Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Djeca se drogiraju, ali roditelji ne žele da ih testiraju u školama!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65861
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 11:06 
Naslov:  Djeca se drogiraju, ali roditelji ne žele da ih testiraju u školama!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zbog činjenice da odaziv roditelja na potpis suglasnosti za testiranje učenika na drogu nije bio zadovoljavajući, ove godine Centar za prevenciju i liječenje ovisnosti neće sustavno provoditi testiranje u srednjim školama. Prošle je godine, kaže voditeljica Marija Kribl, testirano više od 2.000 srednjoškolaca, a ove godine Centar će se odazvati tek na poziv škola koje budu željele obaviti testiranje i potom obavijestiti roditelje o rezultatima, a škole će dobiti samo zbirne rezultate.

- Poražavajuće je to da oni roditelji koji su sumnjali da će im dijete imati pozitivne rezultate na drogu suglasnost nisu potpisali. Sve dok se to ne riješi zakonskim aktima, tako će i ostati. Roditelj koji ima dvojbe uvijek može doći k nama, a kad su u pitanju škole, dolazimo prema pozivu, odnosno u slučaju većeg broja ishođenih suglasnosti. Prije nekoliko dana zvala nas je jedna škola i to na temelju suglasnosti koje je ishodila od roditelja pri samom upisu u prvi razred - pojasnila je dr. Kribl.

Nažalost, dodaje, zainteresiranih je malo, kako u smislu testiranja na droge tako i kada je riječ o liječenju od alkoholizma i kocke. Iako testiranje nije jedina metoda prevencije, dr. Kribl naglašava da je riječ o aktivnosti koja za cilj ima slanje psihološke poruke adolescentima, koji će se tada pokušati odmaknuti od situacije u kojoj su se našli. Kao dodatan problem vidi i najavu izmjene zakonodavnih propisa kad je u pitanju dekriminalizacija, odnosno liberalizacija droga.

Tekst: M. Mihelić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Mladjo/Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.03.2012. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..pa kad je lakše reći "moje dijete se ne drogira/ne loče po parkovima/ne ruši i razbija po gradu", nego pogledati istini u oči.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
ratni_heroj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.03.2012. 11:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trebalo bi prije testirati naše političare na alkohol i drogu s obzirom što rade prije nego djecu ovako bespotrebno maltretirati jel su prije škole zapalili jedan joint....

_________________
Idite svi u 3 PM od prvog do zadnjeg Osječana!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.03.2012. 12:36 
Naslov:  Re: Djeca se drogiraju, ali roditelji ne žele da ih testiraju u školama!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba sve testirati, od popova do lopova. Testiranje u školi ne smije biti opcionalno. To se mora napraviti. Ako je učitelj/nastavnik/profesor odgovoran za djete dok je u školi, onda valjda ima pravo znati jel djete drogirano ili ne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vrlo jednostavno: ako ja hoću testirati svoje dijete, onda ću ga JA testirati, a ne škola.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.03.2012. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilo bi dobro da fakultetske profesore testiraju na alkohol da ne dolaze na predavanja smrdeći po rakiji i ostalim vrstama pića. Laughing

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fantac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 125
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.03.2012. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oftopik je napisao/la: ›
vrlo jednostavno: ako ja hoću testirati svoje dijete, onda ću ga JA testirati, a ne škola.

školovanje plaćam ja, ako ja ne želim da narkomanu idu moje pare? ne plaćaš ti obrazovni sustav i profesore. Svi se trebaju testirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jack Fate
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakav je to debilan naslov, djeca se drogiraju?

Bolje bi bilo da se malo nadzire i testira profesore, ne na droge, nego na koji nacin provode programe i kako svoje frustracije od kuce i tko zna od kuda lijece na djeci.

Nekidan sretnem svoju (od prije vise od deset godina) razrednicu na ulici, ide sva nasmijesena. Pitam je, kako do da ste tako veseli, ne sjecam vas se takve iz skole. Kaze ona meni, ah, znas kako je, to je posao, na poslu su svi lose volje.

I onda kad se sjetim takvih (ne svih) profesora, pa djeci se valjda jedino preostaje nadrogirati Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Jack Fate
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fantac je napisao/la: ›
školovanje plaćam ja, ako ja ne želim da narkomanu idu moje pare? ne plaćaš ti obrazovni sustav i profesore. Svi se trebaju testirati.


Ti placas, on ne placa. Sto zapravo ti placas a on ne placa, ostalo je nejasno Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.03.2012. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To su te nove, moderne, debilne generacije.

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ratni_heroj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.03.2012. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MegaSmrT je napisao/la: ›
Treba sve testirati, od popova do lopova. Testiranje u školi ne smije biti opcionalno. To se mora napraviti. Ako je učitelj/nastavnik/profesor odgovoran za djete dok je u školi, onda valjda ima pravo znati jel djete drogirano ili ne.


a profesore toliko briga za djecu da neznaju što će od tolike brige,..vode toliko računa o njima da su u školi sigurniji nego u nuklearnom skloništu...profesore boli k**** za učenike dođu ispredavaju svoje i doviđenja...

_________________
Idite svi u 3 PM od prvog do zadnjeg Osječana!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mučki provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Lokacija: soba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2012. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oftopik je napisao/la (Pogledaj post): › vrlo jednostavno: ako ja hoću testirati svoje dijete, onda ću ga JA testirati, a ne škola.



Isto tako ako ti dijete jednog dana (nedaj bože) bude narkoman TI mu plaćaj skupo lijećenje a nemoj tražiti od društva da to plati.

Previše je roditelja koji zabijaju glavu u pijesak, zato se i pokušava prevencija na ovakav način ali očito uzaludno trošenje vremena. Nitko ne zna šta ga čeka i ne treba biti samouvjeren unaprijed.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.03.2012. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ratni_heroj je napisao/la (Pogledaj post): ›
MegaSmrT je napisao/la: ›
Treba sve testirati, od popova do lopova. Testiranje u školi ne smije biti opcionalno. To se mora napraviti. Ako je učitelj/nastavnik/profesor odgovoran za djete dok je u školi, onda valjda ima pravo znati jel djete drogirano ili ne.


a profesore toliko briga za djecu da neznaju što će od tolike brige,..vode toliko računa o njima da su u školi sigurniji nego u nuklearnom skloništu...profesore boli k**** za učenike dođu ispredavaju svoje i doviđenja...

Istina, no, i to se može promjeniti.
I profesore testirati, ravnatelje i dekane, prodekane i asistente. SVE.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pennywiser
Offline
Ukupno postova: 73
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ak već žele nek se drogiraju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
water
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.03.2012. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

puno bi lakše bilo prevenirati dječja eksperimentiranja s drogom i alkoholom kada bi edukacija započela još u najranijoj dobi, odnosno kada bi roditelji kroz kućni odgoj usadili djeci svijest o štetnosti droge i alkohola. smatram da to jest prvenstveno dužnost roditelja koji se na žalost danas sve manje bave odgojem djece i očekuju kako će to netko drugi odraditi umjesto njih (npr. odgojitelji, učitelji, nastavnici, itd).

ne podržavam liberalan stav roditelja prema 'jednom jointu prije škole' ili 'malo se napio' i smatram da testiranje na droge treba uvesti i provoditi u svim školama. radi se o psihološkom učinku koji je dobar za djecu u toj dobi barem dok su na nastavi.
jer, rukunasrce, zna se da će navečer, kada su izvan kontrole roditelja i škole, sigurno piti i pušiti travu (ili što god). i mi smo tako Wink

ali bitno je da imaju usađenu svijest o tome da je to loše, zabranjeno i povlači sancije. još uvijek kaznene...

_________________
If I had a world of my own, everything would be nonsense. Nothing would be what it is, because everything would be what it isn't. And contrary wise, what is, it wouldn't be. And what it wouldn't be, it would. You see?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: