Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Država u čepinsku uljaru uložila 40 milijuna eura i nije ju briga što propada

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65795
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2011. 17:15 
Naslov:  Država u čepinsku uljaru uložila 40 milijuna eura i nije ju briga što propada
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

- IPK Tvornica ulja Čepin, čini se, polako postaje novi, ovaj put slavonski Obrovac. Država je u tu tvrtku uložila 40 milijuna eura, nije ju briga što joj prijeti propast, a Slavoniji gašenje još jedne tvrtke i gubljenje novih radnih mjesta - rekao je Šimo Orešković, regionalni povjerenik Sindikata PPDIV-a na jučerašnjoj konferenciji za novinare.

Konferencija, kojoj su bili nazočni Helena Žeravica, glavna sindikalna povjerenica PPDIV-a u IPK Tvornici ulja Čepin, i Mario Dorić, predsjednik Radničkog vijeća, održana je nakon što se radnicima nitko nije očitovao na pismo u kojem zatražili pomoć u rješavanju njihovih problema. Naime, nakon što je propala prodaja tvrtke (nitko se nije javio na javni natječaj) Zagrebačka banka je opet blokirala žiro-račune tvrtke za 73 milijuna kuna dospjelih potraživanja, od ukupnih 146 milijuna i ne odustaje od deblokade žiro-računa, što otežava rad i dovodi u pitanje isplatu plaća za 207 radnika i opstanak tvrtke.

Istaknuto je i kako je uljara žrtva banke jer su polovina tog duga, nastalog 2007. godine, za nabavu sirovine od 20 milijuna eura, "zelenaške" kamate. Pismo su slali predsjedniku RH Ivi Josipoviću, premijerki Jadranki Kosor, Vladimiru Šeksu, počasnom građaninu Čepina, ministrima Petru Čobankoviću i Tomislavu Iviću.

- Zbog stanja u kojem se nalazi jedina hrvatska tvornica za proizvodnju jestivog ulja, za koju očito nitko više ne mari, održali smo skup radnika na kojem smo odlučili opet krenuti u prosvjede, odnosno borbu za spas uljare na Markov trg, s kojeg nećemo otići dok se ne nađe rješenje. Za sada još nismo odredili datum - kazala je Žeravica, te dodala kako se nada da će uspjeti dočekati pomoć od nove vlade od koje se očekuje da sanira tvrtku, objavi novi natječaj po novim uvjetima koji bi napokon privukao kupce.

Obiteljska tvrtka

Mario Dorić istaknuo je kako su radnici vrlo zabrinuti za budućnost IPK Tvornice ulja Čepin, posebice oni kojima je zaposleno više članova u obitelji.

- Čepinska uljara je obiteljska tvrtka, gdje iz jedne obitelji rade po dva, tri pa čak i četiri člana, a isplata plaće je upitna - kaže Dorić.

Tekst: Z. Rupčić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.11.2011. 17:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a što bi državu bilo briga ?
pa to je postala standardna pojava u RH, propadaju firme na sve strane, jedna uljara im ništa ne znači Rolling Eyes

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2011. 17:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...nije država uložila vec porezni obveznici....a iza države koju nije briga....stoje paraziti koji cekaju da sad tih uloženih 40 miliona propadne pa da se onda to za jeftine novce kupi......i postane privatna prcija

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.11.2011. 17:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
...nije država uložila vec porezni obveznici....a iza države koju nije briga....stoje paraziti koji cekaju da sad tih uloženih 40 miliona propadne pa da se onda to za jeftine novce kupi......i postane privatna prcija

Sad kad osvane naslov: "Uljara prodana za simboličnu cijenu od jedne kune". Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2011. 17:51 
Naslov:  Re: Država u čepinsku uljaru uložila 40 milijuna eura i nije ju briga što propada
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › glavna sindikalna povjerenica, predsjednik Radničkog vijeća

Bitni čimbenici, sindikat i predsjednik radničkog vijeća, se nisu bunili kada se dizao kredit? Zašto se onda ponašaju kao spavači Al-Qaide? Sad su se javili, a 20 godina su spavali i primali plaću + dodatke.

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › Istaknuto je i kako je uljara žrtva banke jer su polovina tog duga, nastalog 2007. godine, za nabavu sirovine od 20 milijuna eura, "zelenaške" kamate.


Znači, po sindikatu i predsjedniku radničkog vijeća, nisu krivi oni (koji su podizali kredite u ime tvrtke, a sindikat i vijeće su bili članovi uprave cijelo vrijeme), već zle banke. A da nije obrnuta priča, da je uprava (među njima i sindikat i radničko vijeće) nenamjenski potrošila novac iz kredita?

Jbte, svi su krivi, osim onih koji su novac od kredita trošili. Smile


Zadnja promjena: crveni; 23.11.2011. 17:53; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2011. 17:52 
Naslov:  Re: Država u čepinsku uljaru uložila 40 milijuna eura i nije ju briga što propada
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dupli post Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
okvardz
Offline
Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.11.2011. 18:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tko je pametan vidi da su ovi radnici uljare bez posla na cesti.još ne znaju kome je prodana, a neko zna.zna se i ekipa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
frosty
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2011. 18:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anketa:
Kupac-
Agrokor ili Žito?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nucleus
Offline
Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2011. 21:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ni jedan ni drugi agrokor uopće nije zainteresiran a žito neće proizvodnju ni preradu nego samo skaldišni prostor usput agrokor je vlasnik uljare u Zrenjaninu a žito suvlasnik uljare u Šidu pa sad vidi čije ulje se troši u Hrvatskoj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
frosty
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2011. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nucleus je napisao/la: ›
ni jedan ni drugi agrokor uopće nije zainteresiran a žito neće proizvodnju ni preradu nego samo skaldišni prostor usput agrokor je vlasnik uljare u Zrenjaninu a žito suvlasnik uljare u Šidu pa sad vidi čije ulje se troši u Hrvatskoj


Molim točku i zarez s vremena na vrijeme Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2011. 23:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nucleus je napisao/la: ›
ni jedan ni drugi agrokor uopće nije zainteresiran a žito neće proizvodnju ni preradu nego samo skaldišni prostor usput agrokor je vlasnik uljare u Zrenjaninu a žito suvlasnik uljare u Šidu pa sad vidi čije ulje se troši u Hrvatskoj

Nova disciplina na forumu...
Pisanje na dah . Laughing osijek031.com smile

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bekie91
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.11.2011. 0:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moj stari radi u uljari. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.11.2011. 4:09 
Naslov:  Uljara
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): › a što bi državu bilo briga ?
pa to je postala standardna pojava u RH, propadaju firme na sve strane, jedna uljara im ništa ne znači Rolling Eyes


Pa unistili su cijelu drzavu, zasto ne bi i jednu uljaru. Ociot da je i to neciji interes, mozda se moze dobiti dobar novac za prodaju terena na kome je uljara ?


Twisted Evil Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.11.2011. 7:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

frosty je napisao/la (Pogledaj post): › Anketa:
Kupac-
Agrokor ili Žito?


Ili Zvjezda.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bands1985
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2011. 10:09 
Naslov:  Re: Država u čepinsku uljaru uložila 40 milijuna eura i nije ju briga što propada
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam upoznat malo sa situacijom u uljari jer sam iz čepina...pa ljudi moji radnici su dijelom i sami krivi...dok se moglo islo se na radnicke sportske igre, na kojekakve sajmove i ne znam ti ja sta vec, i to sve na racun firme...bilo svima dobro...plaće za naše prilike dosta velike...obicni radnici zarađivali po 4-5 tisuća kuna a ja s fakultetom kao pripravnik maksimalno 4 tis. zna se da ih je prije ne znam koliko godina bilo manje zaposlenih nego sada al su onda radili punim kapacitetom a danas ih ima preko 200, vec par godina nisu imali sirovine...ne ide to tako...a i znali su da vec zadnjih godina su pred propastom i nisu se bunili dok je plaća sjedala...zato uvijek postoji druga strana priče...možda sam i malo okrutan, al poznam dosta ljudi sto radi tamo i zao mi ih je jel ce ostati bez posla, a na neki nacin i nije....pozzzz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: