Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sigurni ste da znate prometovati kružnim tokom? Provjerite!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Buza_osk je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Buza_osk je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Ovaj članak dezinformira javnost i vrlo je štetan za sigurnost prometa.

Prednost imaju vozači unutarnje trake jer vozila vanjske trake moraju obvezno skrenuti u prvu desno. Ukoliko ne skreće u prvu desno moraju u kružni tok ući odmah u unutarnju traku.
To pravilo je tako jednostavno i logično i nema nepotrebnog kruženja.

Ne bi bilo loše i fizički spriječiti da vozila u vanjskoj traci kruže i ometaju izlazak iz kružnog toka.


eto ti si sad pametniji od zakona..

zbog ovakvih razmisljanja se i događa kaos koji se događa..

ja sam naucio u auto skoli da imam prednost iz vanjske, kao i sto pise u zakonu i tako cu se i ponasat..a ti kad udaris nekog onda ljepo plati

Krivo si naučio, a pustili su te na ispitu zbog lijepih plavih očiju.
Cijeli svijet zna da u kružnom toku ne vrijedi pravilo desne strane, nego da je obrnuto.


eto nek ti znas.. nisu onda samo mene naucili nego i pitaj boga koliko ljudi.. odna svi "novi" vozaci neznaju vozit..

zbog takvih kao ti se i događa ovo sto se događa, zato sto tupite svoje i mislite da ste najpametniji..

okej ako imas para, pa kad nekom razbijes auto ces to ljepo moc platit jer nepoštuješ plavila kako ZAKON nalaže..

Pa nije ni čudo kad su Vas učili instruktori od kojih policija traži da Vas krivo uče jer Osječki policajci gadno kvare prosjek inteligencije policajaca.
To je tako kad vozači uče policajce prometna pravila, a onda ti "pametni" policajci uče instruktore kako da uče buduće vozače. To ti je isto kao kad sam sebi pušiš lulu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Buza_osk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 43
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2012. 18:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Buza_osk je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Buza_osk je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Ovaj članak dezinformira javnost i vrlo je štetan za sigurnost prometa.

Prednost imaju vozači unutarnje trake jer vozila vanjske trake moraju obvezno skrenuti u prvu desno. Ukoliko ne skreće u prvu desno moraju u kružni tok ući odmah u unutarnju traku.
To pravilo je tako jednostavno i logično i nema nepotrebnog kruženja.

Ne bi bilo loše i fizički spriječiti da vozila u vanjskoj traci kruže i ometaju izlazak iz kružnog toka.


eto ti si sad pametniji od zakona..

zbog ovakvih razmisljanja se i događa kaos koji se događa..

ja sam naucio u auto skoli da imam prednost iz vanjske, kao i sto pise u zakonu i tako cu se i ponasat..a ti kad udaris nekog onda ljepo plati

Krivo si naučio, a pustili su te na ispitu zbog lijepih plavih očiju.
Cijeli svijet zna da u kružnom toku ne vrijedi pravilo desne strane, nego da je obrnuto.


eto nek ti znas.. nisu onda samo mene naucili nego i pitaj boga koliko ljudi.. odna svi "novi" vozaci neznaju vozit..

zbog takvih kao ti se i događa ovo sto se događa, zato sto tupite svoje i mislite da ste najpametniji..

okej ako imas para, pa kad nekom razbijes auto ces to ljepo moc platit jer nepoštuješ plavila kako ZAKON nalaže..

Pa nije ni čudo kad su Vas učili instruktori od kojih policija traži da Vas krivo uče jer Osječki policajci gadno kvare prosjek inteligencije policajaca.
To je tako kad vozači uče policajce prometna pravila, a onda ti "pametni" policajci uče instruktore kako da uče buduće vozače. To ti je isto kao kad sam sebi pušiš lulu.


Okej..ja cu vozit kako su me naucili, i kako stoji u zakonu..a Vi kad udarite nekog zato sto se pravite grbavi, platite Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.05.2012. 18:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Someone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 191
Lokacija: Skoro pa Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2012. 19:09 
Naslov:  Re: Sigurni ste da znate prometovati kružnim tokom? Provjerite!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
http://www.instruktor-voznje.netii.net/kruzni_tok_rotor.html


Sad će genije Francika reći da ni ovaj pojma nema...što volim kad ljudi pametuju bez pokrića... Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 19:42 
Naslov:  Re: Sigurni ste da znate prometovati kružnim tokom? Provjerite!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PRVO NAIĐETE NA OVE ZNAKOVE:
-govore Vam da nailazite na pješački prijelaz i kružni tok





ZATIM NAIĐETE NA OVE ZNAKOVE:
-govore Vam da ste na pješačkom prijelazu i kružnom toku te da nailazite na tramvajsku prugu





AKO JE KRUŽNI TOK JAKO MALI I DRUGO SKRETANJE VRLO BLIZU NAIĐETE NA OVE ZNAKOVE:
-govore Vam da možete iz vanjske trake skrenuti i u drugi izlaz desno ali da se morate uvjeriti da pritom nećete presjeći put nekome iz unutarnje trake da skrene u prvi izlaz desno
-za ostale izlaze ne morate paziti da ne oduzmete prednost vozilima iz unutarnje trake jer ste dužni obvezno izači van iz kružnog toka na 1. ili 2. izlazu pa im ni nećete oduzeti prednost





DAKLE, UKLJUČUJETE SE U VANJSKU TRAKU AKO IZLAZITE U PRVU DESNO (ako nema znaka koji drugačije govori), ALI PRVO MORATE STATI DA PROĐU PJEŠACI:




AKO IMATE OVAKVE ZNAKOVE ONDA SE MOŽETE UKLJUČITI U VANJSKU TRAKU DA IZAĐETE U 1. DESNO ALI I U 2. DESNO S TIM DA NISTE NIKOME ODUZELI PREDNOST IZLASKA U 1. DESNO (naravno prije svega stati i propustiti pješake):





UKLJUČUJETE SE U UNUTARNJU TRAKU ONDA KADA NE IZLAZITE U PRVU DESNO (ili u drugu desno ako postoje znakovi koji to omogućuju) NEGO IZLAZITE NA OSTALE IZLAZE, ALI MORATE PRVO PROPUSTITI VOZILA U KRUŽNOM TOKU JER U KRUŽNOM TOKU VRIJEDI PRAVILO LIJEVE STRANE AKO ZNAKOM NIJE DRUGAČIJE ODREĐENO (prije ulaska u kružni tok zaustaviti se i propustiti pješake):




KRETANJE U KRUŽNOM TOKU
-Usporite pri prilasku kružnom toku a ukoliko postoji znak STOP zaustavite se
-Vozila koja vam dolaze sa lijeve strane imaju prednost tj. ona koja su već u kružnom toku
-Dajte lijevi polazivač smjera i sigurno se uključite u kružni tok kada ne bude bilo vozila
-Kretanje je u pravcu obrnutom od kazaljke na satu
-Ukoliko izlazite na prvom izlazu prestrojte se u krajnju desnu traku kružnog toka a ako ulazite “dublje” u kružni tok krećite se bliže otoku
-Prije nego što krenete da izlazite iz kružnog toka najavite prestrojavanje desnim pokazivačem smjera
-Isključite se iz kružnog toka


Zadnja promjena: francika; 08.05.2012. 20:54; ukupno mijenjano 12 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 19:43 
Naslov:  Re: Sigurni ste da znate prometovati kružnim tokom? Provjerite!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Someone je napisao/la (Pogledaj post): ›
Frost je napisao/la: ›
http://www.instruktor-voznje.netii.net/kruzni_tok_rotor.html


Sad će genije Francika reći da ni ovaj pojma nema...što volim kad ljudi pametuju bez pokrića... Rolling Eyes

TAJ NEMA POJMA. Very Happy


Zadnja promjena: francika; 08.05.2012. 19:49; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
moonshiner
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: Third Mall from the Sun
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2012. 19:43 
Naslov:  Re: Sigurni ste da znate prometovati kružnim tokom? Provjerite!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je ovaj kružni tok premalen da bi imao dvije trake, a dodatno smetaju tramvaj i pješaci koji 'cjepkaju' i usporavaju promet. Trebali su se napraviti pothodnici za pješake, smiješno je da jedini pothodnik koji imamo bude u pješačkoj zoni.

_________________
I mjesečina može biti pogled na svijet.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Artu Ditu
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Ovaj članak dezinformira javnost i vrlo je štetan za sigurnost prometa.

Prednost imaju vozači unutarnje trake jer vozila vanjske trake moraju obvezno skrenuti u prvu desno. Ukoliko ne skreće u prvu desno moraju u kružni tok ući odmah u unutarnju traku.
To pravilo je tako jednostavno i logično i nema nepotrebnog kruženja.

Ne bi bilo loše i fizički spriječiti da vozila u vanjskoj traci kruže i ometaju izlazak iz kružnog toka.

Nažalost, nisi u pravu. Po zakonu vozilo u vanjskoj traci ne mora izaći na sljedećem izlazu van, osim ako nema znak ili nešto što u ovom slučaju nema. Ovo o čemu ti pišeš se može primjeniti u Pečuhu gdje je puna linija i ležeći policajac u ravnini izlaza što onemogućava nastavak vožnje u kružnom ako se prije toga nije ubacio u unutarnju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 20:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Artu Ditu je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nažalost, nisi u pravu. Po zakonu vozilo u vanjskoj traci ne mora izaći na sljedećem izlazu van, osim ako nema znak ili nešto što u ovom slučaju nema. Ovo o čemu ti pišeš se može primjeniti u Pečuhu gdje je puna linija i ležeći policajac u ravnini izlaza što onemogućava nastavak vožnje u kružnom ako se prije toga nije ubacio u unutarnju

To se ne odnosi samo na Pečuh nego na cijeli svijet, pa tako i na Osijek. Ali isto tako kao što propustim nekoga tko prolazi kroz crveno na semaforu naravno da propuštam i onoga tko vanjskom trakom ide ravno i onemogućava me da izađem van iz kružnog toka, a isto tako prisiljava one koji se žele uključiti u kružni tok da čekaju dok se on vozika vanjskom trakom.

Ako se već pozivaš na Zakon reci mi koji članak Zakona govori o pravilima vožnje kroz kružni tok!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Artu Ditu
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 20:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Artu Ditu je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nažalost, nisi u pravu. Po zakonu vozilo u vanjskoj traci ne mora izaći na sljedećem izlazu van, osim ako nema znak ili nešto što u ovom slučaju nema. Ovo o čemu ti pišeš se može primjeniti u Pečuhu gdje je puna linija i ležeći policajac u ravnini izlaza što onemogućava nastavak vožnje u kružnom ako se prije toga nije ubacio u unutarnju

To se ne odnosi samo na Pečuh nego na cijeli svijet, pa tako i na Osijek. Ali isto tako kao što propustim nekoga tko prolazi kroz crveno na semaforu naravno da propuštam i onoga tko vanjskom trakom ide ravno i onemogućava me da izađem van iz kružnog toka, a isto tako prisiljava one koji se žele uključiti u kružni tok da čekaju dok se on vozika vanjskom trakom.

Ako se već pozivaš na Zakon reci mi koji članak Zakona govori o pravilima vožnje kroz kružni tok!

Mislim da nema neki posebni članak za kružni tok već se primjenjuju pravila kao i za obično križanje. Što se tiče prestrojavanja prednost ima vozilo koje zadržava svoju putanju tj. traku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Artu Ditu
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 20:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›
Unutarnja traka ima jednu jedinu svrhu, a ta je rasterećenje prometa i skraćivanje udaljenosti koje vozilo prelazi unutar kružnog toka. Vozači koji se iz kružnog toka isključuju iz unutarnje trake moraju sačekati povoljan trenutak za tu radnju, pri čemu često ovise o solidarnosti vozača iz vanjske trake, naročito za vrijeme prometnih gužvi.

nije rečena jedna bitna stvar, a to je da čekanje povoljnog trenutka za isključivanje iz unutarnje trake ne znači stajanje! ideja kružnog toka je stalna cirkulacija prometa, pa ako nemate priliku odmah se isključiti iz unutarnje trake, zapravo biste morali napraviti još jedan krug. i tako skroz dok se ne uspijete isključiti. mislim da se kod nas nitko toga ne pridržava. Smile

Unutarnja traka služi da u njoj voziš ako ne ideš u prvu desno.
Vozilo koje ulazi u kružni tok se uključuje u vanjsku traku ako izlazi na prvom izlazu desno, a ako ne izlazi na prvom izlazu onda se uključuje u unutarnju traku. Takav promet omogućava istovremeni izlazak vozila iz kružnog toka iz obje trake i na takav način se rasterećuje promet jer nema niti zaustavljanja niti kruženja vozila u kružnom toku.

Bilo bi idealno kada bi svi ovako vozili i nebi bilo gužvi ni čekanja, jedni ulaze drugi izlaze - kao dobro uštimani zupčanici

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 20:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Artu Ditu je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mislim da nema neki posebni članak za kružni tok već se primjenjuju pravila kao i za obično križanje. Što se tiče prestrojavanja prednost ima vozilo koje zadržava svoju putanju tj. traku.

To se odnosi u slučaju kad se ulazi u kružni tok ili ako se slučajno predomisliš i ne želiš izaći obvezno u prvu desno iz vanjske trake nego se želiš prestrojiti u unutarnju traku kako bi izašao na ostalim izlazima.
Dakle u kružnom toku samo vrijedi pravilo lijeve strane i to je sve, bilo znakova ili ne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.05.2012. 21:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: › Dakle u kružnom toku samo vrijedi pravilo lijeve strane i to je sve, bilo znakova ili ne.

U kojem članku zakona stoji to?

Artu Ditu je napisao/la: › Bilo bi idealno kada bi svi ovako vozili i nebi bilo gužvi ni čekanja, jedni ulaze drugi izlaze - kao dobro uštimani zupčanici

Kružni tok je tako i zamišljen, samo realizacija nekad zašteka. Ali u svakom slučaju je bolje rješenje od klasičnog raskrižja.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2012. 21:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

J_beš zakone, @francika je zakon.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 22:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
U kojem članku zakona stoji to?

Ne znam, nisam čitao Zakon. Mene su tako učili u autoškoli i to je apsolutno logično za razliku od ovih koji tvrde da je ispravno vozikat' se vanjskom trakom bez obzira što ometaju ulazak u kružni tok a također i izlazak.


Zadnja promjena: francika; 08.05.2012. 22:17; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: