Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Država u čepinsku uljaru uložila 40 milijuna eura i nije ju briga što propada

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
weird7
Offline
Ukupno postova: 15
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2011. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bands, ti MISLIŠ da si upoznat sa situacijom jer ne radiš tamo i ne znaš nego samo po pričama.
nikako se ne slažem da su radnici krivi jer nema logike. nisu oni upravljali firmom nego uprava za koju baš i nemam dobre riječi, no sada ih neću pisati.
kažeš isli su svuda, što je jako logično. da tebi gazda ponudi da ideš negdje , nemoj mi samo reči da bi to odbio jer si besprijekorni čistunac. zato nemoj lupetati gluposti.
a to što radiš za manje novaca nego obični radnici u tuč je žalosno, ali ni za to nisu krivi radnici tuč nego ova glupa vlada koja nam kroji sudbine.
i bez obzira što si tako ogorčen na nas radnike uljare, ja tebi želim da nađeš bolje plaćen posao i da budeš sretan

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bands1985
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2011. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

priznajem, ne znam sve al dosta znam...po meni nije logično da se ide svuda...na kojekakva putovanja se ide zaslugom...da vi poslujete kako spada pa da idete na putovanja, na sajmove i sl. nema problema, al VI ste isli a firma pred raspadom...to je problem...tako da nema baš tu neke logike, i dalje stojim da ste dijelom i sami krivi...daj Bože da se sto prije privatizirate, a onda cete vidjeti kako je raditi kod privatnika...možda nisi radio nikada kod privatnika pa ne znaš kako je raditi kog "gazde". davno su prošla neka druga vremena u firmama, a znamo kako su mnoge firme završile u Osijeku, i zato mislim da ne lupetam nego sam samo realan....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
weird7
Offline
Ukupno postova: 15
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2011. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u tvojoj firmi, ti vodiš poslovnu politiku ili tvoj gazda?
tako je i uprava koju je država postavila naš gazda, pa i kada smo htjeli na nešto utjecati rečeno nam je da radimo svoj posao, a da politiku firme vodi on, veliki Komar.
na igre se išlo dok je situacija bila dobra, a zadnje dvije godine radnici koji su išli plaćali su sami sebi i put i boravak. a odlazak na seminare jeste nepotreban u ovom trenutku.
stvarno me smeta kada netko za bilo koju firmu kaže da su krivi radnici što propada. kad već imaš fakultet onda bi trebao i malo razmišljati realno a ne sa zavidnošću. to je kao da ja bjesnim na sve koji rade u državnim firmama kao hep i sl što su na neki naćin sigurni, iako u današnjoj državi baš nitko nije siguran.
to i jeste problem ljudi, zavidni su i misle da ako njima nije dobro neka nije nikome drugom, a dok smo takvi bit ćemo ovce kojima drugi upravljaju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bands1985
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2011. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rekao sam da su i radnici djelomično krivi,ali ne za sve...imate sindikat, imate sve...mišljenja sam da ste i sami mogli nesto poduzeti...jer sad je vec pomalo kasno za bilo sto.naravno da je kriva država jer je to sve i dopustila... zavidan nisam, ja sam zadovoljan sa svoje 4 tis, jer situacija je takva kakva je...boljega mi trenutno nema.al me smeta sto ste onda sutili kad ste znali kakva je situacija...digli ste se kad su u pitanju bile plaće...i ponavljam dobro vam je bilo dok je plaća sjedala...svi sutili i nikom nista...a sirovina nema, čepinskog ulja nema....itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 5:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

weird7 je napisao/la (Pogledaj post): › bands, ti MISLIŠ da si upoznat sa situacijom jer ne radiš tamo i ne znaš nego samo po pričama.
nikako se ne slažem da su radnici krivi jer nema logike. nisu oni upravljali firmom nego uprava za koju baš i nemam dobre riječi, no sada ih neću pisati.


Jbš ga, nitko se nije bunio (ni sindikat, a ni radničko vijeće) kad se dizao kredit u ime tvrtke.
Nitko se nije bunio (ni sindikat, ni radničko vijeće) kad se novac od kredita trošio.
Nitko se nije bunio (ni sindikat, ni radničko vijeće) kad je prošla prva godina od dizanja kredita, a tvrtka nije vraćala kredit. Niti druge, niti treće godine.
Nitko se nije bunio (ni sindikat, ni radničko vijeće) što tvrtka nije rentabilna zadnje 4 godine.
I sad je vrag došao po svoje. I sad se bune i sindikat, i radničko vijeće. A 4 godine su spavali. Nek spavaju i dalje.
I što sad sindikat i radničko vijeće očekuje? Da ih se spasi novcima poreznih obveznika? Onih istih koji rade u realnom sektoru, kod privatnog vlasnika. Koji ne podižu kredite, jer su svjesni da ih neće moći otplatiti. Onih koji uplaćuju u državni proračun jer proizvode proizvod koji ima svoju uvećanu vrijednost. Onih koji uplaćuju na ime državnog proračuna 10 000 - 15 000 kuna po uposleniku svaki mjesec.
Onih koji se nemaju kome žaliti jer rade kod privatnog vlasnika.

Onaj koji nije sposoban opstati na tržištu, neka propadne. Čist jednostavno. U protivnom, idemo sve i svakoga sanirati, spašavati i od cijele države napraviti socijalnu kategoriju. Jer, eto, nitko ne smije propasti i završiti na birou za nezapošljavanje.

No, da vidimo što su radili gospođa Helena Žeravica i gosn Mato Dorić.
Izvješće javnog dioničkog društva, potpisanog (znači, da su znali da su u minusu te da nisu mogli reći da nisu odgovorni) od strane uprave (i Helene Žeravice, koja je u NADZORNOM ODBORU - znači dužna je bila nadzirati rad društva) iz 2006-te godine (godinu dana prije dizanja kredita:
www.zse.hr/userdocsimages/financ/IPKT-2006-09-30.xls (kopiraj adresu u browser)
Sheet RefStr - članovi uprave i nadzornog odbora
Sheet FinTab - stanje prije dizanja kredita, prvih 9 mjeseci 2006-te (evidentno nepokrivanje minusa iz 2005-te)
Tablica_F: Ostale napomene: Društvo je osnovalo novo društvo pod nazivom " Jestivo ulja IPK Osijek 2000 " d.o.o. Vlasnička struktura u " Jestivo ulje IPK Osijek 2000 " d.o.o. je IPK Osijek d.d. 81,92 % i IPK Tvornica ulja Čepin d.d. 18,08 %.

Znači, radnici, imate novu firmu. Znači da je uprava (svjesno) osnovala tvrtku-kćer prije dizanja kredita na ime stare tvrtke. A nadzorni odbor (među njima i gospođa Žeravica) je znao svo to vrijeme što će se događati u budućnosti.

Pitanje uposlenima: tko bira sindikalnog povjerenika? Tko bira povjerenika radničkog vijeća? Što se niste pobunili 2006-te, kada je iz financijskog izvješća vidljivo da se diže kredit a da niste u stanju podmiriti obveze iz 2005-te? Što se niste pobunili kada je osnovana tvrtka kćer a osnovana je iz temeljnog kapitala VAŠE matične tvrtke? Što se nije reagiralo na dizanje kredita uz kamatu od 6%, kada je zarada vaše tvrtke 4,09% (vidljivo iz izvješća) te imate od 2006 g smanjenu proizvodnju za 30% (što znači još manje prihoda)????

Idemo još naći podataka:
Planovi prije dizanja kredita (2006) - hoćemo biodiesel pogon (dižemo kredit):
http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=1970
No, međutim, odmah nakon realizacije kredita, plan se mijenja (2007) - nećemo biodiesel pogon (novac od kredita na računu tvrtke):
http://seljaci.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1272&Itemid=1
I onda opet ista spika kao i 2006-te, samo što je 2011-ta godina - hoćemo biodiesel pogon (novac od kredita više ne postoji):
http://www.cro-rss.com/article_uljara_nema_za_pla%C4%87e_a_ulagala_bi__15716986.htm

Sad, spavajte i dalje. Jer ste prespavali vrijeme kad ste se trebali buniti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bekie91
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.11.2011. 8:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

de bands ajd prekini srat. otkud mogu radnici bit krivi što firma propada? dok god oni rade svoj posao kako spada, krivnja nije na njima.
i ko se još normalan buni dok mu sjeda plaća? i važnije, ko još misli da nije normalno ne buniti se ako ti sjeda plaća?
ako ne radiš tamo, nemoj onda ni pričati nebuloze o nečemu što ne znaš.
valjd je logično da je za propadanje firme kriv onaj tko ju vodi, a nesposoban je za taj posao. neovisno radi li se o pojedincu, skupini ili državi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bands1985
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 9:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne serem ja, al eto lijepo je napisao "crveni", pa se vidi sve iz priloženog, a i ostalo ce doci na vidjelo...a da radnici rade svoj posao ne bi se bas složio, uljara zadnjih par godina smanjila proizvodnju...znaci prihodi manji, a plaće ostale iste...e pa tu nema logike...znam da VI svi radnici uljare mislite da ja serem jer niste svjesni sta vas ceka i boli vas istina...jer mislim da nisam nista srao ili slagao...to su sve cinjenice...a da ne pocnem pricati dalje...jer dosta toga znam....rekao sam vec i prije, ima dosta ljudi sto poznam u uljari, neki su mi i rođaci...tako da znam iz njihovih priča sta se i kako radi.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bekie91 je napisao/la (Pogledaj post): › de bands ajd prekini srat. otkud mogu radnici bit krivi što firma propada? dok god oni rade svoj posao kako spada, krivnja nije na njima.
i ko se još normalan buni dok mu sjeda plaća? i važnije, ko još misli da nije normalno ne buniti se ako ti sjeda plaća?
ako ne radiš tamo, nemoj onda ni pričati nebuloze o nečemu što ne znaš.
valjd je logično da je za propadanje firme kriv onaj tko ju vodi, a nesposoban je za taj posao. neovisno radi li se o pojedincu, skupini ili državi.


Nadzorni odbor radi što? Nadzire rad tvrtke. U NO sjedi tko? Predstavnica sindikata. Ista ona koja se sad buni i koja predstavlja radnike.
Dakle, ako su radnici imali predstavnika u NO, a taj isti predstavnik nije radio svoj posao, znači da su i radnici krivi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nucleus
Offline
Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la (Pogledaj post): ›
weird7 je napisao/la (Pogledaj post): › bands, ti MISLIŠ da si upoznat sa situacijom jer ne radiš tamo i ne znaš nego samo po pričama.
nikako se ne slažem da su radnici krivi jer nema logike. nisu oni upravljali firmom nego uprava za koju baš i nemam dobre riječi, no sada ih neću pisati.


Jbš ga, nitko se nije bunio (ni sindikat, a ni radničko vijeće) kad se dizao kredit u ime tvrtke.
Nitko se nije bunio (ni sindikat, ni radničko vijeće) kad se novac od kredita trošio.
Nitko se nije bunio (ni sindikat, ni radničko vijeće) kad je prošla prva godina od dizanja kredita, a tvrtka nije vraćala kredit. Niti druge, niti treće godine.
Nitko se nije bunio (ni sindikat, ni radničko vijeće) što tvrtka nije rentabilna zadnje 4 godine.
I sad je vrag došao po svoje. I sad se bune i sindikat, i radničko vijeće. A 4 godine su spavali. Nek spavaju i dalje.
I što sad sindikat i radničko vijeće očekuje? Da ih se spasi novcima poreznih obveznika? Onih istih koji rade u realnom sektoru, kod privatnog vlasnika. Koji ne podižu kredite, jer su svjesni da ih neće moći otplatiti. Onih koji uplaćuju u državni proračun jer proizvode proizvod koji ima svoju uvećanu vrijednost. Onih koji uplaćuju na ime državnog proračuna 10 000 - 15 000 kuna po uposleniku svaki mjesec.
Onih koji se nemaju kome žaliti jer rade kod privatnog vlasnika.

Onaj koji nije sposoban opstati na tržištu, neka propadne. Čist jednostavno. U protivnom, idemo sve i svakoga sanirati, spašavati i od cijele države napraviti socijalnu kategoriju. Jer, eto, nitko ne smije propasti i završiti na birou za nezapošljavanje.

No, da vidimo što su radili gospođa Helena Žeravica i gosn Mato Dorić.
Izvješće javnog dioničkog društva, potpisanog (znači, da su znali da su u minusu te da nisu mogli reći da nisu odgovorni) od strane uprave (i Helene Žeravice, koja je u NADZORNOM ODBORU - znači dužna je bila nadzirati rad društva) iz 2006-te godine (godinu dana prije dizanja kredita:
www.zse.hr/userdocsimages/financ/IPKT-2006-09-30.xls (kopiraj adresu u browser)
Sheet RefStr - članovi uprave i nadzornog odbora
Sheet FinTab - stanje prije dizanja kredita, prvih 9 mjeseci 2006-te (evidentno nepokrivanje minusa iz 2005-te)
Tablica_F: Ostale napomene: Društvo je osnovalo novo društvo pod nazivom " Jestivo ulja IPK Osijek 2000 " d.o.o. Vlasnička struktura u " Jestivo ulje IPK Osijek 2000 " d.o.o. je IPK Osijek d.d. 81,92 % i IPK Tvornica ulja Čepin d.d. 18,08 %.

Znači, radnici, imate novu firmu. Znači da je uprava (svjesno) osnovala tvrtku-kćer prije dizanja kredita na ime stare tvrtke. A nadzorni odbor (među njima i gospođa Žeravica) je znao svo to vrijeme što će se događati u budućnosti.

Pitanje uposlenima: tko bira sindikalnog povjerenika? Tko bira povjerenika radničkog vijeća? Što se niste pobunili 2006-te, kada je iz financijskog izvješća vidljivo da se diže kredit a da niste u stanju podmiriti obveze iz 2005-te? Što se niste pobunili kada je osnovana tvrtka kćer a osnovana je iz temeljnog kapitala VAŠE matične tvrtke? Što se nije reagiralo na dizanje kredita uz kamatu od 6%, kada je zarada vaše tvrtke 4,09% (vidljivo iz izvješća) te imate od 2006 g smanjenu proizvodnju za 30% (što znači još manje prihoda)????

Idemo još naći podataka:
Planovi prije dizanja kredita (2006) - hoćemo biodiesel pogon (dižemo kredit):
http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=1970
No, međutim, odmah nakon realizacije kredita, plan se mijenja (2007) - nećemo biodiesel pogon (novac od kredita na računu tvrtke):
http://seljaci.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1272&Itemid=1
I onda opet ista spika kao i 2006-te, samo što je 2011-ta godina - hoćemo biodiesel pogon (novac od kredita više ne postoji):
http://www.cro-rss.com/article_uljara_nema_za_pla%C4%87e_a_ulagala_bi__15716986.htm

Sad, spavajte i dalje. Jer ste prespavali vrijeme kad ste se trebali buniti.

crveni je jako upoznat sa stanjem u uljari kao da i on tamo radi a isto je "spavač" kao što pripisuje drugima.Što se tiče kredita ao da se nekog pitalo za dizanje i količina novca koja će se podići.


Zadnja promjena: nucleus; 25.11.2011. 15:50; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nucleus
Offline
Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bands1985 je napisao/la (Pogledaj post): › ne serem ja, al eto lijepo je napisao "crveni", pa se vidi sve iz priloženog, a i ostalo ce doci na vidjelo...a da radnici rade svoj posao ne bi se bas složio, uljara zadnjih par godina smanjila proizvodnju...znaci prihodi manji, a plaće ostale iste...e pa tu nema logike...znam da VI svi radnici uljare mislite da ja serem jer niste svjesni sta vas ceka i boli vas istina...jer mislim da nisam nista srao ili slagao...to su sve cinjenice...a da ne pocnem pricati dalje...jer dosta toga znam....rekao sam vec i prije, ima dosta ljudi sto poznam u uljari, neki su mi i rođaci...tako da znam iz njihovih priča sta se i kako radi.....

nadam se da radiš za nekog poštenog privatnika ali probaj se početi petljati u poslovnu politiku tj.vođenje firme pa češ čuti odgovor "nisi plačen da razmišljaš nego da šutiš i radiš a moje je da odlučujem"...doživio sam to vć dva puta i kod privatnika i u uljari.
Kažu stari ljudi kruha i igara i narod zadovoljan a zadovoljan čovjek ne postvalja pitanja nego samo uživa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ff00
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 17:03 
Naslov:  Re: Država u čepinsku uljaru uložila 40 milijuna eura i nije ju briga što propada
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bands1985 žao mi je što si završio fakultet, neznam koji kada osnovne stvari ne razumiješ. novac od kredita nemožeš koristiti nenamjenski jer se direktno sa banke isplačuje dobavljačima za sirovinu tj, suncokret i repicu. nijedna firma u hrvatskoj nemože imati obrtna sredstva za nabavku sirovine koja se otkupljuje u roku od 3 mjeseca, a prerađuje kroz cijelu godinu bez zaduženja kod banaka.
i ja poznajem puno ljudi koji rade u tuč i mogu ti reči da je sindikat uvijek brinuo o svim materijalnim pravima radnika po kolektivnom ugovoru.ne troše ti radnici nikakav novac poreznih obveznika jer se svaki mjesec i od njihovih plaća plaćaju svi porezi i doprinosi. kako ti ne možeš voditi politiku poslovanja kod svog gazde, tako ni sindikat, ni radničko viječe ne vodi politiku poslovanja tuč. spomenuti nadzorni odbor je imenovan od strane države. da je sreće svi bi mi trebali biti s radnicima tuča i ne dozvoliti da zatvore tu tvornicu i vidjeti ćete da će opet biti čepinkog ulja na našim policama. moram ti reči da i ja imam faks i plaću od 5 tis. kuna, ali nisam zato zao, a ni radnici obični u uljari ne vjerujem da imaju 5 tis nego do 4 jer i moj prijatelj radi u pogonu i ima 4 tis.zato ako možeš pomozi tim ljudima a najmanje je bitno tko je kriv, ja i dalje mislim ne ni radnici, ni sindikat ni radničko vijeće već onaj koji dozvoljava uvoz smeće od proizvoda i onda se događa da naša poduzeća propadaju i da naše ništa ne valja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 20:36 
Naslov:  Re: Država u čepinsku uljaru uložila 40 milijuna eura i nije ju briga što propada
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ff00 je napisao/la (Pogledaj post): › ...... a najmanje je bitno tko je kriv, ja i dalje mislim ne ni radnici, ni sindikat ni radničko vijeće već onaj koji dozvoljava uvoz smeće od proizvoda i onda se događa da naša poduzeća propadaju i da naše ništa ne valja.


Ne, u opće nije bitno tko je kriv. Smile
Zašto bi netko kupovao čepinsko ulje, ako je 30 % skuplje od uvoznog? Jer je domaće? Skupo neko domoljublje.
Ajmo ovak, glasajte za SRP, pa se mi lijepo vratimo u socijalizam. Zatvorimo granice kao Sjeverna Koreja. Ali onda više nema automobila, svi nosimo domaću obuću i odjeću. Nema više štednje u Eurima, kredita. Ha?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
weird7
Offline
Ukupno postova: 15
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 23:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni, u početku si pisao ispravno, naveo si mnogo dobrih argumenata, no sada si pretjerao zaista. uljarino ulje nije bilo skuplje 30 posto od ostalih ulja, vjerovatno nikada nisi bio u trgovini. uvozna su ulja smeće, to zna svatko pa ne razumijem što ih toliko zastupaš.
a pogledaj koliko košta zvjezdino ulje koje je lošije od čepinskog pa ga ljudi kupuju.
ma najbolje sve uvesti, pa i zrak ako treba.a naše sve sjebati ili prodati pa da takvi kao ti budu zadovoljni, a mi možemo svi na burzu ili u dravu da bi opet tebi bilo lakše.
ja sam za to da svi rade i žive u miru i zadovoljstvu i uvijek mi je bilo teško gledati kako firme propadaju, no zbog takvih kao ti se to i događa.
živjelo sve što nije iz hrvatske bi bio tvoj moto

uživaj u smeću nehrvatskom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 23:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

weird7 je napisao/la (Pogledaj post): › crveni, u početku si pisao ispravno, naveo si mnogo dobrih argumenata, no sada si pretjerao zaista. uljarino ulje nije bilo skuplje 30 posto od ostalih ulja, vjerovatno nikada nisi bio u trgovini. uvozna su ulja smeće, to zna svatko pa ne razumijem što ih toliko zastupaš.
a pogledaj koliko košta zvjezdino ulje koje je lošije od čepinskog pa ga ljudi kupuju.
ma najbolje sve uvesti, pa i zrak ako treba.a naše sve sjebati ili prodati pa da takvi kao ti budu zadovoljni, a mi možemo svi na burzu ili u dravu da bi opet tebi bilo lakše.
ja sam za to da svi rade i žive u miru i zadovoljstvu i uvijek mi je bilo teško gledati kako firme propadaju, no zbog takvih kao ti se to i događa.
živjelo sve što nije iz hrvatske bi bio tvoj moto

uživaj u smeću nehrvatskom


Poanta: ono što nije rentabilno, ne treba proizvoditi.
Ja sam za to, da svaka firma koja ne može opstati na tržišnim uvjetima (sustav samoodrživosti) - treba propasti. U socijalizmu je postojala državna intervencija i zaštita domaćih proizvoda (primjer Crvene Zastave iz Kragujevca). Želiš li taj sustav? Nema problema, glasaj za SRP ili one klovnove Laburiste.
Samo, taj socijalizam ima mana. Moraš zatvoriti sve granice, da ti građani ne pobjegnu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2011. 0:00 
Naslov:  Re: Država u čepinsku uljaru uložila 40 milijuna eura i nije ju briga što propada
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ff00 je napisao/la (Pogledaj post): › novac od kredita nemožeš koristiti nenamjenski jer se direktno sa banke isplačuje dobavljačima za sirovinu tj, suncokret i repicu.


Care, tebi brojke ništa ne vrijede, koliko vidim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: