Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Država štedi na vatrogascima - snizuje im plaće!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2012. 11:21 
Naslov:  Re: .....
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

viribus unitis je napisao/la (Pogledaj post): › Dali je netko dosao i pitao zasto je placa vatrogasca tolika, iznesene stavke su za djelatnike koji imaju preko 20 godina staza! sa dodatcima za rad subotom, nedjeljon, nocu i uvjetima rada na sto imaju prava kao i drugi....jel netko dosao i pitao zasto se bunimo, dali je to zbog 800 kuna ili zbog toga sto Gradska vlast vrsi teror nad ljudima, mozda zato jer se konstantno prjeti nekakvim otkazima, mozda zato jer biti u stranci i biti podoban je isto kao 30 godina gubiti zdravlje, spašavati tude zivote, pomagati drugima i onda manje vrjedis od njega.... mozda zato jer 70 % vatrogasaca oboli od kardio vaskularnih bolesti, PTSP-a,gube svoju radnu sposobnost 1,7 puta brze nego druga radna mjesta i zato spadaju u podrucje radnih mjesta s posebnim uvjetima na rad ali ne u Hrvatskoj nego u cjelom svjetu i jos k tome nemaju rjesen status... mozda zato sto se za iznosenje misljenja prjeti otkazom i tuzbom, mozda zato jer je 99% djelatnika sa statusom Hrvatskog branitelja, puske su zamjenili mlaznicama, a sada im pravdu kroje oni koji su u to doba sisali prst.... mozda zato jer postoji jos nekih problema osim 800 kn...mozda se netko i udostoji doci pitati sta ih muci... dali je to 800 kuna ili nesta sasvim drugo...... i stvarno mislite da je 800 kn jedini razlog??? sto se tice medija i eksponiranja i nekih "glupih" intervencija pitam se koliko je vas ovdje koji svom sefu odbiju zapovjed i poslje toga ne snose posljedice? samo mi recite dali ste culi da je nedavno vatrogasac stradao, bio u teskom stanju jer je imao 11 ulaznih rana od eksplozivne naprave i sada se bori za svoja prava jer su pravne sluzbe kiksale,mozda ste citali da je vatrogasac nakon eksplozije preminuo, ili mozda da je njih 12 umiralo u strasnim mukama na Kornatima, mozda ste citali koliko ih je poginulo za vrijeme Domovinskog rata, poslje rata, koliko ih je ozljedeno....prica se o nekom neradu u postrojbi, postovani pa ova postrojba ima tim za spasavanje iz rusevina koji je obucen po evropskim standardima jedino ga imaju Split, Rijeka i Zagreb, postrojba ima svoje ronioce, spasioce iz dubina i visina... imamo camac koji je na Dravi i pitam se dali je netko citao tko vadi utopljenike iz Drave... kada se desi akcident s opasnim tvarima mi smo ti koji trebamo doci i rjesiti problem reskirajuci svoje zdravlje i zivote, za zar je to rezultat nerada ili konstantnog obucavanja i skolovanja?
zar mislite da se bunimo za 800 kuna ili zato jer smo svjesni gdje ova politika prema nama vodi, ljudi moji vodi k tome da nam je zastitna oprema van standarda i da na 150- 200 stupnjeva temperature u zgradi koja gori ne mozemo traziti nekoga toliko dugo koliko bi sa ispravnom opremom a taj netko moze biti netko od vas koji pljuje po nama ali ne pisete to zato jer nas mrzite vec zato sto ne znate o cemu se radi i zasto se bunimo... ljudi za odredeno vrijeme nece biti sredstava za opremu i operativnost postrojbe a samim time ni sigurnosti za gradane, koga zanima neka procita Zakon o Vatrogastvu pa neka vidi tko je duzan osigurati sredstva i tko placa sve to... to nije drzava vec Grad koji je osnivac i vlasnik postrojbe a u potpunosti su nas trebali placati od 2005 godine,ne placa nitko iz Gradske vlasti iz svog depa vec od novaca gradana grada Osijeka koji nisu upoznati gdje se novac trosi!
nije ovo napad na nikoga i necu prozivati one koji imaju puno vecu placu a ovdje na forumu pisu nebuloze za svoju strankicu jer su pripadnici mladezi stranke na vlasti ili nekoga tko ima drugacije misljenje od mene....sto se tice strankice, znate li da je djelatnicima JPVP prjetito tuzbama i otkazima jer "ruse ugled" nekih ljudi...volio bih da ima jos vise ljudi koji ce komentirati ove natpise bilo to pozitivno ili negativno po Vatrogasce....ali bih volio da se cuje i druga strana, a ne kako u medijima koje kontrolira stranka na vlasti pise vec posteno i iskreno.... nekim medijima grada Osijeka a i nama na nasoj stranici zabranjeno je komentiranje ovih dogadanja.... pa eto molim doticne koji ne vjeruju neka pokusaju otici na sluzbene stranice postrojbe i napisu bilo kakav komentar... ako ne mozete, postavite pitanje onima koji to kontroliraju ili nama Vatrogascima.... i eto tih nesretnih 800 kuna nije vrjedno nicijeg zvota, kuce, obitelji, djeteta i gradani nikada s nase strane nece biti zakinuti pa makar nam uzeli i cjelu placu..... ali istina je ono sto oslobada ljude, nadam se u skoroj buducnosti da ce neki biti oslobodeni jer u svemu postoji balans, pa tako i u prirodi... nitko nije vjecan!
ispricavam se svima koji se osjecaju uvrjedenim mojim rjecima, no surova stvarnost je sasvim drugacija !

Slušaj ti pametnjakoviću!

Svi Vi ste došli u vatrogasce po političkoj osnovi i po nepotizmu. Pored toga po cijele Božje dane kartate belu, a to ne želite spomenuti.

Koliko vatrogasaca pogine godišnje da je to tako opasan posao, ko mala djeca kukate i grebete se za bombon gdje god stignete, a primate plaće i po 2-3 puta veće od opasnijih poslova.
Znate li Vi koliko je radnika izgubilo život padom sa skele ili sa krova, ili npr. eksplozijom u Šibicari, a rade za 2.000-3.000 kn i posao im je totalno nesiguran i svaki dan riskiraju život, i ne kartaju belu po cijele jebene Božje dane.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
viribus unitis
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2012. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa nisam ti ja bas pametan, ja sam vatrogasac...
sto se tice politicke osnove, po tvom jos komunizam vlada u gradu, iako nisu daleko po ponašanju i retorici... o nepotizmu cjeli grad i drzava moze pricati pa sto ne spomenes tvrtku Zito ? na natjecaj cistacice u jednoj skoli javilo se nekoliko osoba sa zavrsenim fakultetima i nisu primljeni jer su preskolovani i primljen je netko s politicke strane, to nije nepotizam i to je pravda... uostalom reci mi gdje u ovoj drzavi nije preko babe i striceva zaposljavanje! znam da bi ti bilo drago da nas vise pogine jer vjerovatno bi volio doci na mjesto jednog od njih ali nisi imao dobru stelu ili nisi bio politicki podoban... a mozda nisi imao hrabrosti doci aplicirati za posao, tko zna i nikada necemo saznati! sto se tice "kartanja"...interesantno kako samo to vidis a ne vidis ostale stvari ili ne vidis dobro ili imas selektivno pamcenje... samo ne znam dali je to urodena mana ili po politickoj osnovi Smile
zanima me samo sta ti radis u svom zivotu i dali se ti boris za svoja prava ili "rinujes" s ostalim podobnim nadajuci se dobrim poenima kod sefa!
malo se raspitaj o poginulima na radnim mjestima, gradevina je opasna ali naci ces i radnike u šumariji..... i pitas li se kada cujes da je netko poginuo od cega i zasto ili su to za tebe samo brojke...
vidim da nisi moj post procitao s razumjevanjem i da je u tvoje okice upala samo cifra a ne ostatak teksta.... no tvoje okice nisu vidjele u zivotu ono sto su oci tih ljudi, nazovi 608 brojeva ljudi kojima smo pomogli prosle godine pa ih pitaj dali su sretni sto imaju svoj krov nad glavom i svoje najmilije koji su bili zarobljeni u hrpi lima nakon prometne nezgode itd itd.... a da se malo raspitas pametnjakovicu u kakvim uvjetima radi medicinsko osoblje HMP ili policajci... mozemo naglabati nas dvojica, pisati sta god hocemo, surova istina je oko nas ali samo treba otvoriti okice.... i nije problem u 800 kuna vec u sasvim drugim stvarima i neda mi se ponavljati i objasnjavati, samo ti zelim reci kako ne bih volio da se sretnemo na mom poslu i da ti ja trebam pomoci jer u tom trenutku vjerovatno nece ti biti do razgovora i pisanja posto gubis svoju imovinu ili cekas da te izvucem van kako bi ti HMP pomogla....a i oni su za tebe vjerovatno preplaceni i ne treba im nova oprema....
mozda ti sve shvacas sto sam htjeo reci ovim postom prije ali ne zelis priznati posto si politicki aktivan i obecan ti je posao preko stranke Smile)
oprosi ali nemam vise vremana za takve kao ti, pametnjakovice... moram ici kartati belu!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2012. 12:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo ti nastavi kartat belu i kukat za 600 kn, jer kao jedino je tvoj posao težak, a oni koji daleko lošije žive od Vas neka čekaju u redu na povišicu koju nikada neće dobiti jer si ti prioritet.

Posao ko posao, tko te tjerao da radiš tako težak posao.

Ovi koji rade za 2.000-3.000 kn i ginu na svojim poslovima rade daleko teži posao od tvog ali ne i stresniji, ali tvoj posao je za tebe najteži i od drveta ne vidiš šumu, odnosno tvoja pohlepa je golema.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
viribus unitis
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2012. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislis da nasa rodbina, prijatelji zive u izobilju, nismo mi mitska bica pa da se ne razbolimo, ne vidimo nepravdu i bjedu oko nas... krvarimo kada se posjecemo isto kao i drugi ljudi... o pohlepi i šumi mogao bih ti pisati ajme postova jer vjerovatno imam viise staza prije vatrogatva nego ti danas ...
ti imas misljenje i ja imam misljenje ,ja mislim da je selektivno pamcenje i ne razumjevanje procitanog kod tebe ipak stvar majke prirode a ne necega drugog Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
karloos
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2012. 20:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

6600kn plaća nije velika i netreba se obrusavati na nekog jer ima veću plaću od "mene" već trepa pitati gospodu koju smo mi izabrali da nas vodi i radi za našu dobrobit zašto ljudi rade za minimalac i zašto dobijaju otkaze. 6600kn se ćini puno iz perspektive minimalca ali treba se izboriti da taj minimalac bude veći a ne da se tih 6600 smanjuju. Europske cijene struje i plina Europske i plaće. Glas Slavonije (čitaj gradska vlast) i je taj podatak o visini plaće smišljeno lansirao na bi bilo komentara poput "što se bune pa ja radim za 3000kn" i da ih se nepita zašto radi za 3000kn i zašto je rad tako obezvrijeđen. Zar je plaća nekog menagera ili zastupnika u saboru od 15 ili 20 000 velika? Nije, ali su plaće od 3, 5 i 6600 male

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: