Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Crkva gradi luksuznu palaču od 50 mil. kn usred Osijeka!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2011. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › ja ovaj zadnji post ne razumijem, lik marijuan sam sebe citira i demantira??? da nije opsjednut?

Nažalost, Marijuan ima ugrađen limitator i ne može razumjeti što je netko drugi rekao.

Ali evo da mu odgovorim onda sam sebi. Wink

@Marijuan
Nisam rekao da imaš prevelik ego nego veliki ego, a slažem se da većina klera živi u srednjem vijeku, kao i ti (samo toga nisi svjestan) i većina neklera. E sad ne znam točno da li si ti kler ili ne pa se svrstaj gdje želiš!

chageroumlje je argumentirano mišljenje chagera a ne jednoumlje, a upravo ovo kako ga ti prikazuješ je etiketiranje.
Gdje ti vidiš spamanje u tome što govorim o licemjerju forumaša koji samo pljuju po prosjacima i po crkvi, a koji se uglavnom žale da se ne mogu okoristiti od crkve i zbog crkve. Ne želim ovim uvrijediti one koje je crkva povrijedila, samo bi volio da shvate i da na sprovodima netko radi i da za to treba biti plaćen. U suprotnom bi volio da se jave dobrovoljci za besplatan rad na sprovodima.

Kleri su svi koji vjeruju u Boga i često nesvjesno propagiraju sotonu.

Kardinal Puljić je rekao da su političari koji se trebaju brinuti o građanima kukavice i da takvi ne mogu istjerati sotonu iz kolektivne svijesti, i nije ni mogao reći da se građani žrtvuju jer oni to ne čine svojevoljno već su žrtvovani od kukavičke vlade, a upravo je to kardinal rekao.

Crkva je institucija kao i svaka druga, što je luksuznija ljudi više vjeruju u Boga jer u crkvi mogu vidjeti ono što inače ne vide. Ne vidim uopće razlog zavisti prema crkvi jer se luksuzom veliča Bog. Stavljam ruku u vatru da bi većina vjernika voljela da crkva prinosi i žrtve Bogu jer bi tada zadovoljili svoju sebičnost da je samo njima dobro. Zato se slažem da bi se vjernici osječali vrijednije kad bi se mise održavale na livadi pod vedrim nebom, jer tada ne bi imali razloga da pričaju o veličanstvenim zdanjima crkve posvećenim Bogu.

Svaka vjerska zajednica i udruga se treba sama financirati od svojih članova i poklonika. Vjerovatno se nitko ne udružuje kako bi se okoristio od države već kako bi pripomogli državi svojim radom. Dakle treba svima ukinuti financiranje, a zadnjoj katoličkoj crkvi jer je ona u službi većine građana.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.10.2011. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
. Ne želim ovim uvrijediti one koje je crkva povrijedila, samo bi volio da shvate i da na sprovodima netko radi i da za to treba biti plaćen. U suprotnom bi volio da se jave dobrovoljci za besplatan rad na sprovodima.

... Dakle treba svima ukinuti financiranje, a zadnjoj katoličkoj crkvi jer je ona u službi većine građana.


Upravo jesi. Grdno uvrijedio.


I ne iznosi takve nebulozne tvrdnje da je crkva u službi građana. U kojem realnom smislu je crkva u mojoj službi, a ne obrnuto?


Nadam se da ovo sve trkeljaš da bi zatrolao temu. Iskreno se nadam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2011. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

-nella- je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
. Ne želim ovim uvrijediti one koje je crkva povrijedila, samo bi volio da shvate i da na sprovodima netko radi i da za to treba biti plaćen. U suprotnom bi volio da se jave dobrovoljci za besplatan rad na sprovodima.

... Dakle treba svima ukinuti financiranje, a zadnjoj katoličkoj crkvi jer je ona u službi većine građana.


Upravo jesi. Grdno uvrijedio.


I ne iznosi takve nebulozne tvrdnje da je crkva u službi građana. U kojem realnom smislu je crkva u mojoj službi, a ne obrnuto?


Nadam se da ovo sve trkeljaš da bi zatrolao temu. Iskreno se nadam.

Eto ispričavam se, nisam te želio uvrijediti.

Žao mi je ali ja i dalje tvrdim da je crkva u službi građanima, a ne obrnuto.
Građane nitko ne tjera da plaćaju lukno i lemojzinu, ali zašto to rade, zato što im je sa crkvom zajedničko vjera u Boga, ili možda crkva ipak samo laže da postoji Bog i manipulira građanima samo radi ostvarenja profita.
Crkve su pune vjernika, jadnih i napaćenih ljudi kojima je vjera jedina svijetla točka u životu. Gdje bi ti ljudi završili da nema crkve? Vjerovatno u ludnici.

Ali da u crkvi ima i zla; ima, i često to zlo radi na štetu građana prikazujući zlo kao dobro.
Gledajući korist crkve građanima ne treba gledati samo iz svoje perspektive već iz perspektive svih vjernika. Oni imaju od crkve koristi i kad govore protiv crkve opet se u nju vraćaju i od iste traže oprost.

Nisam imao namjeru da promijenim tvoje mišljenje jer je to nemoguće, ali također ne vidim kako crkva može imati koristi od građana više nego kinooperateri ili trgovački centri. Kad se gradi "S cesta" za Portanovu za 10 milijuna kuna iz gradskog proračuna od L.B.Mandića do Portanove onda se nitko ne buni, ali kad se grade crkveni objekti onda je to problem. Sad kad se bude gradio bazen za 200 milijuna kuna ni to nikom ne smeta, a kad se plati crkvi 50 milijuna da posveti taj bazen onda je to problem.

Žao mi je što me se doživljava kao da trolam, protiv sam financiranja crkve, ali nisam protiv veličanstvenih crkvenih građevina jer se time odaje počast Bogu. Možda bi jeftinije bilo prinositi žrtve Bogu od zlatnih slavina, ali ipak mislim da je ovo bolja varijanta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2011. 16:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
-nella- je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
. Ne želim ovim uvrijediti one koje je crkva povrijedila, samo bi volio da shvate i da na sprovodima netko radi i da za to treba biti plaćen. U suprotnom bi volio da se jave dobrovoljci za besplatan rad na sprovodima.

... Dakle treba svima ukinuti financiranje, a zadnjoj katoličkoj crkvi jer je ona u službi većine građana.


Upravo jesi. Grdno uvrijedio.


I ne iznosi takve nebulozne tvrdnje da je crkva u službi građana. U kojem realnom smislu je crkva u mojoj službi, a ne obrnuto?


Nadam se da ovo sve trkeljaš da bi zatrolao temu. Iskreno se nadam.

Eto ispričavam se, nisam te želio uvrijediti.

Žao mi je ali ja i dalje tvrdim da je crkva u službi građanima, a ne obrnuto.
Građane nitko ne tjera da plaćaju lukno i lemojzinu, ali zašto to rade, zato što im je sa crkvom zajedničko vjera u Boga, ili možda crkva ipak samo laže da postoji Bog i manipulira građanima samo radi ostvarenja profita.
Crkve su pune vjernika, jadnih i napaćenih ljudi kojima je vjera jedina svijetla točka u životu. Gdje bi ti ljudi završili da nema crkve? Vjerovatno u ludnici.

Ali da u crkvi ima i zla; ima, i često to zlo radi na štetu građana prikazujući zlo kao dobro.
Gledajući korist crkve građanima ne treba gledati samo iz svoje perspektive već iz perspektive svih vjernika. Oni imaju od crkve koristi i kad govore protiv crkve opet se u nju vraćaju i od iste traže oprost.

Nisam imao namjeru da promijenim tvoje mišljenje jer je to nemoguće, ali također ne vidim kako crkva može imati koristi od građana više nego kinooperateri ili trgovački centri. Kad se gradi "S cesta" za Portanovu za 10 milijuna kuna iz gradskog proračuna od L.B.Mandića do Portanove onda se nitko ne buni, ali kad se grade crkveni objekti onda je to problem. Sad kad se bude gradio bazen za 200 milijuna kuna ni to nikom ne smeta, a kad se plati crkvi 50 milijuna da posveti taj bazen onda je to problem.

Žao mi je što me se doživljava kao da trolam, protiv sam financiranja crkve, ali nisam protiv veličanstvenih crkvenih građevina jer se time odaje počast Bogu. Možda bi jeftinije bilo prinositi žrtve Bogu od zlatnih slavina, ali ipak mislim da je ovo bolja varijanta.


ti si šampion! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.10.2011. 17:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
-nella- je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
. Ne želim ovim uvrijediti one koje je crkva povrijedila, samo bi volio da shvate i da na sprovodima netko radi i da za to treba biti plaćen. U suprotnom bi volio da se jave dobrovoljci za besplatan rad na sprovodima.

... Dakle treba svima ukinuti financiranje, a zadnjoj katoličkoj crkvi jer je ona u službi većine građana.


Upravo jesi. Grdno uvrijedio.


I ne iznosi takve nebulozne tvrdnje da je crkva u službi građana. U kojem realnom smislu je crkva u mojoj službi, a ne obrnuto?


Nadam se da ovo sve trkeljaš da bi zatrolao temu. Iskreno se nadam.

Eto ispričavam se, nisam te želio uvrijediti.

Žao mi je ali ja i dalje tvrdim da je crkva u službi građanima, a ne obrnuto.
Građane nitko ne tjera da plaćaju lukno i lemojzinu, ali zašto to rade, zato što im je sa crkvom zajedničko vjera u Boga, ili možda crkva ipak samo laže da postoji Bog i manipulira građanima samo radi ostvarenja profita.
Crkve su pune vjernika, jadnih i napaćenih ljudi kojima je vjera jedina svijetla točka u životu. Gdje bi ti ljudi završili da nema crkve? Vjerovatno u ludnici.

Ali da u crkvi ima i zla; ima, i često to zlo radi na štetu građana prikazujući zlo kao dobro.
Gledajući korist crkve građanima ne treba gledati samo iz svoje perspektive već iz perspektive svih vjernika. Oni imaju od crkve koristi i kad govore protiv crkve opet se u nju vraćaju i od iste traže oprost.

Nisam imao namjeru da promijenim tvoje mišljenje jer je to nemoguće, ali također ne vidim kako crkva može imati koristi od građana više nego kinooperateri ili trgovački centri. Kad se gradi "S cesta" za Portanovu za 10 milijuna kuna iz gradskog proračuna od L.B.Mandića do Portanove onda se nitko ne buni, ali kad se grade crkveni objekti onda je to problem. Sad kad se bude gradio bazen za 200 milijuna kuna ni to nikom ne smeta, a kad se plati crkvi 50 milijuna da posveti taj bazen onda je to problem.

Žao mi je što me se doživljava kao da trolam, protiv sam financiranja crkve, ali nisam protiv veličanstvenih crkvenih građevina jer se time odaje počast Bogu. Možda bi jeftinije bilo prinositi žrtve Bogu od zlatnih slavina, ali ipak mislim da je ovo bolja varijanta.


ti si šampion! osijek031.com smile


kolko se ja sjecam tih pricica sa vjeronauka, dragi bogo ne voli kada mu se pocast odaje sa materijalnim dobrima i vrednotama vec onim duhovnim... ali opet to su samo pricice sa vjeronauka

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2011. 17:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la (Pogledaj post): ›
kolko se ja sjecam tih pricica sa vjeronauka, dragi bogo ne voli kada mu se pocast odaje sa materijalnim dobrima i vrednotama vec onim duhovnim... ali opet to su samo pricice sa vjeronauka

A zašto se onda na krštenju, pričesti i krizmama najčešće kupuje zlato? Možda je zlato za vjernike a ne za Boga. Zato se vjernici bune protiv luksuza crkve jer misle da to nije za njih, ali kad shvate da je crkva njihova duhovna potpora onda počnu taj luksuz doživljavati kao svoje vlasništvo i prestanu se buniti, jer ipak o jednom trošku svi dobiju duhovno izlječenje a ne mora svatko pojedinačno plaćati psihološke tretmane koji su puno skuplji od zlatnih slavina i građani ih si ne mogu priuštiti.


Zadnja promjena: francika; 09.10.2011. 17:30; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2011. 17:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja, sa vjeronauka se sjećam slike kad je Mojsije razbio zlatno tele

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2011. 18:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
... ili možda crkva ipak samo laže da postoji Bog i manipulira građanima samo radi ostvarenja profita.


Vidim, shvatio si? Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2011. 18:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
... ili možda crkva ipak samo laže da postoji Bog i manipulira građanima samo radi ostvarenja profita.


Vidim, shvatio si? Very Happy

Nisam ja ništa shvatio, to je bilo hipotetsko pitanje, ali sumnjam da crkva laže jer laž je jedan od sedam smrtnih grijeha, a s obzirom da oni to propovijedaju sumnjam da se usuđuju lagati. Zar ne vidiš da je ova HDZ gerijatrija već odavno počela umirati, a i bolje je da idu u pakao nego u zatvor.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.10.2011. 7:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
... ili možda crkva ipak samo laže da postoji Bog i manipulira građanima samo radi ostvarenja profita.


Vidim, shvatio si? Very Happy

Nisam ja ništa shvatio, to je bilo hipotetsko pitanje, ali sumnjam da crkva laže jer laž je jedan od sedam smrtnih grijeha, a s obzirom da oni to propovijedaju sumnjam da se usuđuju lagati. Zar ne vidiš da je ova HDZ gerijatrija već odavno počela umirati, a i bolje je da idu u pakao nego u zatvor.


Ma kakvi, usuđuju se seksualno zlostavljat djecu, biti pohlepni gadovi i lopovi, jebavat cvjećarke po šumarcima... (true story) ali lagati?! Nikako.

Ma sad san već sigurna da nas @francika žešće zajebava. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.10.2011. 10:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
... ili možda crkva ipak samo laže da postoji Bog i manipulira građanima samo radi ostvarenja profita.


Vidim, shvatio si? Very Happy


Laconica brevitas

hahaha, kako znas spaliti ljudi pa to je strasno... dobijes sve moje kikirikije za ovo Very Happy Very Happy

a sto se tice crkvene skromnosti... mislim da sam to napisao i u jednom drugom topicu.
opet, koliko se sjecam tih pricica o bogi sto su nas filovali u osnovnoj i zauzeli mi koristan dio slobodne memorije koju sam mogao iskoristiti za neke korisnije stvari i sadržaje, prvi propovjednici vjere, kao i sam utemeljitelj crkve kao sekte, sv. petar, je propovjedao skromsnot, siromasvo, poniznost i ostale duhovne vrednote a napominjao je da nema potrebe za ovozemaljskim materijalnim dobrima i bogatstvom jer nas to sve ceka kada dodemo u raj...
stoga mi se cini da je ova danasnja crkvena "skromnost", u velikoj koliziji sa nekim temeljnim ucenjima i propovjedima prvih sektasa

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.10.2011. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

njima su dani odbrojani, toga su svjesni pa grade dok mogu

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2011. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne mogu vjerovati kakvi licmjeri se ovdje po forumu javljaju. Svi Vi ste dobili zlato za poklon prilikom primanja svetih sakramenata, a sad se tu zalažete za skromonost crkve.
Pa ne želite valjda da se crkvi opet oduzme sva imovina, a prije par godina svi su se zalagali za povrat imovine. Dakle da se Vama treba vratiti oduzeta imovina onda bi bili za to, a kad se Srbima i Crkvi treba vratiti imovina onda ste protiv. Kako Vi u tome uspijevati pronaći logiku stvarno mi nije jasno.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2011. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Vi u tome uspijevati pronaći logiku stvarno mi nije jasno.


ko tu traži logiku? šta trabunjaš?
to je pravda Cool Mr. Green

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.10.2011. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Ne mogu vjerovati kakvi licmjeri se ovdje po forumu javljaju. Svi Vi ste dobili zlato za poklon prilikom primanja svetih sakramenata, a sad se tu zalažete za skromonost crkve.


da, za sakramente vjere u koju su me ubacili bez mog znanja, pitanja i u doba moje nesvijesnosti o postojanju icega...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: