Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



40 posto kolača i petina sladoleda opasni za zdravlje!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65861
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2012. 12:30 
Naslov:  40 posto kolača i petina sladoleda opasni za zdravlje!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na području Osječko-baranjske županije zdravstveno je neispravna petina sladoleda te gotovo 40 posto kolača koji se mogu naći u ponudi, dok je stanje s hranom iz restorana tzv. kolektivne prehrane puno bolje.

Ovi, prilično zabrinjavajući podaci izneseni su jučer na kolegiju župana Vladimira Šišljagića, kada je, između ostaloga, razmatrano i izvješće o provođenju programa mjera sanitarnog nadzora namirnica i vode na području Županije u 2011. godini. Kako je rečeno, zbog nedostatka novca, umjesto planiranih 80 uzoraka različite vrste hrane, uzorkovano je njih 47. Od 30 analiziranih sladoleda, zdravstveno neispravno bilo je njih šest, a od 13 analiziranih kolača, njih pet. S druge strane, nije pronađen ni jedan zdravstveno neispravan uzorak hrane iz restorana.

- Ovo zvuči loše, ali smirujuća činjenica je kako ni u jednom slučaju nisu posrijedi tzv. patogene bakterije. Sve rezultate proslijedili smo Hrvatskoj agenciji za hranu, koja se bavi procjenom rizika za ljude, ali on ovdje nije velik... Uz to, u vodi dravskog dijela kupališta Copacabana otkrili smo bakteriju Escherichia coli, ali ona u 99 posto slučajeva nije patogena za odrasle ljude - istaknula je dr. Marina Valek, voditeljica Službe za zdravstvenu ekologiju u županijskom Zavodu za javno zdravstvo.

Županijski čelnici jučer su prihvatili i predložene promjene naziva tri srednje škole. Tako će se Škola za tekstil, dizajn i primijenjene umjetnosti ubuduće zvati Škola primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek; Srednja strukovna škola Braće Radić sada je Ekonomska i trgovačka škola Đakovo, a Obrtnička škola Antuna Horvata – Srednja strukovna škola Antuna Horvata Đakovo.

Tekst: T. Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjevevica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2012. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm..pa da ste naveli gdje da ne jedemo,mogli bi pazit Wink sladoled jedem samo u Petru Panu i Lidlu ,a kolače iz domaćeg uzgoja Very Happy

_________________
tko ne voli sarmu,
ne voli ni ljude osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ščćščć
Offline
Ukupno postova: 56
Lokacija: deseti kat pod dekom
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2012. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema veze, dobro da imamo jos sta jesti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.04.2012. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjevevica je napisao/la: ›
hm..pa da ste naveli gdje da ne jedemo,mogli bi pazit Wink sladoled jedem samo u Petru Panu i Lidlu ,a kolače iz domaćeg uzgoja Very Happy

I ja jedem sladolede iz Petra Pana, ali sam opreznija otkad je mome bratu taj isti sladoled naštetio. Citiram svoj post iz 2009., pogledaj i onaj od Princess:

Stella1989 je napisao/la: ›
Princass je napisao/la: ›
Roditelji mi rade u zdravstvu i kažu da je u posljednjih mjesec dana bilo nekoliko trovanja sladoledom iz Petra Pana, ali šefovi su još toliko sposobni da zataškaju to u javnosti.


Moj je brat ovaj tjedan jeo sladoled u Petru Panu i za 20-ak minuta poslije počele su mu izbijati neki prištići skroz po vratu i po cijeloj ruci (a samo je jeo taj glupi sladoled!!!). Otišao je kod doktorice i sad mora biti na dijeti i ne smije neko vrijeme jesti jaja i namirnice životinjskog porijekla. Čak ne smije ni na sunce dok to ne bude bolje!! Dobio je neku kremu i tablete pa sad mora s tim lječiti nečiju pogrešku!! Ja sam uvijek tamo jela sladoled i super je, ali nakon ovog ću dobro razmisliti jer ovo nije prvi put da Petar Pan ima probleme takvog tipa. Čak su im kolači ponekad stari...bila sam s dečkom prije 3-4 mjeseca u Petru Panu na kolačima, a krempita je bila prečudna. Potamnila je od stajanja, osušila se i još je u njoj bila neka fora s veste, nešto od vune...tako da...LJUDI, PAZITE ŠTO JEDETE I GDJE JEDETE!!!!!

Tema: Inspekcija: Osam optužnih prijedloga zbog sladoleda

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2012. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pun mi je k.... više Zavoda za javno zdravstvo.

Tko se ikada razbolio od kolača i sladoleda !?

Bolje nek idu brojat koliko komarca imaju nego da tu lažu Šišljagića.

8.000.000 kn za tretman komaraca, pa milijun za brojanje komaraca, pa milijun za promatranje ambrozije, pa milijun za sladoled pa milijun za kolače i šta ti ja znam šta dalje.

Pa ako su na državnoj plaći jer su državna Ustanova nek ih plaća država. Stvarno je ovaj HDSSB glup ko k....

Evo iz sudskog registra se vidi da je vlasnik država, nek ih ona plaća i prestanite krasti gradski i županijski proračun preko privatnih firmi uz pomoć zavoda.

Pa zar smo tolko glupi da nam ovaj štakor na slici stalno pljačka grad jer ga se doktor Šišljagić boji odbiti.



Nadležni sudTrgovački sud u Zagrebu

MBS080407487

OIB75297532041

Tvrtka/nazivHRVATSKI ZAVOD ZA JAVNO ZDRAVSTVO

Sjedište/adresa (Prikaži na karti)Zagreb
Rockefellerova 7

Pravni oblikustanova

Predmet poslovanja/djelatnosti* provođenje statističkih istraživanja iz područja zdravstva u svrhu praćenja i ocjene zdravstvenog stanja pučanstva te iz područja organizacije i rada zdravstvenih službi
* planiranje, predlaganje i provođenje mjera za očuvanje i unapređenje zdravlja pučanstva zdravstveno-odgojnim aktivnostima te putem sredstava javnog priopćavanja
* vođenje državnih javno-zdravstvenih registara
* praćenje i analiza epidemiološkog stanja, predlaganje, organiziranje i provođenje protuepidemijskih mjera, poglavito u izvanrednim situacijama
* planiranje i nadziranje mjera dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacije te provođenje preventivnih i protuepidemijskih DDD postupaka,
* planiranje, nadziranje i evaluiranje provođenja obveznih imunizacija
* obavljanje javno-zdravstvene mikrobiološke djelatnosti od interesa za državu
* praćenje, proučavanje i ocjenjivanje higijenske ispravnosti vode za piće, površinskih i otpadnih voda, stanja vodoopskrbe na terenu, zdravstvene ispravnosti namirnica i predmeta opće uporabe kao i onih namijenjenih međunarodnom prometu
* sudjelovanje u predlaganju programa mjera zdravstvene zaštite i nomenklature usluga i poslova
* pružanje stručne pomoći u izradbi zdravstvenog zakonodavstva te nadzor provođenja prioritetnih preventivnih programa
* obavljanje dijela poslova preventivne zdravstvene zaštite za Hrvatsku vojsku
* sudjelovanje u školovanju zdravstvenih djelatnika te provođenje stručnih i znanstvenih istraživanja iz područja javnog zdravstva
* praćenje, analiziranje i ocjenjivanje utjecaja okoliša (zrak, tlo, buka) na zdravstveno stanje pučanstva
* koordiniranje i stručno nadziranje rada upanisjkih zavoda, odnosno Zavoda grada Zagreba i njihovih higijenosko-epidemioloških ispostava
* obavljanje i ostalih poslova iz područja javnog zdravstva, a na zahtjev Ministarstva zdravstva i Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje
* Planira, predlaže i provodi mjere za očuvanje i unapređenje mentalnog zdravlja stanovništva
* Planira i predlaže strategiju razvitka i programe aktivnosti na unapređenju zaštite mentalnog zdravlja i psihijatrijske zaštite na primarnoj, sekundarnoj i tercijarnoj razini zdravstvene djelatnosti
* Predlaže program mjera zdravstvene zaštite iz područja djelokruga svog rada
* Prati, proučava i izvješćuje o mentalnom zdravlju hrvatskih branitelja domovinskog rada
* Oblikuje i predlaže programe te provodi istraživanja iz područja mentalnog zdravlja i psihijatrijske zaštite u svrhu praćenja, analize i ocjene mentalnog zdravlja stanovništva
* Zdravstveno - odgojnim, edukativnim, promidžbenim i drugim aktivnostima čuva i unapređuje mentalno zdravlje stanovništva
* Planira i predlaže programe te kordinira i nadzire provođenje specifične zaštite i unapređenja mentalnog zdravlja djece, mladeži, osobito u osnovnim i srednjim školama te na visokim učilištima
* Prikuplja i analizira epidemiološke podatke o mentalnim bolestima i poremečajima na području Republike Hrvatske
* Vodi državni registar oboljelih od mentalnih bolesti i poremećaja
* Provodi stalni nadzor i evaluaciju kvalitete mjera za prevenciju, dijagnostiku i liječenje na području mentalnog zdravlja i psihijatrijske zaštite stanovništva
* Sudjeluje u edukaciji zdravstvenih radnika

Osnivači/članovi društvaREPUBLIKA HRVATSKA, OIB: 52634238587 - osnivač


Osobe ovlaštene za zastupanjePrim.mr.sc. Željko Baklaić, dr.med., OIB: 48953500082
Zagreb, Hrvoja Macanovića 17 - ravnatelj - zastupa ustanovu pojedinačno i samostalno



Pravni odnosi
Statut:Statut Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo od 24.09.1999.g.
Upravno vijeće Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo na 12. sjednici održanoj 05.05.2010.godine i 13. sjednici održanoj 01.07.2010.godine, donijelo je izmjene i dopune Statuta Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i to čl. 6. st. 1. gdje se iza podstavke 23. dodaju podstavke 24. do 34.

Statusne promjene: subjektu upisa pripojen drugiOvoj ustanovi pripojena je ustanova HRVATSKI ZAVOD ZA MENTALNO ZDRAVLJE, Zagreb, Ksaver 200/a, upisana kod Trgovačkog suda u Zagrebu s MBS 080545937, OIB 57211582548, temeljem Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o zdravstvenoj zaštiti od 28.05.2010.godine.

Ostali podaciSubjekt je bio upisan bio upisan u Trgovačkom sudu u Zagrebu pod RUL 1-1018

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.04.2012. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Tko se ikada razbolio od kolača i sladoleda !?

Pročitaj post iznad svog pa ćeš vidjeti.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2012. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Tko se ikada razbolio od kolača i sladoleda !?

Pročitaj post iznad svog pa ćeš vidjeti.

Jel još tko ili je to samo bila slučajnost ?

Možda je zajebavao sladoledarku pa mu je pljunula u sladoled. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.04.2012. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Tko se ikada razbolio od kolača i sladoleda !?

Pročitaj post iznad svog pa ćeš vidjeti.

Jel još tko ili je to samo bila slučajnost ?

Možda je zajebavao sladoledarku pa mu je pljunula u sladoled. Wink

Ne znam za druge, ali je Princess napisala da je u to vrijeme navodno bilo više trovanja sladoledom iz Petra Pana.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2012. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Župan bi trebao znati da takvi problemi nisu od jučer.. Pa za to imamo vlast HDSSB pa konačno na posao i riješavati probleme ...aktivirati inspekcije tako što se nesmije događati u gradu i županiji sramota da tako što Župan objavljuje..Koliko ima samo pokvareni stvari koje treba riješavati kriminal korupcija još su velike rane od privatizacije .... nema HDSSB snage i volje da riješava takve probleme ..Možda uspiju riješiti sladoled kolače i neku piletinu....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2012. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja vjerujem da se je to slučajno dogodilo kao što se nekom i kod kuće to desi, ali to je stvarno iznimka.

Ovdje se radi o tome da Državna ustanova konstantno besramno pljačka Grad Osijek i Županiju, a samo zato što su građani slijepi i ne znaju da je to njihov novac.
Ravnatelj zavoda u Osijeku Rudan podijeli privatnicima lovu i onda se ta lova dijeli međusobno.

Recimo za komarce dobiju po svakom stanovniku grada 100 kn tj. 8.000.000 kn na 80.000 stanovnika.
Pa za 100 kuna bi se svaki građanin i sam mogao obraniti od komaraca i to više godina, a ne samo jednu.


@lehi
i ovo je korupcija
Krade se iz gradskog proračuna i županijskog i onda međusobno dijele lovu.

Uostalom dobijaju debele plaće od države i iz proračuna i sve to bi trebali obavljati za đabe.


Zadnja promjena: francika; 12.04.2012. 13:47; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ratni_heroj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.04.2012. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bitno da niste spomenili mcdonalds,surf n fries, i ostale slične korporacije...ali o njima se nesmije pisati ipak oni imaju novaca Smile a to što ja pojedem 2 3 kolača kod Kate ili poližem 2 3 kugle sladoleda u petru panu mislim da me neće ubit..ubit će me prije ova kriza i grad nego takva vrsta kolača Wink

a i ovom Vladimiru Šišljagiću nebi vjerovao ni da se zove Vladimir a kamoli nešto drugo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.04.2012. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uf @francika trebas vidjeti kad izbiju epidemijice salmoneloze nakon kojekakvih proslava pa kad se popuni zarazni u roku odma, a hrpetinu posalju kuci...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.04.2012. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ratni_heroj je napisao/la: ›
2 3 kugle sladoleda u petru panu mislim da me neće ubit...

Neće te ubiti, ali vjeruj mi - jedna kugla sladoleda može ti biti uputnica za Zarazni. Kao što sam već napisala, brat je pojeo jedan sladoled u Petru Panu i volilà.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2012. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la (Pogledaj post): › uf @francika trebas vidjeti kad izbiju epidemijice salmoneloze nakon kojekakvih proslava pa kad se popuni zarazni u roku odma, a hrpetinu posalju kuci...

Oni su Državna ustanova i dobijaju veliki proračun od Države. Iz tog proračuna mogu financirati sve što je potrebno, a također primaju i plaće od Države pa ne bi radili za đabe.
To je pljačkanje grada i županije, valjda je sad jasnije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 12.04.2012. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjevevica je napisao/la: ›
hm..pa da ste naveli gdje da ne jedemo,mogli bi pazit Wink sladoled jedem samo u Petru Panu i Lidlu ,a kolače iz domaćeg uzgoja Very Happy


Pa jedino imas petar pan i hotel osijek za otic na sladoled na toliki grad...u Bosni jedan gradic od 10 tisuca stanovnika ima bolje slasticarne nego kod nas od 100 tisuca.. A sto se tice Petar Pana bih samo rekao sljedece.On nikad nebi dobio ispekcisku prolaznicu sa onakvim sanitarnim cvorom,ono je malo,2x1 metar,dvoje ljudi nemoze unic unutra i obavit ni malu nuzdu,pisoari su strasni,prljavo,ruke nemozes oprat a da te drugi u prolazu ne gurne.Ono treba zatvorit dok neprosiri wc-!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: