Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Djeca se drogiraju, ali roditelji ne žele da ih testiraju u školama!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2012. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Roditelji trebaju testirati svoju djecu, ne škola.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2012. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ratni_heroj je napisao/la: ›
MegaSmrT je napisao/la: ›
Treba sve testirati, od popova do lopova. Testiranje u školi ne smije biti opcionalno. To se mora napraviti. Ako je učitelj/nastavnik/profesor odgovoran za djete dok je u školi, onda valjda ima pravo znati jel djete drogirano ili ne.


a profesore toliko briga za djecu da neznaju što će od tolike brige,..vode toliko računa o njima da su u školi sigurniji nego u nuklearnom skloništu...profesore boli k**** za učenike dođu ispredavaju svoje i doviđenja...


A što bi trebali? Ako je dijete problematično, ono je takvo postalo kod kuće, ne u školi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.jubar
Offline
Ukupno postova: 132
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2012. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne da ih treba testirat, nego ih treba čipirat i ugradit im uređaje za praćenje, a svaki kutak škole pokriti kamerama da slučajno tinejdžeri ne izmaknu nadzoru. tad će valjda trust mozgova koji komentira po forumu031 bit sretan.

zar vama nije jasno da su srednjoškolci u formativnom razdoblju u kojem negativno reagiraju prema nametnutim autoritetima. u tom razdoblju oni odrastaju, osamostaljuju se od roditelja, pronalaze svoje stavove prema životu i svijetu. tada im nametnuti rigorozne zahtjeve i testove je nečuvena glupost i nepromišljenost koja samo može izazvati loše posljedice, a nikako neće proizvesti smjerne i bogobojazne građane.

_________________
Svečano obećajem upravi Filozofskog fakulteta, Senatu Sveučilišta i Ministarstvu znanosti da ću prije crknut nego im dat i lipe na ime školarine kad uvedu linearni sustav naplate školarina ili budu naplaćivali prenošenje ECTS boda u sljedeću akademsku godinu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-xoxo-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 102
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.03.2012. 16:01 
Naslov:  Re: Djeca se drogiraju, ali roditelji ne žele da ih testiraju u školama!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto bi se trošili novci na masovna testiranja kad roditelji koji sumnjaju u svoje dijete kupit će test pa će ga testirati...moš mislit, srednja škola, ko nije eksperimentirao sa lakim drogama u srednjoj?Šta se svi pravite fini...
Probat će, nekom će se svidjet a nekom ne i uglavnom će to napravit svi jer su mladi i glupi i hoće ispast fraeri isto kao i sa prvom cigaretom...po čemu je joint gori od cigarete?ah da, vodi prema teškim drogama...sere mi se od te spike.
Većina će ih ostat na toj travi a onaj mali broj najvecih glupana će se navuć na dop..i šta sad, pa uvijek ce biti dopara bez obzira na najraniju edukaciju i ukazivanje da je droga loša...zašto ih ne uče da je alkohol loš?-više ljudi umre od alkohola nego od droge.
I pederluk je bio kazneno djelo 70-ih a danas se gay pride održava na ulicama naših gradova, isto tako se nadam da ce dekriminalizirati posjedovanje marihuane pa jedni nek se napuše,drugi nek se napiju i svi sretni i zadovoljni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 16:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba uvesti obavezna testiranja! Najavljena mjesec dana unaprijed, da rezultati budu bolji. Razz

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 16:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba djecu natjerat da se nečim bave, da im nije dosadno, treba ih upisat u mladež neke stranke pa nek idu na sastanke i nek si nađu neki posao

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MUGDIM
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 18:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajde pustite djecu nek se vesele , sto prije pocnu pit i pusit bit ce normalniji za razliku vas levata tu s foruma Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 18:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mučki provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
oftopik je napisao/la (Pogledaj post): › vrlo jednostavno: ako ja hoću testirati svoje dijete, onda ću ga JA testirati, a ne škola.



Isto tako ako ti dijete jednog dana (nedaj bože) bude narkoman TI mu plaćaj skupo lijećenje a nemoj tražiti od društva da to plati.

Previše je roditelja koji zabijaju glavu u pijesak, zato se i pokušava prevencija na ovakav način ali očito uzaludno trošenje vremena. Nitko ne zna šta ga čeka i ne treba biti samouvjeren unaprijed.


ocijenit ću skromno da sam odgovoran roditelj, znači brinem se za svoje dijete, tako da je jako mala vjerojatnost da postane narkoman i da mu i treba plaćat skupo liječenje (ako treba i platit, uvijek ima bubreg za prodat Smile ).
ljudi su glupi pa puste djecu da rade šta ona hoće, tu nastane problem jer djeca ostaju bez kontrole. ima sad tu sto i jedan scenarij tako da nema smisla na to trošit riječi. poanta je da da se svatko brine za svoje dijete, do ove rasprave ne bi ni došlo. dakle, ako ja vidim da moje dijete ima problem, kao odgovoran roditelj neću pustit da škola to rješava, već će se to riješiti unutar obitelji kako i treba i to odmah u startu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
luka_os
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.03.2012. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaki i malo normalan roditelj zna što mu se sa djecom dešava. Moj brat je morao na testiranje u medicinskoj školi i stara mu je to potpisala samo zbog pritiska škole. Naravno nalaz je bio negativan. Nije ni moglo biti drugačije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Commander
Offline
Ukupno postova: 76
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2012. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A meni nije jasno razmišljanje ove gđe Doktorice. To što se u školama provodi to je test na THC tj. marihuanu. Znači ako neko dijete uzima heroin neće ga otkriti dok će ovog koji je popušio jedan joint koji mu više godi nego škodi odma proglasit narkomanom. Da ne spominjem njeno zdušno protivljenje dekriminalizaciji lakih droga jer to kao vodi većoj ovisnosti. Moš mislit'! Pa kako to da u Nizozemskoj statistički ima manje narkomana nego tu kod nas??? A da ne spominjem na što je sve draga vlada gospođe Kosor mogla potrošiti novac koji je umjesto toga potrošila na procesuiranje takvih kojima je nađen gram marice u đepu! Sere mi se od našeg mentaliteta iskreno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alex os
Offline
Ukupno postova: 312
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2012. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
treba ih upisat u mladež neke stranke pa nek idu na sastanke i nek si nađu neki posao
hehehe baš !..... bolje da budu narkomani, nego lažovi i lopovi, ovako sami sebi nanose zlo, a kao političari svima

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.03.2012. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je to ok da se ne testiraju u skoli jer skola nije zdravstvena ustanova.. gledate krivo ljudi zamislite da sve gradjane ovog grada policija tretira kao kriminalca i da te usred dana đepari baca na auto ili hapsi jer si im sumnjiv pa u policiju.. jer ovakvo masovno testiranje zbog nekih pojedinaca je suludo.. btw. ima i druga strana da ce biti mnogi roditelji suoceni s tim da im se djete drogira i zele to diskretno i bez uperenog prsta prema njima rjesiti a takvim testiranje u skolama bi se vjerojatno izgubila privatnost pa bi sve to na roditeljima trebalo biti a ne na skoli..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wilson
Offline
Ukupno postova: 171
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 19:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Testiranje obvezno u školama uvesti , i izviješće javno na oglasnu ploču. Testiranje vrijedi za sve pa i za osoblje ..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cavino
Offline
Ukupno postova: 200
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2012. 22:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
Bilo bi dobro da fakultetske profesore testiraju na alkohol da ne dolaze na predavanja smrdeći po rakiji i ostalim vrstama pića. Laughing
jao ..što si grubaa;)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mučki provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Lokacija: soba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2012. 23:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oftopik je napisao/la (Pogledaj post): ›
mučki provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
oftopik je napisao/la (Pogledaj post): › vrlo jednostavno: ako ja hoću testirati svoje dijete, onda ću ga JA testirati, a ne škola.



Isto tako ako ti dijete jednog dana (nedaj bože) bude narkoman TI mu plaćaj skupo lijećenje a nemoj tražiti od društva da to plati.

Previše je roditelja koji zabijaju glavu u pijesak, zato se i pokušava prevencija na ovakav način ali očito uzaludno trošenje vremena. Nitko ne zna šta ga čeka i ne treba biti samouvjeren unaprijed.


ocijenit ću skromno da sam odgovoran roditelj, znači brinem se za svoje dijete, tako da je jako mala vjerojatnost da postane narkoman i da mu i treba plaćat skupo liječenje (ako treba i platit, uvijek ima bubreg za prodat Smile ).
ljudi su glupi pa puste djecu da rade šta ona hoće, tu nastane problem jer djeca ostaju bez kontrole. ima sad tu sto i jedan scenarij tako da nema smisla na to trošit riječi. poanta je da da se svatko brine za svoje dijete, do ove rasprave ne bi ni došlo. dakle, ako ja vidim da moje dijete ima problem, kao odgovoran roditelj neću pustit da škola to rješava, već će se to riješiti unutar obitelji kako i treba i to odmah u startu.


Slažem se sa odgovorom ali kao što kažeš ''poanta je da se svatko brine za svoje dijete...''
Koliko je ih je samo koji to ne znaju ili nemaju vremena kako je to danas moderno reći. Mislim da ih ima i previše...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: