Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Policajac skrivio fatalnu nesreću [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
angela_me
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2011. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A želja za dotičnog policajca, maksimalan boravak u zatvoru,.Gospodin pretpostavljeni načelnik sam bi trebao podnijeti ostavku.SRAMOTA živa,još ne mogu doći sebi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kulsavaj
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2011. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sudovi i zakoni, općenito pravosudni sustav i postoji da se nekoga sudi po zakonu a ne po "nekim emocijama" jer ako je bilo tko pogođen nesretnim slučajem, ma nema te kazne koja bi zadovoljila oštećenog i normalno da ne može podnjet onog koji mu je prouzročio tu i takvu nenadoknadivu štetu i nesreću. Upravo zato i postoji pravosudni aparat da se ne sudi po emocijama, jer ako bi se sudilo po emocijama onda to ne bi bio sud već upravo "osveta" i to izključuje jedno drugo!

Možemo eventualno razgovarati o zakonodavstvu odnosno o tome kada se propisuje neka kazna da li je dovoljno "velika"? A netko tko je izučavao kazneno pravnu tematiku jako dobro pozna načela i logiku kazne i propisivanja kazni i efekte odslužene kazne, ali za sve to mora biti prvo hladna glava, tek onda se može razgovarati!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kulsavaj
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2011. 13:57 
Naslov:  Re: Policajac skrivio fatalnu nesreću [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Vilenjak";p="377035
bilo je ovdje vec forumasa koji su na taj nacin pokusavali (i jos uvijek pokusavaju) opravdati ratne zlocine. svjedoci smo i zvanicne politike nekoliko stranaka (HDZ, HSP, HDSSB) koje upravo tu "svjezinu emocija" konstantno odrzavaju -> svjezom. i na taj nacin vladaju / drmaju zaludjenim narodom. no, to nije trenutna, ljudska emocija, vec cisto, proracunato zlo. takodjer, nije tocno da se svim ljudima, uslijed tragedije / soka, javlja takav "slijed misli" (osveta do 37 koljena).

kada govorimo o kletvama, a ovdje je upravo o bacenoj kletvi rijec, treba naglasiti da su kletve socijalni i kulturni fenomen pretpolitickih sredina. dakle drustava u kojima ne postoji (ili nije dovoljno jaka) pravna drzava / institucije / zakoni / sankcije. takvom drustvu ne bi trebala teziti administracija ovog foruma.


...
Kako znaš da se ne javlja svima?

Ovo se slažem o kletvama i njihovom fenomenu i nimalo neodobravam takvu logiku. A ovo o čemu ti pričaš to je oblik populizma, i još gore nametanje neprimjerenog "svjetonazora" u shrhu očuvanja vlasti.
Ja sam upravo govorio o "svježini" čisto kao "afektnom stanju" i nikako neodobravam osveto do 37 koljena, ali meni je nepojmljivo da netko tko je oštećen može totalka biti hladan i nakon nekoliko desetljeća, može se nekako primiriti ali taj oštećeni će upravo u tom nekom vidjeti razlog svoje nesreće do kraja života, mislim može se pomirit ali ožiljci ostaju ako se i čovjek pomiri uz pomoć nekih "alternativa" i satisfakcija!

Osobno nažalost poznam slučaj gdje se radilo o prirodnoj smrti mlade osobe zbog prilično teške bolesti i prošlo je od toga ohohoho godina i desetljeća ali majka njezina nikako se ne može baš potpuno primiriti s takvom sudbinom, a kako netko gdje postoji "neki drugi" konkretni koji je i u stvarnosti prouzročio bol????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2011. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Obitelji preminuloga iskrena sućut.....
počinitelj zasigurno neće biti adekvatno kažnjen, ali i kakva god kazna bila to neće nadoknaditi jedan izgubljen život.....niti će utješiti njegove bližnje....
nadalje uistinu ne razumijem zašto se skriva ime i prezime dotičnog....u nekim drugim situacijama se navodi i ime i prezime i adresa i broj gaća..pa nek se narod zabavlja pljuvanjem...
i stvarno,ali stvarno više ne razumijem koliko još ljudi mora poginuti da se promijeni situacija u prometu...
meni se bljuje od bahatih kretena koje svakodnevno viđam po cesti, koji misle da su uhvatili Boga za bradu....i još mi se više bljuje od onih koji samo pričaju o nekakvim akcijama,kažnjavanju, a ništa ne rade...
ma trebali bi svaki dan visiti na cesti i kažnjavati kretene..
a nekima je vozačka definitivno dokument viška.....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kulsavaj
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2011. 14:35 
Naslov: Hehehe ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fear of the dark je napisao/la (Pogledaj post): › Obitelji preminuloga iskrena sućut.....
počinitelj zasigurno neće biti adekvatno kažnjen, ali i kakva god kazna bila to neće nadoknaditi jedan izgubljen život.....niti će utješiti njegove bližnje....
nadalje uistinu ne razumijem zašto se skriva ime i prezime dotičnog....u nekim drugim situacijama se navodi i ime i prezime i adresa i broj gaća..pa nek se narod zabavlja pljuvanjem...
meni se bljuje od bahatih kretena koje svakodnevno viđam po cesti, koji misle da su uhvatili Boga za bradu....i još mi se više bljuje od onih koji samo pričaju o nekakvim akcijama,kažnjavanju, a ništa ne rade...
ma trebali bi svaki dan visiti na cesti i kažnjavati kretene..
a nekima je vozačka definitivno dokument viška.....


Relativan je to pojam "adekvatno kažnjen"? što li to može biti? rastezljivo jaaaaaaakkkoooo
A što se skrivanja imena tiče tu svi sumnjamo, ali neće nito to baš vječno trajati uz mogućnost da po propisima možda mora biti identitet interventnih policajaca tajni, pitanje da li se uopće smije znati tko su ti ljudi poimence? ali razglasit će se to, sigurno i sad već ima ljudi koji znaju tko je taj i odakle je?

A što se tiče preventivnih mjera, najbitnije je da penzineri ne mogu proći tehnički pregled je im na 20 godina "starom" Renaultu 4 nađu mrvice hrđe........

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2011. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ali i kakva god kazna bila to neće nadoknaditi jedan izgubljen život.....niti će utješiti njegove bližnje.... -mislim da ovo stoji u mom postu uz pojam adekvatnog kažnjavanja...
ne znam trebam li dodatno pojašnjavati?
drugo..što se tiče imena i prezimena da je netko drugi u pitanju stajalo bi puno ime i prezime....bio to odvjetnik, građevinar, sudac, svećenik,liječnik ili bilo tko drugi...
on uopće NE zaslužuje da njegov identitet ostane tajna i točka

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kulsavaj
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2011. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fear of the dark je napisao/la: ›
ali i kakva god kazna bila to neće nadoknaditi jedan izgubljen život.....niti će utješiti njegove bližnje.... -mislim da ovo stoji u mom postu uz pojam adekvatnog kažnjavanja...
ne znam trebam li dodatno pojašnjavati?
drugo..što se tiče imena i prezimena da je netko drugi u pitanju stajalo bi puno ime i prezime....bio to odvjetnik, građevinar, sudac, svećenik,liječnik ili bilo tko drugi...
on uopće NE zaslužuje da njegov identitet ostane tajna i točka

Pa očito je da se pokušalo zataškati, međutim kada su u samoj policiji uvidjeli da nije moguće, jer ipak se radi o ljudskom životu i postoji "corpus delicti" pa se nije moglo izvesti nikakvo zataškavanje, onda su ipak nastupili u javnosti!? Pretpostavljam da se moglo zataškati da bi bilo zataškano, s tim da mi još neznamo ostale "detalje" odnosno postoje li svjedoci? Jer ako nema svjedoka, i dovoljno dokaza tada osumnjićenici bivaju oslobođeni zbog nedostatka dokaza.

_________________
Bubalo ŠTREBERU!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2011. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znaju se detalji ni kada su druge stvari u pitanju...odn druge situacije pa ni jednog novinara ne zanima provjeriti i objaviti i drugu stranu priče...zašto bi kad ovako ima senzacionalan naslov...
a nekoga se danima razvlači i pljuje po svim medijima...
nadalje nisam stručnjak...ali pretpostavljam da na autu moraju biti neki tragovi koji bi odgovarali onima na tijelu unesrećenog...uostalom samo tijelo je po sebi dovoljan dokaz....
ne treba nam Horatio Cane valjda da bi zbrojili 2 i 2

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.09.2011. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zanimljivo, svi pljujete po tome kako se kasno izašlo u javnost, da se nije izašlo odmah jer je policajac, a nitko nije bio dovoljno inteligentan da skonta da piše da je čovjek POBJEGAO s mjesta nesreće, dakle nije se znalo tko je on... ako je ikome potrebno još i dodadno objašnjenje toga zasto se kasno izašlo onda je kreten (bez uvrede)

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2011. 16:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la: ›
zanimljivo, svi pljujete po tome kako se kasno izašlo u javnost, da se nije izašlo odmah jer je policajac, a nitko nije bio dovoljno inteligentan da skonta da piše da je čovjek POBJEGAO s mjesta nesreće, dakle nije se znalo tko je on... ako je ikome potrebno još i dodadno objašnjenje toga zasto se kasno izašlo onda je kreten (bez uvrede)



@Provokator...bez uvrede ali ako je tko sad ispao kreten onda si to ti....jer da si samo malo pažljivije procitao vijesti npr sa net.hr....mogao si saznati da je doticni policajac...nakon sat vremena od nezgode...nazvao svoje legose murjanere...koji su otišli pogledati što se to dogodilo...i onda su utvrdili da je ubio covjeka....
znaci nakon cca sat i pol se znalo tko je tko u ovoj prici....uzmimo da je za ocevid trebalo možda dodatnih dva sata...što u konacnici daje sumu sumaris od 3 i pol sata...

e sad promuckaj svojom lijepom glavom...pa pokušaj zbrojiti 2 i 2.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kulsavaj
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2011. 17:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la: ›
zanimljivo, svi pljujete po tome kako se kasno izašlo u javnost, da se nije izašlo odmah jer je policajac, a nitko nije bio dovoljno inteligentan da skonta da piše da je čovjek POBJEGAO s mjesta nesreće, dakle nije se znalo tko je on... ako je ikome potrebno još i dodadno objašnjenje toga zasto se kasno izašlo onda je kreten (bez uvrede)

Ma znam ali više od 24 sata???? "On" se prijavio policiji sat vremena nakon počinjenja, time je praktički razotkriveno počinjenje djela, počinitelj, mjesto počinjenja.... Nisam siguran da li je morala na teren i Hitna ili je na drugi način prebačen na patologiju, morao se izvržiti i uviđaj, a ako je djelo počinjeno u nedjelju oko 4 sata a "on" obavijesti policiju sat vremena kasnije, ne znam koliko je trebalo vremena da identificiraju žrtvu, to je moglo potrajati, ali svejedno da je prije bila objavljena osmrtnica na netu nego o samom počinjenju djela po ostalim portalima, malo čudno?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.09.2011. 17:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la: ›
zanimljivo, svi pljujete po tome kako se kasno izašlo u javnost, da se nije izašlo odmah jer je policajac, a nitko nije bio dovoljno inteligentan da skonta da piše da je čovjek POBJEGAO s mjesta nesreće, dakle nije se znalo tko je on... ako je ikome potrebno još i dodadno objašnjenje toga zasto se kasno izašlo onda je kreten (bez uvrede)



@Provokator...bez uvrede ali ako je tko sad ispao kreten onda si to ti....jer da si samo malo pažljivije procitao vijesti npr sa net.hr....mogao si saznati da je doticni policajac...nakon sat vremena od nezgode...nazvao svoje legose murjanere...koji su otišli pogledati što se to dogodilo...i onda su utvrdili da je ubio covjeka....
znaci nakon cca sat i pol se znalo tko je tko u ovoj prici....uzmimo da je za ocevid trebalo možda dodatnih dva sata...što u konacnici daje sumu sumaris od 3 i pol sata...

e sad promuckaj svojom lijepom glavom...pa pokušaj zbrojiti 2 i 2.....


obavještavanje državnog odvjednika, stupanje državanog odvjetnika na teren, obavještavanje suca istrage te davanje njegove procjene, zadržavanje policajca do otrežnjenja kada može potvrditi svoje djelo, jer se njeogva pijana riječ ne uvažava, odvođenje istog na sud da mu sudac odredi pritvor, šta misliš, koliko to traje ?

dakle 2+2=4
a 2+2 kod tebe je ?

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2011. 17:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

traje toliko dugo da se nakon 3 i pol sata znalo tko je pocinitelj....
e sad da li da ti crtam bojicama ili ti još nešto nije jasno ?

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kulsavaj
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2011. 17:52 
Naslov:  Re: Policajac skrivio fatalnu nesreću [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eo, sad znamo i da je interventni policajac upravljao VW Polom!

I šogorica nastradalog je potvrdila kako im je bilo čudno što im ne žele priopćiti tko je počinitelj? A da je počinitelj policajac tu informaciju su dobili tek od novinara!

Policiji se prijavio oko 05:40h!

A Kruno je svoj auto ostavio u OS i išao pješice jer je popio dva piva ...jbg....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.09.2011. 19:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
traje toliko dugo da se nakon 3 i pol sata znalo tko je pocinitelj....
e sad da li da ti crtam bojicama ili ti još nešto nije jasno ?


molim te nacrtaj mi bojicama, kako se znalo tko je počinitelj ako se po slovu zakona ne uvažava iskaz osobe koja je u alkoholiziranom stanju ?

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: