Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Država štedi na vatrogascima - snizuje im plaće!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.05.2012. 19:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sharon je napisao/la: ›


Ma, vidi: nisu oni krivi zbog situacije u državi, ali - jbg; država ih plaća. A ona u dreku do guše. Potegnut će svi koji jedu iz njenog valova, red je došao i na njih. Što je red - red je.



pa kad će na red birokracija?


upravo sam to htio reci.

mogao bi biti ohol i reci ... meni je prepolovljena placa ... i to doslovno.

ali onda pomislim ... zasto poceti od vatrogasaca ? ... slijedeci su lijecnici pa profesori.

mozda bi taj redosljed bio bezbolniji kada bi se drzavnoj upravi, kojekakvim drzavnim agencijama, poglavarstvima, zupanijama, saborskim zastupnicima prepolovile place ... onda bi vatrogasci lakse istrpili tih 800 kn smanjenja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2012. 20:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
mozda bi taj redosljed bio bezbolniji kada bi se drzavnoj upravi, kojekakvim drzavnim agencijama, poglavarstvima, zupanijama, saborskim zastupnicima prepolovile place ... onda bi vatrogasci lakse istrpili tih 800 kn smanjenja.

Upravo to. Prepoloviti plaće svima i za taj novac zaposliti nove ljude u državnim firmama sa istim plaćama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2012. 20:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): › Ispravite me ako sam u krivu, ali ne sjećam se da su si saborski zastupnici smanjili plaće.

bravo, baš to htjedoh napisati

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › neka pocnu naplacivati skidanje macaka s krovova, postavljanje klima na procelja zgrada, hvatanje zmija ... itd itd.

mace se mogu skinuti i sa zračnom puškom? jelte?

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.05.2012. 21:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › neka pocnu naplacivati skidanje macaka s krovova, postavljanje klima na procelja zgrada, hvatanje zmija ... itd itd.

mace se mogu skinuti i sa zračnom puškom? jelte?[/quote]

??

ne kuzim sto zapravo zelis reci ... ali ja zaista mislim da bi se takve intervencije trebale naplacivati.

ili ti mislis da je to opce korisna djelatnost za drustvo i grad, pa da su porezni obveznici duzni to placati ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2012. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa kažem da je lakše i jeftinije onda skinuti mačku puškom

a kako ćeš dokazati čija je mačka i isporučiti račun? jesu i mačke čipirane?

porezni obveznici nisu dužni mnogo toga plaćati pa plaćaju... prvenstveno ovdje mislim one debelokošce u saboru kojima ne pada ni napamet srezati sebi plaću, ali zato mogu tvrditi da je ok raditi za 1600kn što je manje od minimalca, a njima nije dosta ni 15/20 000 kn već kradu na sve strane...
ali nećemo sad u offtopic

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.05.2012. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakva je to glupa mačka koja ne zna sama sići s drveta?
Moj mačak se stalno penje preko šljive na krov i bez problema se vraća dolje.

Pa jasno da se skidanje maca sa drveća treba naplaćivati... za to se troši gorivo koje nije jeftino, a moglo bi ga uzmanjkati ako se nastavi smanjivanje izdvajanja za vatrogastvo...

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.05.2012. 17:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

o čemu vi ovdje raspravljate? o mačkama? bijes me hvata..
Moja situacija: prvo su mi prepolovili plaću koja nije bila ni blizu 6600 ( a dipl.ing.građevine sam i radno vrijeme mi je 10-12 sati dnevno normala), i nisam kukala jer sam bila SRETNA što sam radila jer sada više ni to nemam.. ako niste primijetili stanje nam je sranje...
I biti vatrogasac u Slavoniji stvarno nije neko extremno opasno zanimanje..nije da svaki dan interveniraju, živjela sam pored njih..većinu godine lade jaja..iliti skidaju mačkice sa drveća..naravno da to preseravanje treba masno naplatiti vlasnicima, pa eto im novi izvor prihoda...diš lakše zarađene pare...

muka mi je od ovakvih razmaženih komentara...

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.05.2012. 17:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nicoll je napisao/la: ›
o čemu vi ovdje raspravljate? o mačkama? bijes me hvata..
Moja situacija: prvo su mi prepolovili plaću koja nije bila ni blizu 6600 ( a dipl.ing.građevine sam i radno vrijeme mi je 10-12 sati dnevno normala), i nisam kukala jer sam bila SRETNA što sam radila jer sada više ni to nemam.. ako niste primijetili stanje nam je sranje...
I biti vatrogasac u Slavoniji stvarno nije neko extremno opasno zanimanje..nije da svaki dan interveniraju, živjela sam pored njih..većinu godine lade jaja..iliti skidaju mačkice sa drveća..naravno da to preseravanje treba masno naplatiti vlasnicima, pa eto im novi izvor prihoda...diš lakše zarađene pare...

muka mi je od ovakvih razmaženih komentara...


Što još dodati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2012. 21:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nicoll je napisao/la: ›
o čemu vi ovdje raspravljate? o mačkama? bijes me hvata..
Moja situacija: prvo su mi prepolovili plaću koja nije bila ni blizu 6600 ( a dipl.ing.građevine sam i radno vrijeme mi je 10-12 sati dnevno normala), i nisam kukala jer sam bila SRETNA što sam radila jer sada više ni to nemam.. ako niste primijetili stanje nam je sranje...
I biti vatrogasac u Slavoniji stvarno nije neko extremno opasno zanimanje..nije da svaki dan interveniraju, živjela sam pored njih..većinu godine lade jaja..iliti skidaju mačkice sa drveća..naravno da to preseravanje treba masno naplatiti vlasnicima, pa eto im novi izvor prihoda...diš lakše zarađene pare...

muka mi je od ovakvih razmaženih komentara...

Slična stvar, radim u medijima, plaća se skoro prepolovila i sad je 3000kn.
Rade se subote, nedjelje, praznici, blagdani, nekad noću itd.
Ja RADIM 80% svojeg radnog vremena.
Oni vjerojatno RADE 2% svojeg radnog vremena, ali je njihov posao daleko opasniji... No svejedno mislim da im je plaća i dalje sasvim korektna i skoro 2x veća od prosjeka plaća u OBŽ.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.05.2012. 22:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Upravo to. Prepoloviti plaće svima i za taj novac zaposliti nove ljude u državnim firmama sa istim plaćama.

čemu? ionako ih je previše tamo a ništa nisu efikasniji ni pored sve informatike oko sebe...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nagy
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.05.2012. 23:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nicoll je napisao/la: ›
o čemu vi ovdje raspravljate? o mačkama? bijes me hvata..
Moja situacija: prvo su mi prepolovili plaću koja nije bila ni blizu 6600 ( a dipl.ing.građevine sam i radno vrijeme mi je 10-12 sati dnevno normala), i nisam kukala jer sam bila SRETNA što sam radila jer sada više ni to nemam.. ako niste primijetili stanje nam je sranje...
I biti vatrogasac u Slavoniji stvarno nije neko extremno opasno zanimanje..nije da svaki dan interveniraju, živjela sam pored njih..većinu godine lade jaja..iliti skidaju mačkice sa drveća..naravno da to preseravanje treba masno naplatiti vlasnicima, pa eto im novi izvor prihoda...diš lakše zarađene pare...

muka mi je od ovakvih razmaženih komentara...


Ne znam pored koga si ti živjela, pored doma umirovljenika možda? U 2011. imali su 608 intervencija. Znaš li ti da je kleveta kazneno djelo?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2012. 9:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›
nicoll je napisao/la: ›
o čemu vi ovdje raspravljate? o mačkama? bijes me hvata..
Moja situacija: prvo su mi prepolovili plaću koja nije bila ni blizu 6600 ( a dipl.ing.građevine sam i radno vrijeme mi je 10-12 sati dnevno normala), i nisam kukala jer sam bila SRETNA što sam radila jer sada više ni to nemam.. ako niste primijetili stanje nam je sranje...
I biti vatrogasac u Slavoniji stvarno nije neko extremno opasno zanimanje..nije da svaki dan interveniraju, živjela sam pored njih..većinu godine lade jaja..iliti skidaju mačkice sa drveća..naravno da to preseravanje treba masno naplatiti vlasnicima, pa eto im novi izvor prihoda...diš lakše zarađene pare...

muka mi je od ovakvih razmaženih komentara...

Slična stvar, radim u medijima, plaća se skoro prepolovila i sad je 3000kn.
Rade se subote, nedjelje, praznici, blagdani, nekad noću itd.
Ja RADIM 80% svojeg radnog vremena.
Oni vjerojatno RADE 2% svojeg radnog vremena, ali je njihov posao daleko opasniji... No svejedno mislim da im je plaća i dalje sasvim korektna i skoro 2x veća od prosjeka plaća u OBŽ.


Zanimljivo razmišljanje!


Ako sam vas dobro razumjela, treba samo šutit i trpit i za pol godine mogu vam srezat još jedno 40% plaće, ili nemoraju vam ni plaćat!??? Ali kad se netko pobuni zbog slične sudbine, to onda nije dobro jer se ne miri s nametnutom sudbinom kao vi??? Ja vas ne razumijem!


Zadnja promjena: PEGY; 18.05.2012. 11:06; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2012. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nagy je napisao/la (Pogledaj post): ›
nicoll je napisao/la: ›
o čemu vi ovdje raspravljate? o mačkama? bijes me hvata..
Moja situacija: prvo su mi prepolovili plaću koja nije bila ni blizu 6600 ( a dipl.ing.građevine sam i radno vrijeme mi je 10-12 sati dnevno normala), i nisam kukala jer sam bila SRETNA što sam radila jer sada više ni to nemam.. ako niste primijetili stanje nam je sranje...
I biti vatrogasac u Slavoniji stvarno nije neko extremno opasno zanimanje..nije da svaki dan interveniraju, živjela sam pored njih..većinu godine lade jaja..iliti skidaju mačkice sa drveća..naravno da to preseravanje treba masno naplatiti vlasnicima, pa eto im novi izvor prihoda...diš lakše zarađene pare...

muka mi je od ovakvih razmaženih komentara...


Ne znam pored koga si ti živjela, pored doma umirovljenika možda? U 2011. imali su 608 intervencija. Znaš li ti da je kleveta kazneno djelo?

Te intervencije je trebala obaviti udruga Maca, a ne JPVP.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
viribus unitis
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2012. 10:51 
Naslov:  .....
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dali je netko dosao i pitao zasto je placa vatrogasca tolika, iznesene stavke su za djelatnike koji imaju preko 20 godina staza! sa dodatcima za rad subotom, nedjeljon, nocu i uvjetima rada na sto imaju prava kao i drugi....jel netko dosao i pitao zasto se bunimo, dali je to zbog 800 kuna ili zbog toga sto Gradska vlast vrsi teror nad ljudima, mozda zato jer se konstantno prjeti nekakvim otkazima, mozda zato jer biti u stranci i biti podoban je isto kao 30 godina gubiti zdravlje, spašavati tude zivote, pomagati drugima i onda manje vrjedis od njega.... mozda zato jer 70 % vatrogasaca oboli od kardio vaskularnih bolesti, PTSP-a,gube svoju radnu sposobnost 1,7 puta brze nego druga radna mjesta i zato spadaju u podrucje radnih mjesta s posebnim uvjetima na rad ali ne u Hrvatskoj nego u cjelom svjetu i jos k tome nemaju rjesen status... mozda zato sto se za iznosenje misljenja prjeti otkazom i tuzbom, mozda zato jer je 99% djelatnika sa statusom Hrvatskog branitelja, puske su zamjenili mlaznicama, a sada im pravdu kroje oni koji su u to doba sisali prst.... mozda zato jer postoji jos nekih problema osim 800 kn...mozda se netko i udostoji doci pitati sta ih muci... dali je to 800 kuna ili nesta sasvim drugo...... i stvarno mislite da je 800 kn jedini razlog??? sto se tice medija i eksponiranja i nekih "glupih" intervencija pitam se koliko je vas ovdje koji svom sefu odbiju zapovjed i poslje toga ne snose posljedice? samo mi recite dali ste culi da je nedavno vatrogasac stradao, bio u teskom stanju jer je imao 11 ulaznih rana od eksplozivne naprave i sada se bori za svoja prava jer su pravne sluzbe kiksale,mozda ste citali da je vatrogasac nakon eksplozije preminuo, ili mozda da je njih 12 umiralo u strasnim mukama na Kornatima, mozda ste citali koliko ih je poginulo za vrijeme Domovinskog rata, poslje rata, koliko ih je ozljedeno....prica se o nekom neradu u postrojbi, postovani pa ova postrojba ima tim za spasavanje iz rusevina koji je obucen po evropskim standardima jedino ga imaju Split, Rijeka i Zagreb, postrojba ima svoje ronioce, spasioce iz dubina i visina... imamo camac koji je na Dravi i pitam se dali je netko citao tko vadi utopljenike iz Drave... kada se desi akcident s opasnim tvarima mi smo ti koji trebamo doci i rjesiti problem reskirajuci svoje zdravlje i zivote, za zar je to rezultat nerada ili konstantnog obucavanja i skolovanja?
zar mislite da se bunimo za 800 kuna ili zato jer smo svjesni gdje ova politika prema nama vodi, ljudi moji vodi k tome da nam je zastitna oprema van standarda i da na 150- 200 stupnjeva temperature u zgradi koja gori ne mozemo traziti nekoga toliko dugo koliko bi sa ispravnom opremom a taj netko moze biti netko od vas koji pljuje po nama ali ne pisete to zato jer nas mrzite vec zato sto ne znate o cemu se radi i zasto se bunimo... ljudi za odredeno vrijeme nece biti sredstava za opremu i operativnost postrojbe a samim time ni sigurnosti za gradane, koga zanima neka procita Zakon o Vatrogastvu pa neka vidi tko je duzan osigurati sredstva i tko placa sve to... to nije drzava vec Grad koji je osnivac i vlasnik postrojbe a u potpunosti su nas trebali placati od 2005 godine,ne placa nitko iz Gradske vlasti iz svog depa vec od novaca gradana grada Osijeka koji nisu upoznati gdje se novac trosi!
nije ovo napad na nikoga i necu prozivati one koji imaju puno vecu placu a ovdje na forumu pisu nebuloze za svoju strankicu jer su pripadnici mladezi stranke na vlasti ili nekoga tko ima drugacije misljenje od mene....sto se tice strankice, znate li da je djelatnicima JPVP prjetito tuzbama i otkazima jer "ruse ugled" nekih ljudi...volio bih da ima jos vise ljudi koji ce komentirati ove natpise bilo to pozitivno ili negativno po Vatrogasce....ali bih volio da se cuje i druga strana, a ne kako u medijima koje kontrolira stranka na vlasti pise vec posteno i iskreno.... nekim medijima grada Osijeka a i nama na nasoj stranici zabranjeno je komentiranje ovih dogadanja.... pa eto molim doticne koji ne vjeruju neka pokusaju otici na sluzbene stranice postrojbe i napisu bilo kakav komentar... ako ne mozete, postavite pitanje onima koji to kontroliraju ili nama Vatrogascima.... i eto tih nesretnih 800 kuna nije vrjedno nicijeg zvota, kuce, obitelji, djeteta i gradani nikada s nase strane nece biti zakinuti pa makar nam uzeli i cjelu placu..... ali istina je ono sto oslobada ljude, nadam se u skoroj buducnosti da ce neki biti oslobodeni jer u svemu postoji balans, pa tako i u prirodi... nitko nije vjecan!
ispricavam se svima koji se osjecaju uvrjedenim mojim rjecima, no surova stvarnost je sasvim drugacija !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
viribus unitis
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2012. 11:14 
Naslov:  Država štedi na vatrogascima - snizuje im plaće!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....



her.jpg
 Opis:
 Veličina:  56.72 KB
 Pogledano:  61 put(a)

her.jpg



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: