Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zadnjem stanaru Arhiva država će dati novi stan i poslati tužbu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65811
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.02.2012. 11:44 
Naslov:  Zadnjem stanaru Arhiva država će dati novi stan i poslati tužbu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Agencija za upravljanje državnom imovinom (AUDIO) pronašla je adekvatan stan koji će biti ponuđen obitelji Butorac, jedinom preostalom stanaru Firingerove 3 - zgrade u kojoj se nalazi Državni arhiv u Osijeku. Riječ je o projektu proširenja Arhiva, za koji je unaprijed naručena i plaćena (navodno 800.000 kuna) potrebna projektna dokumentacija, a zbog kojega je Grad do sada osigurao zamjenski smještaj za devet obitelji.

- Gradska uprava osigurala je stanove za devet stanara, dok je deseti, a riječ je o zaštićenom najmoprimcu, do sada odbijao svaki ponuđeni stan - kaže pročelnik za gospodarstvo Zvonimir Prgomet.

Dragan Butorac, međutim, nedavno je za Glas Slavonije poručio kako ponuđeni stanovi nisu ispunjavali zakonske uvjete.

- Ovaj stan veličine je 99 četvornih metara, a prema zakonu pripada nam zamjenski stan iste veličine, plus ili minus 10 posto. Dakle, najmanje 90 kvadrata. Od 2007. godine ponuđeno nam je šest stanova, no samo je jedan bio veći od 70 kvadrata, ali on je imao neriješene imovinske odnose. Pronašli smo i predložili tri odgovarajuća zamjenska stana, ali nisu ih prihvatili - rekao je Butorac.

- Sada uskače država, što je u redu s obzirom na to da su nam nedavno uzeli 512 stanova, koja je pronašala adekvatan smještaj. Međutim, napravljen je još jedan veliki korak; s obzirom na to da je država vlasnik objekta, uz ponuđeni stan poslat će i tužbu za iseljenje - dodaje Prgomet.

Drugim riječima, posljednjem stanaru ostavlja se vrlo malo manevarskog prostora, što znači da bi Ministarstvo kulture konačno moglo započeti 30 milijuna kuna vrijedan projekt uređenja toga objekta.

Tekst: Mario Mihaljević/Glas-Slavonije.hr
Foto: Foto-arhiv 031


Pročitajte i...
Zuber uređuje osnovne škole, rješava se pitanje Državnog arhiva u Osijeku

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.02.2012. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Valjda će i ta trakavica završiti....

Koliko osoba živi u tom stanu? Ako ih je samo dvoje -trebaju li plaćati porez na "višak kvadrata"? (mislim da se priprema neki takav zakon)

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 29.02.2012. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E to da se zavrsi sa tim PARAZITIMA KOJE JA CESTO SPOMINJEM DA IH IMA U OSIJEKU JAKO PUNO i na svim mjestima i lokacijama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 29.02.2012. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljivo je ono sto pisem ovdje oko gradnje,parazita,mafijasa kroz neko vrijeme postane stvarnost?? Rekao sam za ugo skolu da ce kupit je sumnjivi lik (i kupi je firma iz Zagreba ha ha ha..)paraziti??Pa vidi samo suglasnost za fasade,od 12 stanara jedan hoce,drugi nece,treeci neznaa,legaa neznam,spika koja se furala 80.setih godina kad je moj stari na korzu bario curice..mafijasi??pa eno ih puna portanova...snimaju,cekaju kao hijene koje se zemljiste prodaje da ga otkupe za jeftino od grada da bi isto to zemljiste prodali strancima za trgovacke centre(sljedece je zemljiste na trpimirovoj ,prodaja Lesnini za centar)I ONDA MENI PRIJETE SA TRECIM KARTONOM??????? zamisli kako su dobri neki ovdje ljudi,djeca ili studenti....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.02.2012. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rafa skupo gorivo pa ne ganjas onu makinu od passata?
Ti koji se javno hvalis nezasluzenom mirovinom nemas pravo govorit o mafiji... Srezat ce i vas parazite jednom

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 29.02.2012. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
Rafa skupo gorivo pa ne ganjas onu makinu od passata?
Ti koji se javno hvalis nezasluzenom mirovinom nemas pravo govorit o mafiji... Srezat ce i vas parazite jednom


sine nedaj boze da si ti dobio na" poklon"kao ja mirovinu,eee moj decec kad si ti bjezao i ostavio prazan Osijek samo su najhrabriji ostali branit(kao sto kaze fred matic)zasluzio sam je preko krvi al nema svrhe pisat...a pasat,sta snjim???jaka stvar auto,gorivo mi je lakse kupit nego tebi ali i to aj preskocit cu..a mafija??pa tebe ona krade a ne mene kako nesvacas;-)meni penzija dolazi iz Zagreba a ne iz osijeka,tebi isti ti nadobudni otimaju zemljiste koje je tvoj tata zaradio u Svilani,Liu,Oltu...da bi hijene to isto zemljiste koje je tvoj tata i mnogi drugi sagradili mukom sada gledali kako mafija prodaje raznim lidlima,lesninama itd...neznas ti sta te jos ceka ovdje..neznas sine vjeruj mi,a ja sa svojom postenom mirovinom mogu zivit i u Zagrebu i Crikvenici a ti??ee jos bi pisao sta te ceka al ne ne....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.02.2012. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile


Zadnja promjena: PEGY; 25.01.2013. 16:14; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.02.2012. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvo passat ne pasat... Nisam tvoj sin,decec i takva slicna patronizirajuca sranja. I vec sam ti rekao da sigurno imam vise novaca od tebe,al mi je zlo kakve gluposti pises i na kojoj razini.de pusti ljude na miru ili nas volis nasmijavat?

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.02.2012. 15:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rafa uživaj, pa nisu svi branitelji izginuli da bi naši nesposobni političari postali europarlametarci. Nije u redu da političarima zamjeraš za lošu gospodarsku politiku. Politika je njihov posao, i njihova europska karijera im je samo bitna. Naravno da se neće nikome zamjerat kako bi uveli reda u Hrvatskoj jer bi time riskirali svoj posao.
Samo pojedinac može napraviti nešto dobro za Hrvatsku, a vojska diplomatsko-intelektualnih veličina zadovoljna je svojim stečenim ugledom jer je to daleko više od onoga što su se nadali.
A ovi što te ne razumiju, i njima je domet nekog cmoknut u ispust jer je tada zadovoljen njihov ego, i još pljunuti po nekome tko stavlja sjenu na vlasnika ispusta.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dobar_ko_duh
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.02.2012. 16:53 
Naslov:  Re: Zadnjem stanaru Arhiva država će dati novi stan i poslati tužbu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zasto bi on...kao zasticeni namojprimac uzeo ista manje od onoga sto mu pripada ??? njegovi tamo zive sigurno 50 godina... i ja imam isti problem... i da je i sam...on je tu zivio oduvijek.... borba i podrska .... a vi ostali koji mislite da smo mi to ukrali ili da smo neki povlasteni grdno se varate....i prvo se informirajte pa onda nesto govorite

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.02.2012. 23:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Obrati se rafi..on ima zesih problema

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.03.2012. 2:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je općepoznata stvar tko je svojevremeno dobijao na korištenje velike stanove....nitko ne kaže da su ih ukrali, ali isto tako nije u redu ucjenjivati druge prevelikim zahtjevima ...
ako će se seliti iz stana u kome je najmoprimac, a ne vlasnik, pa makar tamo "njegovi žive 50 godina" - onda može biti zadovoljan i sa 70 umjesto 100 m2....
naravno, ako mu obitelj nije velika...
zato sam pitala koliko osoba u tom starom stanu živi...

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2012. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čemu onda služi Zakon?

Ako zakon kaže +/- 10% onda je -10% od 99 m2 ni manje ni više nego 90 m2.
Da li si ti zato da se krši Zakon ili baš želiš da završiš u zatvoru?

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2012. 9:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Čemu onda služi Zakon?



pa da se mijenja kako kome sprdne!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 01.03.2012. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
Obrati se rafi..on ima zesih problema


De jarane prevedi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: