda kršćani, koji bespogovorno vjeruju u to, priču kako je romula i rema othranila vučica smatraju samo legendom i ne vide kako bi djed mraz mogao stvarno postojati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Betonski spavač
Offline
Avatar

Ukupno postova: 55
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2012. 19:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vjera je izmišljena da bi se pomoću nje manipuliralo masama.Šta je vjera ikome dobro donjela?Zbog nje su se vodili ratovi, sijala mržnja i netrpeljivost.Vjera je za izgubljene i nesigurne ljude koji nisu našli sebe. Ovce ovisne o autoritetu jer ne mogu sami.Po njihovom tumačenju vjere Bog nas tjera da se stalno osjećamo krivima, kajemo se i tražimo neki oprost pognute glave.Bazira se na ucjeni, prijetnjama i strahu ali On nas voli i pun je ljubavi aHa ha.Taj veliki stvoritelj mi ne djeluje kao neki good guy.Vjera je jedna veeelika prevara a u Hrvatskoj je ona i trend.Većina vjernika u Hrvatskoj su polu ili nepismeni ljudi a takve je najlakše izmanipulirati.Najtužnija je činjenica da takvi izlaze i na izbore.By the way Isusov život je prepisana priča o Horusu.

_________________
Simulacija stvarnosti, laž i propaganda
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
espri
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 16.08.2012. 20:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bila sam u Aljmašu i molila se gospi od utoćišta svim srcem i dušom svojom!Bilo je jako lijepo,velik broj ljudi, mladih od 15 do starijih bakica od 85 godina.Svi u istim mislima i molitvama za zdravlje,obitelji,familije i najmilijih.To kako je rekao biskup Srakić za umjetnu oplodnju je sa crkvenog stajališta i sa bogom povezano radi eksperimenata na ljudima koji sve više postaju roboti a ne ljudi.a sa obiteljskog koji ne mogu imat djecu je poruka da ako ne mogu imat bebe nisu vrijedni da žive.Razumijem i jedne i druge!A da se pljuje po Gospi i bogu od pojedinaca koji koriste rijeći "dernek,raja", mi samo daje za pravo da napišem da isti ti koji su pobjegli od rata iz bosne i naselili moj Osijek sada tuku po katolicima na sve načine nece biti pozdravljeni za to jel ovo je Osijek,Slavonija i ovdje su katolici 85%..Nikad u Osijeku nisu bila imena poput Nefretita,Elvir..A sada ih ima jako puno.Umjesto da budu sretni što smo ih primili i ugostili kao naše Hrvate oni vracaju sa dernecima,bujrumima,i ostalim islamofobnim riječima koje se nikad nisu koristile u Slavoniji i gospodskom gradu Osijeku!!A ovi "domaći" iskompleksirani su manjina i nitko ih nedoživljava ozbiljno niti ih tko pita za bilo kakvo mišljenje osoba poput DonQuijote,W.M. Felt,aardvark i drugi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Betonski spavač
Offline
Avatar

Ukupno postova: 55
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2012. 20:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

espri je napisao/la: ›
Bila sam u Aljmašu i molila se gospi od utoćišta svim srcem i dušom svojom!Bilo je jako lijepo,velik broj ljudi, mladih od 15 do starijih bakica od 85 godina.Svi u istim mislima i molitvama za zdravlje,obitelji,familije i najmilijih.To kako je rekao biskup Srakić za umjetnu oplodnju je sa crkvenog stajališta i sa bogom povezano radi eksperimenata na ljudima koji sve više postaju roboti a ne ljudi.a sa obiteljskog koji ne mogu imat djecu je poruka da ako ne mogu imat bebe nisu vrijedni da žive.Razumijem i jedne i druge!A da se pljuje po Gospi i bogu od pojedinaca koji koriste rijeći "dernek,raja", mi samo daje za pravo da napišem da isti ti koji su pobjegli od rata iz bosne i naselili moj Osijek sada tuku po katolicima na sve načine nece biti pozdravljeni za to jel ovo je Osijek,Slavonija i ovdje su katolici 85%..Nikad u Osijeku nisu bila imena poput Nefretita,Elvir..A sada ih ima jako puno.Umjesto da budu sretni što smo ih primili i ugostili kao naše Hrvate oni vracaju sa dernecima,bujrumima,i ostalim islamofobnim riječima koje se nikad nisu koristile u Slavoniji i gospodskom gradu Osijeku!!A ovi "domaći" iskompleksirani su manjina i nitko ih nedoživljava ozbiljno niti ih tko pita za bilo kakvo mišljenje osoba poput DonQuijote,W.M. Felt,aardvark i drugi.

"Ako ne mogu imati bebu nisu vrijedni da žive" pa taj Srakić je gori od Hitlera.Jel Srakić ima bebu?Glavno da si ti to sve upila kao spužvica.Jel iza Srakića možda stajala svastika?Srakić ovakvim izjavama pretvara ljude u robote draga moja.Vjeruj u sebe pa ti neće biti potreban seronja Srakić a niti veliki arhitekt svemira.Osim toga širiš vjersku netrpeljivost.Eto to su ti vjernici.

_________________
Simulacija stvarnosti, laž i propaganda
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: