Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zbog štednje Autobusni kolodvor satima u mraku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65914
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2011. 5:19 
Naslov:  Zbog štednje Autobusni kolodvor satima u mraku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brojni građani upozoravaju kako suvremeni i impozantni objekt novog, 120 milijuna kuna vrijednog, Autobusnog kolodvora u Osijeku noću ostavlja prilično sablastan dojam jer je – u mraku.

- Prije nekoliko dana doputovao sam iz Zagreba posljednjim večernjim autobusom. Bio sam žedan pa sam sjeo prekoputa u kafić popiti pivo. Sjedio sam tako pola sata, a kada sam pogledao prema kolodvoru – on je odjednom bio zamračen kao da je opet Domovinski rat?! Kasnije sam od prijatelja čuo da im je preskupo noću plaćati struju pa ugase svjetla. Zar o tome nitko nije vodio računa kada se gradio tako skup objekt? Zar mi ovdje ne možemo dobiti ništa normalno i održivo, dostojno pravog grada? - pita ogorčeni Osječanin.

Tako su, samo šest mjeseci nakon otvaranja, na vidjelo počeli izbijati prvi veliki problemi očito megalomanski zamišljenog objekta kojega su nazvali "najmodernijim objektom toga tipa istočno od Beča pa do Sofije ili Istanbula".

Odgovor na pitanje o gašenju struje dao nam je Mario Marić, voditelj osječke poslovnice tvrtke APP Požega, koja zakupljuje dio prostora vezan uz prodaju autobusnih karata te dopremu i otpremu autobusa.

- Napominjem kako ostalim dijelom upravlja tvrtka Autobusni kolodvor d.o.o. u vlasništvu Osijek Koteksa. No, što se tiče rasvjete na Autobusnom kolodvoru, između 22 i 23 sata dolazi do djelomičnog gašenja rasvjete u prostorima čekaonica i peronima, a od 23 sata do 4 sata ujutro, ako nema putnika, dolazi do gašenja rasvjete i u čekaonici i na peronima, budući da u tom razdoblju nema ni jednog polaska ili odlaska autobusa - ističe.

Prostor ispred šaltera za prodaju karata, napominje, osvijetljen je i u tom razdoblju, kao i prostor čekaonice kod ulaza. - Rasvjeta se ponovno pali od 4 sata do 6 sati. Doista nema potrebe da kada nema polazaka i dolazaka autobusa i putnika koristimo rasvjetu na cijelom autobusnom kolodvoru - zaključuje Marić.

Tekst: T.Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noname
Offline
Ukupno postova: 204
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2011. 8:09 
Naslov:  Re: Zbog štednje Autobusni kolodvor satima u mraku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Prostor ispred šaltera za prodaju karata, napominje, osvijetljen je i u tom razdoblju, kao i prostor čekaonice kod ulaza. -


osvjetljen je sa onim displayom sa polascima i odlascima, svako vece tamo prolazim, u pocetku je barem plavi LED bio upaljen sad ni to ... sramota

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2011. 8:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To je tako kad grad ide s lopovskim Osijek-Koteksom u javno-privatno "partnerstvo".

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
a_reel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2011. 8:53 
Naslov:  Re: Zbog štednje Autobusni kolodvor satima u mraku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...još jedan dokaz da si mi samo volimo zamišljati kako je Osijek grad....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alex os
Offline
Ukupno postova: 312
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2011. 10:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi hoće novi kolodvor....sada još i da ima light show.....svi koji misle da to nije rasipanje novca neka negase svjetla u svojim domovima i uplate 20-ak kuna mjesečno na račun kolodvora s naznakom "svjetleći kolodvor"....pa da vidimo koliko želite da svijetli....

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oggy031
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2011. 18:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

opčenito mi se cijel itaj kolodvor nimalo ne sviđa... onaj vašar pored željezničkog kolodvora je imao veću dušu od ove sive i tmurne grdosije...

a što se tiče svjetla... po tome bi se trebalo onda gasiti svjetla u pola grada, pogotovo ovim omanjim i slijepim ulicama, jbg, tu nema prometa po noći... čemu da gori svjetlo na promenadi... tko će šetati u pol noći po promenadi... ma najbolje, ajmo mi sve što troši struju pogasit u gradu od 23h - 6h... (u to uračunavam bankomate, javnu rasvjetu, video nadzore, božićne ukrase, semafore (naravno, da ne blica ni žuto), autopraonice, benze... itd. itd. )kontam da bi to bilo najbolje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.12.2011. 20:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

alex os je napisao/la (Pogledaj post): › svi hoće novi kolodvor....sada još i da ima light show.....svi koji misle da to nije rasipanje novca neka negase svjetla u svojim domovima i uplate 20-ak kuna mjesečno na račun kolodvora s naznakom "svjetleći kolodvor"....pa da vidimo koliko želite da svijetli....


S obzirom da se mojim novcem i novcem ostalih građana manipulira kako koga zavrbe mošnje, onda molim lijepo, hoću da za moje pare svijetli kao Betlehem!

Ako drvoredi lipa, hrastova i breza mogu biti osvjetljeni, ne vidim zašto velebno zdanje vrijedno 120 milijuna kuna ne bi bilo osvijetljeno.

Zanimljivo je kako smo mi štedljiv grad..

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2011. 20:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam mislila da ta zgrada ima solarni krov ili tak nešt, jer je sva takva prestakljena

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2011. 22:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zar nije struja jeftinija navečer?
mislim, ne treba sada sve svijetliti ali čisto da ne bude toliko zamračen ili ovo što PEGY kaže, što nisu stavili nekoliko solarnih panela gore...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2011. 23:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne stedi se samo na rasvjeti...jeste li pokusali prebrojati broj sjedecih mjestasaca na skromnim klupcicama unutar onog dugog hodinka?A vani?Tek sam nedavno bila tamo i to me je nakon prvotnog soka nemastovitog sivila udarilo u glavu,a i u noge...

_________________
Jel' se smije tu spomenuti ime proizvodjaca omiljene mi cokolade u europskim krajevima?Znam,o u/okusima se kao ne raspravlja...al' ***** EXCELLENCE 99% CACAO je ocaravajuce odlicna...Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alex os
Offline
Ukupno postova: 312
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.12.2011. 9:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
alex os je napisao/la (Pogledaj post): › svi hoće novi kolodvor....sada još i da ima light show.....svi koji misle da to nije rasipanje novca neka negase svjetla u svojim domovima i uplate 20-ak kuna mjesečno na račun kolodvora s naznakom "svjetleći kolodvor"....pa da vidimo koliko želite da svijetli....


S obzirom da se mojim novcem i novcem ostalih građana manipulira kako koga zavrbe mošnje, onda molim lijepo, hoću da za moje pare svijetli kao Betlehem!

Ako drvoredi lipa, hrastova i breza mogu biti osvjetljeni, ne vidim zašto velebno zdanje vrijedno 120 milijuna kuna ne bi bilo osvijetljeno.

Zanimljivo je kako smo mi štedljiv grad..
kada budem tako razmišljao pokupim svoje novčiće i pravac Las Vegas....tamo svijetli ko u Betlehemu !......bio,vidio Smile

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.12.2011. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

alex os je napisao/la (Pogledaj post): ›
josephine01 je napisao/la: ›
alex os je napisao/la (Pogledaj post): › svi hoće novi kolodvor....sada još i da ima light show.....svi koji misle da to nije rasipanje novca neka negase svjetla u svojim domovima i uplate 20-ak kuna mjesečno na račun kolodvora s naznakom "svjetleći kolodvor"....pa da vidimo koliko želite da svijetli....


S obzirom da se mojim novcem i novcem ostalih građana manipulira kako koga zavrbe mošnje, onda molim lijepo, hoću da za moje pare svijetli kao Betlehem!

Ako drvoredi lipa, hrastova i breza mogu biti osvjetljeni, ne vidim zašto velebno zdanje vrijedno 120 milijuna kuna ne bi bilo osvijetljeno.

Zanimljivo je kako smo mi štedljiv grad..
kada budem tako razmišljao pokupim svoje novčiće i pravac Las Vegas....tamo svijetli ko u Betlehemu !......bio,vidio Smile

Zaboravili ste riječi bivšeg premjera Nikice Valentića kad je dozvolio podizanje cijene struje te rekao "Tko hoće Betlehem neka plati".
Osijek Koteks je štedljiv pa ga je poslušao, ali da je HSP na vlasti dao bi im grad 10 milijuna kuna pa bi upalili svijetla jer bi to bilo dovoljno za rasvjetu za godinu dana.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: