Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gradske fasade sramotne, a novac crkvi! Bogu božje, caru carevo, a Katoličkoj crkvi – svačije!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2012. 9:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...nevjerojatno, svi popljuvaše novinara, a nitko da bi komentirao silne miljone dane crkvi, redovnice i popove koji žive u luksuzu, a zavjetovali su se na skromnost......
...i potpisujem Čarobnicu: onaj tko nema pojma o istraživačkom novinarstvu i projektima koji podržavaju iste - neka šuti.......


Upravo to.

Zanimljivo mi je gledati kako Crkva propagira skromnost i nematerijalne vrijednosti, ali kada se trebaju dočepati svojih nekretnina, kada trebaju urediti svoj ekterijer i interijer tu se ne štedi, molit će se za siromašne i gladne sjedeći u zlatnim stolicama sa zlatnim štapovima u rukama, zlatom opšivenim odorama...još zanimljivije mi je gledati kako hrpa ljudi može popušiti takvu spiku.

"I ovce i novce." - Kriva tvrtka, a tako prikladan slogan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2012. 9:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mogu samo reći -SRAMOTA- sve što se danas događa .... bogaćenje pljačke koje traju od 92 god. Nije se javljala ni crkva ni gospoda koja danas vlada u gradu i županiji. Dakle sve veliki vjernici skromno u ime božije . Grad i županija dovedeni na prosjački štap od ovakvog jadnog ponašanja....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2012. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne vidim puno razlike od prijašnje prakse plaćanja za oprost grijeha, sad su samo cifre veće i ne daju im keš nego sagrade neku novu zgradu, obnove staru, poklone zemljište ili slično. Ili ono najbolje - vrate im oduzeto:

Katolička crkva traži povrat bolnice u Vinogradskoj, zgrade Muzeja grada Zagreba i galerije Klovićevi dvori, Građevinski fakultet na Svetom duhu i Učiteljsku akademiju u Savskoj, devet vrtića i škola i skoro tisuću stanova samo u Zagrebu. Traži dvije trećine Nacionalnog parka Mljet, a prema nekim procjenama, smatraju se vlasnicima 10 posto svih poljoprivrednih površina u zemlji.

Ovdje se samo radi o dijelu zahtjeva koje je objavio Jutarnji list, a koji se nastavlja. Tako bi Crkvi, kada bi joj se vratilo sve što joj je oduzeto za vrijeme komunizma, Zagreb morao isporučiti i 24 škole i vrtića, četiri kazališta, pet muzeja, dva centra za kulturu i osam kina. Crkva, osim toga, očekuje i obeštećenje za većinu zemljišta na kojem je izgrađen Novi Zagreb.



LINK1: http://www.h-alter.org/vijesti/politika/skromna-crkva-u-hrvata

LINK2: http://www.dulist.hr/clanak.php?id=15969

Jebote oni hoće oduzeti vrtiće, škole i akademije. Crkva. A primaju tolike milijone. Koliko se sjećam Isus je održao dobru lekciju licemjerima. Možda im ne bi škodilo da malo pročitaju i te dijelove Biblije..

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2012. 10:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crkva broji svoje zadnje godine postojanja... 50 milijuna kuna to je 70-80 obnovljenih pročelja zgrada u Osijeku, ali zasto financirati obnovu pročelja kad se govno može umotati u celofan kroz subvencije grada i županije i nadasve "povoljne kredite"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2012. 10:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vic.Mackey je napisao/la: ›
crkva broji svoje zadnje godine postojanja...


Ovo je definitivno istina.
Jako veliki broj vjernika, sve više izbjegava odlazak u crkvu, zbog kontradiktornosti u radu svećenika.
Ili će crkva evoluirati u nešto primjerenije današnjem društvu i vremenu, ili će doživjet će sudbinu dinosaura.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2012. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Vic.Mackey je napisao/la: ›
crkva broji svoje zadnje godine postojanja...


Ovo je definitivno istina.
Jako veliki broj vjernika, sve više izbjegava odlazak u crkvu, zbog kontradiktornosti u radu svećenika.
Ili će crkva evoluirati u nešto primjerenije današnjem društvu i vremenu, ili će doživjet će sudbinu dinosaura.


Da - u zapadnom svijetu. Zato Vatikan sada koncentrira svoje snage u Južnu Ameriku i Afriku gdje bilježe
drastičan porast "članova".

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2012. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U ime Božije bi trebalo u gradu sagraditi dom za stare i nemoćne kapaciteta barem kao dva na drinskoj... stari i nemoćni se raznose po cijeloj županiji po koje kakvim privatnim šupama sramota od društva....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2012. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo @lehi.

Gadi mi se Crkva kao institucija i ona nema nikakve veze s Bogom i vjerom.
Crkvu je izmislio čovjek da bi u ime Boga krao novac od ljudi i država.
Bog je svuda oko nas.

Znate da su sad maknuli pregrade u ispovjedaonicama i da vas popovi gledaju preko stolića ko da ste na kavi kada vas ispituju za spolno općenje? Dakle fuj osijek031.com smile

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.05.2012. 11:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa ovo me opce necudi ni najmanje kad samo vidim jutarnji,vecernji,24 sata...imena Dusan,Mitar,Jelene,Svetlane...tako da ovu temu cemo skratit sa par rijeci..boli Svecenike cipela za neke tamo urednike nekog portala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
krmak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.05.2012. 14:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korina je napisao/la: ›
Bravo @lehi.

Gadi mi se Crkva kao institucija i ona nema nikakve veze s Bogom i vjerom.
Crkvu je izmislio čovjek da bi u ime Boga krao novac od ljudi i država.
Bog je svuda oko nas.

Znate da su sad maknuli pregrade u ispovjedaonicama i da vas popovi gledaju preko stolića ko da ste na kavi kada vas ispituju za spolno općenje? Dakle fuj osijek031.com smile


Ja mislim da ti nemaš nikakve veze sa Bogom,kao i većina forumaša ovdje.......

Crkvu nije iszmislio čovjek,kako ti kažeš nego je Isus ostavio ostavštinu Petru i nama svima.....
A to što su ljudi pokvarena vrsta i odabrali su od Isusove ostavštine napraviti biznis,to je nešto drugo !

_________________
"Došao sam do zaključka da je politika preozbiljna stvar da bi bila prepuštena političarima.".....Charles de Gaulle
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2012. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@krmak

Ti nemaš veze s mozgom.
Nitko se nikome nema što opravdavati u koga i gdje vjeruje.
To se zove demokracija i ljudska sloboda.
Katolička crkva je sve samo ne ovo što sam nabrojala.
Ona misli samo na svoje dupe.
A bome je to i šovinistička crkva, a i vjera.

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2012. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krmak je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja mislim da ti nemaš nikakve veze sa Bogom,kao i većina forumaša ovdje.......

Crkvu nije iszmislio čovjek,kako ti kažeš nego je Isus ostavio ostavštinu Petru i nama svima.....
A to što su ljudi pokvarena vrsta i odabrali su od Isusove ostavštine napraviti biznis,to je nešto drugo !


...sva sreća pa su i popovi ljudi (ipak su krvavi ispod kože, kao i mi) - tako da tvoja rečenica ima smisla.....inače, pitala bih te gdje je moj dio Petrove ostavštine, ali i sama znam gdje je: u luksuznim božjim kućama koji sve više i više liče na hotele s 5 *, nego na nešto što je Isus propovijedao......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2012. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kada bi se samo malo ponašali kako bog zapovjeda drugačije bi danas ljudi u gradu i slavoniji živjeli.. bilo bi više radih mjesta bilo bi više sreće i zadovoljstva za ovaj opljačkani narod. Upravo je izvršena kriminalna privatizacija slavonskog gospodarstva u ime božije na žalost.. ..pa su se i pokradena poduzeća posvetila.Svjedoci smo nažalost da veliki vjernici su najviše uprljali ruke gospodarskom kriminalu korupciji.. pdmićivanju...Sramno je da se netko uz božiji blagosov na lopovski način bogati ,i jednostavno olakša dušu ode u crkvu i bog oprosti . Ako se radi o većoj krađi dakle o velikoj sumi novca tada ode ujutro i navečer u crkvu i stvar rješena bog oprostio... Vrijeme bi bilo da se jednom počne smeće čistiti da se ljudi biraju po sposobnosti urednosti ,a ne po vjeri političkoj stranci... Vidi se što radimo i dokle smo dogurali do danas...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2012. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Može li itko u ovom članku pronaći neku laž? Volio bih da napiše, jer svi imamo pravo na svoje mišljenje, ali nemamo pravo na svoje činjenice ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2012. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@tenisač čestitam!
Tvojoj inteligenciji nema premca. Zaključak da sam pravoslavac zbog upotrijebe riječi "popovi" se naravno nameće sam po sebi.
Čestitam još jednom.
Ja sam agnostik, ali čist sumnjam da tvoj mozak može shvatiti što to točno znači, isto kao što sumnjam da ćeš ukucati u tražilicu i provjeriti što to znači jer si ti prvenstveno nepismena sirovina kojoj je najbitnije da vozi passat.

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: