Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Crveni fićo odvezen na renoviranje nakon samo četiri mjeseca!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65698
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2011. 14:29 
Naslov:  Crveni fićo odvezen na renoviranje nakon samo četiri mjeseca!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crveni fićo, dio ulične instalacije koju je u ime autora koji skrivaju svoj identitet postavio Grad Osijek, odvezen je na popravak. Iako se fićo ne kreće, kreću se po fići.

Njima je gradonačelnik Krešimir Bubalo danas udijelio crveni karton, uz poruku kako se nada da su se djeca izdovoljila i da se fiću više neće morati renovirati. Miljenko Kolobarić, predsjednik HVIDRA-e Osijek, u oštećenjima vidi potvrdu da je instalacija zaživjela s građanima, ali i mogućnost da su neka oštećenja izazvana namjerno, zbog čega se planira i postavljanje videonadzora.

Fićo bi na tenku trebao ponovo osvanuti za tjedan dana, a prema navodima nazočnih, renoviranje će koštati oko 5000 kuna.

Facebook anketa: Crvenog fiću bi trebalo zaštititi?
[pozovite i legose klikom na Ask Friends]


Galerija 031: Fićo vs. tenk
[Foto: Daniel Antunović][27.06.2011.]

Pročitajte i svjedočenje o tom događaju prije 20 godina iz jagodica našeg sugrađanina s VBK i korisnika portala Osijek031.com: fićo i tenk (by inspektorat)



Foto: Ana Mišin


Zadnja promjena: Redakcija 031; 26.10.2011. 14:41; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2011. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam prognozirao 6 mjeseci... Svatko se može prevariti.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65698
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2011. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Facebook anketa: Crvenog fiću bi trebalo zaštititi?
[pozovite i legose klikom na Ask Friends]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sikki
Offline
Avatar

Ukupno postova: 210
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2011. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zašto se ne stave nagazne mine oko tenka pa da sve bude kao nekad....

pa ko nagazi, neće moć skakat po fići....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2011. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S obzirom da Kolobaric u ostecenjima vidi i namjeru, mozda bi se trebao ponovo osnovati BOB koji bi po osjeckim garazama obavljao ispitivanja sumnjivih gradjana.

Svako ovo ostecenje je potencijalni napad na nasu neovisnost i napredak koji smo krvavo i zuljevito ostvarili od '91 naovako i to se svim silama treba sprijeciti. Ako je '91 u gradu bilo bar 2000 baba snajperista, onda i medju ovom djecom (dijete je mlado i puno snage, njemu je lakse drzati snajper nego babi) sigurno ima petokolonasa koji samo cekaju da njihovi umarsiraju u grad!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2011. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sikki je napisao/la: ›
pa ko nagazi, neće moć skakat po fići....


ko nagazi, tek će taj poskočit po cijelom fići Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
freedom.fighter
Offline
Ukupno postova: 199
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2011. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Miljenko Kolobarić, predsjednik HVIDRA-e Osijek, u oštećenjima vidi potvrdu da je instalacija zaživjela s građanima, ali i mogućnost da su neka oštećenja izazvana namjerno, zbog čega se planira i postavljanje videonadzora.

Ti si tako kvalitetan * Kolobariću!

_________________
Sudba kleta jednaka je, bio gospodin ili drug!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Doc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 220
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2011. 15:49 
Naslov:  Re: Crveni fićo odvezen na renoviranje nakon samo četiri mjeseca!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crvenom fići treba odati dužnu počast. On je simbol. On je znak. On je nama sve.

U Osijeku imamo Sokolsku gardu (www.hrvatskisokol.hr/). Nisam svih ovih godina baš shvatio čemu služe, ali prema tekstu na web-stranicama, nema gdje nisu nazočili ("u Požegi, Osijeku, Zagrebu, Karlovcu, Varaždinu, Brođancima, Piškorevcima, Slavonskom Brodu, Vinkovcima, Vukovaru, Belom Manastiru, Batini, Đakovu, Otoku, Iloku, Poganovcima, Bilju, Bakru, Rijeci, Poreču, Đakovu, Čakovcu, Ogulinu, Bužimu, Gospiću, D.Miholjcu, Našicama, Lazama, Usora BiH.)"

Iako su im termini evidentno rasprodani, vjerujem kako neće odbiti ponudu da svojim tijelima, odorama, sabljama i čašću štite crvenog fiću od novovjekog agresora u liku neodgojene i razigrane djece i njihovih roditelja.

Neka crvenog fiću danonoćno od sada pa uvijeke (amen) čuvaju dva-tri smrtno ozbiljna Sokola, uz smjenjivanje straže po nekom uštogljenom protokolu poput buckinghamskih gardista u Londonu. Ne znam boljega načina kojime bi Sokoli opravdali svoje postojanje.

Atrakcija za turiste, veselje za prolazike, na ponos Kolobariću, a crvenom fići osiguran vječni mir. A meni par kikirikija.


Zadnja promjena: Doc; 26.10.2011. 16:17; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2011. 15:56 
Naslov:  Re: Crveni fićo odvezen na renoviranje nakon samo četiri mjeseca!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Doc je napisao/la (Pogledaj post): › Crvenom fići treba odati dužnu počast. On je simbol. On je znak. On je nama sve.

U Osijeku imamo Sokolsku gardu (www.hrvatskisokol.hr/). Prema tekstu na web-stranicama, nema gdje nisu nazočili ("u Požegi, Osijeku, Zagrebu, Karlovcu, Varaždinu, Brođancima, Piškorevcima, Slavonskom Brodu, Vinkovcima, Vukovaru, Belom Manastiru, Batini, Đakovu, Otoku, Iloku, Poganovcima, Bilju, Bakru, Rijeci, Poreču, Đakovu, Čakovcu, Ogulinu, Bužimu, Gospiću, D.Miholjcu, Našicama, Lazama, Usora BiH.)"

Iako su im termini evidentno rasprodani, vjerujem kako neće odbiti ponudu da svojim tijelima, odorama, sabljama i čašću štite crvenog fiću od novovjekog agresora u liku neodgojene i razigrane djece i njihovih roditelja.

Neka crvenog fiću danonoćno od sada pa uvijeke (amen) čuvaju dva-tri smrtno ozbiljna Sokola, uz smjenjivanje straže po nekom uštogljenom protokolu poput buckinghamskih gardista u Londonu. Ne znam boljega načina kojime bi Sokoli opravdali svoje postojanje.

Atrakcija za turiste, veselje za prolazike, na ponos Kolobariću, a crvenom fići osiguran vječni mir. A meni par kikirikija.

Dobra ideja, ali bolje da čuvaju Tvrđu kako je to svuda u svijetu.

A za fiću su se mogli sjetiti da ga podignu u zrak kako se nitko po njemu ne bi valjao ko svinja.

Dakle napraviti konstrukciju od 4 metra iznad tenka na koju se ne može penjati i tamo postaviti fiću.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Doc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 220
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2011. 16:11 
Naslov:  Re: Crveni fićo odvezen na renoviranje nakon samo četiri mjeseca!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Dobra ideja, ali bolje da čuvaju Tvrđu kako je to svuda u svijetu.


I ja sam opazio da sokolski gardisti Tvrđu čuvaju svuda u svijetu. Valjda zbog toga što je Kužni pîl svuda u svijetu velika atrakcija? Oni što čuvaju Tvrđu u Burkini Fasso su mi posebno atraktivni, ali ne zaostaju ni pripadnici uzbekistanskog hrvatskog Sokola koji divno čuvaju osječku Tvrđu u Taškentu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 26.10.2011. 17:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A da maknete to smeće i ostavite zelenu površinu za dječje igralište!?

( Svaka zelena površina je dječje igralište. Inače je super da ti tenkovska cijev bude na igralištu.)

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inspektormaska
Offline
Ukupno postova: 343
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2011. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tu kič nakaradu nije trebalo ni postaviti, samo su nagadili jedno lijepo sjećanje na našeg sugrađanina i njegovu veliku gestu, ovom kičastom maloumnom cirkusarijom

moš' mislit fića gazi tenk.... pfft...
sjajna ideja... ne

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alex os
Offline
Ukupno postova: 312
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2011. 19:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stavili fiću,oni kojima je falilo rata 90-ih...pa sad nas je*b sa olupinama....pun mi ku*** i fiće i tenka i rata i svih vas koji sta u njemačkoj bili najveći domoljubi,a sad se tu ku***te zastavana za dan državnosti...neki i za svisvete stave barjak....u JBT pa sa kakvim gov***a živimo

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2011. 20:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

inspektormaska je napisao/la: › tu kič nakaradu nije trebalo ni postaviti, samo su nagadili jedno lijepo sjećanje na našeg sugrađanina i njegovu veliku gestu, ovom kičastom maloumnom cirkusarijom
moš' mislit fića gazi tenk.... pfft...sjajna ideja... ne
Potpisujem. Jednu lijepu gestu i simbol otpora su zgadili politikanstvom, samopromocijom i potpunim diletantizmom. Gnjusno.

Uopce ne cudi sto njegova obitelj nije htjela sudjelovati u tom cirkusu i davati pecat ovoj kliki. Svaka im cast na hrabrosti!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2011. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
inspektormaska je napisao/la: › tu kič nakaradu nije trebalo ni postaviti, samo su nagadili jedno lijepo sjećanje na našeg sugrađanina i njegovu veliku gestu, ovom kičastom maloumnom cirkusarijom
moš' mislit fića gazi tenk.... pfft...sjajna ideja... ne
Potpisujem. Jednu lijepu gestu i simbol otpora su zgadili politikanstvom, samopromocijom i potpunim diletantizmom. Gnjusno.

Uopce ne cudi sto njegova obitelj nije htjela sudjelovati u tom cirkusu i davati pecat ovoj kliki. Svaka im cast na hrabrosti!

I ja se slažem.
Prije mi je drago bilo kad se sjetim tog čina, a sada me boli glava kad se sjetim crvenog fiće.
Lijepo ste to primjetili, sada su glavne zvijezde crvenog fiće HDSSB-ovci, a prije je to bio jedan građanin među nama.

Mislim da bi trebali i crveni tepih još postaviti, a negdje u blizini napraviti stazu slavnih, pa postaviti zvijezdu Glavaša i Šeksa, pa Kolobarića i Bubala, pa Šišljagića i Burića. Mislim da staza ne treba biti veća.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: