Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Je li Osijek doista depresivan i pun nasilja, frustracija, čak i mržnje?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2012. 12:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma šta lažeš. Komentar može svako staviti, moderator nema ništa s tim.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jedan_iz_mase
Offline
Avatar

Ukupno postova: 173
Lokacija: Tu negdje, u masi
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2012. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Ma šta lažeš. Komentar može svako staviti, moderator nema ništa s tim.


Hajde onda, odi na neki članak na njihovom portalu, i pokušaj ostaviti komentar kao gost, sa svojim pravim mailom...?

Ti ćeš meni reć da lažem, neodgojeni i nekulturni stvore...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan N
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2012. 13:36 
Naslov:  Re: Je li Osijek doista depresivan i pun nasilja, frustracija, čak i mržnje?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je li Osijek doista depresivan i pun nasilja, frustracija, čak i mržnje?

Možda je članak uklonjen. I možda taj novinar, koji je napisao članak, i nije najprofesionalniji u svom poslu, ali to ne mijenja istinu. Iz vlastitog iskustva mogu reći da ima jako puno istine u ovom članku. Netrpeljivost prema svim ljudima koji nisu iz Osijeka ili Slavonije je golema. Tako golema da graniči s mržnjom. Svi znaju poslovicu, Slavonijo inati se. Ja se pitam, inati se kome. Pa svi smo ista država i svi smo u istim problemima.

Ljudi u ovom gradu su u prvu ruku licemjerni. Sve je u redu dok s njima pričaš, a dok im okreneš leđa, odmah te stave u neku začaranu ladicu otpadnika. Biti će prema tebi pasivno agresivni. Mrzit će te samo što si različit. Bez obzira da li si druge nacionalnosti, ne daj Bože nevjernik, Zagrepčanin,Srbin ili Hercegovac.

Svi znamo da je Osijek imao velike probleme u prošlosti, ali to nije razlog, da se ljudi tako ponašaju. Svi su ovdje veliki vjernici, koji svaki nedjelju idu sa svom svojom obitelji u crkvu, dok uče djecu da mrze druge, da ne praštaju, nego da zapamte da im je Srbin granatirao kuću, uništio obitelj, te da im je Zagrepčanin ukrao sav novac od uroda pšenice koji su njegovi djedovi mukotrpno uzgajali.

Depresija zbog teške financijske situacije vlada gradom. Dio grada još uvijek izgleda kao u vrijeme komunizma, a dio je u poslijeratnoj zoni. To svi prvo kažu, kada dođu u ovaj grad. Ništa se ne obnavlja, osim par metara betona po kojem hodamo. Tvornica, još malo, pa nema. Trgovine se sele u velike trgovačke centre , koji će uskoro propasti. Ljudi se dolaze samo pokazati i ugrijati, te na neki besplatni koncert. Doduše, grade se fakulteti, da bi ova država postala zemlja znanja, samo pitam se za koga, kada nam svi pametniji studenti odu u druge države kada diplomiraju. Jedino druge države imaju koristi od toga.

Mladi, umjesto da misli o boljem sutra, utapaju tugu i nemoć u alkoholu i drogama. Umjesto da nešto počnu raditi, npr. sudjelovati u politici koja nam svima određuje živote, sjede u kafićima i čekaju bolje sutra. Ali to sutra nikad neće doći, ako ništa ne poduzmu. Kažu roditeljima, ja studiram. Da studiraš. A ja se pitam što ćeš s tim i gdje sutra raditi. Žive samo danas, a što će biti sutra, to ih ne zanima. Bitno da sada imam što pojesti i popiti, mjesto za prespavati, a što će biti sutra, vidjeti ću sutra.

Da grad nije nasilan to demantiraju svakodnevni članci na portalima i novinama, te prilog jedne televizije, da roditelji šalju svoju djecu na tečaj samoobrane, da bi se djeca mogla obraniti u slučaju opasnosti. Ljudi nemaju novca, naravno kada imaš viška vremena i živiš u groznim uvjetima, razmišljaš o kriminalu. To je pitanje ili ukradi ili više te, jednostavno, nema.

Politika ništa ne radi osim zaziva ratne duhove, i odanost lokalnim vođama, koji voze luksuzne aute na Vaš račun. Svaki sastanak im završava svađom oko ratnih pitanja, tko je što ukrao, i gdje su i bili djedovi prije 40 godina. Poslije se ti isti, okupe na ručku, koji je na Vaš račun, te se druže kao braća.
Zazivaju i sjednicu vlade, koja bi se po njihovim uvjerenjima, trebala održati u Osijeku. Pa može se sjednica vlade održati i na Marsu, ako se ne govori o Osijeku i Slavoniji, to ništa ne vrijedi. Odlijepite se od svojih ratnih uvjerenja i počnite živjeti bez ratnih duhova. Nitko neće tiješti Vaše probleme, osim Vas samih. Ne postoji čarobni štapić.

Osijek grca u problemima. Samo pogledajte stanje u domovima za nezbrinutu djecu, školama, fakultetima. Od prostitucije u osnovnim školama, domovima, fakultetima do mreže lopovluka i nepotizma koji svakodnevno i potpuno transparentno vladaju svim držanim ustanovama i poduzećima.

Osnovnoškolke pružaju oralne usluge za mobilne bonove. Studentice nose skupu odjeću, mobitele, koju zarade, davajući svoja tijela na korištenje gojaznim starim osobama koje uriniraju po njima. Sve primjeri, do kojih možete svakodnevno doći samo malim istraživanjem. Dok roditelji, kod kuće, ne zanima kako djevojka može imati torbicu od 2 tisuće kuna, kada joj oni šalju jedva da podmiri hranu, režije i najamninu.

Svi će sada reći to moje dijete ne radi, ali istina je možda drugačija.

Svi su krivi, pa čak i oni koji sumnjaju, a ne reagiraju .

Doduše, ima i dobrih, poštenih ljudi u ovom gradu i oni nisu tako maleni broj. Samo što ih jako teško pronaći. Svi oni su svakodnevno podvrgnuti teroru većine. Ti ljudi su fantastični, jedni od najboljih ljudi koje sam upoznao u životu. Konstantno žive u strahu, uvjeravanju da su u krivu, da svi to rade, te da bi trebali i oni. Oni su jedno malo što ovaj grad ima, a da je vrijedno sačuvati. Potražite ih i poslušajte što Vam imaju za reći. To nisu najglasniji ljudi u kafiću. Nisu ljudi koji leže po jarcima uz ulicu. Nisu ljudi koji nose bezobrazno skupu odjeću, nakit, mobitele, koju su zaradili, pružajući seksualne usluge ili kradu od svojih sugrađana. Tu su. Samo ih trebate zapaziti. Dobro pogledajte. Pronađimo ih dok još nisu odustali, i otišli potražiti bolji svijet.

I za kraj, pozdrav svim Osječankama (prvo, uvijek, dame) i Osječanima, znam da se, vjerojatno, ne slažete sa mnom, ali to nije ni bitno, jer će vrijeme pokazati tko je bio u pravu, a vremena je još tako malo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 3  
Jedan_iz_mase
Offline
Avatar

Ukupno postova: 173
Lokacija: Tu negdje, u masi
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2012. 13:52 
Naslov:  Re: Je li Osijek doista depresivan i pun nasilja, frustracija, čak i mržnje?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivan N je napisao/la (Pogledaj post): › ...


Nitko normalan neće reći (osim u vrijeme predizbornih kampanja) da u ovom gradu nema problema. Svo to crnilo o kojem govoriš postoji (iako u puno manjoj mjeri, moje je mišljenje). Ali postoji i drugdje. Što je grad veći više je potencijalnih problema u njemu.

S druge strane, ovaj članak je potpuno pretjerao. Osijek je prikazan kao najgore dno kanalizacije. Zar ne bi bilo logično da je kod nas stopa samoubojstava (i ubojstava) bitno veća nego drugdje, ako je stanje baš toliko loše? Zapravo, čitajući ovo
(Google cache)
"Depression is a common feature, frustration, even hate, too. It is equally as dangerous to be of another ethnicity in Osijek as it is to be from the capital Zagreb or another part of Croatia. In order to bring glimmer of hope in the despair and a ray of light into the darkness of Osijek's everyday life troubled by burdens of existential worries..."

čovjek bi pomislio da ovdje cvate cvijeće za pogrebnike i trgovce oružjem?! Ispada da smo gori od Bronxa, ili predgrađa Pariza, ili Atene zajedno, na kvadrat.
Uostalom, pitajte goste kad vam dođu, kako vam se grad čini? Ja sam pitao...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2012. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedan_iz_mase je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): › Ma šta lažeš. Komentar može svako staviti, moderator nema ništa s tim.


Hajde onda, odi na neki članak na njihovom portalu, i pokušaj ostaviti komentar kao gost, sa svojim pravim mailom...?

Ti ćeš meni reć da lažem, neodgojeni i nekulturni stvore...

Ne obmanjuj građane bezveze i ne vrijeđaj one koji drugačije misle. O toj mržnji koja progovara iz tebe je članak i govorio.

Kao i na svakom drugom portalu kad se logiraš možeš komentirati, zato ne obmanjuj građane Osijeka.


Zadnja promjena: francika; 16.05.2012. 15:19; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2012. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivan N je napisao/la: ›
Depresija zbog teške financijske situacije vlada gradom. Dio grada još uvijek izgleda kao u vrijeme komunizma, a dio je u poslijeratnoj zoni. To svi prvo kažu, kada dođu u ovaj grad.


Istina, uz dodatak trećeg dijela koji nije u komunizmu niti je profitirao u ratu, taj treći dio upravo napušta grad, bez ikakvih šansi da se vrati.

Uopće raspravljati o tome da li je Osijek depresivan ili ne, nema smisla. Brojke su dovoljne. Događa se egzodus mladog stanovništva (gotovo 10-ak tisuća samo u posljednjem deseteljeću), i zasad je jasno da će se taj trend nastaviti još godinama.

Gradom vlada isti čovjek, uz kozmetičke promjene u njegovoj bandi, već 22 godine.

U Osijeku se nije dogodio niti jedan jedini poslovni događaj koji bi upućivao da će se stanje promijeniti, dapače, a tek slijedi propast još mnogih lokalnih firmi koje su se dosad na silu održavane na životu. Supstanca nasljeđena iz Jugoslavije u gospodarstvu pojedena je ili je propala, niti jedna jedina strana investicija u proizvodnji nije se ovdje dogodila (ono što se nudilo uspjeli su spriječiti), Osijek više nema veliku većinu firmi od prije rata, nema čak ni banku.

Podaci govore o potpuno nezainteresiranosti domaćeg i stranog kapitala za ovu regiju, ono malo poljoprivrede što vrijedi, tj. stare PIK-ove preuzeli su Agorkor i Žito (kojima se isto bliži nemirno more), a kakvo je stanje u Osijeku dovoljno govori činjenica da se već godinama nije izgradio jedan kvadrat poslovnog prostora, odnosno ono što je započeto propalo je. Naravno, osim dva trgovačka centra na uštrp kojih su nestale trgovine iz centra grada.

Dakle, depresija je i ekonomski pojam (to da li su neki sugrađani depresivni ili ne, manje je važno). Ovdje nije depresija, nego slobodan pad u crnu rupu.

Kakvu perspektivu ima grad kojem opada broj stanovnika, u najsiromašnijoj je regiji, nema niti jedno područje koje bi izbacilo neke značajnije investicije u bližoj budućnosti, kojim upravlja kasta polupismenih ratnih profitera, koji je u zavadi s svim hrvatskim vladama i predsjednicima već desetljeće, a sada i stranim zemljama, uostalom, kojem je gradonačelnik Bubalo promašio prihode gradskog proračuna za 10%, jer nije svjestan u kakvom se ponoru nalazimo? (Onda još i trabunja o naslijeđenom dugu, iako taj dug nema veze sa planiranim i neostvarenim prihodima, nego padu gospodarstva, no, za njegovu sektu to je ionako manje važno). Nema takav grad nikakvu budućnost. Osijek je talac političke sudbine Branimira Glavaša, i iako njegov odlazak iz politike ne bi nužno značio veliki oporavak, s njim i njegovima nema nam spasa.

Dok je još ova tema aktualna, neovisno o tome tko je napisao nekakav članak ili nije, i je li u pravu ili nije, još će nekoliko Osječana napustiti Osijek. Vedre i perspektivne gradove ne napušta stanovništvo. Dobro je da je ova tema došla na red, jer ako guramo glavu u pijesak, poput tu rijetkih lokalnih forumaških Hdssb-ovaca, kojimma je dobro jer rade na grbači poreznih obveznika, neće biti promjena.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 3  
ljilj
Offline
Ukupno postova: 178
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2012. 15:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljudi, dvajest godina je prošlo od rata, kakve su to gluposti o depresijama i ostalim patološkim stanjima.
baš ste se navukli na temu, a to je i bio cilj onog nebuloznog dezinformacijskog teksta objavljenog na "pitaj-boga-čijem" EUNEWS web portalu!
cijela se priča vrti oko JEDNE osobe u JEDNOJ udruzi koja je uspjela dići lovu za PROJEKT od EU a na temelju vlastite životne depresije. tekst je dio takozvanog "backgrounda" koji se piše u predgovoru projekta. a grafiti i oslikani tramvaji sa "dobrim porukama" su čista nebuloza i trošenje para na farbu.
čudi me da "dotična osoba" projekt nije bazirala na "otvorimo 10 radnih mjesta za mlade ljude da ne budu u depri", nego na porukama na tramvajima u stilu "ponesi me sa sobom".koga?tramvaj? ta poruka više potiče na emigracije i imigracije nego da bi bila "dobra".
ĐABA STE KREČILI!!!!

_________________
osijek031.com smile najnasilniji element društva je neznanje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
negue
Offline
Ukupno postova: 68
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2012. 16:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

JA KADA GOD NEMAM 100 KUNA U DŽEPU SAM DEPRESIVAN...

_________________
Veni, vidi, VIČI.!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
krmak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 16.05.2012. 16:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja padnem u depresiju kad vidim facu od generala Glavića....Smile

_________________
"Došao sam do zaključka da je politika preozbiljna stvar da bi bila prepuštena političarima.".....Charles de Gaulle
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 16.05.2012. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krmak je napisao/la: ›
ja padnem u depresiju kad vidim facu od generala Glavića....Smile


a i tvoj nik samo govori o tebi kakav si pukovniće.


Depresija je ljudi u svakom djelu hrvatske,od Vukovara do Pakraca pa dalje prema Zadru i ravno do Cavtata.Nema tu manje ili vise,svi smo u istim govnima,nema posla,otvaraju se trgovine samo,otkazi se daju svaki dan dal to bio Osijek ili Varazdin,a to tko kaze da je u Istri bajno i sjajno grdno se vara..u Puli mole boga sunca Ra da brodogradnja nepadne na koljena,pa nisu svi iznajmljivaci soba i apartmana u toj istri,nema svatko hotel tamo,nije svako slasticar..kakva istra i bolji zivot,eno u Puli vise ima nezaposlenih po broju stanovnika nego u Osijeku.Stanite malo,ustopajte loptu,Osijek nije sjajan da se razumijemo,od politike do klime (koja ubija mlade vec od 35 godina srcanim smetnjama i mozdanim)a posla nema to se zna.Samo da kazem sljedece,jel imam malo vece informacije nego neke anakonde,francike,krmci,sime i drugi...Tek sljedi depresija i to teska...koteks je na koljenima,200 radnika hrvatskih zeljeznica je pred stecajem,trgovacki sektor jos do nove godine radi i onda se on gasi,pola se trgovina zatvara,ostat ce Konzum i Plodine jel su najpovoljiniji,liddl,bila,avenue mal,mercator se zatvaraju to je 100% istina provjerena,a sta onda sa jedinom granom koja jos drzi na aparatima mlade ljude i familije??????a ima jos jedan crni scenario al necu pisat...za sada je Osijek ok,a sta nam sljedi nek bog nam pomogne(iako i u njega sve manje se vjeruje pa onda netreba nam ni pomoc)zdravi i veseli bili i vatajte se Austrije dok je vrijeme...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2012. 17:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Depresija je naravno tu smo i sami krivi ... Od jakog gospodarstva i bogatog grada spali smo na prosjački štap. Kupujemo sve tuđe...robu hranu... radna mijesta uništena poduzeća pokradena nitko ne odgovara za pljačku... Vladajući nisu ništa uradili da bi građani živjeli zdravije građanski...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilj
Offline
Ukupno postova: 178
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2012. 17:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Juppiii! a ko je tome kriv? naravno da nam zlo nije palo s neba! MI smo si ga izabrali! Hoćete NATO? evo vam ga! hoćete Svjetsku banku? evo vam ga! hoćete birati "junake pavlove ulice" i "družbu pere kvržice"?eto nam ih sad na grbači. ali ne mislim samo na ovu sadašnju vlast Kvaka 22 nego na lokalni HDSSB, pa HDZ i redom. Tko ih je postavio? mi, rajo, mi.
sad nam serviraju priče o nekoj depresiji resecesiji i slično (a gle koliko su visoki iznosi građanskih štednji u bankama!!!-gdje je tu recesija i siromaštvo?) .
sve to je davno proučeni sistem "zavadi pa zavladaj" odnosno " ja ti stvorim problem, pa kad crkneš od traženja rješenja, opet ja dođem i dam ti rješenje". tako sad plasiraju priče o depresiji, a onda će nam se pojavit sa antidepresivnim rješenjem u predizbornoj kampanji za lokalne izbore, nagodinu. i jope ćemo glasat za NJIH...
vrzino kolo!!!

_________________
osijek031.com smile najnasilniji element društva je neznanje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
luka_os
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.05.2012. 18:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi objave istinu o Osijeku, a vi se odmah pobunite. Ne moramo ići daleko da bi to vidjeli. Dovoljno je otići u Vukovar, Valpovo, Vinkovce, Našice... I tamo vlada besparica, ali će se ljudi ipak prije nasmijati nego kod nas i pohrliti ti u pomoć. Osijek je nažalost stvarno na dnu. Tolika netrpeljivost, zloća i ljubomora u zraku. Fuj fuj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2012. 19:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Previše je štakora u gradu koji sve manje i manje mogu krasti.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Commander
Offline
Ukupno postova: 76
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.05.2012. 20:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo ne da je istina nego je istina na kvadrat. Pa ljudi moji o cem mi pricamo.... ne samo da je opasno ako si druge nacionalnosti ili iz drugog grada nego je opasno ako si i iz drugog djela Osijeka ili ako se nekome ne sviđa kako izgledaš...... Ovaj grad pun je mržnje besparice i povrh svega depresije. Sve stoji na mjestu, svemu treba sto godina da se napravi, a da nekazem da se zivi jadno i bijedno. A onaj tko kaze pogledaj sirotinju pa ces vidit kako ti je dobro ja ga pitam: Pa zar smo do toga dosli da se uspoređujemo sa sirotinjom i tjesimo time sto nismo gladni? Osmijeh je lijep, ali kako su neki rekli on nece platiti racune i nece otvoriti nova radna mjesta. A na vlasti su nam Hercegovci koji se kunu u desničarstvo, a o poštenju i pravdi ni p... Zaposljavaju svoju hercegovacku rodbinu, a za domaceg Slavonca koji je tu od pamtivjeka kog boli k****, a tu ce ostat dok ne izmuzu sve sto se izmust da i tim parama izgradit sve zivo tamo dolje...... Dao dragi Bog da odem sto prije odavde!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
 



 Skoči u forum: