Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Slavonske županije prošle je godine napustilo 7.880 osoba

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65647
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.07.2012. 12:51 
Naslov:  Slavonske županije prošle je godine napustilo 7.880 osoba
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najnoviji podaci Državnog zavoda za statistiku o vanjskoj i unutarnjoj migraciji stanovništva Hrvatske pokazuju kako je 2011. godine iz Hrvatske u inozemstvo odselilo više osoba nego što ih se doselilo iz inozemstva u Hrvatsku.

- U prošloj godini su se u Hrvatsku iz inozemstva doselile 8.534 osobe, a 12.699 osoba se odselilo. Rezultat je manjeg broja doseljenih osoba od broja odseljenih negativan migracijski saldo stanovništva Republike Hrvatske s inozemstvom, koji je tako iznosio - 4.165 osoba - navodi se u priopćenju DZS-a.

Zanimljivi su, međutim, podaci o unutarnjim migracijama koji govore kako su naselje stalnog stanovanja (prebivalište) unutar Hrvatske promijenile 71.403 osobe. Migracije su stanovništva najveće bile među županijama te su iznosile 39,9 posto, dok se među gradovima/općinama iste županije selilo 38,2 posto osoba, a među naseljima istoga grada/općine 21,9 posto osoba. Najveći pozitivan saldo ukupne migracije stanovništva u 2011. imali su Grad Zagreb i Zagrebačka županija, a najveći negativan saldo Sisačko-moslavačka i Vukovarsko-srijemska županija. Negativan je saldo (razlika između ukupnog broja doseljenih iz druge županije i inozemstva i ukupnog broja odseljenih u drugu županiju i inozemstvo) za Vukovarsko-srijemsku županiju - 1.239 osoba.

Vukovarsko-srijemski župan Božo Galić svjestan je velikog problema svoje županije. - Upoznati smo s problemom smanjenja broja stanovnika, prema prošlom popisu, neslužbeno, kod nas je manje oko 25.000 stanovnika. Uz Domovinski rat, ljude koji su nestali, poginuli, raselili se, zavladao je drugi problem - zaostalost u razvijanju nakon ratnih razaranja i razbijanja gospodarstva. Taj se trend nerazvijenosti nastavio jer se zakon o regionalnom, ravnomjernom razvoju Hrvatske ne primjenjuje. Taj zakon i strategija regionalnog razvoja definirali su i potpomognuta područja od posebne državne skrbi, no od toga nema ništa. Mi smo strategiju svog razvoja napravili, no fiskalne mogućnosti općina i gradova na ovom području su male, jednostavno nema investicija, nema razvoja, nema posla. Mladi odlaze trbuhom za kruhom. Mislim da država mora uvažavati naše programe značajnije, a ne jednako ulagati u razvijene krajeve i naš dio, jer se razlika još više povećava. Država je puno uložila u obnovu, no kako bi mladi ljudi zasnovali obitelj, trebaju radno mjesto, a toga nema! Bojim se da će raseljavanja biti i više, osobito u pograničnim područjima. U Vukovaru se ukida carina, u selima se gase pošte, imamo sela u kojima nema ni jednog javnog objekta - kaže Galić.

U Osječko-baranjskoj županiji je u posljednjih pet godina stalno veći broj odseljenih u inozemstvo od "pridošlica". U 2011. godini je, tako, odselilo 611, a doselila 401 osoba. U Brodsko-posavskoj županiji 2007. i 2008. evidentiran je veći broj doseljenih "izvana", no u posljednje tri godine i oni slijede negativni trend iseljavanja. Međutim, Ivan Zelenić, koji se demografskim pitanjima u RH bavi cijelo desetljeće, kaže kako te podatke ne treba uzimati zdravo za gotovo.

- Osnova je MUP-ova statistika. Njezina relevantnost ovisi o dobroj volji onih koji migriraju. Dakle, o tome prijavljuju li se ili ne. Hrvatska nema registar stanovništva pa ni ne može znati koliko se ljudi zapravo doselilo i odselilo. Primjer, ljudi iz pasivnih krajeva godinama žive u Zagrebu, a prijavljeni su na starom prebivalištu. Belgija, primjerice, ima visoke kazne za one koji se odsele, a ne odjave se, pa je svojevremeno Branko Stupar (nogometaš) platio 3000 eura kazne jer se nije odjavio iz registra stanovništva nakon što je prestao igrati nogomet u Belgiji. Ono što MUP-ova statistika može pokazati je da smjer i intenzitet migracija najvećim dijelom ide iz BIH prema Hrvatskoj. Puno je teže pratiti broj onih, posebno mladih iz Hrvatske, koji odlaze jer se najčešće ne odjavljuju. Novi zakon o prebivalištu trebao bi riješiti te probleme - tvrdi prof. Zelenić.

Slavonske županije
Prema ukupnom broju doseljenih i odseljenih u županijama, u Osječko-baranjsku županiju doselile su 1.594 osobe, a odselilo je njih 2.148. U Brodsko-posavsku županiju doselilo je 876, a iz nje odselilo 1.565 osoba. U Virovitičko-podravsku županiju doselilo je 467, a iz nje odselile 793 osobe. Podaci za Požeško-slavonsku županiju pokazuju kako je u nju doselilo 413, a iselilo 1.098 osoba. Vukovarsko-srijemska županija bilježi dolazak 1.037, ali i odlazak 2.276 osoba.

Biste li se odselili zbog posla iz Osijeka ?

Mladen Brkić, Osijek

- Da bih otišao iz Osijeka, prije svega bih trebao dobiti dobro plaćen posao jer je ipak Osijek grad koji volim i u kojem sam odrastao, ali i grad koji ima puno potencijala, ali je trenutačno vođen krivom politikom. -

Dragana Gubić, Osijek

- Smatram da u našem gradu nema trenutačno perspektive i budućnosti za mlade, te kad bi mi se ponudio bolje plaćen posao, otišla bih iz Osijeka bez razmišljanja u bilo koji drugi grad, pa makar i izvan Hrvatske. -

Zdenka Poljak, Vukovar

- Ne bih napustila svoj grad, nikako. Volim Vukovar, vratila sam se živjeti tu u svom gradu bez obzira na sve što je donosio i donosi život u povratničkoj sredini. Mislim da treba biti strpljiv, jer vjerujem da će doći bolji dani. -

Tomislav Mikulić, Vukovar

- Zbog posla bih bio spreman preseliti se. Bitno je raditi i zarađivati svoj kruh, nije presudno u kojoj sredini ili kojem gradu. Jer ne može se živjeti od mjesta u kojem nam je adresa, treba imati zaposlenje. Da dođem u takvu situaciju, ne bih puno dvojio o preseljenju s obitelji. -

Tekst: Maja Muškić/Glas-slavonije.hr
Foto: foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
porezni obveznik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 347
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.07.2012. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Državna Vlast je katastrofa, kao i predhodna, iako ovi nešto i pokušavaju da kao bude bolje,a ova lokalna koja je još u gerili nije zaslužila ni da se spominje. Naravno da ljudi odlaze iz rupe u kojoj se snalaze samo gmizavci i štakori.

_________________
˝Najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi je privatizacija˝.
Borislav Škegro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.07.2012. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ja sam eto, baš ona 401. što se ponovno doselila u Osijek Razz

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.07.2012. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je cinjenica o kojoj pisemo. Jedina vazna cinjenica za situaciju u regiji.

Kroz desetak godina regiju ce napustiti grad velicine Osijeka. Takva demografska propast ne moze se vise sanirati. Ukoliko se stvari ne promjene jos danas, zbogom Slavonijo. Regija koja gubi stanovnistvo nije nikome zanimljiva, nije potencijal.

Dezurne ulizice lokalne vlasti misle da ljudi ovdje napadaju Hdssb iz zabave. Medjutim, Hdssb je osnovni razlog zaostajanja i propasti. Ti nesposobni Glavasevi sluge politicki su izolirali Osijek i Slavoniju. Vjecno u sukobima, vjecno u oporbi, vjecno s inatom, a sve je to maska koja skriva njihovu jedinu ambiciju - pobrinuti se za Glavasa i svoje clanove.

Izlaz iz ove katastrofalne situacije moze biti samo uklanjanje Hdssb-a sa politicke scene, te neophodna suradnja sa drzavom, a ne sukobi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 13.07.2012. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...ja sam eto, baš ona 401. što se ponovno doselila u Osijek Razz


o neeeeeeeeeeee,kakva šteta...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 13.07.2012. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slavonija i Osijek opcenito su u padu i nataliteta i gospodarstva kao cjela zemlja.Uz pad nataliteta je tu velika pogibelj na cestama,poslu..Klima,mozdani i srcani udar je najveci u Slavoniji(nemamo brda,rijeka,planinu)ljudi koji imaju zdravsvenih problema bjeze iz Osijeka bas radi klime,Djakovo prelijep gradic koji je na samoj cistini nema ni brda ni rijeke.Vinkovci,Beli Manastir,Valpovo tuga ,jad i cemer.Firme propale,mladi nemaju sanse za posao i ako zavrse fakultete,Osijek vode galamdzije,probisvjeti i seljaci iz Drinovaca i kamenjara,dali tu ima uvjeta za zivot???.Volim svoje gdje sam rodjen al ako nema uvjeta za zivot ,cao,zbogom,bok.. Americke procjene su da ce Osijek past na 50 tisuca stanovnika do kraja 2020 (agencija za pracenja kretanja stanovnistva...za hrvatsku su napisali da ce izgubit milion stanovnika,srbija milion i pol,bosna 400 tisuca,jedino ce Kosovo biti u plusu 600 tisuca zbog velikog nataliteta albanaca..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.07.2012. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rafa je napisao/la: ›
Slavonija i Osijek opcenito su u padu i nataliteta i gospodarstva kao cjela zemlja.Uz pad nataliteta je tu velika pogibelj na cestama,poslu..Klima,mozdani i srcani udar je najveci u Slavoniji(nemamo brda,rijeka,planinu)ljudi koji imaju zdravsvenih problema bjeze iz Osijeka bas radi klime,Djakovo prelijep gradic koji je na samoj cistini nema ni brda ni rijeke.Vinkovci,Beli Manastir,Valpovo tuga ,jad i cemer.Firme propale,mladi nemaju sanse za posao i ako zavrse fakultete,Osijek vode galamdzije,probisvjeti i seljaci iz Drinovaca i kamenjara,dali tu ima uvjeta za zivot???.Volim svoje gdje sam rodjen al ako nema uvjeta za zivot ,cao,zbogom,bok.. Americke procjene su da ce Osijek past na 50 tisuca stanovnika do kraja 2020 (agencija za pracenja kretanja stanovnistva...za hrvatsku su napisali da ce izgubit milion stanovnika,srbija milion i pol,bosna 400 tisuca,jedino ce Kosovo biti u plusu 600 tisuca zbog velikog nataliteta albanaca..


aj nemoj više pisat, em si nepismen, em veću hrpu gluposti na jednom mjestu nisam dugo pročitao, to je lega već katastrofa šta ti pišeš!

inače, neka netko kaže jedan jedini razlog za ostat živjet u slavoniji ?

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BandaCrvena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.07.2012. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je zasigurno napisano prije dolaska nove vlasti u RH. Naime, sada će Borzanca & Co. preokrenuti ove negativne trendove. SDP-enjare će da nas "izvuku" iz krize, hahahahahaha

_________________
Politika je kurva, ali svako kurvanje nije politika.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 13.07.2012. 16:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la: ›
rafa je napisao/la: ›
Slavonija i Osijek opcenito su u padu i nataliteta i gospodarstva kao cjela zemlja.Uz pad nataliteta je tu velika pogibelj na cestama,poslu..Klima,mozdani i srcani udar je najveci u Slavoniji(nemamo brda,rijeka,planinu)ljudi koji imaju zdravsvenih problema bjeze iz Osijeka bas radi klime,Djakovo prelijep gradic koji je na samoj cistini nema ni brda ni rijeke.Vinkovci,Beli Manastir,Valpovo tuga ,jad i cemer.Firme propale,mladi nemaju sanse za posao i ako zavrse fakultete,Osijek vode galamdzije,probisvjeti i seljaci iz Drinovaca i kamenjara,dali tu ima uvjeta za zivot???.Volim svoje gdje sam rodjen al ako nema uvjeta za zivot ,cao,zbogom,bok.. Americke procjene su da ce Osijek past na 50 tisuca stanovnika do kraja 2020 (agencija za pracenja kretanja stanovnistva...za hrvatsku su napisali da ce izgubit milion stanovnika,srbija milion i pol,bosna 400 tisuca,jedino ce Kosovo biti u plusu 600 tisuca zbog velikog nataliteta albanaca..


aj nemoj više pisat, em si nepismen, em veću hrpu gluposti na jednom mjestu nisam dugo pročitao, to je lega već katastrofa šta ti pišeš!

inače, neka netko kaže jedan jedini razlog za ostat živjet u slavoniji ?



Prvo i osnovno,za tebe sam Dr.Sokrates ok?? a drugo da ti napisem da sve sto sam napisao je 100% tocno...Imam informacija vise nego ti godina u vezi Osijeka.Od gradnje do nataliteta. Koliko Osijek ima sada stanovnika bez tenje,klise,tvrdzavice,nemetina???Kakva je klima u Slavoniji??gdje najvise ima mozdanih i srcanih udara?? Valpovo,Beli Manastir,Miholjac???jad tuga i cemer,jel laz mozda to??Jel laz da je Osijek napustilo 25 tisuca ljudi od 1991 godine??Jel laz da Osijek vode seljaci iz drinovaca i ostalih kamenjara?Jel laz da Djakovo nema rijeke,brda,da je klima ubitacna??Jel si vidio podatak koliko je hrvatska imala stanovnika 91 a koliko sada??Jel fali 300 tisuca ljudi?Jel moguce da jos pola miliona ode u zemlje zapada,pogine na cestama??Koliko se rodi a koliko umre godisnje u cjeloj zemlji a ne samo kod nas??Jel laz da Osijek je pao na 5 mjesto po broju stanovnika??Jel Zadar nas presisao sa stanovnisvom??Eeee ti bi volio da ja pisem sve kako je bajno,sjajno,lijepo...pa necu pisat kad nije istina i nevolim laz koju ti serviraju Bubalo i ekipa tatinih sinova..Osijek ce biti na iducem popisu stanovnistva iza Zadra,Velike Gorice a mozda i sl Broda,zivi bili pa vidjeli..a ti zivi u iluzijama kako je Osijek slavonska metropola .caoo pismeni some.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.07.2012. 17:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ja sam eto odselio iz osijeka.... i fali mi strašno....neko vrijeme živim u zagrebu i doslovno imam osjećaj kao da sam u zatvoru... stresan posao....stresne situacije u prometu... općenito stresna atmosfera u državi.... velika mi je želja da se vratim u svoj grad..tamo gdje sam odrastao....ali što ako u Osijeku ne mogu živjet kao čovjek...ako ne mogu napredovati u svom životu, svom djetetu osigurati ono najnužnije, svojoj ženi pružiti priliku da i ona napravi nešto od svoga života.... mislim da je želja za preživljavanjem puno puno veća od želje za voljenim gradom... i dok se situacija jednog dana ne promijeni, a nadam se da hoće....svi ćemo biti samo dio nečije statistike....

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.07.2012. 18:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rafa je napisao/la (Pogledaj post): › Slavonija i Osijek opcenito su u padu i nataliteta i gospodarstva kao cjela zemlja.Uz pad nataliteta je tu velika pogibelj na cestama,poslu..Klima,mozdani i srcani udar je najveci u Slavoniji(nemamo brda,rijeka,planinu)ljudi koji imaju zdravsvenih problema bjeze iz Osijeka bas radi klime,Djakovo prelijep gradic koji je na samoj cistini nema ni brda ni rijeke.Vinkovci,Beli Manastir,Valpovo tuga ,jad i cemer.Firme propale,mladi nemaju sanse za posao i ako zavrse fakultete,Osijek vode galamdzije,probisvjeti i seljaci iz Drinovaca i kamenjara,dali tu ima uvjeta za zivot???.Volim svoje gdje sam rodjen al ako nema uvjeta za zivot ,cao,zbogom,bok.. Americke procjene su da ce Osijek past na 50 tisuca stanovnika do kraja 2020 (agencija za pracenja kretanja stanovnistva...za hrvatsku su napisali da ce izgubit milion stanovnika,srbija milion i pol,bosna 400 tisuca,jedino ce Kosovo biti u plusu 600 tisuca zbog velikog nataliteta albanaca..


Ok si napisao sve osim da Đakovo nema brda. I da u Slavoniji nema rijeka. Very Happy

I Zadar nije prešišao Osijek.

I daj, pobogu, stisni enter ponekad kad pišeš. Nije ovo klinasto pismo pa da sve mora stati na jednu ploču.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vranješ
Offline
Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.07.2012. 19:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

normalno da se ljudi sele, i trebaju što dalje od ove prčije. moja šesteročlana obitelj živi od 4000 kn, na ljetovanje se nije išlo godinama, i kakvo je stanje kontam da more mogu vidjet samo na youtubeu. auto se koristi samo kad se mora, obično bicklo. magistar sam ekonomije i 3 god. redovno posjećujem zavod za zapošljavanje, ne znam kad sam imao više od 50 kn u đepu. sa svojih 26 godina koliko imam postavim si pitanja: di si bio? nigdje. šta si radio? ništa. šta si stekao? ništa.
zapjevajmo pjesmu: LIJEPA NAŠA HRVATSKA, HRVATSKA, HRVATSKA I OBALA JADRANSKA, JADRANSKA.
ak netko ode na more nek mi pošalje razglednicu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.07.2012. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rafa je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la: ›
rafa je napisao/la: ›
Slavonija i Osijek opcenito su u padu i nataliteta i gospodarstva kao cjela zemlja.Uz pad nataliteta je tu velika pogibelj na cestama,poslu..Klima,mozdani i srcani udar je najveci u Slavoniji(nemamo brda,rijeka,planinu)ljudi koji imaju zdravsvenih problema bjeze iz Osijeka bas radi klime,Djakovo prelijep gradic koji je na samoj cistini nema ni brda ni rijeke.Vinkovci,Beli Manastir,Valpovo tuga ,jad i cemer.Firme propale,mladi nemaju sanse za posao i ako zavrse fakultete,Osijek vode galamdzije,probisvjeti i seljaci iz Drinovaca i kamenjara,dali tu ima uvjeta za zivot???.Volim svoje gdje sam rodjen al ako nema uvjeta za zivot ,cao,zbogom,bok.. Americke procjene su da ce Osijek past na 50 tisuca stanovnika do kraja 2020 (agencija za pracenja kretanja stanovnistva...za hrvatsku su napisali da ce izgubit milion stanovnika,srbija milion i pol,bosna 400 tisuca,jedino ce Kosovo biti u plusu 600 tisuca zbog velikog nataliteta albanaca..


aj nemoj više pisat, em si nepismen, em veću hrpu gluposti na jednom mjestu nisam dugo pročitao, to je lega već katastrofa šta ti pišeš!

inače, neka netko kaže jedan jedini razlog za ostat živjet u slavoniji ?



Prvo i osnovno,za tebe sam Dr.Sokrates ok?? a drugo da ti napisem da sve sto sam napisao je 100% tocno...Imam informacija vise nego ti godina u vezi Osijeka.Od gradnje do nataliteta. Koliko Osijek ima sada stanovnika bez tenje,klise,tvrdzavice,nemetina???Kakva je klima u Slavoniji??gdje najvise ima mozdanih i srcanih udara?? Valpovo,Beli Manastir,Miholjac???jad tuga i cemer,jel laz mozda to??Jel laz da je Osijek napustilo 25 tisuca ljudi od 1991 godine??Jel laz da Osijek vode seljaci iz drinovaca i ostalih kamenjara?Jel laz da Djakovo nema rijeke,brda,da je klima ubitacna??Jel si vidio podatak koliko je hrvatska imala stanovnika 91 a koliko sada??Jel fali 300 tisuca ljudi?Jel moguce da jos pola miliona ode u zemlje zapada,pogine na cestama??Koliko se rodi a koliko umre godisnje u cjeloj zemlji a ne samo kod nas??Jel laz da Osijek je pao na 5 mjesto po broju stanovnika??Jel Zadar nas presisao sa stanovnisvom??Eeee ti bi volio da ja pisem sve kako je bajno,sjajno,lijepo...pa necu pisat kad nije istina i nevolim laz koju ti serviraju Bubalo i ekipa tatinih sinova..Osijek ce biti na iducem popisu stanovnistva iza Zadra,Velike Gorice a mozda i sl Broda,zivi bili pa vidjeli..a ti zivi u iluzijama kako je Osijek slavonska metropola .caoo pismeni some.


Da te prvo nešto naučim. Ovako to treba izgledat...

Prvo i osnovno!
Za tebe sam dr. Sokrates, ok?
Drugo da ti kažem je to da je sve napisano 100% točno.
Imam informacija u vezi Osijeka više nego ti godina. Od gradnje do nataliteta. Koliko Osijek sada ima stanovnika? Bez Tenje, Klise, Tvrđavice i Nemetina?
Kakva je klima u Slavoniji? Gdje ima najviše moždanih i srčanih udara?
Valpovo, Beli Manastir, Donji Miholjac?
Jad, tuga i čemer. Jel to možda laž? Da li je laž da je Osijek napustilo 25 000 ljudi od 1991 godine? Je li laz da Osijek vode seljaci iz Drinovaca i ostalih kamenjara? Je li laž da Đakovo nema rijeka, brda i da je klima ubitačna?
Da li si vidio podatak koliko je Republika Hrvatska imala stanovnika 1991 godine, a koliko danas? Fali li 300 000 ljudi? Jel moguće da jos 500 000 ode u zapadne zemlje, pogine na cestama?
Koliko se rodi,a koliko umire godišnje u cijeloj zemlji, a ne samo kod nas? Je li laž da je Osijek pao na 5-to mjesto po broju stanovnika? Je li nas je Zadar prešišao po broju stanovnika?
Eeee ti bi volio da ja pišem kako je sve bajno, sjajno i lijepo...
Pa neću to pisat kad to nije istina i ne volim laž koju ti serviraju Bubalo i ekipa tatinih sinova.
Osijek će na idućem popisu stanovništva biti iza Zadra, Velike Gorice, a možda i Sl. Broda, živi bili pa vidjeli, a ti živi u iluzijama kako je Osijek slavonska metropola!

Ćao, pismeni some!


Meni bi sad bilo sram da sam na tvome mjestu, ali dobro, netko mora krenuti i od osnova. Embarassed

Inače podaci s kojima barataš su krajnje nepouzdani i neprovjereni, hrpa gluposti. Čak se ne usuđujem ni upotrijebiti riječ laži, jer smatram da nisi dovoljno inteligentan da lažeš. Praviš se da si elokventna osoba, ali fali ti pismenosti, opće kulture i pokoji stupanj obrazovanja da bi pričao takve stvari, pa makar to govorio i preko interneta. O tvojim godinama ne bi htjeo raspravljat jer smatram da ih nemaš puno. Naravno s obzirom na tvoje upise na forumu, a i sam ovaj upis gore.
Čao, nepismeni some!

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.07.2012. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rafa je napisao/la (Pogledaj post): › Klima,mozdani i srcani udar je najveci u Slavoniji(nemamo brda,rijeka,planinu)


Nema posla. Lako za planine. Kad imaš love, lako se zaletiš u planine. Ako Nizozemcima ne fale planine, ne moraju ni Slavoncima faliti. Dapače, ravnica barem nije trusno područje. Nijedna plodna ravnica na kugli zemaljskoj nije pasivno područje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 13.07.2012. 19:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la: ›
rafa je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la: ›
rafa je napisao/la: ›
Slavonija i Osijek opcenito su u padu i nataliteta i gospodarstva kao cjela zemlja.Uz pad nataliteta je tu velika pogibelj na cestama,poslu..Klima,mozdani i srcani udar je najveci u Slavoniji(nemamo brda,rijeka,planinu)ljudi koji imaju zdravsvenih problema bjeze iz Osijeka bas radi klime,Djakovo prelijep gradic koji je na samoj cistini nema ni brda ni rijeke.Vinkovci,Beli Manastir,Valpovo tuga ,jad i cemer.Firme propale,mladi nemaju sanse za posao i ako zavrse fakultete,Osijek vode galamdzije,probisvjeti i seljaci iz Drinovaca i kamenjara,dali tu ima uvjeta za zivot???.Volim svoje gdje sam rodjen al ako nema uvjeta za zivot ,cao,zbogom,bok.. Americke procjene su da ce Osijek past na 50 tisuca stanovnika do kraja 2020 (agencija za pracenja kretanja stanovnistva...za hrvatsku su napisali da ce izgubit milion stanovnika,srbija milion i pol,bosna 400 tisuca,jedino ce Kosovo biti u plusu 600 tisuca zbog velikog nataliteta albanaca..


aj nemoj više pisat, em si nepismen, em veću hrpu gluposti na jednom mjestu nisam dugo pročitao, to je lega već katastrofa šta ti pišeš!

inače, neka netko kaže jedan jedini razlog za ostat živjet u slavoniji ?



Prvo i osnovno,za tebe sam Dr.Sokrates ok?? a drugo da ti napisem da sve sto sam napisao je 100% tocno...Imam informacija vise nego ti godina u vezi Osijeka.Od gradnje do nataliteta. Koliko Osijek ima sada stanovnika bez tenje,klise,tvrdzavice,nemetina???Kakva je klima u Slavoniji??gdje najvise ima mozdanih i srcanih udara?? Valpovo,Beli Manastir,Miholjac???jad tuga i cemer,jel laz mozda to??Jel laz da je Osijek napustilo 25 tisuca ljudi od 1991 godine??Jel laz da Osijek vode seljaci iz drinovaca i ostalih kamenjara?Jel laz da Djakovo nema rijeke,brda,da je klima ubitacna??Jel si vidio podatak koliko je hrvatska imala stanovnika 91 a koliko sada??Jel fali 300 tisuca ljudi?Jel moguce da jos pola miliona ode u zemlje zapada,pogine na cestama??Koliko se rodi a koliko umre godisnje u cjeloj zemlji a ne samo kod nas??Jel laz da Osijek je pao na 5 mjesto po broju stanovnika??Jel Zadar nas presisao sa stanovnisvom??Eeee ti bi volio da ja pisem sve kako je bajno,sjajno,lijepo...pa necu pisat kad nije istina i nevolim laz koju ti serviraju Bubalo i ekipa tatinih sinova..Osijek ce biti na iducem popisu stanovnistva iza Zadra,Velike Gorice a mozda i sl Broda,zivi bili pa vidjeli..a ti zivi u iluzijama kako je Osijek slavonska metropola .caoo pismeni some.


Da te prvo nešto naučim. Ovako to treba izgledat...

Prvo i osnovno!
Za tebe sam dr. Sokrates, ok?
Drugo da ti kažem je to da je sve napisano 100% točno.
Imam informacija u vezi Osijeka više nego ti godina. Od gradnje do nataliteta. Koliko Osijek sada ima stanovnika? Bez Tenje, Klise, Tvrđavice i Nemetina?
Kakva je klima u Slavoniji? Gdje ima najviše moždanih i srčanih udara?
Valpovo, Beli Manastir, Donji Miholjac?
Jad, tuga i čemer. Jel to možda laž? Da li je laž da je Osijek napustilo 25 000 ljudi od 1991 godine? Je li laz da Osijek vode seljaci iz Drinovaca i ostalih kamenjara? Je li laž da Đakovo nema rijeka, brda i da je klima ubitačna?
Da li si vidio podatak koliko je Republika Hrvatska imala stanovnika 1991 godine, a koliko danas? Fali li 300 000 ljudi? Jel moguće da jos 500 000 ode u zapadne zemlje, pogine na cestama?
Koliko se rodi,a koliko umire godišnje u cijeloj zemlji, a ne samo kod nas? Je li laž da je Osijek pao na 5-to mjesto po broju stanovnika? Je li nas je Zadar prešišao po broju stanovnika?
Eeee ti bi volio da ja pišem kako je sve bajno, sjajno i lijepo...
Pa neću to pisat kad to nije istina i ne volim laž koju ti serviraju Bubalo i ekipa tatinih sinova.
Osijek će na idućem popisu stanovništva biti iza Zadra, Velike Gorice, a možda i Sl. Broda, živi bili pa vidjeli, a ti živi u iluzijama kako je Osijek slavonska metropola!

Ćao, pismeni some!


Meni bi sad bilo sram da sam na tvome mjestu, ali dobro, netko mora krenuti i od osnova. Embarassed

Inače podaci s kojima barataš su krajnje nepouzdani i neprovjereni, hrpa gluposti. Čak se ne usuđujem ni upotrijebiti riječ laži, jer smatram da nisi dovoljno inteligentan da lažeš. Praviš se da si elokventna osoba, ali fali ti pismenosti, opće kulture i pokoji stupanj obrazovanja da bi pričao takve stvari, pa makar to govorio i preko interneta. O tvojim godinama ne bi htjeo raspravljat jer smatram da ih nemaš puno. Naravno s obzirom na tvoje upise na forumu, a i sam ovaj upis gore.
Čao, nepismeni some!


A sta ti vrijedi ako pises kao ucitelj iz emse kad si glupan u zivotu;-)em nemas para,em nemas stila,em nemas zivot..i dalje kazem za tebe sam ciko i u buduce molim te pisi mi sa VI jel sam u svemu za tebe superioran..od novaca,kuce,auta..uspio sam u zivotu gdje i sam vidis da je tesko uspijet jel je teska situacija,a ja sam fino sa svojih 40 godina sretan uz suprugu,dvoje zlatne djece,kuca na uskim njivama itd itd..a ti??? sve ti je pc i tastaura da glumis intelektualca koji ce ispravljat nas koji grijesimo na slovima,cuj me some,bolje da grijesim u slovima nego da nemam kunica u dzepu;-)a sada ti samo pisi pisma i memoara a u dzepu poskok..jbga ,znas kako se kaze DZABA TI SKOLA KAD SI KOKUZ:) caoooo pametni ,skolovani...al bez kintos momce:)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
 



 Skoči u forum: