Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Crkva gradi luksuznu palaču od 50 mil. kn usred Osijeka!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
aardvark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2011. 22:15 
Naslov:  Re: Crkva gradi luksuznu palaču od 50 mil. kn usred Osijeka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chager je napisao/la (Pogledaj post): › Opravdanost investicije Grada u ovaj kompleks vidim u desecima radnih mjesta koje je Crkva angažirala u izgradnji.

pa normalno, zašto gradit, renovirat i opremat vrtiće, škole i knjižnice kad se može crkvi sagradit dvorac..

mislim čak da to više nije ni slučajno. što narod bude, blago rečeno, neinformiraniji, to će glavašoidi imat više glasača.
it's a win-win sičjuejšn!
Fight

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.10.2011. 23:06 
Naslov:  Re: Crkva gradi luksuznu palaču od 50 mil. kn usred Osijeka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zanima me ima li još u ovome gradu udruga, civilne scene, građanske inicijative? onih koji su prije 5-10 godina drmali i tresli kramarić-glavaš vladavinom.gdje je sad centar za mir i ljudska prava, helsinški odbor, zeleni pa da prozivaju i pitaju gradonačelnika i crkvu šta se to radi i odakle im silne pare i zašto u centru grada stvaraju zabranjenu zonu (ne smijete ni pogledat preko plota u tu crkvenu zgradu!!!) ovo što rade klerofašisti je zaista sramotno, ali je sramotno da nitko od građana i građanki ne reagira. crkvena imovina nije privatna imovina, to je pokradena imovina , isto kao što ovi silni novci koje su političke stranke počele bacati na predizborne nastupe, nisu njihovi zarađeni novci nego oteti od naših crkavica. dakle, ostaje otvoreno pitanje: gdje je civilno društvo ovoga grada? krepalo? spava na eurima iz projekata za koje ostatak građanstva niti ne zna da postoje? koliko piše u registru udruga, skoro 300 ih je u ovome gradu : od ekoloških, preko vjerskih do humanitarnih. pa kako oni promiču društvene vrijednosti kad im se pred nosom ljenčine od klera ustoličuju u mramoru, ebanovini, vražjoj materi....a još uvijek skoro 2.000 ljudi u gradskoj zoni osijeka nema kanalizaciju ni wc...
intelektualci su gladni, penzioneri žicaju i mole 2-3 krumpira na pijaci od prodavača, trče popodne do interšpara po jutarnju pošiljku kruha koja je snižena na 2 kune, ili na jug2 u pekaru gdje se za 5 kuna dobije 10 komada malo osušenog peciva od jutarnej pošiljke......
jel i ovi debeli crkveni velmože isto tako jedu? kojem se bogu mole?
a nema građanske savjesti i svijesti da dođu pred te zlatne dvore u štrosmajerovoj i makar javno prosvjeduju.. pogotovo nema više mladih. pogledajte demonstracije na wall streetu.
no, najvažnije je pljuvati po dragi hedlu.baš fini neki grad koji ima svog dežurnog "pedra".
može li mi netko to objasnit?
usput, ima jedan dobar film, klasik i remek djelo miloša formana, zove se "goyini duhovi". nešto mi se skroz nameće sjećanje na taj film .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2011. 8:03 
Naslov:  Re: Crkva gradi luksuznu palaču od 50 mil. kn usred Osijeka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chager je napisao/la (Pogledaj post): › Mislim da je većina forumaša na ovu temu promašila stoljeće. Da ste kojim slučajem živjeli u srednjem vijeku, tada bi ovo sve što govorite bila prava stvar.


pa veći dio hrvatskog klera još uvijek živi u srednjem vijeku. zaboravili su da žive u modernim vremenima, demokraciji i koriste sve balgodati 21. stoljeća.

chager je napisao/la (Pogledaj post): › Ovako, ispadate smiješni spominjući ljude koji se hrane po kantama za smeće, a većina vas ima vremena i novca cijeli Božji dan trkeljati fraze koje se uče po kojekakvim kumrovečkim školama.


nisu li ti ljudi zaslužili da se barem dio novca koji uplaćuju kroz poreze vrati njima. uostalom, bubalo ne daje vlastiti novac već novac iz proračuna koji ne puni samo on. malo više svijesti u trošenju javnih sredstava koje daruje crkve kupujući vlastitu indulgenciju ili perući vlastitu savjest. crkva dobija i previše novca iz proračuna, nametnut je crkveni porez koji i sam plaćam mada sam zakleti ateista. unatoč činjenici teškog života građana hrvatske, crkva se ne libi kupati se u luksuzu. očekivao sam daleko angažiraniju crkvu koja bi bila na putu djela Juraja Dobrile i imenjaka mu Strossmayera. ponovi povijest te dvojice crkvenih velikana ali nemoj izdvajati činjenice koje tebi odgovaraju. ovo o kumrovečkoj školi je tipično etiketiranje osoba koje nemaju argumenata u raspravi i dokaz netolerancije i maloumnosti.

chager je napisao/la (Pogledaj post): › Ne zamjeram nikome, zapravo, puno je istine u vašim postovima. To je krivnja same Crkve, odnosno ljudi koji ju vode. Potrebno je razboritosti u ovim vremenima, a sotona ne bira sredstva.


a sotona se nalazi odmah iza oltara.

chager je napisao/la (Pogledaj post): › Ipak, ne uvažavati argumente i različito mišljenje nije ono što očekujem od takvih. Ako Crkvi zamjerate jednoumlje i politički angažman, što onda reći o vašem angažmanu i vašoj "strani".


iz tvojih postova se očituje netrepeljivost i etiketiranje pa je napisano i kvotano smiješno.

chager je napisao/la (Pogledaj post): › Opravdanost investicije Grada u ovaj kompleks vidim u desecima radnih mjesta koje je Crkva angažirala u izgradnji. Tri godine ispunjavaju nadbiskupove snove, pa to košta. Dobar dio novca utrošenog u ovaj projekt dolazi iz donacija, pa to možemo nazvati i onako kako bi danas mnogi htjeli živjeti - da drugi daju, a mi Hrvati da trošimo.


možeš misliti, deseci radnih mjesta u investiciju koja služi biskupovom luksuzu. škola u kojoj je pao strop ipak školuje buduće kadrove za punjenje proračuna koji će pijani političar tipa bubala trošiti šakom i kapom.

chager je napisao/la (Pogledaj post): › Što se tiče ulaganja u druge vjerske zajednice, ono ovisi o broju potencijalnih vjernika-birača. Pa dopustite da nije nitko lud ulagati u ono što mu se ne isplati. Samo naprijed, očekujem bar 100 postova protiv Crkve, a dobar dio vas, licemjerno, uopće to ne pokazuje u stvarnosti.


ustavom je zajamčena ravnopravnost svih vjerskih zajednica i ne ovisi o broju vjernika birača. obožavam legaliste poput tebe. citirao bih balaševića ali riječi su vulgarne, a plitki ljudi poput tebe odmah neke izvode smatrati netolerantnim.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.10.2011. 8:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stoko jedna,jel tako po svetoj majci crkvi???
he,he...
@chageru tebi svaka čast,jedini si od ovih forumskih lizača oltara nešto napisao,a i ti barem možeš nešto pismeno napisati.
Je da se ne slažem s tobom ali to je sad sasvim neka druga stvar.

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2011. 9:47 
Naslov:  Re: Crkva gradi luksuznu palaču od 50 mil. kn usred Osijeka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marijuan je napisao/la (Pogledaj post): ›
chager je napisao/la (Pogledaj post): › Mislim da je većina forumaša na ovu temu promašila stoljeće. Da ste kojim slučajem živjeli u srednjem vijeku, tada bi ovo sve što govorite bila prava stvar.
pa veći dio hrvatskog klera još uvijek živi u srednjem vijeku. zaboravili su da žive u modernim vremenima, demokraciji i koriste sve balgodati 21. stoljeća.
Varaš se, ne žive samo kleri u srednjem vijeku, nego svi ljudi uključujući i tebe samo zbog tvoje prevelike pismenosti i visokog ega toga nisi svjestan, iako je u srednjem vijeku bilo daleko pismenijih ljudi od tebe.
marijuan je napisao/la (Pogledaj post): ›
chager je napisao/la (Pogledaj post): › Ovako, ispadate smiješni spominjući ljude koji se hrane po kantama za smeće, a većina vas ima vremena i novca cijeli Božji dan trkeljati fraze koje se uče po kojekakvim kumrovečkim školama.
nisu li ti ljudi zaslužili da se barem dio novca koji uplaćuju kroz poreze vrati njima. uostalom, bubalo ne daje vlastiti novac već novac iz proračuna koji ne puni samo on. malo više svijesti u trošenju javnih sredstava koje daruje crkve kupujući vlastitu indulgenciju ili perući vlastitu savjest. crkva dobija i previše novca iz proračuna, nametnut je crkveni porez koji i sam plaćam mada sam zakleti ateista. unatoč činjenici teškog života građana hrvatske, crkva se ne libi kupati se u luksuzu. očekivao sam daleko angažiraniju crkvu koja bi bila na putu djela Juraja Dobrile i imenjaka mu Strossmayera. ponovi povijest te dvojice crkvenih velikana ali nemoj izdvajati činjenice koje tebi odgovaraju. ovo o kumrovečkoj školi je tipično etiketiranje osoba koje nemaju argumenata u raspravi i dokaz netolerancije i maloumnosti.
U pravu je chager, ljudi trkeljaju ovdje po forumu ne znajući da žive u srednjem vijeku, a na kavama u gradu ne žele dati kunu prosjacima već se izruguju s njima da su najveći lopovi, od svih nesretnih ljudi okreću glavu na ulici, a dok istovremeno velikim bijelim zubima skidaju braboljke sa šupka svim lopovima i manipulatorima ne usuđujući im se reći ovo što trkeljaju po forumu. Sve se odnosi i na mene osim ovo za prosjake jer kad mi dođe bilo koji prosjak uvijek dobije 5 kn, pa ako mogu dati za cigarete 20 kn dnevno zašto ne bi mogao dati i prosjacima 10-20 kn dnevno. Prosjačenje je posao kao i svaki drugi, jer da ima posla policija ne bi dozvolila prosjačenje. (evo da i ja jednom stajem u obranu policije Smile)
marijuan je napisao/la (Pogledaj post): ›
chager je napisao/la (Pogledaj post): › Ne zamjeram nikome, zapravo, puno je istine u vašim postovima. To je krivnja same Crkve, odnosno ljudi koji ju vode. Potrebno je razboritosti u ovim vremenima, a sotona ne bira sredstva.
a sotona se nalazi odmah iza oltara.[
Odlično nadopunjavanje. Zlo uvijek traži oprost grijeha od crkve a pritom prenosi to zlo i na vodeće ljude u crkvi, jer i najsvetijem čovjeku gotovo je nemoguće oduprijeti utjecaju sotone pa kleri nesvjesno to zlo šire na narod (nisu svi kleri takvi).
Najbolji način da sotona zavlada je da se narodu obraća kao Bog ili kao Domoljub!
marijuan je napisao/la (Pogledaj post): ›
chager je napisao/la (Pogledaj post): › Ipak, ne uvažavati argumente i različito mišljenje nije ono što očekujem od takvih. Ako Crkvi zamjerate jednoumlje i politički angažman, što onda reći o vašem angažmanu i vašoj "strani".
iz tvojih postova se očituje netrepeljivost i etiketiranje pa je napisano i kvotano smiješno.
Nije to etiketiranje nego argument, a najbolje je to opisao kardinal Vinko Puljić prije neki dan u Mariji Bistrici kad je rekao: "Kukavice ne mogu graditi budućnost. Samo ljudi spremni na žrtvu, sposobni su graditi sretniju budućnost", no međutim u Hrvatskoj samo lopovi nisu kukavice.
marijuan je napisao/la (Pogledaj post): ›
chager je napisao/la (Pogledaj post): › Opravdanost investicije Grada u ovaj kompleks vidim u desecima radnih mjesta koje je Crkva angažirala u izgradnji. Tri godine ispunjavaju nadbiskupove snove, pa to košta. Dobar dio novca utrošenog u ovaj projekt dolazi iz donacija, pa to možemo nazvati i onako kako bi danas mnogi htjeli živjeti - da drugi daju, a mi Hrvati da trošimo.

možeš misliti, deseci radnih mjesta u investiciju koja služi biskupovom luksuzu. škola u kojoj je pao strop ipak školuje buduće kadrove za punjenje proračuna koji će pijani političar tipa bubala trošiti šakom i kapom.
Ne vidim problem u tome što crkva gradi luksuzno, pa jedna je crkva. Problem je što su tisuće drugih lopova pokrali milijarde i namjerno uništili gospodarstvo radi vlastitog bogaćenja, pa sad ajmo pljuvat po crkvi.
Ako itko ima razloga da stavlja zlatne slavine u kupaonicama onda je to crkva, a ako pogledamo u kupaonice direktora državnih firmi i onih koji rade za njih vidjet ćemo zlatne implantate mozgova koji su nepromišljeno od Hrvata napravili robove.
Kleri nisu za ništa krivi, pa tek su prije 20 godina dobili slobodu. Zar ste mislili da će komunisti koji su obukli drugačija odijela prestati manipulirati crkvom. Nije realno očekivati da kleri u samo 20 godina uspiju razotkriti sotonu kako bi se borili protiv nje, ali još je veći problem što će jako teško prepoznati kakva će odijela nositi idućih 20 godina.
marijuan je napisao/la (Pogledaj post): ›
chager je napisao/la (Pogledaj post): › Što se tiče ulaganja u druge vjerske zajednice, ono ovisi o broju potencijalnih vjernika-birača. Pa dopustite da nije nitko lud ulagati u ono što mu se ne isplati. Samo naprijed, očekujem bar 100 postova protiv Crkve, a dobar dio vas, licemjerno, uopće to ne pokazuje u stvarnosti.
ustavom je zajamčena ravnopravnost svih vjerskih zajednica i ne ovisi o broju vjernika birača. obožavam legaliste poput tebe. citirao bih balaševića ali riječi su vulgarne, a plitki ljudi poput tebe odmah neke izvode smatrati netolerantnim.
Mislim, pored financiranja 100.000 udruga (to su sigurno osnivali po rječniku Bratoljuba Klaića), ne vidim uopće problem da država financira i 1.000 religija.
Pa kad su porezi na plaće i PDV tako visoki, treba svima podijeliti nek rade. Filozofi su uvijek bili na cijeni i u većini slučajeva bili su podložni vlasti, čast iznimkama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vice1981
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2011. 10:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@francika
S koje planete ti padaš?
Ovdje je govor o Crkvi koja bi trebala predstavljati materijalnu skromnost i duhovno bogatstvo.
Uplitati komuniste i kriviti njih za crkvenu raskalašenost je djetinjasto i smješno a samo pokazuje tvoju ne trepeljivost prema mišljenju drugih. I kapitalizam i komunizam u suštini imaju pozitivnu podlogu, te komunjare kako ih ti zoveš zapravo nisu komunjare nego oportunisti (kapitalist)i koji mjenjaju stranu kako vjetar zapuše. dok pravi komunjare žele dobrobit svima. A to bi trebala i crkva!
A osim toga ti kao veliki vjernik bi trebao znati da je pravi vjernik onaj koji svojevoljno prihvati vjeru i Boga u svoje srce a to male bebe ne mogu. Kod nas nažalost se broj vjernika broji po broju krštenih umjesto po broju praktikanata.
I pravi vjernik bi trebao bar jednom pročitati Bibliju, kao što muslimani čitaju kuran, i onda bi znao da u njoj piše da se nitko ne smije zvati svetim ocem sem samog Boga!! A vi tu običnog čovjeka poistovječujete sa Bogom!, bogohuljenje!!!
Malo si prouči na primjer evangelističku crkvu i kako funkcijonira, i vidit češ da je ta crkva puno bliže božjoj riječi nego katolička. Nema svetih ljudi nema svetaca, jer sveci su izmišljotina katoličke crkve kako bi privukli grke vjeri. Nisu znali kako bi riješili problem što su vjerovali u više bogova zeus itd pa je zeus postao Bog a svi ostali sveci!
Samo da napomemem ja sam katolik, ne po mom izboru, ali iskreno neznam još koliko dugo jer mi se sve više i više gadi katolička crkva, da ne bi bilo kako promoviram evangelističku crkvu. Prije nego što otvoriš usta razmisli da li si siguran u ono što misliš da znaš, jer ovako se samo sramotiš priprostim razmišljanjem koje nema veze sa stvarnom situacijom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2011. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vice1981 je napisao/la (Pogledaj post): › @francika
S koje planete ti padaš?
Ovdje je govor o Crkvi koja bi trebala predstavljati materijalnu skromnost i duhovno bogatstvo.
Uplitati komuniste i kriviti njih za crkvenu raskalašenost je djetinjasto i smješno a samo pokazuje tvoju ne trepeljivost prema mišljenju drugih. I kapitalizam i komunizam u suštini imaju pozitivnu podlogu, te komunjare kako ih ti zoveš zapravo nisu komunjare nego oportunisti (kapitalist)i koji mjenjaju stranu kako vjetar zapuše. dok pravi komunjare žele dobrobit svima. A to bi trebala i crkva!
A osim toga ti kao veliki vjernik bi trebao znati da je pravi vjernik onaj koji svojevoljno prihvati vjeru i Boga u svoje srce a to male bebe ne mogu. Kod nas nažalost se broj vjernika broji po broju krštenih umjesto po broju praktikanata.
I pravi vjernik bi trebao bar jednom pročitati Bibliju, kao što muslimani čitaju kuran, i onda bi znao da u njoj piše da se nitko ne smije zvati svetim ocem sem samog Boga!! A vi tu običnog čovjeka poistovječujete sa Bogom!, bogohuljenje!!!
Malo si prouči na primjer evangelističku crkvu i kako funkcijonira, i vidit češ da je ta crkva puno bliže božjoj riječi nego katolička. Nema svetih ljudi nema svetaca, jer sveci su izmišljotina katoličke crkve kako bi privukli grke vjeri. Nisu znali kako bi riješili problem što su vjerovali u više bogova zeus itd pa je zeus postao Bog a svi ostali sveci!
Samo da napomemem ja sam katolik, ne po mom izboru, ali iskreno neznam još koliko dugo jer mi se sve više i više gadi katolička crkva, da ne bi bilo kako promoviram evangelističku crkvu. Prije nego što otvoriš usta razmisli da li si siguran u ono što misliš da znaš, jer ovako se samo sramotiš priprostim razmišljanjem koje nema veze sa stvarnom situacijom.

Ti si mene u potpunosti krivo shvatio. Ti "komunisti" koje sam spomenuo nisu ni komunisti ni kapitalisti, to su lopovi pohlepni poput male djece. Kapitalisti su oni koji svojom sposobnošću i dobrom organizacijom rade na dobrobit cijelog društva a ne stječu kapital na ovaj ili onaj način pa su zato kapitalisti. Dakle slažem se da su kapitalisti i komunisti jedno te isto samo što je razlika u tome tko raspoređuje novac. Tako neki predsjednik komunističke partije ili onaj tko ga je zaradio (ili ukrao kako je u većini slučajeva u Hrvatskoj). Da si pažljivije čitao vidio bi da sam napisao da su komunisti obukli drugačija odijela i postali kapitalisti, a sada nakon pljačkanja države da će obući neka opet druga odijela da im se ne može ući u trag.
Ja razumijem da ti drugačije razmišljaš o crkvi od mene i prihvaćam tvoje razmišljanje, ali i dalje smatram da crkva nije kriva i da treba graditi luksuzne objekte jer ipak je crkva ta koja se brine za duševno zdravlje svih građana jer bi inače svi završili u ludnici. Pomoći izgradnju crkvenih objekata je samo kap u moru u odnosu na druge bezveze investicije na koje se troše novci građana. Naravno da sam za ukidanje ovih drugih bespotrebnih investicija a ne crkve.
Pazi, nije lijepo klevetati katoličku crkvu, vjera koja se zasniva na kleveti je jako loša vjera.
Ja sam ateist i ne vjerujem u Boga iako sam sve sakramente kao katolik primio ali vjerujem da je crkva ta koja štiti ljude od zla, nekad uspješno a nekad i ne, i zato smatram da je crkva zadnja kojoj se trebaju obustaviti donacije. I da, ne vjerujem u Boga ili više Bogova, ali vjerujem u svetce. Nadam se da možeš prihvatiti moje drugačije priprosto razmišljanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2011. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s tih 50 milijuna kuna, moglo se obnoviti 60-70 pročelja zgrada.................... stoko crkvena

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2011. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vic.Mackey je napisao/la (Pogledaj post): › s tih 50 milijuna kuna, moglo se obnoviti 60-70 pročelja zgrada.................... stoko crkvena

A sa 200 milijuna kuna koliko košta bazen bi se moglo obnoviti 240-280 pročelja zgrada, tj. cijeli grad. Ipak crkva pomaže većem broju ljudi nego bazen!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mučki provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Lokacija: soba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2011. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pitam se pitam francika a kome to crkva pomaže osim samoj sebi.


Jedan banalni primjer. Jedan vrtić koji je povezan sa crkvom nije htjeo primiti dijete sa posebnim potrebama na barem 2 sata dnevno da se malo socijalizira. To dijete bi tamo boravilo uz nazočnost majke bez ičije obaveze oko njega. Dijete je u biti sasvim ok osim što ne može hodati, a na pitanje roditelja da li bi ga primili isti su skoro bili istjerani van.

Pa reci mi molim te jel to crkva kakva se pravi da je...? Fuj, ovo je jedan dobar primjer što je kler uopće.

Svi oni pravi ljudi u crkvi koji su spremni služiti narodu, nisu bahati, realni su i nerazmišljaju vatikanski (lopovski) su izolirani od javnosti uopće. Nešto kao i u politici.

Žao mi je što je crkva uopće i izašla iz ralja komunizma jer jedino su pod tlakom bili ono što bi trebali biti. Gdje su im sada sve one komunjare koje su od 91' punili prve redove? Nema ih, nestali su u roku od par godina a ići u crkvu je bile u modi u ono vrijeme i samo to. E zbog takvih su mnogi istinski vjernici prestali ići u crkvu uopće. Neka, tako im i treba. Praktičnih vjernika je u biti sve manje i to nije bez razloga, pa zato bozanić i osniva non stop neke krizne stožere.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2011. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije crkva tako loša kao što misliš, ali na svakom brodu ima luđaka pa tako i u crkvi. I ne samo u crkvi već i kao svuda dalje govna uvijek isplivaju na površinu, jer kad ne bi bilo tako nikada se čovjek ne bi mogao ni posrati u moru pošteno.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mučki provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Lokacija: soba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2011. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Nije crkva tako loša kao što misliš, ali na svakom brodu ima luđaka pa tako i u crkvi. I ne samo u crkvi već i svuda dalje govna uvijek isplivaju na površinu, jer kad ne bi bilo tako nikada se čovjek ne bi mogao ni pošteno posrati u moru.


Ne mislim ni ja da su u crkvi svi loši ali kao što sam rekao, izolirani su.

Ja bi volio da je ovo zdanje napravljeno izmeđuostalog da bi moje dijete tu dolazilo na vjeronauk kao što je to bilo nekada a ne da su ga nabili u škole i oduzeli djeci satnicu za neke pametnije stvari. Ali ne! To zdanje je napravljeno da bi se oni kreveljili među sobom. Sami su napravili ovaj revolt u narodu. Još samo da se totalno osvijestimo mogli bi i na ulice...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2011. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A gle, istina je da je atmosfera bila duhovnija dok se na vjeronauk išlo u crkvu kako sam i sam išao nego u školi, ali nažalost ne može se birati, ili komunisti ili katolici.
Ipak se lakše izboriti za vlast preko škole jer je lakše mlade skupiti na gomilu, pa danas umjesto marksizma imamo vjeronauk. No ne trebaš se brinuti zbog toga jer to su viši ciljevi za koje se crkva bori, oku nevidljivi, a to je zauzimanje teritorija za iduće križarske ratove.
Ali ako ti se sviđala crkva dok je bila jadna (vjerovatno zato što si uvijek na strani slabijih) možda bi osječaj duhovnosti za svoju djecu trebao potražiti u slabijim religijama. Evo jedan kolega je govorio da ovi Evangelisti stalno pričaju protiv Katolika, a budući da su Katolici uvijek pričali protiv komunista možda bi ti Evangelistička vjera odgovarala za tvoju djecu.
Nije crkva nikad bila skromna (po mom mišljenju ni ne treba biti), ali svakoj zmiji rep opet naraste kad joj se odsjeće, jedino je problem što moj rep neće više da raste.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mučki provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Lokacija: soba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2011. 16:14 
Naslov:  Re: Crkva gradi luksuznu palaču od 50 mil. kn usred Osijeka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile Hvala na prijedlogu al ne lutam za nikakvim novim religijama. Nema se vremena Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2011. 18:01 
Naslov:  Re: Crkva gradi luksuznu palaču od 50 mil. kn usred Osijeka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljilja je napisao/la (Pogledaj post): ›
usput, ima jedan dobar film, klasik i remek djelo miloša formana, zove se "goyini duhovi". nešto mi se skroz nameće sjećanje na taj film .

Hvala na preporuci. Odličan film!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: