Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Umjesto da rade, sve više mladih kod roditelja čeka bolja vremena

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2011. 18:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mario1411 je napisao/la: ›
Necu sigurno sa fakultetom radit za 2000-3000 kn, jebem ti drzavu !!


Nije ovo skroz loš stav. Znamo koliki je minimalac u hr. Onaj tko je završio fakultet je dokazao da je sposoban savladati plan i program koji se pred njega stavi. Takvi su još uvijek debela manjina među radnom snagom. Niti jedan fakultet ne izbacuje kadar koji odmah zna raditi. Ako ovako budemo inzistirali na bezvrijednosti fakultetskog obrazovanja to bi nam se tek moglo obiti o glavu. A tek napravili Campus Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alex os
Offline
Ukupno postova: 312
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2011. 18:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kurbla je napisao/la: ›
Mario1411 je napisao/la: ›
Necu sigurno sa fakultetom radit za 2000-3000 kn, jebem ti drzavu !!


Nije ovo skroz loš stav. Znamo koliki je minimalac u hr. Onaj tko je završio fakultet je dokazao da je sposoban savladati plan i program koji se pred njega stavi. Takvi su još uvijek debela manjina među radnom snagom. Niti jedan fakultet ne izbacuje kadar koji odmah zna raditi. Ako ovako budemo inzistirali na bezvrijednosti fakultetskog obrazovanja to bi nam se tek moglo obiti o glavu. A tek napravili Campus Smile
treba cijeniti svakoga tko je završio fax,ali završio ga svojim znanjem,a ne preko kreveta,smješkajući se profesorima,ispijajući bezbroj kava sa asiatentima,ili možda preko svima nam drage koverte....
ako je znanje bilo mjerilo onda je žalosno što takav kadar ne može naći posao,samo ne treba se ni bahatit sa rječima o minimalcu....

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2011. 19:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mario1411 je napisao/la: ›
Necu sigurno sa fakultetom radit za 2000-3000 kn, jebem ti drzavu !!
Trenutno sam prva godina fakulteta pa još uvijek nisam došao u tu fazu da tražim posao i trenutno mogu misliti/nadati se da će se nešto promjeniti.Ali, već su neki spomenuli dobro je dok se može "ne radit" za 3000 kn, tj. kada možeš kako tako birati. Mislim da je bolje radit i za 3000 kn nego sjedit kod kuće i propadat. Treba skupljat iskustva ako ništa drugo da ti podeblja CV za idući natječaj.Trenutno tako mislim, a sta će biti kasnije, tko zna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.10.2011. 19:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mario1411 je napisao/la: ›
Necu sigurno sa fakultetom radit za 2000-3000 kn, jebem ti drzavu !!
haha trolu jedan!!Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.10.2011. 19:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mario1411 je napisao/la: ›
Necu sigurno sa fakultetom radit za 2000-3000 kn, jebem ti drzavu !!


ako ti roditelji to mogu priustiti ... uzivaj Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2011. 19:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mario1411 je napisao/la: ›
Necu sigurno sa fakultetom radit za 2000-3000 kn, jebem ti drzavu !!


Lakše je za džabe ležat nego za džabe radit, jel!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
annai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 38
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2011. 21:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda ste već čuli za to, a možda će vam ova informacija dobro doći: hzz ima program stručnog osposobljavanja bez zasnivanja radnog odnosa, odnosno ljudi koji su tek završili fakultet mogu biti pripravnici volonteri. Firma nema troška za pripravnika volontera. Sve financira HZZ, a ugovor se potpisuje na godinu dana nakon čega pripravnik pristupa državnom ispitu. Naknada koju pipravnik volonter prima je 1600 kn, ali odgovornost koju ima je minimalna, ide mu radni staž i može položiti državni ispit. Puno ljudi ovu opciju smatra beskorisnom pa radije sjedi kod kuće bez ikakvih primanja. Ne treba gledati uvijek na visinu plaće. Treba malo gledati i na ono nepisano - ulazak među zaposlene ljude, među kojima će se naći netko tko će vas pogurati na bolje mjesto. I sama sam počela raditi kao volonter pripravnik, i trajalo je dva tjedna jer je upravo toliko trebalo dok mi nisu ponudili bolje mjesto...
Nadam se da sam nekome pomogla s informacijom Smile
Ali recimo uočila sam da ljudi s fakultetom pristaju raditi skoro pa bilo što, dok manje obrazovani u najmanju ruku žele odmah postati nekakvi direktori ili tako nešto... a istina je, šta god vi rekli Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mario1411
Offline
Avatar

Ukupno postova: 55
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2011. 21:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko filozofa na ovom forumu , ajmee Smile Pa necu raditi za minimalac,imam takav karakter i takav sam, i tu su vecinom poslovi u kojima nemam karijeru ni buducnost, nego su samo privremeni.. Lagano otic u inozemstvo i naci si pravi posao. Sada razmatram gdje se sta nudi i trazim po struci.
Da sam ljen nebi sigurno zavrsio fax xD

(ajde sad vas 20 navalite sa komentarima hehe )

_________________
Face your Fears & Live your Dreams.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2011. 21:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mario1411 je napisao/la: ›
Koliko filozofa na ovom forumu , ajmee Smile Pa necu raditi za minimalac,imam takav karakter i takav sam, i tu su vecinom poslovi u kojima nemam karijeru ni buducnost, nego su samo privremeni.. Lagano otic u inozemstvo i naci si pravi posao. Sada razmatram gdje se sta nudi i trazim po struci.
Da sam ljen nebi sigurno zavrsio fax xD

(ajde sad vas 20 navalite sa komentarima hehe )


trol osijek031.com smile

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mučki provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Lokacija: soba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2011. 21:39 
Naslov:  Re: Umjesto da rade, sve više mladih kod roditelja čeka bolja vremena
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.youtube.com/watch?v=GLtc-RnHOHg


Al su nekada ljudi u ovom gradu sretni i nasmijani izlazili iz tvornica u 15h. A gdje smo danas? U porta novoj izgleda Laughing

Razjebali su nam grad i državu a mi samo kenjamo po forumima, na prosvjedima nikoga. Čemu služi visoko obrazovanje ako nemamo proizvodnju? ničemu, jedno bez drugog ne služi ničemu i kada će pojedinci koji vode ovu državu shvatiti neke stvari. Ne mogu svi raditi u državnoj upravi i ispijati kave po promenadi a plaća ide...

I potpuno shvaćam ovog koji kaže da neće rintati za 2-3 t kuna, ali kad te stisne ideš rintati i za bonove ako treba. A naši tajkuni (preko noći) to debelo koriste uz blagoslov vlasti (svaka je ista). Svaki dan mi se sve više gadi gdje živimo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2011. 21:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

annai je napisao/la (Pogledaj post): › ...

Na prvu mu se ucinilo da ti je nick annal Laughing i vec sam htio iz zajebancije napisati da sudeci prema tvom nicku apsolutno ne sumnjam na koji nacin ti je u roku dva tjedna ponuden bolji posao, no na drugu.... Laughing
Salim se naravno, bez ljutnje. Smile

Ovo je jedan lijep primjer kako se na najbolji moguci nacin da iskoristiti ponudeno. Cestitam ti i drago da ipak postoje takvi primjeri kod nas. osijek031.com smile
Ali rijetki su danas koji ce ici volontirati negdje godinu dana, radije ce sjediti u birtiji cijeli dan. Hrvati su prefine guze za volontiranje, svi su Bogom dani!

A ima najmanje pet razloga upravo za to volontiranje:
1. 1600kn nije malo. Pretpostavka je da je za mlade nakon zavrsenog faksa. Ako nista drugo, imas para za 4 jebeno kvalitetna izlaska. Very Happy
2. Volontiras i nadopunjujes svoj CV. Samim tim volontiranjem pokazao si da imas volju raditi i da nisi trut, to se cijeni.
3. Velika je vjerojatnost da ces upoznati nekoga i ako si kvalitetan moguca je ponuda za posao. Uglavnom, netko ce te primjetiti (gore naveden primjer).
4. Najbitnije je da radis u svojoj struci i stjeces iskustvo u svojoj struci.
5. Sve je bolje od ljenjcarenja i zivota kao zgubidan! Ako nista drugo, stjeces radnu naviku i ispunio si dan da ti ne bude dosadno.
6. ...

Annai, cestitam jos jednom! Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alex os
Offline
Ukupno postova: 312
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2011. 22:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mario1411 je napisao/la (Pogledaj post): › Koliko filozofa na ovom forumu , ajmee Smile Pa necu raditi za minimalac,imam takav karakter i takav sam, i tu su vecinom poslovi u kojima nemam karijeru ni buducnost, nego su samo privremeni.. Lagano otic u inozemstvo i naci si pravi posao. Sada razmatram gdje se sta nudi i trazim po struci.
Da sam ljen nebi sigurno zavrsio fax xD

(ajde sad vas 20 navalite sa komentarima hehe )
još si tu ?...nisi otišao ?...vidiš da si lijen ! ili nisi jer ipak nešto radiš-RAZMATRAŠ !!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2011. 22:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2011. 22:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Teško je ovako raspravljati kad živimo u sredini u kojoj je štela apsolutni i jedini kriterij. Dok se to ne promijeni (uz reviziju) nema ničeg. Suvišne su rasprave lijen, vrijedan, pametan, glup, pijan, trijezan,završio faks,nije, ovakav, onakav kad se samo broji 'čiji si' i tko su ti ćaća i mater. Žabokrečina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
D.E.A.
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2011. 23:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

frosty je napisao/la: ›
Mario1411 je napisao/la (Pogledaj post): › Necu sigurno sa fakultetom radit za 2000-3000 kn, jebem ti drzavu !!


Kad nebudeš imao kruha, radit ces i za puno manje.


istina

_________________
Jebe mi se za sve vas! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: