Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U 2 godine u novoj dvorani 25 koncerata, za 2012. jedan najavljen i - otkazan

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.02.2012. 9:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Laseru, probaj se drzati teme, a mene ostavi sa strane.

No, s obzirom da nisi argumentirao svoju tvrdnju, a moje prve argumente ili ne shvacas ili ne priznajes, evo dodatnih.

"rentabilan"
koji donosi (ob. novčanu) dobit; isplativ, unosan

Dakle, da bi nesto bilo "rentabilno", mora donositi dobit. Ova dvorana nikada nije donosila niti donosi dobit. Nije rentabilna i zbog toga ne moze biti najrentabilnjia.

Moze biti jedino najmanje nerentabilna. Odnosno, mogla je to biti prosle godine, kada su probrani organizatori (vezani uz pojedine politicke garniture) imali priliku dovesti ono nesto sitno domacih zvjezdica koje su u stanju napuniti ili gotovo napuniti dvoranu.

No, shvacam da si, kao i mnogi drugi sugradjani i gradjani RH, potpao pod jeftine floskule koje neki prodaju raji. Potrudi se shvatiti ono sto ti prodaju prodavaci magle.

Manje je bitno je li rentabilna ili najmanje nerentabilna. Trebamo si postaviti pitanje je li nam uopće trebala jedna takva dvorana ili je to još jedan promašaj lokalne politike? Još važnije je iznaći rješenje što možemo učiniti sa tom dvoranom (sad kad je već tu) da nam prestane generirati gubitke? To su otprilike smjernice za gradske političare i našu raspravu na ovom topicu.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chocolate
Offline
Ukupno postova: 10
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.02.2012. 11:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dvorana je gradu svakako potrebna. No u ovoj priči nije ona kriva, nego što nitko od nje ne pravi ništa, ne organiziraju koncerte... a i u kakvom smo stanju, s razlogom, jer nitko nema para za kartu.

_________________
Čovjek zavidi čovjeku na svemu osim na pameti.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.02.2012. 11:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chocolate je napisao/la: ›
Dvorana je gradu svakako potrebna. No u ovoj priči nije ona kriva, nego što nitko od nje ne pravi ništa, ne organiziraju koncerte... a i u kakvom smo stanju, s razlogom, jer nitko nema para za kartu.

Da, i što ćemo sad? Praviti se da dvorana ne postoji i ne generira gubitke?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Laser
Offline
Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2012. 11:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa upravo koristim najjednostavnije rečenice, a ne kao što ti filozofiraš i prodaješ pamet i namjerno sam skrenio s teme kako bi svi čitatelji ovog foruma uvidjeli tvoju elokventnost inspiriranu nemoći i isfrustriranošću vezano za bilo koju pojavu u ovome gradu.

Nit imam koristi od onoga što pišem, niti mi je u interesu previše isticati nekoga, a isto tako pljuvati, no očito da je tebi ovaj portal jedini način kako da svoje frustracije izbaciš.

Kada govoriš o rentabilnosti, opet se praviš pametan i vadiš definicije sa wikipedije!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chocolate
Offline
Ukupno postova: 10
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.02.2012. 11:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Da, i što ćemo sad? Praviti se da dvorana ne postoji i ne generira gubitke?

Naravno da ima gubitke, kao i cijela država ako nisi primjetio...ali služi tome da ljudi tamo treniraju, igraju utakmice, zbog čega je prvenstveno i napravljena...i da se ne sramotimo kada nam dolaze iz drugih zemalja na natjecanja. Di bi došli inače? U Zrinjevac? Evo gosti slobodno sjednite samo pazite da ne propadnete, wc malo smrdi, nemojte se bolje tuširat, a od navijača stane samo vaša najbliža rodbina.

_________________
Čovjek zavidi čovjeku na svemu osim na pameti.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Laser
Offline
Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2012. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi moji, trebala je ta dvorana i te kako! To nije promašaj lokalne politike i nema veze tko ju je napravio! Hvala HSP-u što je dovršio dvoranu, odnosno ponavljam, nebitno tko je započeo, dovršio, projektirao dvoranu!

Za razvoj Osijeka u kulturnom i sportskom pogledu, ova stvar je i te kako potrebna!

Pogledajte ona dva stupa u zrinjevcu, koja gledateljima s jedne strane ne dozvoljavaju normalno gledanje utakmice! Užas! Osim toga, svakoj od dvorana nedostaje "pol metra" s neke strane, da bi se moglo održati ozbiljno natjecanje .

Hvala HSP-u što je dovršio dvoranu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.02.2012. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chocolate je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
Da, i što ćemo sad? Praviti se da dvorana ne postoji i ne generira gubitke?

Naravno da ima gubitke, kao i cijela država ako nisi primjetio...ali služi tome da ljudi tamo treniraju, igraju utakmice, zbog čega je prvenstveno i napravljena...i da se ne sramotimo kada nam dolaze iz drugih zemalja na natjecanja.

Eto nas...
Javnim servisima primarni je cilj da budu na usluzi građana, a ne da stvaraju profit. No politička prepucavanja dovedu do toga da uvijek sve bude popljuvano.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Laser
Offline
Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2012. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo za ovaj posljednji komentar simo031!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
N.N.
Offline
Ukupno postova: 290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2012. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rockeros je napisao/la (Pogledaj post): ›
N.N. je napisao/la: ›
Po meni postoje stvari koje grad tipa Osijeka mora imati makar i uz gubitke. Da nema dvorane di bi dolazili glazbenici, gimnasticari, rukometasi, odbojkasi... u Zrinjevac? Treba imati jednu dobro sredenu dvoranu da ostane u dobrom sjecanju i da se pozele vratiti, a ne da im se zgadi. Kad bi isli po logici gasi neisplativo ostali bi i bez HNK ili djecjeg kazalista.


kazaliste je kulturno dobro...bas zbog takvih kao ti osijek vise nije grad:(


A koji dio ti nisi shvatio? Jesam ja igdje rekao da kazaliste treba zatvoriti? Ne, ja sam da svi oni rade zajedno sa dvoranom jer kako je simo rekao oni ni nisu tu da stvaraju profit nego da da budu na usluzi gradanima. Sljedeci put bolje procitaj prije nego nekog pocnes vrijedat visoko civilirani gradanine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2012. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
chocolate je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
Da, i što ćemo sad? Praviti se da dvorana ne postoji i ne generira gubitke?

Naravno da ima gubitke, kao i cijela država ako nisi primjetio...ali služi tome da ljudi tamo treniraju, igraju utakmice, zbog čega je prvenstveno i napravljena...i da se ne sramotimo kada nam dolaze iz drugih zemalja na natjecanja.

Eto nas...
Javnim servisima primarni je cilj da budu na usluzi građana, a ne da stvaraju profit. No politička prepucavanja dovedu do toga da uvijek sve bude popljuvano.


Nažalost, dvorana nije javni servis nego zgrada. Pobogu, još jedna tema o ovoj dvorani.

Dvorana je zgrada, i to luksuzna. Luksuzne zgrade grade ili bogati, ili glupavi. Mi smo glupavi. Jer glupanu je važno gdje šuta ili nabacuje loptu, i važno mu je da tu i tamo ugosti nekakvu manifestaciju (koja je isto luksuz, ali što ćeš, kad već imaš dvoranu moraš organizirati i manifestacije).

E sad, jedina razlika između ove osječke dvorane i ostalih je tome što su natjerali djecu da putuju do nje na satove tjelesnog. Imati tjelesni u dvorani za 3000 ljudi mogu ili bogati, ili glupavi, a ponavljam, mi smo glupavi. Putovati busom od dvorane do škole zbog sata tjelesnog, to ipak rade samo glupavi.

Glupav narod godinama opravdava svoj glupavi potez. Sreća je samo da grad Osijek barem ne mora za dvoranu plaćati enormnu godišnju naknadu nekom privatniku, što moraju ostali glupavi gradovi, pa se troškovi svode na režije za luksuznu zgradu, i uplate školama za tjelesni.

Glupav narod teško nauči na greškama, pa se slijedeći luksuzni projekt koji nam je "neophodan da se ne bi sramotili pred strancima" očekuje vrlo brzo. Uostalom, eto ih već nekoliko na vidiku, nekakav paviljon "za plesnjake", kompleks bazena "da se ne sramotimo u gaćama", umalo da započnemo i novi most, trgovi se popločavaju već godinama kao da je grad dobio na lotu, dakle, jedva čekamo novi luksuzni projekt. Predlažem mauzolej za Branimira Glavaša, da se počne graditi dok je čovjek još u mogućnosti da ga sam nadgleda, kao pravi faraon, negdje na nekom svježe popločenom trgu, s podnim grijanjem i klupama od nekakvog ekstravagantnog drveta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 2  
Laser
Offline
Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2012. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glupane jedan glupavi, kada si i ti toliko pametan, onda se vrati u pećinu živjeti kao kromanjonac, jer tebi očito ništa ne treba! Mislim da bismo i GPP trebali ugasiti, jer što će nam busevi? Pa to sve košta? Ajmo se šetati po gradu? Što bezveze gradimo ceste, možemo po ravnoj zemlji hodati!!!

Mislim da bismo trebali i kazalište zatvoriti, to je luksuz! Šta sad imamo slušati neke budale kako sviraju neke prastare instrumente i deru se bzvz. Uopće nam ne treba nikakva dvorana, nek se djeca igraju vani, ali ne na igralištima, jer i to treba sagraditi i održavati!

Ma naš šta, gubi se u pećinu odakle si došao!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2012. 16:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Felt, nisi baš sasvim u pravu. Samo su vlastodršci u gradu glupi, a građanima je svejedno jer već desetljećima ne koriste svoj mozak.
Ali izgraditi 50-metarski bazen za 200 milijuna kuna a koji se može izgraditi i za samo 20 milijuna kuna je dokaz da su političari glupi. Ja mislim da je ipak pametniji onaj tko mozak uopće ne koristi, kao naši građani, nego onaj tko je prirodno glup, političari.
Da građani koriste mozak ne bi dozvolili takvu pljačku proračuna grada jer će im tim lopovlukom unučad i praunučad biti robovi.
Složio bih se da nije vrijeme da se u luksuz ulupaju toliki novci.
Nemam ništa protiv 50-metarskog bazena, ali za 20 milijuna kuna a ne 200 milijuna kuna.
I to naravno ne na lokaciji pored već postojećih bazena nego na drugoj puno pristupačnijoj i zanimljivijoj lokaciji. Budem nacrtao!

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2012. 20:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Laser je napisao/la: › Kada govoriš o rentabilnosti, opet se praviš pametan i vadiš definicije sa wikipedije!
Nije wwikipedija, nego Rjecnik stranih rijeci. Ne bih na to ukazivao da nije bilo potrebe. Nisam ja taj koji nije razumio koncept rentabilnosti. Mozes se sada pokidati koliko hoces, a mozes prihvatiti da nisi znao znacenje te rijeci. Ok?

Citat: › ...elokventnost inspiriranu nemoći i isfrustriranošću vezano za bilo koju pojavu u ovome gradu.
Pobij argumentima moje teze, ako ih vec smatras dvojbenima, a motive mog pisanja i dalje nastavi citati iz pticje utrobe i graha. Dobro ti ide.

Citat: › Nit imam koristi od onoga što pišem, niti mi je u interesu previše isticati nekoga, a isto tako pljuvati,
Ni meni, ali to nije bitno. Cak i da ti pises jer si mali stranacki vojnik cija karijera ovisi o uspjehu jedne partije, trudio bih se odgovarati i komentirati iskljucivo tvoje argumente.

Meni je cilj sagledati stvari u pravom i isstinitom svjetlu, onom zbog kojeg je u 20 godina Osijek izgubio vise od 15 000 stanovnika, desetke tisuca radnih mjesta i bilo kakvu perspektivu za buducnost.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Laser
Offline
Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2012. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hahaha.

Pričaš kao "Robin hud" i pametuješ! Obožavam čitati tvoje komentare, kojih uistinu ima mnogo!

Najjača je stvar što se razumiješ u apsolutno sve. Pa ti si moderni Aristotel, Pitagora i Sokrat u jednom.

Jesi li uistinu toliko pametan da se razumiješ u sve, imaš informacije o svemu i isto tako znaš kako bi se upravljalo svime?! Hajde molim te prosvijetli nas!!! Smile Glasat ću za tvoju nezavisnu listu ako ju napraviš.

Mislim da je ovaj forum sjajno mjesto za tebe! TO JE TVOJ VRHUNAC! Sjediš doma i pišeš po forumu! Ma bravo, skidam kapu! Tako ćeš sigurno vratiti dio stanovnika u Osijek, zaposliti pola njih i učiniti ostala čuda bez ikakvog troška.

A o dvorani ti ne moram puno pričati, jer su već nekoliko puta mediji ponovili to da je popunjenija od ostalih velikih dvorana, bilo da je riječ o koncertima, velikim sportskim događajima, treninzima, nastavi iz TZK i rekreaciji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2012. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Laser je napisao/la: › Najjača je stvar što se razumiješ u apsolutno sve. Pa ti si moderni Aristotel, Pitagora i Sokrat u jednom.
Ne bih isao tako daleko. Za pocetak mi je poznato znacenje rijeci rentabilno. Neka i tebi ta rijec bude prvi korak ka Sokratu.

Citat: › A o dvorani ti ne moram puno pričati, jer su već nekoliko puta mediji ponovili to da je popunjenija od ostalih velikih dvorana, bilo da je riječ o koncertima, velikim sportskim događajima, treninzima, nastavi iz TZK i rekreaciji.
Pricaj mi o dvorani, reci sto znas. Ili znas sto i mi - da je dvorana nerentabilna i da je prosle godine bila najmanje nerentabilna u odnosu na druge dvorane.

S obzirom da ove godine nema koncerata i zbivanja kao prosle, za vjerovati je da je ove godine jos nerentabilnija.

Iz goreg u gore. Ali nema veze, ima jos kretena koji rade i placaju poreze, a dok je takvih bit ce i za nerentabilne dvorane, parazite po kojekakvim izmisljenim sinekurama i naravno najzvaznije - bit ce "za svoje".

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: