Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studenti izvan rokova dobili šansu polagati ispite

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65440
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2012. 9:08 
Naslov:  Studenti izvan rokova dobili šansu polagati ispite
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zahvaljujući zauzimanju Studentskog zbora i studentskog pravobranitelja, te razumijevanju čelnika osječkog Pravnog fakulteta, brojni studenti i nakon predviđenih ispitnih rokova dobili su prigodu izići na željene kolokvije iz Međunarodnog privatnog prava, Ustavnog prava i Upravnog prava.

- To i neka druga važna pitanja iskristalizirala su se na trećoj javnoj tribini održanoj 28. veljače na Pravu. Tema su bili aktualni studentski problemi, a tribina je održana s predstavnicima Studentskog zbora, pravobraniteljem Pravnog fakulteta i upravom fakulteta. Studentima su na pitanja odgovarali dekan Igor Bojanić, tajnica fakulteta Ljerka Dumančić te prodekanica za nastavu i studente Nihada Mujić - ističe Luka Strišković, studentski pravobranitelj osječkog Sveučilišta.

Studenti su, kaže, ponajviše postavljali pitanja oko nejasnoća primjene pravilnika izlazaka na ispite prema modelu "3+1" i oko prolaznosti na pojedinim ispitima.

- Čelnici fakulteta predočili su statistiku prolaznosti, a na kraju tribine studenti su naveli ispite koje su polagali s najmanje uspjeha te kao rješenje zahtijevali mogućnost izlaska na kolokvije. Naime, radilo se najviše o studentima koji svoje pravo na kolokvije nisu iskoristili na vrijeme ili nisu uopće pristupili kolokvijima, a njihovo polaganje olakšalo bi im polaganje ispita. Posrijedi su bili zahtjevni predmeti Međunarodno privatno pravo, Ustavno pravo i Upravno pravo - objašnjava pravobranitelj.

Uprava i voditelji tih katedri izrazili su spremnost izići studentima u susret te dopustili izlazak na kolokvije.

- Mi i uprava studentima smo omogućili da dobiju šansu, a na svakome od njih ostalo je kako će je iskoristiti, odnosno hoće li naučiti za prolaz. Ovakav oblik suradnje treba biti primjer svim fakultetima kako učinkovito rješavati studentsku problematiku u kratkim rokovima - zaključuje Strišković.

Tekst: T.Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Favorit/Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.04.2012. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što je s Ekonomijom i ostalim fakultetima?

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
adasad
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2012. 22:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj komentar za ekonomiju je vjerovatno prvotravanjska sala, organizirat ce se ljetna skola za ekonomiju pa ce se taj tecaj moci zavrsiti i tako

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.04.2012. 23:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adasad je napisao/la (Pogledaj post): › Ovaj komentar za ekonomiju je vjerovatno prvotravanjska sala, organizirat ce se ljetna skola za ekonomiju pa ce se taj tecaj moci zavrsiti i tako

Ne vjerujem da će se Ljetna škola na Ekonomiji više održavati. Na onom linku pročitaj i zašto. Dalje, dosadni ste s forama da je Ekonomija "tečaj". Nijedan fakultet nije lagan. Upiši ti taj "tečaj" i položi sve otprve. Nisu svi kolegiji jednake težine, a ni svi profesori nisu fer. Pa ti onda vidi kad nakon 3 pokušaja odeš pred komisiju i ne prođeš.

A za one pametnjakoviće koji misle da samo idioti idu 5 puta na isti ispit, opet ponavljam: ako mislite da je tako lagano, upišite ovaj faks pa da vidimo koliko ćete puta na koji ispit izaći.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.04.2012. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo stella! de reci mi kad ćeš već jednom završiti taj faks? imam dojam da vječno studiraš!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.04.2012. 10:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
de reci mi kad ćeš već jednom završiti taj faks? imam dojam da vječno studiraš!

Ne budi bezobrazna! Smile Treća sam godina. Ne traje fakultet godinu-dvije.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.04.2012. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
PEGY je napisao/la: ›
de reci mi kad ćeš već jednom završiti taj faks? imam dojam da vječno studiraš!

Ne budi bezobrazna! Smile Treća sam godina. Ne traje fakultet godinu-dvije.


aj dobro, sad ćeš ti to nabrzaka Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
adasad
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.04.2012. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
adasad je napisao/la (Pogledaj post): › Ovaj komentar za ekonomiju je vjerovatno prvotravanjska sala, organizirat ce se ljetna skola za ekonomiju pa ce se taj tecaj moci zavrsiti i tako

Ne vjerujem da će se Ljetna škola na Ekonomiji više održavati. Na onom linku pročitaj i zašto. Dalje, dosadni ste s forama da je Ekonomija "tečaj". Nijedan fakultet nije lagan. Upiši ti taj "tečaj" i položi sve otprve. Nisu svi kolegiji jednake težine, a ni svi profesori nisu fer. Pa ti onda vidi kad nakon 3 pokušaja odeš pred komisiju i ne prođeš.

A za one pametnjakoviće koji misle da samo idioti idu 5 puta na isti ispit, opet ponavljam: ako mislite da je tako lagano, upišite ovaj faks pa da vidimo koliko ćete puta na koji ispit izaći.


Kao prvo moj komentar na ljetnu skolu je bio ironican kako nisi skuzila da ti objasnim i da sramota je sto je taj fakultet postao (citaj: sto je bio prije bolonje i sto je sad ) da ti profesor pise cifru za kupovanje ispita(dobro to je bilo i prije bolonje) , da se organizira kupnja ispita od strane fakulteta , da se predaju seminari i dobija ocijena cijelokupnog predmeta, da su odredeni kolokviji po 15 str, i da se razina obrazovanja na ekonomiji smanjila do te mjere da pojedini dipl. ekonomisti ne znaju sto je T-racun (znam iz provjerenog izvora).
Kao drugo ako nakon koliko kolokvija pa onda popravnih kolokvija pa ispravaka ti jos imas pravo 4 puta izlaziti na ispit i ako nakon svega toga ne polozis pa mislim dokle?
Ili nisi zagrijala stolicu ili trebas instrukcije ili te profesor/ica ne voli ili nisi za taj fakultet , i nitko ne kaze da se svi ispiti trebaju poloziti iz prve ali ekonomija je sada tecaj naspram onoga sto je bila , to je sigurno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.04.2012. 19:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se tiče instrukcija citiram jedan svoj post iz teme koja je također vezana za Ekonomiju, prljave stvari itd.

Pušta studente tek nakon instrukcija kod kćeri?
Stella1989 je napisao/la: ›
nicoll je napisao/la: ›
Instrukcije su za ljenčine..ljudi ne shvaćaju poantu raznoraznih rač.predmeta..a to je razvijanje vijuga! Imaš literaturu gdje je uvijek dovoljno objašnjeno da i sam skužiš, a ne odeš na instrukcije kod nekog da ti pokaže sve na gotovo, i tako preskočiš sav onaj dio mozganja...sam sebi radiš magareću usl...al ok..ko ima viška para nek izvoli....

i na mome faxu -građevina su kružili mitovi o pojedim profesorima, što se naravno ispostavilo neistinitim jer su to pričali oni koji bi naravno bez previše učenja položili ispit..

Totalno pogrešno! Neke stvari se ne mogu naučiti ako se samo prelete i ne objasne dobro, pogotovo ako takve predmete niste imali u srednjoj + to ako profesor ili asistent aljkavo predaju. Baš bih bacala pare na instrukcije da sama mogu skontati gradivo iz matematike, statistike i računovodstva. Nisu svi predmeti isti, niti jednako jednostavni ili teški, stoga nemoj generalizirati.

A nisu ni svi ljudi isti. Nekome će više vremena trebati za jedne predmete, a nekome za druge. Evo i primjera: dok su se neki patili s informatikom i engleskim i jedva prolazili te predmete, ja sam ih položila iz prve s 5. A matematiku, računovodstvo i statistiku ne volim i ne idu baš, ali sam išla na instrukcije, rješavala zadaće, vježbala i uz velik trud i uspjela položiti. Umjesto da me nauče na faxu (koji plaćam), moram dodatno platiti (instrukcije) da mi se to gradivo zaista objasni i da ga naučim.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2012. 20:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
PEGY je napisao/la: ›
de reci mi kad ćeš već jednom završiti taj faks? imam dojam da vječno studiraš!

Ne budi bezobrazna! Smile Treća sam godina. Ne traje fakultet godinu-dvije.


prve tri godine fakulteta su najteže....e onda konacno upišeš drugu godinu Very Happy

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2012. 20:59 
Naslov:  Re: Studenti izvan rokova dobili šansu polagati ispite
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na pravu se dobiju vandredni rokovi a na ekonomiji nemamo pravo ni ti na redovne...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MUGDIM
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.04.2012. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stela samo se ti tješi al ekonomija je tecaj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2012. 9:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne kužim! Mr. Green osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: