Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Inovacija Osječanina Davora Kezića za zaboravljive vozače

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2006. 20:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Welcome to Australia...

Znakovi sa jedne i druge strane ceste znace da nema ogranicenja brzine.


Taj znak u svrstanoj i nesamoupravnoj Europi znači prestanak dotad važećih zabrana, ali nipošto ne dopuštaju nograničeno brzu vožnju.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2006. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
fatcat je napisao/la: ›
Welcome to Australia...

Znakovi sa jedne i druge strane ceste znace da nema ogranicenja brzine.


Taj znak u svrstanoj i nesamoupravnoj Europi znači prestanak dotad važećih zabrana, ali nipošto ne dopuštaju nograničeno brzu vožnju.


Ne znam kako je Down Under, ali u Evropi je istina ovo što 8 kaže. Ipak, ne treba zaboraviti jednu stvar, u toj istoj Evropi, čak i ako ne postoji znak za specifično ograničenje brzine, maksimalna brzina je propisana kategorijom puta. Često argument "nije bilo znaka za ograničenje brzine" ne daje željene rezultate kod suca za prekršaje...

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2006. 20:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: ›
Ne nalazi se fiksiran izmedju sjedala nego je 10 cm izdignut, tako da bi ostao slobodan i u slucaju da se sjedala spoje.


Ma kakvo spajanje sjedala. Pogledate kako je sjedalo učrvršćeno za tračnice koje su dio povozja i sve će vam biti jasno.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.06.2006. 21:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Taj znak u svrstanoj i nesamoupravnoj Europi znači prestanak dotad važećih zabrana, ali nipošto ne dopuštaju nograničeno brzu vožnju.
U Evropi ne dopustaju ni vozenje lijevom stranom ceste.

The two default speed limits are:
within built-up areas, 50 km/h.
outside built-up areas, 100 km/h. Two exceptions are Western Australia at 110 km/h, and the Northern Territory (NT), which does not have a rural default speed limit, here 'speed derestriction' applies.

Speed Derestriction znak znaci bez ogranicenja, u Australiji.
8 je napisao/la: ›
Ma kakvo spajanje sjedala. Pogledate kako je sjedalo učrvršćeno za tračnice koje su dio povozja i sve će vam biti jasno.
Izgleda da tebi jos nije jasno. Objasni u ovom primjeru kako bi se otkopcao?

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2006. 23:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobro... znam ja alende sto ti pokusavas reci... u principu se slazemo ono o neudobnosti i skupoci automobila. no automobil koji kosta 100 milja eura (konkretno bmw 7 koji mi ima kum) ako on nije 100% upravljiv na brzini od 109 km/h onda dzabe kosta 100 tisuca eura. a mislim da se ipak ne bismo s time slozili. i na kraju svog posta sam i rekao da su takvi auti skupi, ali da ih ima u serijskoj proizvodnji.
cuo sam ja i jos prije da su auti upravljivi ono do 100 km/h, a poslije da ti je uglavom lutrija, ali to se odnosi na aute koji imamo mi obicni smrtnici.
daj me nemoj zezat da u americi ne znaju tu prvu pomoc. pa ja bio tamo (u bostonu konkretnije) i to bas kad je moja legica polagala tamo. sam vozacki je smijesan, mislim ono kao... sto znaci crveno svijetlo na semaforu i takva pitanja, ali sam zbilja dobio dojam da kod njih svi znaju to pruzanje prve pomoci. i da to uce jos od malena.

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2006. 23:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Confused

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.06.2006. 23:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@fatcat,

pa i U.K. je Evropa. tamo voze lijevom stranom.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.06.2006. 0:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

super_leptir je napisao/la: ›
dobro... znam ja alende sto ti pokusavas reci... u principu se slazemo ono o neudobnosti i skupoci automobila. no automobil koji kosta 100 milja eura (konkretno bmw 7 koji mi ima kum) ako on nije 100% upravljiv na brzini od 109 km/h onda dzabe kosta 100 tisuca eura. a mislim da se ipak ne bismo s time slozili. i na kraju svog posta sam i rekao da su takvi auti skupi, ali da ih ima u serijskoj proizvodnji.
cuo sam ja i jos prije da su auti upravljivi ono do 100 km/h, a poslije da ti je uglavom lutrija, ali to se odnosi na aute koji imamo mi obicni smrtnici.
daj me nemoj zezat da u americi ne znaju tu prvu pomoc. pa ja bio tamo (u bostonu konkretnije) i to bas kad je moja legica polagala tamo. sam vozacki je smijesan, mislim ono kao... sto znaci crveno svijetlo na semaforu i takva pitanja, ali sam zbilja dobio dojam da kod njih svi znaju to pruzanje prve pomoci. i da to uce jos od malena.


Nisam rekao da ih ima u serijskoj proizvodnji, gdje si to vidio? Rekao sam da kad bi ih bilo..... Normalno je da trend opadanja postotka apsolutne kontrole varira od automobila do automobila (i cijena automobila nema nikakve veze s tim), ali vjeruj, mi, ni ta sedmica, bez obzira koliko skupa bila, kad probije tu granicu, nema 100%. Ti se testovi rade od 1978. godine i samo je jedan serijski automobil imao bolji rezultat od tada na ovamo, Lancia Delta Integrale HF 16V, ali kad bi se taj model danas pojavio kao novi, ne bi zadovoljio današnje EU standarde i ne bi dobio potrebne dozvole za serijsku proizvodnju i slobodnu prodaju. Njen prag je bio 113 km/h

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.06.2006. 0:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Allende"]
super_leptir je napisao/la: ›
. sam vozacki je smijesan, mislim ono kao... sto znaci crveno svijetlo na semaforu i takva pitanja, ali sam zbilja dobio dojam da kod njih svi znaju to pruzanje prve pomoci. i da to uce jos od malena.


Sam si dao odgovor...ne zaboravi da je ovo zemlja u kojoj više od polovine stanovništva nema osnovno obrazovanje....Ne sumnjam u ovo što kažeš za Boston, ali Boston i generalno urbane sredine nisu reper, Boston je civilizacija.... Dođi u Miami, gdje samo četvrtina stanovništva govori engleski, trećina uopće nema vozačku dozvolu, a svi voze automobile, a i Miami je civilizacija u odnosu na neke Wisconsine i slične zabiti, gdje je još gore

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.06.2006. 0:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a kažu da su Turci zaostali........

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.06.2006. 5:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la: ›
.... Dođi u Miami, gdje samo četvrtina stanovništva govori engleski, trećina uopće nema vozačku dozvolu, a svi voze automobile, a i Miami je civilizacija u odnosu na neke Wisconsine i slične zabiti, gdje je još gore
Isto kao i California, vecina govori spanjolski, kazes im "no habla" gledaju te kao "sa koje si planete". Cudna stvar je to sto oni ocekuju da svi govore njihov jezik. I stvarno kad gledas te sve meksikance i kako voze tko zna koliko ih ima dozvolu.
DanicaV je napisao/la: ›
pa i U.K. je Evropa. tamo voze lijevom stranom.
Pitaj prosjecnog engleza... iznenadices se sa odgovorom.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.06.2006. 8:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
The two default speed limits are:
within built-up areas, 50 km/h.
outside built-up areas, 100 km/h. Two exceptions are Western Australia at 110 km/h, and the Northern Territory (NT), which does not have a rural default speed limit, here 'speed derestriction' applies.

Speed Derestriction znak znaci bez ogranicenja, u Australiji.


U tom slučaju se moram složiti: ako nema propisanog ograničenja brzine, nema ograničenja brzine. Neuobičajeno, ali postoji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.06.2006. 19:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
@fatcat,

pa i U.K. je Evropa. tamo voze lijevom stranom.


Evropa? Ček ti ideš na postdiplomski i pišeš eVropa?

Katastrofa. I ti se onda pitaš, kako to da grad propada...

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.06.2006. 19:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Izgleda da tebi jos nije jasno. Objasni u ovom primjeru kako bi se otkopcao?


NT nije cijela Australia. Ali dobro, što se slike tiče - pa to je demagogija.

Nit ja mogu trvditi da se može otkopčati, niti ti da se ne može. Ne vidimo unutra.

Auto izgleda kao da je popušio bočni torpedo.
Jel' bilo živih?

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.06.2006. 20:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Evropa? Ček ti ideš na postdiplomski i pišeš eVropa?
Katastrofa. I ti se onda pitaš, kako to da grad propada...


Da, "8", ja pišem Evropa i izgovoram Evropa, uvijek, jer mi se tako baš sviđa. I jer to neke ljude iritira...... I idem na POSLIJEDIPLOMSKI kad već hoćeš po hrvatski. Laughing
I uvijek kažem "8.mart", "1.maj", "aprilili"......
Grad ne propada jer ja tako izgovaram, već zato što je političkim marketingom učinjeno da se ljude bave slušanjem kako tko izgovara neke riječi pa da mu na osnovu toga broje krvna zrnca, umjesto da RADE. A dok vi pazite kako tko izgovara i piše koju riječ, naši dragi nazovi poduzetnici i političari pljačkaju i uništavaju, rasprodaju što se još može uništiti, ukrasti ili prodati.
A ako uzmemo u obzir da si opasku napravio u postu koji s jezikom nema veze........
Zamisli, znam i ćirilicu, zapravo uopće ne primijetim na kojem je pismu titl filma.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: