Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gradske fasade sramotne, a novac crkvi! Bogu božje, caru carevo, a Katoličkoj crkvi – svačije!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.05.2012. 16:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kurbla je napisao/la: ›
Može li itko u ovom članku pronaći neku laž? Volio bih da napiše, jer svi imamo pravo na svoje mišljenje, ali nemamo pravo na svoje činjenice ;-)


Najveca je laž da je kostalo 50 miliona kuna.Drugo sto pise da crkva dobiva od ljudi iz vana novac i milodar,tih 100 tisuca eura sto je dao jedan nas covjek je istina,taj covjek zivi u svicarskoj i ima svoju banku,znam ga osobno,ime necu pisat..isto tako,za obnovu katedrale je jedan bogati Hrvat iz Beca dao 40 tisuca eura,inace isti taj covjek ima svoju firmu u Becu,i jos takvih ima slucajeva,a ovi sto mrze katolicku crkvu i pisu da je zlocinacka mogu samo reci,prebacili ste se u nazarence,subotare,pentakosce samo da nebudete u katolickoj crkvi jel ju mrzite kao dzavo,al malo vas je,prodali ste se za jednu veceru,a opet stanete u jednu sobu dok je KATOLIKA 2 MILIJARDE u svjetu:)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
hercegbanda
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2012. 20:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je najbitnije da sam pročitao kako je Marin Srakić posjetio Glavaša u zatvoru.
To mi dovoljno govori o tom liku koji mi se oduvijek činio ljigavim,ali ajd,očigledno se ti ljigavi likovi privlače,pa ću mu oprostiti.
-----------------------------------------------------------
E sad,o kolikoj svoti opranog novca za kampanju HDSSB-a su Srakić i Glavaš kenjali,to znaju samo njih dvojica....

Žalosno je kako ta kriminalna organizacija koja je popljačkala narod u ovih 20 godina ima stida i obraza krasti i od Crkve.

Fuj,samo fuj !!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65873
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2012. 20:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Offtopic poruke su prebačene u odgovarajući podforum: http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=38753

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2012. 21:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kler i fasizam idu ruku pod ruku.

I Osijek je dobio svoj Vatikan.

"O nama je sve poznato onima kojima treba biti poznato." - ovo je izjava koju treba uramiti.

"Vatican City State was established in 1929 by the Lateran Treaty, signed by Cardinal Secretary of State Pietro Gasparri, on behalf of Pope Pius XI and by Prime Minister and Head of Government Benito Mussolini on behalf of King Victor Emmanuel III of Italy."

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2012. 23:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Offtopic poruke su prebačene u odgovarajući podforum: http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=38753

A govor mržnje i vrijeđanje po nacionalnoj i vjerskoj osnovi, je poželjno ponašanje na ovom portalu?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2012. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa sramota je da i Grad i država daju pare Crkvi jer oni imaju a narod nema (vecina).


Zadnja promjena: dino_bno; 29.05.2012. 7:59; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Commander
Offline
Ukupno postova: 76
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2012. 0:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Carobnica je napisao/la: ›
Citat: › Samo mogu reći novinaru: Sram Vas bilo, tko god da ste, na ovakvom članku!
Istina boli.

Očito si jedan od onih HDSSB-ovaca, čim ti je za sve kriva Vlada i Sabor, a ne ekipa koja je 15 godina pljačkala i uništavala, a onda se u zadnji tren vuk preobukao u janje i čobanima prodao priču.

Ovo su vjerojatno mrvice. Stvarni iznosi bogaćenja Crkve i rasipništva su daleko veći.

O nama je sve poznato onima kojima treba biti poznato. - sramotna rečenica nekoga tko bi kao trebao biti odgovaran i blizak narodu. Zar nije narod taj koji bi trebao biti upoznat?

Najveća sramota je što se ta Crkva počne pozivati na nekakav Caritas, a zapravo najmanje novca daju za brigu o onima kojima je to potrebno, a najviše za vlastiti luksuz, koji im osiguravaju truli političari koji na taj način kupuju glasove birača.

Hehe.... pogodila si me u sridu.... najblaze receno nevolim HDSSB ( Mislim da imam jedan komentar na neku temu u kojoj sam napisao citav sastavak protiv te stranke)!
Ne kazem da je crkva savrsena, ali ovako ici blatit crkvu stvarno nije u redu. A pitam te ja: ako je netko svećenik mora li on nužno ležati u kolibi skupa sa prašćićima??! Bi li crkva danas bila tako moćna da u povijesti nije gradila velebna zdanja i tako ipak dokazala da nešto vrijedi?? Ne zaboravi da su i to ljudi (visokoobrazovani) koji ne zive od zraka i sunca nego od hrane i vode kao i ti, koji zele isto tako otici na godisnji, proveseliti se s prijateljima itd, a ne neke svete utvare koje bi po tvojoj komunističkoj demagogiji trebale ići okolo i 24 sata na dan nuditi svakom onom kog sretnu na ulici i zadnje krpe koje imaju na sebi!??!?

Odgovor na tvoj komentar kako te sramota ići u crkvu: U crkvu neideš zbog crkve i svećenika nego zbog sebe, svojih bližnjih i Boga.... ali najlakše je leć nedjeljom u krevet, prežderat se na nedjeljnom ručku, slavit Božić i Uskrs uz prasetinu, a na odlazak u crkvu ni pomislit. I onda kad ti je teško vapit Bogu da ti pomogne....

Komunizam će očito satrati ovu državu do temelja!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.05.2012. 3:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korina je napisao/la (Pogledaj post): › Bravo @lehi.

Gadi mi se Crkva kao institucija i ona nema nikakve veze s Bogom i vjerom.
Crkvu je izmislio čovjek da bi u ime Boga krao novac od ljudi i država.
Bog je svuda oko nas.

Znate da su sad maknuli pregrade u ispovjedaonicama i da vas popovi gledaju preko stolića ko da ste na kavi kada vas ispituju za spolno općenje? Dakle fuj osijek031.com smile


Čekaj tebi je čudno ako je ispovijed oči u oči? Pa ako ti je do skrivanja stavi maramu na lice,mi dok smo kao klinci išli na ispovijed pogotovo prije blagdana uvijek su bile gužve i svećenici su nas ispovijedali u klupama jer nije bilo dovoljno ispovjedaonica. Dakle,oči u oči,nema muljanja i skrivanja.

Zanimljivo kako su sve ostale teme na ovom "forumu" prazne ali kad treba nešto popljuvati...odma navale svi ko gladni srat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krmak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 29.05.2012. 5:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korina je napisao/la: ›
@tenisač čestitam!
Tvojoj inteligenciji nema premca. Zaključak da sam pravoslavac zbog upotrijebe riječi "popovi" se naravno nameće sam po sebi.
Čestitam još jednom.
Ja sam agnostik, ali čist sumnjam da tvoj mozak može shvatiti što to točno znači, isto kao što sumnjam da ćeš ukucati u tražilicu i provjeriti što to znači jer si ti prvenstveno nepismena sirovina kojoj je najbitnije da vozi passat.


Ako agnostik znači pljuvanje po svemu što nije po tvome i vrijeđanje ljudi koji vjeruju u prisutnost više sile i sl.,onda ti pripadaš nekoj mnogo dobroj skupini!?

Znaš šta,takvih likova poput tebe je pun grad.Nažalost.
To je patvorina komunizma.

Ovdje na ovome forumu ima još jako puno komunista,ali se predstavljaju da su krščani,a neki imaju čak i slike Isusa na avataru,a za božić se prežderavaju sa prascima,a Isusovo ime ni ne spomenu!
To je teško licemjerstvo,a to govori samo kakvi su to ljudi.zato nam i je tako,jer su ti isti glasali za jednoga Glavaša(tko normalan može ići glasati za tog lika i dalje mi je nepoznanica?),pa nam je sada vjerovatno zato i takva situacija u gradu.

Proglašeni smo nejnerazvijenijom regijom,najdepresnijim gradom,otjerali Američke i ostale ulagače,sav novac(onaj koji je malo i preostao) dajemo u NK Osijek,klub koji godinama nije ništa napravio,konstantno se protivimo demoktaski izabranoj vlasti,imamo najviše mladih iseljenih ljudi van grada,zastupnici nas javno sramote na sjednicama sabora(posebice psihopat Burić),postali smo grad Glavaševe mafije i tonemo i tonemo i uskoro ćemo potonuti do dna.

_________________
"Došao sam do zaključka da je politika preozbiljna stvar da bi bila prepuštena političarima.".....Charles de Gaulle
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2012. 7:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krmak je napisao/la: ›
Korina je napisao/la: ›
@tenisač čestitam!
Tvojoj inteligenciji nema premca. Zaključak da sam pravoslavac zbog upotrijebe riječi "popovi" se naravno nameće sam po sebi.
Čestitam još jednom.
Ja sam agnostik, ali čist sumnjam da tvoj mozak može shvatiti što to točno znači, isto kao što sumnjam da ćeš ukucati u tražilicu i provjeriti što to znači jer si ti prvenstveno nepismena sirovina kojoj je najbitnije da vozi passat.


Ako agnostik znači pljuvanje po svemu što nije po tvome i vrijeđanje ljudi koji vjeruju u prisutnost više sile i sl.,onda ti pripadaš nekoj mnogo dobroj skupini!?

Znaš šta,takvih likova poput tebe je pun grad.Nažalost.
To je patvorina komunizma.

Ovdje na ovome forumu ima još jako puno komunista,ali se predstavljaju da su krščani,a neki imaju čak i slike Isusa na avataru,a za božić se prežderavaju sa prascima,a Isusovo ime ni ne spomenu!
To je teško licemjerstvo,a to govori samo kakvi su to ljudi.zato nam i je tako,jer su ti isti glasali za jednoga Glavaša(tko normalan može ići glasati za tog lika i dalje mi je nepoznanica?),pa nam je sada vjerovatno zato i takva situacija u gradu.

Proglašeni smo nejnerazvijenijom regijom,najdepresnijim gradom,otjerali Američke i ostale ulagače,sav novac(onaj koji je malo i preostao) dajemo u NK Osijek,klub koji godinama nije ništa napravio,konstantno se protivimo demoktaski izabranoj vlasti,imamo najviše mladih iseljenih ljudi van grada,zastupnici nas javno sramote na sjednicama sabora(posebice psihopat Burić),postali smo grad Glavaševe mafije i tonemo i tonemo i uskoro ćemo potonuti do dna.

Kokoš koja puno kokodaće malo jaja nosi.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2012. 9:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dok imamo razmišljanje "ako nisi kršćanin, onda si komunist" nema nam napretka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 3  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.05.2012. 9:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@krmak

rafa je na mnogim postovima prije ovog jasno dao do znanja kakva je osoba i ja, za razliku od njega, nisam vrijeđala njegovu obitelj i pripadnike drugih nacionalnosti.

A tvoj proces dedukcije je također fascinantan - ako nisam katolik, automatski sam komunjara, pripadnik hdssb-a?
Čak i rimski konj pod punom ratnom opremom ima šire svjetonazore od tebe.

Ako pođemo od premise da je Isus postojao, za što apsolutno nikakvog dokaza nema (osim Biblije, slika, usmene predaje), Isus sigurno nije rekao ljudima da podijele njegovu vjeru na rimokatoličku i pravoslavnu (kladim se u što god želiš da većina kršćana ni ne zna koje godine se i zašto dogodio raskol Crkve, što bi svaki PRAVI kršćanin trebao znati, Isus isto tako nije rekao da se seljacima i siromašnima uzima namet po cijenu njihovog umiranja, da Crkva ima vojsku (Križarski ratovi) i šalje ljude u ime Boga i Isusa porobljavati i ubijati ljude koji ne vjeruju u isto što i oni i prisilno preobraćivati ljude, opet po cijenu njihova života.
Svećenici su isto tako spaljivali žene koje su kao bile vještice, samo zato što su vjerovale u nešto drugo. Crkva je govorila da je Zemlja ravna ploča i da se svi planeti okreću oko Zemlje i ljudi koji su govorili suprotno, bivali su spaljeni. Nije ni čudo što je jedna od najraširenijih religija, ali pod kojim uvjetima je to postala?
Kakva je to vjera koja ubija druge ljude jer su drugačiji? To sigurno Isus nije ostavio u naslijeđe.
Ali najlicemjernije od svega su ispovjedi. Apsolutno nitko (svaka čast iznimkama) se ne drži 10 Božjih zapovjedi. Svi lažu, kradu, ubijaju i onda odu u Crkvu, ispovijedaju se, dobiju pokoru, par molitvi i sretni izađu iz Crkve kao da se apsolutno ništa nije dogodilo, život resetiran ide iz početka. I opet nove laži, i tako stalno u krug.
Da, ja ne vjerujem u Crkvu koju je izmislio čovjek, a ne Isus.
Ja vjerujem u ljude..Žive ljude.. Ljude koji razmišljaju svojom glavom i kojima mozak nije ispran odgojem, vjerom ili čime god. Jer oprost treba tražiti od ljudi kojima si učinio nešto nažao, a ne od Isusa ili Boga.
I ti si apsolutno nebitan za moje postojanje i imam pravo kao i svi drugi ostaviti svoje razmišljanje ovdje ma koliko god se razlikovalo od nečijeg drugog. To se zove sloboda i demokracija.
I ja sve ovo mogu svima reći uživo u facu jer ja živim kako propovijedam što se za mnoge ne bi moglo reći. Većina ih je jaka samo na slovima jer su životne kukavice.

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2012. 10:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la: ›
Dok imamo razmišljanje "ako nisi kršćanin, onda si komunist" nema nam napretka.

Nema kod takvih razmišljanja...
Da bi netko imao svoje mišljenje, mora biti oslobođen od vanjskih autoriteta, a za to bi prvo trebalo uspostaviti vlastitu individualnost. Slijedom toga, individue koje ne zadovoljavaju zadane kriterije, ne bi niti trebale imati pravo na izražavanje vlastitog mišljenja, jer nisu u stanju imati isto.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2012. 10:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nažalost ali na ovom forumu se sve češće se susrećemo sa profilom korisnika kojima je Miroslav Krleža uputio rečenice koje slijede.

„Pisati ne znači ništa drugo nego misliti.
Nered u rečenicama posljedica je nereda u mislima, a nered u mislima je posljedica nereda u glavi.
Nered u glavi je posljedica nereda u sredini i stanju te sredine.
Ako je netko odlučio vršiti kritiku, a to znači da hoće od nereda u rečenicama,
u mislima, u glavama, u ljudima i u sredinama stvarati red.
Onda takav subjekt ne smije biti neuredan, ni u rečenicama, ni u glavi, ni u mislima.“

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2012. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo, pretjerujes definitivno, pusti narod neka laje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: