Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Direktor TZ-a Damir Macanić daje otkaz!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65792
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.12.2011. 11:17 
Naslov:  Direktor TZ-a Damir Macanić daje otkaz!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Damir Macanić, čovjek bez vizije i ideje turističkog razvoja i boljeg iskorištavanja turističkih potencijala Osijeka nakon dvadesetak godina na čelu Turističke zajednice Grada Osijeka odlazi na novo radno mjesto. Doznajemo to ekskluzivno za portal Osijek031.com iz izvora bliskih Turističkoj zajednici.

Prema istom izvoru Macanić bi trebao uskoro dosadašnje radno mjesto zamijeniti novim u jednoj turističkoj agenciji koja svoju poslovnicu ima i u Osijeku. Iako se ovaj dugovječni direktor zasigurno neće složiti da su rezultati njegova rada u turizmu poprilično mizerni, iako će zasigurno prije odlaska podsjetiti da je u 11 mjeseci 2010. godine Osijek posjetilo 40.665 gostiju, koji su ostvarili 77.241 noćenje, a u istom razdoblju 2011. broj gostiju porastao je na 43.872 gosta i 82.425 noćenja. Broj stranih gostiju povećan je sa 28,75 posto u prošloj na 31,51 posto u ovoj godini Macanić nije radio dovoljno. Usprkos pozitivnim trendovima, u potpunosti je podbacio riječni turizam - u Osijek su ove godine stigla samo dva riječna kruzera, a turistima koji dođu nudimo vrlo malo, gotovo ništa.

No, tko će nakon Macanića sjesti u direktorsku fotelju? Spominje se ime Siniše Maurusa, voditelja Turističko-informativnog centra u Tvrđi, ali on navodno neće moći ispuniti zahtjeve natječaja koji će uskoro biti raspisan, prvenstveno onaj koji će zahtijevati višegodišnje iskustvo rada u turizmu, a potom i školsku spremu.

Autor: R.K./Osijek031.com

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.12.2011. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

žalosno je što odlazi kad on to olući umjesto da su ga davnih dana smjenili

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.12.2011. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wow! ovo graniči sa tračem.tko je R.K. da prosuđuje rad ovog čovjeka?nije li mogao naći adekvatnu osobu koja će dati relevantne podatke - pod punim imenom i prezimenom - o radu ovog čovjeka nego se ovako "šepuriti" (ja-znam-nešto-što-vi-ne-znate) sa poluinformacijama? mislim da ovakvim stvarima nije mjesto na portalu..al to sa msamo ja.
uzgred, ne poznajem Macanića da ne pomislite da ga branim.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.12.2011. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a cuj....dolaskom nove vlasti...ionako ce se puno toga promijeniti u strukturi obnašanja dužnosti....pa je možda doticni shvatio da ce ga ionako maknuti s te pozicije... te odlucio da je bolje da sam ode...
no i ovo što ja pišem je samo mišljenje....tko zna što je prava istina u ovoj cijeloj prici....al da su nam potrebni sposobniji ljudi u svakom pogledu to je istina....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 26.12.2011. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne kužim čemu toliko pljuvanje kao da je najveći zlikovac, a čovjek je car.

TZ je sa Mađarima povukla pare iz EU fondova, rade nekoliko projekata od kojih je meni najzanimljiviji rekonstrukcija sulejmanovog mosta, ali o tome se naravno tu ne piše nego samo kad treba ocrnjivati čovjeka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 26.12.2011. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tratinčice, moguće je da je tebi lik car. Za mene je lik totalno nezainteresiran a i nesposoban za obavljati svoj posao.

U travnju sam mu nudio besplatan projekt, koji će odraditi drugi za njega, tj za TZ Osijek. Sve što je on trebao je uzeti obrađene podatke i implementirati ga u sustav ponude turistima. Radilo se o kompletnom mapiranju svih gospodarskih subjekata u Osijeku u svim kategorijama.
Čuli smo se jednom, rekao nazvat ću krajem tjedna... Sljedeća tri tjedna sam ga zvao i nikada nije bio u zajednici. Pametnome dosta. Postojeći sustav koji ima TZ Osijek je 15% onoga što mu je tada nuđeno, i ponavljam, totalno besplatno mu se nudilo.

Car kako ti kažeš. Svaka mu čast...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 26.12.2011. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la (Pogledaj post): › Tratinčice, moguće je da je tebi lik car. Za mene je lik totalno nezainteresiran a i nesposoban za obavljati svoj posao.

U travnju sam mu nudio besplatan projekt, koji će odraditi drugi za njega, tj za TZ Osijek. Sve što je on trebao je uzeti obrađene podatke i implementirati ga u sustav ponude turistima. Radilo se o kompletnom mapiranju svih gospodarskih subjekata u Osijeku u svim kategorijama.
Čuli smo se jednom, rekao nazvat ću krajem tjedna... Sljedeća tri tjedna sam ga zvao i nikada nije bio u zajednici. Pametnome dosta. Postojeći sustav koji ima TZ Osijek je 15% onoga što mu je tada nuđeno, i ponavljam, totalno besplatno mu se nudilo.

Car kako ti kažeš. Svaka mu čast...


Isto tako smo mu organizacija koje sam član i ja nudili nazovimo to "projekt" koji on treba platiti i pristao je, 2. put u 2 godine, možda nije vidio nikakve benefite od tog mapiranja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
akuzativ
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.12.2011. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Damir Macanić, čovjek bez vizije i ideje"

Savršen opis! Nadam se da će na to mjesto zasjesti netko tko će ipak biti od malo više koristi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.12.2011. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad pitate ljude kako im je bilo u Slavoniji onda će vam navesti Kopački rit,Vukovar,iločke podrume,eventualno neku dobru klopu u Baranji,Đakovačku katedralu i to je to ,nisam još čula da je netko Osijek spomenuo kao nešto što će mu ostati u sjećanju.

Osijek nema nijednu manifestaciju koja traje dva ,tri dana i koja će privući ljude na iće i piće ali i na konak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 26.12.2011. 16:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exosječanka je napisao/la (Pogledaj post): › Kad pitate ljude kako im je bilo u Slavoniji onda će vam navesti Kopački rit,Vukovar,iločke podrume,eventualno neku dobru klopu u Baranji,Đakovačku katedralu i to je to ,nisam još čula da je netko Osijek spomenuo kao nešto što će mu ostati u sjećanju.

Osijek nema nijednu manifestaciju koja traje dva ,tri dana i koja će privući ljude na iće i piće ali i na konak.


ja sam čuo od puno ljudi koji su došli tu za osijek, ne za okolne selendre i prčije. ljudi su dolazili na razne koncerte, pannonian, ali takve stvari se ne podržavaju generalno od strane vlasti i zbog toga više koncerata na koje će dolaziti ljudi iz drugih država ni nema jer su organizatori redovno ronili organizirajući ih.

vukovar ima svoju priču, kopački rit, baranja u globalu, dok je jedino zanimljivo u osijeku tvrđa koju su uništili sa birtijama i izgleda kao ciganska čerga i europska avenija koja izgleda još gore od tvrđe, kao da si u černobil došao, i te stvari ne može riješiti nikakav direktor TZ-a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 26.12.2011. 18:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Angelium je napisao/la (Pogledaj post): › Tratinčice, moguće je da je tebi lik car. Za mene je lik totalno nezainteresiran a i nesposoban za obavljati svoj posao.

U travnju sam mu nudio besplatan projekt, koji će odraditi drugi za njega, tj za TZ Osijek. Sve što je on trebao je uzeti obrađene podatke i implementirati ga u sustav ponude turistima. Radilo se o kompletnom mapiranju svih gospodarskih subjekata u Osijeku u svim kategorijama.
Čuli smo se jednom, rekao nazvat ću krajem tjedna... Sljedeća tri tjedna sam ga zvao i nikada nije bio u zajednici. Pametnome dosta. Postojeći sustav koji ima TZ Osijek je 15% onoga što mu je tada nuđeno, i ponavljam, totalno besplatno mu se nudilo.

Car kako ti kažeš. Svaka mu čast...


Isto tako smo mu organizacija koje sam član i ja nudili nazovimo to "projekt" koji on treba platiti i pristao je, 2. put u 2 godine, možda nije vidio nikakve benefite od tog mapiranja.


Moguće... Ali ako nije onda je definitivno nesposoban. Jer taj isti projekt mapiranja (ne gospodarskih tvrtki nego onoga što je njima trbebalo) je prihvatila jedna privatna tvrtka i platila. Kako mi kažu uvelike im je olakšalo poslovanje. Na kraju krajeva i on sam je u razgovoru rekao da je baš to ono što TZ treba Smile Dakle bit će da lik nema pojma. Ako je tebi platio dva puta u dvije godine a odbija besplatne projekte moramo se zapitati za što je to platio? TZ nije radila ništa već godinama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
voditelj_smjene
Offline
Ukupno postova: 121
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.12.2011. 20:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Damir Macanić, čovjek bez vizije i ideje turističkog razvoja i boljeg iskorištavanja turističkih potencijala Osijeka
Autor: R.K./Osijek031.com

...dovoljno je bilo vidjeti jezivo prazan centar grada zadnja tri dana, dok neki gradovi koriste Božić da privuku ljude mi (ovdje se priključuje i gradska vlast sa Bubijem na čelu) činimo sve da se svatko tko je prošetao glavnim trgom zapita što se dešava sa gradom
p.s. neka gradska vlast požuri sa trgom slobode ili kako će se več zvati, dok još ima ljudi koji će hodati istim

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
YoMan
Offline
Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.12.2011. 20:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

voditelj_smjene je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›
Damir Macanić, čovjek bez vizije i ideje turističkog razvoja i boljeg iskorištavanja turističkih potencijala Osijeka
Autor: R.K./Osijek031.com

...dovoljno je bilo vidjeti jezivo prazan centar grada zadnja tri dana, dok neki gradovi koriste Božić da privuku ljude mi (ovdje se priključuje i gradska vlast sa Bubijem na čelu) činimo sve da se svatko tko je prošetao glavnim trgom zapita što se dešava sa gradom
p.s. neka gradska vlast požuri sa trgom slobode ili kako će se več zvati, dok još ima ljudi koji će hodati istim


Bravo! U gradu se uopće ne osjeti Božićni duh.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gost
Offline
Ukupno postova: 89
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.12.2011. 21:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la: ›


Moguće... Ali ako nije onda je definitivno nesposoban. Jer taj isti projekt mapiranja (ne gospodarskih tvrtki nego onoga što je njima trbebalo) je prihvatila jedna privatna tvrtka i platila. Kako mi kažu uvelike im je olakšalo poslovanje.


i ti sad umjesto da budes sretan sto si dobio lovu za nesto sto si nudio mukte tu jos pljujes po covjeku...

ali bas me zanimaju detalji, tko ga primjenjuje i tako to, izreklamiraj se malo kad već imaš publiku Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.12.2011. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

voditelj_smjene je napisao/la (Pogledaj post): ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›
Damir Macanić, čovjek bez vizije i ideje turističkog razvoja i boljeg iskorištavanja turističkih potencijala Osijeka
Autor: R.K./Osijek031.com

...dovoljno je bilo vidjeti jezivo prazan centar grada zadnja tri dana, dok neki gradovi koriste Božić da privuku ljude mi (ovdje se priključuje i gradska vlast sa Bubijem na čelu) činimo sve da se svatko tko je prošetao glavnim trgom zapita što se dešava sa gradom
p.s. neka gradska vlast požuri sa trgom slobode ili kako će se več zvati, dok još ima ljudi koji će hodati istim


Znači Macinić je kriv je je centar prazan?
Bože...

Imaš dva golema trgovačka centra u krugu od 5 km, a ti se češkaš po tintari jer ti nije jasno gdje su ljudi!? Moguće da ljudi nemaju za nove gaće pa im nije do šetkanja jer su taj centar prošetkali milijun i pol puta u razmišljanju što dalje. Vjerojatno je Macinić kriv i za te otkaze koji su doveli do zasićenja šetkanjem. :think:

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: