Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gripa stiže za dva tjedna!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65824
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.01.2012. 13:03 
Naslov:  Gripa stiže za dva tjedna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvi slučajevi sezonske gripe očekuju se za dva tjedna! No, za razliku od kraja 2010. i početka 2011. godine, kada je dio nepotrošenog cjepiva bačen ili je sačuvan za ovu sezonu sada to nije slučaj. Sve doze dostavljene domovima zdravlja potrošene su, a oni koji smatraju da za cijepljenje još nije kasno mogu posjetiti Zavod za javno zdravstvo.

Među najugroženijima i ove će godine biti djeca, a epidemija će se početi ubrzano širiti, pokazala su iskustva iz prethodnih godina, s prvim danima novog školskog polugodišta. Prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije (WHO), ove sezone prevladava virus A/H3N2, a pandemijski virus H1N1 slabijeg je intenziteta nego prošle godine.

U Hrvatskoj prosječno od gripe oboli od 50.000 do 100.000 ljudi. Dakako, ima i godina kada oboli samo nekoliko tisuća osoba, ali i sezona s nekoliko stotina tisuća oboljelih, u kojima umre i do više desetaka, uglavnom starijih, ljudi. Klinička slika gripe puno je teža negoli u obične prehlade, prosječno traje sedam dana, no u određenim slučajevima može dovesti do težih komplikacija pa i smrti. U posljednjih stotinjak godina velike pandemije zabilježene su 1889., 1918., 1957., 1968. i 2009. godine.

Prioritetne skupine stanovništva za cijepljenje protiv gripe osobe su koje boluju od kroničnih bolesti (plućne, srčane, metaboličke, bubrežne, jetrene bolesti, imunokompromitirani bolesnici), neovisno o dobi i osobe starije od 65 godina. Za te skupine (te za zdravstvene djelatnike) cjepivo je besplatno, svi ostali plaćaju 65 kuna.

Tekst: R.K.
Foto: Cacan/Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.01.2012. 13:11 
Naslov:  Re: Gripa stiže za dva tjedna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kojim vlakom?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
s1504975
Offline
Ukupno postova: 93
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.01.2012. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mozda bolje da se ljudi cijepe od ludjaka u autima, jer sve statistike kazu da vise ljudi gine u prometu nego od bilo koje vrste gripe...

A umirovljenici neka do proljeca ne izlaze na ulicu, jer ionako samo stvaraju nepotrebnu guzvu gdje god se pojave...
Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.01.2012. 13:31 
Naslov:  Re: Gripa stiže za dva tjedna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

partwish je napisao/la (Pogledaj post): › Kojim vlakom?


...avijonom na Zračnu luku Osijek....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.01.2012. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
partwish je napisao/la (Pogledaj post): › Kojim vlakom?


...avijonom na Zračnu luku Osijek....


a nenen... zabunila si se... to je lejdi gaga

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.01.2012. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...šit.....a na isto dodješ...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
a_reel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.01.2012. 15:12 
Naslov:  Re: Gripa stiže za dva tjedna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Kada je 1919. od gripe umrlo 40 milijuna ljudi, jedan liječnik je posjetio poljoprivrednike kako bi utvrdio što im pomaže u borbi protiv gripe.
Liječnik je stigao u jedno poljoprivredno domaćinstvo gde su na njegovo iznenađenje, svi bili potpuno zdravi. Kada ih je upitao - po čemu se razlikuju od ostalih, jedna žena je odgovorila – držali smo neoljušteni crveni luk u tanuru u svakoj sobi. Nije mogao vjerovati! Upitao je - da li možda ima jedan crveni luk koji je koristila, kako bi napravio mikroskopsku analizu. Žena mu je dala jedan. Liječnik je otkrio virus gripe u crvenom luku ! Bilo je očto da crveni luk absorbira bakterije i zahvaljujući tome ljudi su ostali zdravi. Istu ovu priču čuo sam na drugom mjestu.
Proslijedio sam ovu obavijest prijateljici koja se bavi problemima zdravlja. Ona mi je ispričala svoje interesantno iskustvo u svezi sa crvenim lukom. Pročitala sam članak koji govori o tome - dvije glavice crvenog luka treba izrezati, izbosti ga vilicom na jednom kraju i ostaviti na tanjuru pored bolesnika čitavu noć. U članku je bilo navedeno - sutradan su djelovi cvernog luka pocrnjeli. Učinila sam kao što je u članku navedeno. Drugi dan je cverni luk bio u očajnom stanju, a ja sam se osećala mnogo bolje."
Pouka ove priče je: kupite nekoliko glavica crvenog luka, stavite ih neoljuštene u tanjur na određenom mjestu u sobi. Ako radite u uredu, stavite jednu ili dve glavice crvenog luka negde u vašoj radnoj prostoriji. Crveni luk će vam pomoći i nećete se razboljeti. A ako i dobijete gripu, neće biti toliko teška...
PROVJERIO SAM I DJELUJE - SVAKE ZIME STAVIM 2-3 GLAVICE CRVENOG LUKA NA TANJURIĆ IZNAD KREVETA U SPAVAĆOJ SOBI... NE SJEĆAM SE KAD SAM ZADNJI PUTA IMAO GRIPU...
a što se cijepljenja tiče - mene neće vidjeti!
Svima toplo preporučujem da ovo isprobaju - ne može Vam naškoditi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
monika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 86
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.01.2012. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hoce i ove godine biti zabranjeno ici pogledati novorođeno dijete u bolnicu? sramota.
a prosle godine nitko se nije sjetio proglasiti zavrsetak sezone gripe. no kad je trebalo zabraniti posjete onda se znalo. sramota jos jednom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.01.2012. 19:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

monika je napisao/la (Pogledaj post): › hoce i ove godine biti zabranjeno ici pogledati novorođeno dijete u bolnicu? sramota.
a prosle godine nitko se nije sjetio proglasiti zavrsetak sezone gripe. no kad je trebalo zabraniti posjete onda se znalo. sramota jos jednom.

Sramota je sto se ne pusta gripozne kliconose medu stotine kronicnih lezecih bolesnika? Eh...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.01.2012. 20:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

točno!


Zadnja promjena: PEGY; 03.01.2012. 20:40; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
monika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 86
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.01.2012. 20:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dino8090 je napisao/la: ›

Sramota je sto se ne pusta gripozne kliconose medu stotine kronicnih lezecih bolesnika? Eh...
[/quote]
tebi je novorođence i majka kronicni lezeci bolesnik. dok god tako budemo gledali na trudnocu i porod kao bolest, lose nam se pise.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
monika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 86
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.01.2012. 20:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
točno!
Sramota je da kojekakvi kliconoše uopće pomisle prići malim bebama


dakle, majka koja radja smije biti na vlastitom porodu?! a otac ne smije. e dragi moji, krivo razmisljate.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
monika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 86
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.01.2012. 20:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
točno!
monika je napisao/la: ›
PEGY je napisao/la: ›
točno!
Sramota je da kojekakvi kliconoše uopće pomisle prići malim bebama


dakle, majka koja radja smije biti na vlastitom porodu?! a otac ne smije. e dragi moji, krivo razmisljate.

da..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.01.2012. 20:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne mislim ja na porod, nego na sve one posjetitelje koji baš moraju u bolnicu vidjeti novorođenče i nikako nemogu sačekati da beba dođe kući!
Da se mene pita,zabranila bih posjete svima osim jednoj osobi koju majka odredi! dakle po bebi jedna posjeta i to samo ako je zdrava osoba u pitanju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.01.2012. 20:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

monika je napisao/la: ›
tebi je novorođence i majka kronicni lezeci bolesnik. dok god tako budemo gledali na trudnocu i porod kao bolest, lose nam se pise.


 Molim te pročitaj koje slovo o padu imuniteta kod trudnica i rodilja,
potom o imunitetu kod novorođenih beba, pa slobodno sama poveži sa
gornjim postovima.
Smile

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: