Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Slavonske županije prošle je godine napustilo 7.880 osoba

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2012. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trebali bi se ljudi malo spustiti na zamlju pa reći istinu .Osijeku pa i Slavoniji se dogodila pljačka gospodarstva što naravno nije smjelo biti , od tada je i nastala neimaština pa su ljudi posebice mladi primorani napustiti grad i slavoniju. Nažalost previše smo tolerirali pljačku Osječki poduzeća koja bi i dan danas nama i te kako trebala. Gospoda plitičari koji se bore za vlast jedino da sebi pribave korist ,a za građane i grad za opstanak življenja u gradu i šire ništa. Grad je ostao bez sposobnih ..poduzetni ljudi zahvaljujući ovoj nikakvoj današnjoj vlasti . Osijek je postao trgovački kirvaj sa kineskom robom sve što smo imali uništili su naši sposobni političari koji do danas nisu uradili ništa . Kriminalna privatizacija ne zastarjeva ... Možda jednog dana doživimo da odgovaraju oni koji su uništili pljačkom privredu zbog koje se upravo i odlazi iz grada...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
akis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 73
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2012. 20:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Drago mi je da ovu zanimljivu raspravu citam u Frankfurtu. Pravi egzodus nezaposlenih ce se tek dogoditi kad udjemo u EU.
Osijek je postao totalna depresija.Rado dolazim u OS, ali rado i odlazim nakon par dana. Jedan lega kaze u sali, jos malo pa ce ti i burek oteti iz ruku na ulici.
A neki jedu morsku ribu 3 x tjedno...

_________________
Daj meni Beck´s i njima šta će osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2012. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...nije samo kriva današnja vlast....kriva je vlast zadnjih 20-tak godina.... ovi su se samo stopili sa sivilom grada...i uzimaju ono što im je na dlanu... čudan smo mi narod...svi se bunimo, ali po kojekakvim portalima,forumima,fejsbucima... zbog straha smo postali potpuno pasivan narod... kao krave u štali.... muzeš ih, a one se ne miču sa mjesta...tu i tamo se jave muuu-muuu.. i to je to... i tko god da uđe u štalu slobodno nas može muzit.... mi ćemo i dalje samo mukat...muuuuu

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2012. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › ovdje se vodi rasprava o odlasku iz Osijeka... Ja bi radije vodila raspravu o odlasku iz Hrvatske...


Istina. Danas je i prelazak u Zagreb u neku ruku zajeb. Tko može odmah van, neka ide. I ja imam jednog koji samo čeka da ode u Australiju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2012. 21:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeste istina je čudan smo narod često sam se zapitao dokle više gledati u ovu prljavštinu kaljužu iz koje se teško izlazi. Nisam mogao vjerovati da će se ovako što događati ovom gradu . Žalosno je što su neki u ime- domoljublja- krenuli u pljačku svog naroda sve je to danas rezultat koji ostavljamo mladima da su prisiljeni napustiti domovinu. Istina je da smo na žalost plašljivi za ovakva nedjela izaći na glavni trg u Osijeku i izraziti nezadovoljstvo upozoriti vladajuće u gradu i slavoniji da ne čine ništa ... Istina je da je politika unazad 20 g nikakva za grad i slavoniju lopovi koji su uništili privredu nesmetano šetaju po gradu poznati su građanima , ali možda ih vladajući HDSSB prozove na odgovornost.... vjerojatno je i njih strah.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2012. 21:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tarzan je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nisu oslobodjene politickog utjecaja, ali poanta je da ne mozete krivit vlast koja je izabrana na izborima za neprocesuiranje kriminala kad oni to NE SMIJU ni raditi.


Naravno da je vlast kriva i da ju treba osuđivati, zato što ometa rad institucija. Zašto je npr. Španjolska ušla u EU 30 godina nakon njenog nastanka, Rumunjska i Bugarska 50 godina, a mi ćemo nakon 56? Zbog vlasti, a ne zbog nestručnih sudaca ili loše napisanih zakona. Mislim, nije da idealiziram uniju, ali to je jedan jednostavni primjer.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2012. 22:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

od ljubavi prema gradu se ne živi ... od ljubavi prema "ičemu" se ne plaćaju računi... ovom gradu sam/smo mnogo puta dala šansu, ali nije uzvratio istom mjerom... ulazak u EU će nas samo još više potkopati, ne znam što će ostati od Osijeka... ovo sve je neka fiktivna stvarnost i životarenje...

Toliki potencijal ne samo grada, već ravnice je izgubljen... možemo hraniti 5 pučanstva Hrvatske, a mi uvozimo hranu... Ljudi nisu ni svjesni što nam političari rade iza leđa... GRAĐANI NISU SVJESNI DA MI NISMO BILI NEOVISNA DRŽAVA, NITI ĆEMO BITI...

za čega su se naši očevi borili kad nas sad ta ista država/grad tjeraju da odemo?

GADE MI SE ONI SPOTOVI PRIJE REFERENDUMA PROTIV EU... uvaženi saborski zastupnici naglašavaju da ćemo ulaskom u EU imati posla jer će nam se otvoriti veliko tržište.

JA NE ŽELIM IĆI IZ OSIJEKA
JA NE ŽELIM IĆI IZ HRVATSKE

ako je rješenje nezaposlenosti otjerati sve nezaposlene mlade visokoobrazovane ljude iz Hrvatske, onda je rješenje manjka novaca u državnom proračunu da "likvidiramo" sve umirovljenike!!! Zapitajte se samo koliko se novaca potroši na umirovljenike od mirovina do zdravstvenog osiguranja itd., a od njih nikada više nikakve koristi ....

čemu sve ovo?
jel' svrha mog dugogodišnjeg obrazovanja bila da uzmem 2 kofera i odem u državu čiji jezik ne znam, gdje nemam prijatelja? i dokle tako?

nije istina da rješenja nema, nego se sa tim rješenjem ne može kontrolirati masa... što je čovjek jadniji to je podložniji i lako se da manipulirati jer nema izlaza...

When I was young, I thought that money was the most important thing in my life. Now that I am old, I know it is
-Oscar Wilde


_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2012. 22:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): ›
JA NE ŽELIM IĆI IZ OSIJEKA
JA NE ŽELIM IĆI IZ HRVATSKE


Problem je što Hrvatska nema zemlju-uzor. To nam u gospodarskom smislu treba biti Češka, a može i Slovačka, Poljska ili Mađarska, ali najbolje Češka. Svima su glave uprte u bogatije zemlje pokušavajući naći neke uzore, ali Češka je zemlja s istom sudbinom promjene režima, ali je kod njih tranzicija uspjela. Nisu zgazili svoju industriju nego su je ojačali i više izvoze nego uvoze. Stopa nezaposlenosti je samo 7%, dok je npr. stopa nezaposlenosti mladih čak niža nego u mnogim jačim zemljama kao što je Švedska. Dakle, kad tražimo uzore, pustimo Njemačku ili Ameriku i pogledajmo zemlje s istom prošlošću kao što je Češka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2012. 22:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › od ljubavi prema gradu se ne živi ... od ljubavi prema "ičemu" se ne plaćaju računi... ovom gradu sam/smo mnogo puta dala šansu, ali nije uzvratio istom mjerom...

Onda se makni iz ovog grada i nađi si posao. Ne kukaj.

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › ulazak u EU će nas samo još više potkopati, ne znam što će ostati od Osijeka... ovo sve je neka fiktivna stvarnost i životarenje...

Onda nemoj ići iz Osijeka, živi od 2000 kuna i ne kukaj.

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › Toliki potencijal ne samo grada, već ravnice je izgubljen... možemo hraniti 5 pučanstva Hrvatske, a mi uvozimo hranu... Ljudi nisu ni svjesni što nam političari rade iza leđa... GRAĐANI NISU SVJESNI DA MI NISMO BILI NEOVISNA DRŽAVA, NITI ĆEMO BITI...

Onda kupuj domaće kod Todorića. Imaš izbor. Ne kukaj.


MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › za čega su se naši očevi borili kad nas sad ta ista država/grad tjeraju da odemo?

Onda ostani u Osijeku i živi od patetike. Ne kukaj.

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › GADE MI SE ONI SPOTOVI PRIJE REFERENDUMA PROTIV EU... uvaženi saborski zastupnici naglašavaju da ćemo ulaskom u EU imati posla jer će nam se otvoriti veliko tržište.

RH nije još članica EU, pa iz tog razloga ne možeš kriviti EU za dosadašnje stanje u RH, niti u Osijeku.

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › JA NE ŽELIM IĆI IZ OSIJEKA
JA NE ŽELIM IĆI IZ HRVATSKE

Opetovano, onda ostani u RH, Osijeku i živi od 2000 kuna i patetike.

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › ako je rješenje nezaposlenosti otjerati sve nezaposlene mlade visokoobrazovane ljude iz Hrvatske, onda je rješenje manjka novaca u državnom proračunu da "likvidiramo" sve umirovljenike!!! Zapitajte se samo koliko se novaca potroši na umirovljenike od mirovina do zdravstvenog osiguranja itd., a od njih nikada više nikakve koristi ....

Ti ljudi su zaradili svoje mirovine, izgradili iz doprinosa zgrade u kojima si studirala. Malo više poštovanja prema njima ti ne bi škodilo. I manje patetike.

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › čemu sve ovo?
jel' svrha mog dugogodišnjeg obrazovanja bila da uzmem 2 kofera i odem u državu čiji jezik ne znam, gdje nemam prijatelja? i dokle tako?

Opetovano: onda ostani u Osijeku. I ne kukaj.

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › nije istina da rješenja nema, nego se sa tim rješenjem ne može kontrolirati masa... što je čovjek jadniji to je podložniji i lako se da manipulirati jer nema izlaza...

Kandidiraj se na idućim izborima, izloži svoj program i pobjedi na izborima. I ne kukaj.

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › When I was young, I thought that money was the most important thing in my life. Now that I am old, I know it is
-Oscar Wilde

Ne vidim smisao citata.

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): ›


Island nije oprostio dugove građana. Dugove građana je pretvorio u dugove države. Tako da su najbolje prošli građani koji su se enormno zadužili. A najlošije su prošli građani koji se nisu zaduživali. Jednako će snositi troškove otplate kredite preko poreza a u obliku otplate vanjskog duga države.
Dug se ne može otpisati. Dug se mora otplatiti. Kroz anuitete otplate građana ili kroz otplatu državnog duga. Za više informacija o "oprostu" kredita građana Islanda, pogledaj krivulju državnog duga Islanda. Naravno, internetski socijalisti nekako redovito zaborave taj podatak. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.07.2012. 8:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Đeđa_zaboravih_lozinku_od je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...ja sam eto, baš ona 401. što se ponovno doselila u Osijek Razz


haaaaaaaaaaaaaaaaa? a meni ostaviti poruku? javiti se? malo dum-dumati? ništa???


...ha, pa kad te nisam stoljeće vidjela na forumu....slijedeći tjedan počinje godišnji, dum-dumanje itekako može, pošto nisam.....pa od tada Smile

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2012. 8:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2012. 18:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni@ znači rješenje je da se ode iz Osijeka i da me zaboli što se događa s gradom u kojem sam odrasla? znači da poklopim uši i šutim?

hoćeš reći da nam EU nije uvjetovala do sada xy stvari koje moramo poštovati? da nismo ovisni o njima?

[IRONIJA] vezano za umirovljenike -- slijedeći put ću u zagradi staviti koje su rečenice ironija [/IRONIJA]

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2012. 21:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko komentara na ovoj temi nije valda da se budimo......

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2012. 22:49 
Naslov:  Re: Slavonske županije prošle je godine napustilo 7.880 osoba
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: