Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



“Hrabri ljudi” [Vijesti Osječke TV]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2011. 16:08 
Naslov:  “Hrabri ljudi” [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Komemorativnim skupom u dvorištu vukovarske bolnice danas je počelo obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. i dvadesete godišnjice stradanja toga grada. Nakon toga krenula je kolona sjećanja do memorijalnog groblja žrtava iz Domovinskog rata. U koloni su prvi put nošene zastave 144 hrvatske ratne postrojbe a kolonu su predvodili pripadnici 204. vukovarske brigade. Pored velikog broja građana iz svih dijelova lijepe naše, skupu su nazočili najviši hrvatski dužnosnici, visoki crkveni dužnosnici, predstavnici brojnih stradalničkih udruga, političkih stranaka te diplomatskog zbora. U agresiji na Vukovar prema podacima vukovarske bolnice do sloma obrane poginule su 1624, a ranjeno više od 2500 osoba. U srpske koncetracijske logore odvedeno je oko 7000 zarobljenih branitelja i civila, a iz grada prognano oko 22 tisuće Hrvata i ostalih nesrba.


U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- “Mi ne zaboravljamo”
- “Nije moja duša prazna”
- vrijeme sutra: maglovito i hladno

Osječka televizija - Vijesti, 18.11.2011.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Besmrtnik_Turms
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2011. 16:45 
Naslov:  Re: “Hrabri ljudi” [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
GrgaZlatoper
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: iza čoška opali te Joška
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.11.2011. 17:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema oprosta, nema zaborava, a prvom prilikom vratiti milo za drago. S kamatama.

_________________
Ujo na n-tu kada n->∞
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2011. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

GrgaZlatoper je napisao/la: ›
Nema oprosta, nema zaborava, a prvom prilikom vratiti milo za drago. S kamatama.


Ovom izjavom se zapravo potvrđuje da je jedan dio hrvatskog naroda isti kao i oni krvoloci koji su napravili to što su napravili Vukovaru prije 20 godina...

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2011. 20:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la: ›
GrgaZlatoper je napisao/la: ›
Nema oprosta, nema zaborava, a prvom prilikom vratiti milo za drago. S kamatama.


Ovom izjavom se zapravo potvrđuje da je jedan dio hrvatskog naroda isti kao i oni krvoloci koji su napravili to što su napravili Vukovaru prije 20 godina...

 Ta izjava nije niti bila vrijedna komentara ...

Svatko normalan zna da nasilje nije riješene.
Onaj koji je naučio pisati, a nije naučio da se nasiljem ništa ne rješava, nikad neće ni naučiti ...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
porezni obveznik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 347
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2011. 21:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima svakakvih bolesnika u ovoj našoj domovini...

_________________
˝Najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi je privatizacija˝.
Borislav Škegro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2011. 21:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

GrgaZlatoper je napisao/la (Pogledaj post): › Nema oprosta, nema zaborava



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gedzvudin
Offline
Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.11.2011. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čudi me kako na ovu temu nema dežurnih antihrvata da komentiraju,tipa- sve je kriv Glavaš ,i mi smo ubijali,svi smo jednaki,ne treba obilježavat Vukovar jer i mi smo činili zločine,to su sve fašisti,nacjonalisti,tomsonovci... GROBOVI IM NIKAD OPROSTITI NEĆE!! VUKOVAR!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2011. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gedzvudin je napisao/la (Pogledaj post): › čudi me kako na ovu temu nema dežurnih antihrvata da komentiraju,tipa- sve je kriv Glavaš ,i mi smo ubijali,svi smo jednaki,ne treba obilježavat Vukovar jer i mi smo činili zločine,to su sve fašisti,nacjonalisti,tomsonovci... GROBOVI IM NIKAD OPROSTITI NEĆE!! VUKOVAR!!

Ajd ti meni reci zašto Glavaš nije podnio tužbu protiv bilo kojeg ratnog zločinca, a isto tako i cijela vlast koju smo odabrali da brane interese Hrvatske?

Zato što nisu htjeli gubiti vrijeme jer su imali važnijeg posla, a to je punjenje vlastitih džepova, isto kako se radilo i u "komunizmu".

Zar nije država trebala obitelji silovanih žena preseliti u Zagreb kako te žene ne bi imale traume vezane uz silovanje?

Glavaš i čitava Hrvatska vlast, a najviše institucije koje su osnovane da štite interese države su učinile samo ono na što su bile prisiljene od medija, a to je samo 10% od onoga što su trebale, ako je i toliko.
Ipak fotelje, dobra klopa, dnevnice, putovanja, vještačenja i slični troškovi su bili jedini bitni u njihovom radu.

Sve čelnike svih institucija unazad 20 godina treba pothitno otjerati na ulicu i na optuženičku klupu da se brane za svoja nedjela tj. propuste i obmane, a među njima i Ivana Vekića jer ništa nije napravio za ovih 20 godina već je pročardao vrijeme demagogijom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2011. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zar nije država trebala obitelji silovanih žena preseliti u Zagreb kako te žene ne bi imale traume vezane uz silovanje?


Pa nisu te žene komad namještaja da ih premještaš gdje želiš! One su slobodne živjeti gdje žele a ne da netko (opet) u njihovo ime odlučuje o njihovoj budućnosti. Njihove obitelji također.
I zašto baš u Zagreb? Moja obitelj je prošla vukovarsku kalvariju pa su se neki članovi odlučili vratiti unatoč svim ranama.

Razmišljaš li prije nego što nešto napišeš?

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2011. 16:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zar nije država trebala obitelji silovanih žena preseliti u Zagreb kako te žene ne bi imale traume vezane uz silovanje?


Pa nisu te žene komad namještaja da ih premještaš gdje želiš! One su slobodne živjeti gdje žele a ne da netko (opet) u njihovo ime odlučuje o njihovoj budućnosti. Njihove obitelji također.
I zašto baš u Zagreb? Moja obitelj je prošla vukovarsku kalvariju pa su se neki članovi odlučili vratiti unatoč svim ranama.

Razmišljaš li prije nego što nešto napišeš?

Naravno da razmišljam. Nakon takve traume naravno da tim ženama treba omogućiti da normalno žive.

Ja smatram da za silovane žene nije dobro da susreću svoje silovatelje kad šetaju gradom, nego da je država trebala sve učiniti da im osigura normalan život u nekoj drugoj sredini dajući im stan i posao. Ne mora to biti Zagreb, ali njega sam naveo kao primjer.

Ako ti misliš da je dobro da silovane žene susreću svoje silovatelje onda dobro, ja ne mislim tako.

E sad ako neka žena baš želi da živi u Vukovaru to je druga stvar, ali nikako to nije dobro ni za nju ni za njenu obitelj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gradjanin
Offline
Ukupno postova: 291
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2011. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gedzvudin je napisao/la (Pogledaj post): › čudi me kako na ovu temu nema dežurnih antihrvata da komentiraju,tipa- sve je kriv Glavaš ,i mi smo ubijali,svi smo jednaki,ne treba obilježavat Vukovar jer i mi smo činili zločine,to su sve fašisti,nacjonalisti,tomsonovci... GROBOVI IM NIKAD OPROSTITI NEĆE!! VUKOVAR!!


Glavaš je kriv.

Zna se tko su ubojice.

Grobovi ne opraštaju, samo živa osoba može oprostiti, individualno, ako želi.
Za oprost joj ne treba forum odvjetnik, treba joj pokajnik.

Vukovar je obilježen prije 20 godina.
Treba pamtiti stradanje Vukovaraca.

Ne ponovilo se.


Zadnja promjena: Gradjanin; 19.11.2011. 16:10; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.11.2011. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zar nije država trebala obitelji silovanih žena preseliti u Zagreb kako te žene ne bi imale traume vezane uz silovanje?


Pa nisu te žene komad namještaja da ih premještaš gdje želiš! One su slobodne živjeti gdje žele a ne da netko (opet) u njihovo ime odlučuje o njihovoj budućnosti. Njihove obitelji također.
I zašto baš u Zagreb? Moja obitelj je prošla vukovarsku kalvariju pa su se neki članovi odlučili vratiti unatoč svim ranama.

Razmišljaš li prije nego što nešto napišeš?

Naravno da razmišljam. Nakon takve traume naravno da tim ženama treba omogućiti da normalno žive.

Ja smatram da za silovane žene nije dobro da susreću svoje silovatelje kad šetaju gradom, nego da je država trebala sve učiniti da im osigura normalan život takvim ženama u nekoj drugoj sredini dajući im stan i posao. Ne mora to biti Zagreb, ali njega sam naveo kao primjer.

Ako ti misliš da je dobro da silovane žene susreću svoje silovatelje onda dobro, ja ne mislim tako.

E sad ako neka žena baš želi da živi u Vukovaru to je druga stvar, ali nikako to nije dobro ni za nju ni za njenu obitelj.

a da se radje ti "ugrozeni silovatelji" maknu onda iz njihovog grada ? mozda u zatvor ? vecina ih nikad nije odlezala, ali eto treba seliti ljude okolo da nebi slucajno sreli neosudjene i puno puta povlastene/od drzave nagradjene(obnovom kuca i slicno) silovatelje i ubojice

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2011. 16:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zar nije država trebala obitelji silovanih žena preseliti u Zagreb kako te žene ne bi imale traume vezane uz silovanje?


Pa nisu te žene komad namještaja da ih premještaš gdje želiš! One su slobodne živjeti gdje žele a ne da netko (opet) u njihovo ime odlučuje o njihovoj budućnosti. Njihove obitelji također.
I zašto baš u Zagreb? Moja obitelj je prošla vukovarsku kalvariju pa su se neki članovi odlučili vratiti unatoč svim ranama.

Razmišljaš li prije nego što nešto napišeš?

Naravno da razmišljam. Nakon takve traume naravno da tim ženama treba omogućiti da normalno žive.

Ja smatram da za silovane žene nije dobro da susreću svoje silovatelje kad šetaju gradom, nego da je država trebala sve učiniti da im osigura normalan život takvim ženama u nekoj drugoj sredini dajući im stan i posao. Ne mora to biti Zagreb, ali njega sam naveo kao primjer.

Ako ti misliš da je dobro da silovane žene susreću svoje silovatelje onda dobro, ja ne mislim tako.

E sad ako neka žena baš želi da živi u Vukovaru to je druga stvar, ali nikako to nije dobro ni za nju ni za njenu obitelj.

a da se radje ti "ugrozeni silovatelji" maknu onda iz njihovog grada ? mozda u zatvor ? vecina ih nikad nije odlezala, ali eto treba seliti ljude okolo da nebi slucajno sreli neosudjene i puno puta povlastene/od drzave nagradjene(obnovom kuca i slicno) silovatelje i ubojice

Pa to sam i rekao da institucije i vlast uopće nisu vodile brigu o tome i zato nitko nije završio u zatvoru, ali svejedno kad tad bi izašao iz zatvora. Trebalo je oboje rješiti pa ako se neka silovana žena želi vratiti može, a ako želi zaboraviti isto može.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2011. 16:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la: ›
a da se radje ti "ugrozeni silovatelji" maknu


...umjesto ponovnog kažnjavanja silovanih žena, država treba preseliti ove gadove i to na jedno 20-tak godina iza brave!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: