Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Je li Osijek doista depresivan i pun nasilja, frustracija, čak i mržnje?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
krmak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 15.05.2012. 21:34 
Naslov:  Re: Je li Osijek doista depresivan i pun nasilja, frustracija, čak i mržnje?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="simo031";p="403356"] Loš i neobjektivan članak o našem gradu. Globalna kriza je naravno kao i dalje po zemlji i svijetu učinila svoje, no zbog toga Osijek proglasiti depresivnim, punim nasilja i mržnje je neozbiljno i neprofesionalno. Danas doista svatko može izigravati novinara i iznositi neke svoje osobne stavove (potaknute tko zna kakvom pozadinom) i podmetati ih kao realnost. Svi oni koji žive u ovom gradu znaju da to nije istina i da nikada neće biti istina. Ponosan sam kako se naš grad i građani uspješno nose sa duhovima rata i ratnih stradanja, i odgovorno tvrdim da je Osijek sigurno mjesto za život bilo nacionalnih, bilo nekih drugih manjina. Volimo i čuvajmo svoj grad, jer on će nam kao i uvijek do sada višestruko vratiti.

[/qu

odgovorno tvrdiš ??

očigledno nisi protegnuo papke dalje od svoje avlije,pa nisi vidjeo kako žive u drugim
gradovima.....
Osijek je sinonim za ljubomoru,mržnju,zlobu,lopovluk....
ljudi su živčani u redovima trgovina.u tramvajima je manjak kulture mladih.psuju kao
kočijaši,ne dižu se trudnicama i starijima...
petkom i subotom se više nitko ne usudi šetat promenadom da ne dobije bocu vina ili piva u glavu od pijanih hahara....
policija sve radi osim sigurnosti građana...sjede po kafićima,idu po kladionicama....

Osijek,koji je prije 20 godina bio sinonim širokogrudnosti Slavonaca,sada je sinonim
lopovluka i straha koji su građanima utjerali pridošli brđani i sl....

kad si zadnji put bio u Gradskom vrtu ??? baš je predivno tamo....tako je sigurno i mirno,kao na Old Trafordu...sigurno ću svoju djecu voditi tamo jednog dana....

Osijek je predivan i krasan grad,ali u njemu živi puno loših likova,žisku?

btw...nije te dugo bilo....neka zabrana iz stranke ili ?...Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2012. 21:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

The Forger je napisao/la (Pogledaj post): › vjerovali ili ne, članak sa New Europe je obrisan.

neka svatko procjeni zašto je to tako.


Članak je takva mizerija, da bi ga se i domaći mediji posramili. Bez ijednog relevantnog dokaza (istraživanja ili sl.) tako popljuvati neki grad... Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.05.2012. 21:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Istina ,Osijek je grad tuge i jada.
Svaki put kad dođem u Osijek ostanem zatečena jer ljudima se po licima vidi tuga,nezadovoljstvo,siromaštvo ...jednostavno ne osjećam se dobro kad gledam tako deprimirane ljude.

Svi oni koji tvrde suprotno ili su bezosjećajni i gledaju samo sebe ili se nisu maknuli iz grada i za bolje ne znaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 2  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2012. 22:09 
Naslov:  Re: Je li Osijek doista depresivan i pun nasilja, frustracija, čak i mržnje?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krmak je napisao/la (Pogledaj post): ›
odgovorno tvrdiš ??

Da odgovorno tvrdim na osnovu 40 i kusur godina boravka u Osijeku. Važno je da Osijek nikada više neće biti grad po volji tebi i tvojim stranačkim nalogodavcima.
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
btw...nije te dugo bilo....neka zabrana iz stranke ili ?...Smile

Ljudska mizerija koja se u zadnje vrijeme nakotila na ovom forumu, retorika i kompetencija na nivou primata koju ta ne/moralna kategorija upotrebljava je na žalost ogadila ovaj forum mnogim korisnicima, uključujući i mene.
Jadno je kad ljudi seru di jedu, pa makar im nick bio krmak...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2012. 22:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exosječanka je napisao/la: ›
Istina ,Osijek je grad tuge i jada.
Svaki put kad dođem u Osijek ostanem zatečena jer ljudima se po licima vidi tuga,nezadovoljstvo,siromaštvo ...jednostavno ne osjećam se dobro kad gledam tako deprimirane ljude.

Svi oni koji tvrde suprotno ili su bezosjećajni i gledaju samo sebe ili se nisu maknuli iz grada i za bolje ne znaju.


upravo to! depresija je u zraku, neka loša energija...ne znam, ali definitivno nije sreća.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Besmrtnik_Turms
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2012. 22:26 
Naslov:  Re: Je li Osijek doista depresivan i pun nasilja, frustracija, čak i mržnje?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma glupost, glup članak bez argumenata, pa to nije ni na razini sastavka učenika 3. razreda, žalosno da se takvo što uopće objavljuje.
No najzanimljivije je što su dežurni pljuvači jedva dočekali popljuvati ovaj grad. Odmah se povlači Glavaš i njegova svojta, što nažalost i je istina jer ta politika preko nišana ovome kraju ne donose ništa dobroga.
Ipak, Osijek je puno više od dotičinih.
Čitajući postove može se dobiti dojam da Osijek vole svi samo ne njegovi građani. Sreća je u tome što ove postove piše kompleksima napaćena manjina. Usporedio bih ih s Dubiozom - to je taj mentalitet - "ja sam uberneviđenoultrasavršena persona i kud se baš ja nađoh u ovoj seljačiji". Svakome legi je čitanje ovakvih postova mazohistički posao.
Mungos i ostali tvoji nickovi i sva ostala ekipa koja je osnovala Osijek031 (imena nećemo navodit) smanjite te komplekse i nemojte raspravu na portalu poticati na račun volim/ne volim grad. Uostalom, zato Vam SIB kupi sve više ljudi, premda i oni polako krenuše za svoje...
Zaključak - Osijek je sve samo ne zatucana pripizdina! Lege su uvijek i bit će ljudi na mjestu, a Vi internet intelektualna elito obrišite pjenu s usta kada se govori o Osijeku....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2012. 22:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

očito ne živim u istom gradu kao i većina ovdje depresivnih ljudi....
ljudi su samo opterećni prošlošću, ovom svježijom koja im je zadala više muke nego donijela išta dobro.
razumijem da su ljudi bez budućnosti depresivni al tvrditi da je većina takva je neozbiljno. prije se radi o frustriranost jer snalazimo se svi kako znamo i umijemo.
a većina je vas povodljiva. da je naslov Osijek najsretniji grad svi bi odmah davali argumente za to i sami sebi dizali perje kako žive u sretnom gradu.
ništa bolje niti gore od većine ostalih gradova u zemlji.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
mzzi
Offline
Ukupno postova: 284
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.05.2012. 23:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijek je prekrasan grad, i nekad su u njemu živjeli prekrasni ljudi. I ne znam što se dogodilo - ili sam ja imala ružičaste naočale, ili se nešto potpuno promijenilo - ali sad u njemu živi mješavina depresivnih i bahato-primitivnih ljudi, uz tu i tamo koju normalnu osobu.

Svejedno, nema pravo ovako o njemu pisati onaj tko u njemu nikada nije živio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.05.2012. 0:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da slažem se da stanje ni ni približno kako je prikazano u članku ali...

Članak je napisao/la osoba koja je na temelju nečega to zaključila. Jeli ta osoba bila u Osijeku neko vrijeme (kratko ili dugo nevažno) pa to zaključila ili je po nekim drugim kriterijima donjela takve zaključke ne znam. Ali je jasno da je donesen takav zaključak na temelju nečega.
A to je ono što nas treba zabrinuti. Uzmite samo s gospodarskog aspekta. Nekoliko tvornica je odustalo od gradnje u Osijeku, nekoliko osječkih tvornica je preselilo u druge gradove/općine, u Osijeku sve umire a ni 5 km od Osijeka se grade uspješne industrijske zone.

Nešto svemu tome je uzrok. Što ?
Ovaj članak je idealan primjer kako netko tko nije iz Osijeka doživljava naš grad, mi koji u njemu živimo to tako ne gledamo, ali očigledno da netko gleda. Zašto su do prije 2 godine dolazili i cruzeri u Osijeku, a danas ako stane 1 skačemo od sreće ? Dakle iako nama stanje nije tako crno, zbog nečega ljudi izvan Osijeka doživljavaju ovaj grad kao grad slučaj. A s obzirom da ovaj članak nije izolirani slučaj, već su i ostali pokazatelji tu koji nam govore da nešto ne štima ne vidim zašto se čudimo na ovakve prikaze stanja u Osijeku...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.05.2012. 2:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E a nije ni ova tema mogla bez glavaša,breivika,četnika itd...isusebože de poslušajte se malo,stalno se ponavljate na svakom topicu! Stvarno ste postali dosadni...

Sama pojava ovog članka mi je onak...odvratna. Baš nam dobro dođe takva propaganda jel da? Mada eto,ima tu nešto istine...ali to se može reći i za svaki drugi grad u Hr.

A neke tvrdnje što sam pročitao ovdje su točne,sve se nema a birtije pune...sve se nema a parking od Portanove stalno pun...i onaj gore i onaj dolje,šta bi tek bilo da živimo u blagostanju? Pa raspala bi se Portanova od ljudi,a da ne kažem tek birtije. Puno je tu kukanja a ljudi mole boga da ne nađu posao...

Ja s druge molim boga da ga nađem,a ako ga uskoro ne nađem tu odo ća. To prije 5 godina nikad ne bi rekao,ne bi me bog istjerao iz mog rodnog grada,ali sad kad vidim da mi ne nudi gotovo ništa pa ni preživljavanje...adios mučačos. Nažalost. Al eto čak i ako odem ostat ću LEGA vječno...

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vicencos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.05.2012. 8:41 
Naslov:  Re: Je li Osijek doista depresivan i pun nasilja, frustracija, čak i mržnje?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Članak je objektivna slika nekoga tko ne živi u ovome gradu. To što se takva slika nama ne sviđa je druga stvar. Samo ono o strahu drugih nacionalnosti je malo pretjerano, ali je i činjenica da nismo baš poznati po kozmopolitizmu zadnjih 20tak godina. Rođeni sam Osječanin koji je dio mladosti proveo na osječkom korzu, proplivao na na Pampasu na Dravi dok se još nije otvorila Kpoika, proživljavao dramu navijača NK Osijeka u kvalifikacijama za ulazak u prvu ligu, ali ... nikada nije bila otužnija atmosfera, razlozi su svima poznati. Volim ovaj grad jer me veže puno toga lijepog za njega ali mislim da zaslužuje prije svega bolju, pošteniju vlast ali i bolje stanovnike.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.05.2012. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vjerujem da je Osijek različit vlasniku najvećeg osječkog hotela, na primjer, i nezaposlenom roditelju dvoje školske djece. Ovisi s kim razgovaraš.
Najvećem broju svojih građana on je doista depresivan – onoliko koliko im je depresivna vlastita svakodnevica. Ako nisu imali sreće da upadnu na valov javnog sektora (gdje se recesija još nije dogodila) do sad su sigurno koji put ostali bez posla, ne rade uopće ili rade privremeno, za duplo manje novce, natežu se iz petnih žila kako bi i dalje otplaćivali kredite u švicarcima… Ako i jesu na kakvom poslu kod najboljeg hrvatskog poslodavca – države (+grada ili županije) – također grcaju u kreditima (ako ne za krov nad glavom, a onda makar za apartman na moru), no to ne umanjuje niti njihovu depresiju…

Dakle: svaki Osječanin i Osječanka svoj križ strpljivo nosi, i nosi, i nosi… Čak toliko strpljivo da stvar puca po šavovima čak i rjeđe nego na nekim drugim mjestima. Hoću reći: nisam primijetila kako je nasilje u gradu nepodnošljivo razgranato i kako je Osijek toliko opasan da se ne smije šetati poslije osam sati navečer… Svi mi koji živimo ovdje, na licu mjesta o kojem se radi u ovom članku – znamo da je to obično pretjerivanje. Ritam zločina u ovom gradu nije ništa ubrzaniji nego u bilo kojem drugom.
Kao što je pretjerivanje i ono o nacionalnim tenzijama, jer međunacionalni incidenti nisu baš osječka svakodnevica. Ipak je ostalo nešto od one mirne ravničarske multikulturalnosti, koja je ozbiljno bila dovedena u pitanje tijekom teških ratnih godina, krivicom nekih koji su na kraju ipak poraženi otišli iz Osijeka i odnijeli za svojim opancima svoju mržnju prema gradu, nakon što su mu nanijeli smrtonosne rane koje je, ipak, preživio. Skupa s ostacima svoje poznate multikulturalnosti, na kojoj mora stalno raditi jer ona nikad nije gotova priča. Glavni neprijatelj svih osječkih nacija trenutačno je švicarski franak. A to, priznat ćete, nema veze s nacionalnošću… Neka mi oproste čestiti Švicarci; nisam ih mislila povrijediti…

Zašto su o nama tako pisali i zašto su nam povrijedili osječku sujetu? Vjerojatno zato jer je autor ovog opisa netko tko nikad nije živio u Osijeku, a percipira ga po onome što o njemu dozna preko dostupnih ekonomskih pokazatelja i političkog djelovanja njegovog establišmenta kojem su inat, svađa i zločestoća glavni temelji. Dugogodišnjom okupacijom važnijih osječkih medija doista se u javnost ciljano odašilje ovakva slika grada, koji mora snositi odgovornost jer ima ovakvu vlast. Sam ju je birao. Sjećam se i nekih forumaša – danas žestokih kritičara – koji su davali svojevremeno podršku medijskoj podvali Kreši Bubalu kao pristojnom, mladom i sposobnom političaru. Vrijeme je reklo svoje. A i strani novinari, potencijalni investitori i sav pristojan svijet.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 3  
Inspektor Maska
Offline
Ukupno postova: 134
Lokacija: Kamufliran
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.05.2012. 10:05 
Naslov:  Re: Je li Osijek doista depresivan i pun nasilja, frustracija, čak i mržnje?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žalosno je gledati ove dušebrižnike koji su jedva dočekali nešto ovako da mogu još malo pljuvati po svom gradu.
Takvi su najgori.
Članak je sa NewsEuropea još sinoć UKLONJEN. To dovoljno govori o samom mediju.
Kad smo kod medija, moglo bi se i ovom "portalu" svašta stavit na dušu upravo na ovu temu, ali ne da mi se trošit tipkovnicu na gluposti.

A sad ode u vožnju biciklom meni najdražim i najvedrijim gradom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jedan_iz_mase
Offline
Avatar

Ukupno postova: 173
Lokacija: Tu negdje, u masi
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2012. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nedugo nakon što je članak objavljen stavio sam komentar na New Europe, pazeći da nikoga ne uvrijedim, ali moderator ga nije htio objaviti.

Sad su skinuli i cijeli članak s weba:
http://www.neurope.eu/article/city-needs-reminder-lifes-worth

_________________
______________________________________________________________
Tuđi uspjeh nije tvoj neuspjeh (netko je rekao, a ja pametno prepisao)
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jedan_iz_mase
Offline
Avatar

Ukupno postova: 173
Lokacija: Tu negdje, u masi
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2012. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...i da - ovaj grad je predivan.
Pate ga isti problemi kao što pate i sve ostale: korumpirani političari i nezaposlenost. Toga ima i u Francuskoj, i u VB, i u SAD-u, i gdjegod hoćeš.

Osim toga, grad je zaista po mjeri čovjeka, a to kaže i 99% onih koji ovdje dođu po prvi put. Očito je ovo pisao onaj od 1%.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: