Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sigurni ste da znate prometovati kružnim tokom? Provjerite!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
glupko
Offline
Ukupno postova: 20
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Buza_osk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 43
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2012. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odličan članak.

ja osobno nikad neulazim u unutrarnju trazu, osim ako idem kasno navecer kuc pa nema nikog..prvi i glavni razog je upravo taj sto imam prednost, a druga stvar ako sam u unutarnjojj moram pazit kad idem van, pa ako je guzva nes nikad izac..i da nebi nekom oduzeo prednost i udario nekog (iako ima dosta ljudi kojui iz vanjske puste ove iz unutarnje)..

znam da stariji ljudi pricaju da su nekad ucili da se u vanjsku ide smao onda ako ides na prvom izlazu van, u protivnom se ide u unutarnju..i ako se nevaram onda je bila da unutarnja ima prednost

također ima debila koji voze u vanjskoj, i kad ulaze u vikovacku automatski odu u ljevu traku, u onu u koj se treba ici ako si u unutarnjoj..ili situacija kao sto je rekao provokator

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Buza_osk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 43
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2012. 17:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Ovaj članak dezinformira javnost i vrlo je štetan za sigurnost prometa.

Prednost imaju vozači unutarnje trake jer vozila vanjske trake moraju obvezno skrenuti u prvu desno. Ukoliko ne skreće u prvu desno moraju u kružni tok ući odmah u unutarnju traku.
To pravilo je tako jednostavno i logično i nema nepotrebnog kruženja.

Ne bi bilo loše i fizički spriječiti da vozila u vanjskoj traci kruže i ometaju izlazak iz kružnog toka.


eto ti si sad pametniji od zakona..

zbog ovakvih razmisljanja se i događa kaos koji se događa..

ja sam naucio u auto skoli da imam prednost iz vanjske, kao i sto pise u zakonu i tako cu se i ponasat..a ti kad udaris nekog onda ljepo plati


Zadnja promjena: Buza_osk; 08.05.2012. 17:10; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 17:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pinkychus je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jupi123 je napisao/la (Pogledaj post): › Da nadobudni a vas koji radite cijeli krug u vanjskoj treba podrzati !!!!!!!!!


Napraviti cijeli krug u vanjskoj traci nije pogrešno, ponekad vozač procijeni da nije dovoljno siguran da uđe u unutarnju traku, što je skroz u redu, po meni. Stajati u un. traci je pogrešno. Vrlo je jasno...

Vozilo ne ulazi u kružni tok dok ne može ući u traku koju treba, bilo vanjsku ili unutarnju.
Nema se vozilo šta zaustavljati u vanjskoj traci ili kružiti vanjskom trakom jer čeka izvan kružnog toka da se može uključiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2012. 17:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la: ›
Najjači su mi balvani koji iz nutarnje skreću drito na Vinkovačku.

ti balvani voze po propisima, ako nikom ne oduzimaju prednost i ako ostaju u svojoj traci, jer tamo i unutarnja i vanjska traka imaju svoju traku za izlaz.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
AtOmIc
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 17:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
muvifrik je napisao/la: ›
Najjači su mi balvani koji iz nutarnje skreću drito na Vinkovačku.

ti balvani voze po propisima, ako nikom ne oduzimaju prednost i ako ostaju u svojoj traci, jer tamo i unutarnja i vanjska traka imaju svoju traku za izlaz.


Da to i mene zanima, nikada nisam siguran za taj scenarij.

Znači vozim unutarnjom trakom i idem na Vinkovačku, tko u tom slucaju ima prednost ?

Nisam siguran zato jer tamo obje trake imaju izlaz pa sto onda u tome slucaju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2012. 17:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni osobno sasvim odgovara što je unutarnja traka prazna jer dinamičnim ulaskom i izlaskom izbjegnem čekanje te gužvu u vanjskoj traci.
Da bi na kružnom kružnom toku vrijedila pravila kružnog toka (ideš u vanjsku traku samo ako ideš van na prvi izlaz) onda unutarnja traka mora ima svoj izlaz iz KT što kod nas nije slučaj, osim izlaza za Vinkovačku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 17:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la (Pogledaj post): › Tramvaj NEMA prednost pri ulasku u kružni tok kod Županijske jer je prometnim znakom tako određeno. Pogledajte ga kada budete prolazili kružnim tokom na uključivanju Županijske Smile
Tramvaj ima prednost SAMO u trenutku kada iz središnjeg dijela kružnog toka izlazi prema Vinkovačkoj s obzirom da šinska vozila uvijek imaju prednost, naravno, osim ako to nije drugačije određeno znakom (kao na ulazu kod Županijske).

I još jedna stvar vezana za tramvaj, a primjećujem da je mnogi vozači ne znaju. Skretanje tramvaja na Reisnerovoj prema kolodvoru je specifično jer tramvaj ima znak STOP i dopunsku tablu koja govori da se taj znak odnosi isključivo na njega. Dakle svi koji stajete i propuštate tramvaj, ili stajete jer vam tramvaj izlijeće, znajte da na ovom mjestu IMATE prednost. Tko ne vjeruje može se i sam uvjeriti i pogledati znak, vidi se dobro i iz auta.

Nisi sasvim dobro objasnio.
Prvo da napomenem da je članak totalno neprofesionalno urađen.
Ako se piše neki članak o nečem konkretnom onda se ne skidaju slike s neta i stavljaju u članak, nego se ode na lice mjesta i poslikaju svi znakovi na ulazima u kružni tok i unutar kružnog toka, tako bi napravio profesionalni novinar, a nakon toga bi pročio tematiku i napisao točne informacije a ne navrat-nanos i bez ikakvog osječaja odgovornosti napisati toliko neistina odnosno netočnosti.

Pa krenimo s objašnjenjem.
Znak koji se nalazi u prometnoj traci za tramvaj čitaju samo vozači tramvaja i samo oni znaju da nemaju prednost jer znak nije postavljen na mjesto na kojem bi ga trebali gledati vozači motornih i zaprežnih vozila.
Dakle ako tramvaj ima znak STOP kad ulazi iz Županijeske on se uključuje kad propusti sva vozila. Kad je krenuo ostala vozila koja nailaze moraju ga propustiti i ne smiju se uguravati ispred njega jer moraju propustiti sva šinska vozila na koja naiđu.
Ako tramvaj ima znak STOP prije prvog presjecanja kružnog toka trebao bi imati znak STOP i kod drugog presjecanja kružnog toka na izlazu u Vinkovačku a zato da propusti vozila koja se kreću kružnim tokom. Kada je krenuo ostala vozila ga moraju propustiti jer je šinsko vozilo.
Iznad obje trake u kružnom toku prije mjesta gdje tramvaj presjeca kružni tok trebaju biti postavljeni znakovi upozorenja da se nailazi na tramvaj, a isto tako takvi znakovi trebaju biti ucrtani i na asfaltu.

Ista pravila se odnose i kod Zrinjevca gdje tramvaj skreće desno iz Reisnerove prema kolodvoru. Tramvaj ima znak STOP i kreće kada je propustio sva vozila.
Sva druga vozila imaju znak upozorenja pored ceste ili iznad ceste da nailaze na tramvaj a isto tako i ucrtan znak na asfaltu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 17:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

glupko je napisao/la (Pogledaj post): › Ma nema veze ni unutarnja ni vanjska traka nego , prednost vozila koje je ispred , ili iza kao i kod normalnih prometnica sa dvije trake , ono vozilo koje je prvo bi trebalo imati prednost (poduvjetom da manevar vrši na siguran način , provjera ...) , ali to i nije toliko bitno bitno je i da vozila kada sa kružnog izlaze na vinkovačku vozeći se cijeli krug (iz reisnerove) vrše u pravilu manevar prestrojavanja u lijevu traku po izlasku iz kružnog toka bez provjere mrtvog kuta ne obazirući se na vozila koja imaju iscrtanu izlaznu liniju iz unutarnje trake na vinkovačku , što vam je i dokaz da nema bitnije trake , ali nema ni puno kulturnih i samosvjesnih vozača ....

U kružnom toku ne vrijedi pravilo desne strane već obrnuto, vrijedi pravilo lijeve strane tj. ako znakom nije drugačije određeno prednost imaju vozila koja ti dolaze s lijeve strane.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 18:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Buza_osk je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Ovaj članak dezinformira javnost i vrlo je štetan za sigurnost prometa.

Prednost imaju vozači unutarnje trake jer vozila vanjske trake moraju obvezno skrenuti u prvu desno. Ukoliko ne skreće u prvu desno moraju u kružni tok ući odmah u unutarnju traku.
To pravilo je tako jednostavno i logično i nema nepotrebnog kruženja.

Ne bi bilo loše i fizički spriječiti da vozila u vanjskoj traci kruže i ometaju izlazak iz kružnog toka.


eto ti si sad pametniji od zakona..

zbog ovakvih razmisljanja se i događa kaos koji se događa..

ja sam naucio u auto skoli da imam prednost iz vanjske, kao i sto pise u zakonu i tako cu se i ponasat..a ti kad udaris nekog onda ljepo plati

Krivo si naučio, a pustili su te na ispitu zbog lijepih plavih očiju.
Cijeli svijet zna da u kružnom toku ne vrijedi pravilo desne strane, nego da je obrnuto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 18:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Meni osobno sasvim odgovara što je unutarnja traka prazna jer dinamičnim ulaskom i izlaskom izbjegnem čekanje te gužvu u vanjskoj traci.
Da bi na kružnom kružnom toku vrijedila pravila kružnog toka (ideš u vanjsku traku samo ako ideš van na prvi izlaz) onda unutarnja traka mora ima svoj izlaz iz KT što kod nas nije slučaj, osim izlaza za Vinkovačku.

Pazi da se zbog takve dinamične tj. "brze" vožnje ne zabiješ u tramvaj koji presjeca kružni tok na izlasku u Vinkovačku a koji je prethodno propustio sva vozila a nije očekivao da će naići još neko "dinamično" vozilo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2012. 18:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

AtOmIc je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la: ›
muvifrik je napisao/la: ›
Najjači su mi balvani koji iz nutarnje skreću drito na Vinkovačku.

ti balvani voze po propisima, ako nikom ne oduzimaju prednost i ako ostaju u svojoj traci, jer tamo i unutarnja i vanjska traka imaju svoju traku za izlaz.


Da to i mene zanima, nikada nisam siguran za taj scenarij.

Znači vozim unutarnjom trakom i idem na Vinkovačku, tko u tom slucaju ima prednost ?

Nisam siguran zato jer tamo obje trake imaju izlaz pa sto onda u tome slucaju

mislim da čak ima i iscrtano da obje trake skreću svaka u svoju. dakle, ako voziš unutarnjom trakom i želiš izaći na na vinkovačku, možeš se prestrojiti u vanjsku (ali tek kad prođeš prethodno isključivanje), pa iz vanjske skrenuti u bližu traku. ili, možeš direktno iz unutarnje ići u unutarnju na vinkovačkoj, ali ne smiješ nikome uletiti prilikom skretanja. ako skužiš da ne možeš tako skrenuti, trebao bi napraviti još jedan krug (iako većina osječana prikoči, ali bi to moglo biti kobno ako voziš u kružnom negdje gdje njime znaju voziti).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
superkul
Offline
Avatar

Ukupno postova: 26
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2012. 18:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i sad kao policija zna.. ma bezveze.. unutarnja traka je zakon i sam treba pičit van iz nje i sav promet mora stat jer unutarnja traka je zakon.. i titova točka!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Buza_osk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 43
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2012. 18:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Buza_osk je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Ovaj članak dezinformira javnost i vrlo je štetan za sigurnost prometa.

Prednost imaju vozači unutarnje trake jer vozila vanjske trake moraju obvezno skrenuti u prvu desno. Ukoliko ne skreće u prvu desno moraju u kružni tok ući odmah u unutarnju traku.
To pravilo je tako jednostavno i logično i nema nepotrebnog kruženja.

Ne bi bilo loše i fizički spriječiti da vozila u vanjskoj traci kruže i ometaju izlazak iz kružnog toka.


eto ti si sad pametniji od zakona..

zbog ovakvih razmisljanja se i događa kaos koji se događa..

ja sam naucio u auto skoli da imam prednost iz vanjske, kao i sto pise u zakonu i tako cu se i ponasat..a ti kad udaris nekog onda ljepo plati

Krivo si naučio, a pustili su te na ispitu zbog lijepih plavih očiju.
Cijeli svijet zna da u kružnom toku ne vrijedi pravilo desne strane, nego da je obrnuto.


eto nek ti znas.. nisu onda samo mene naucili nego i pitaj boga koliko ljudi.. odna svi "novi" vozaci neznaju vozit..

zbog takvih kao ti se i događa ovo sto se događa, zato sto tupite svoje i mislite da ste najpametniji..

okej ako imas para, pa kad nekom razbijes auto ces to ljepo moc platit jer nepoštuješ plavila kako ZAKON nalaže..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 18:17 
Naslov:  Re: Sigurni ste da znate prometovati kružnim tokom? Provjerite!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na ovom krivo isprojektiranom kružnom toku se lijepo vidi da vozila u vanjskoj traci ili koče promet ili propuštaju vozila iz unutarnjih traka da izađu van (dole desno).

Kada bi vozila u vanjskoj traci izlazila na prvom izlazu desno tada ne bi bilo zaustavljanja u kružnom toku i sprječavanja ulaska u kružni tok.

No s obzirom da sz ljudi stoka sitnog zuba oni djeluju po principu krda i kreću se u stampedu.

Samo projektanti koji projektiraju kružne tokove kao za stoku mogu isprojektirati funkcionalan kružni tok.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: