Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Skandalozno: Roditelji ignorirali dopise liječnika da se učenici drogiraju!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ds
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.09.2011. 8:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Ni jedan roditelj djece koja su na testiranju bila pozitivna nije se javio u Centar nakon što su o rezultatima testiranja obaviješteni dopisom koji smo slali na kućnu adresu! Uopće nisu reagirali na činjenicu da im djeca koriste droge i nisu pokazali nikakvu ozbiljnu namjeru pomoći im da se riješe ovisnosti! To znači da je cilj projekta nemoguće ostvariti, tako da nismo vidjeli nikakav smisao da se projekt nastavi provoditi, pa za njegovo financiranje u ovoj školskoj godini nismo ni tražili sredstva - zaključuje dr. Kribl.



Maloljetnike se nije moglo testirati bez dopuštenja roditelja, no unatoč činjenici da je testiranje bilo besplatno i anonimno


Kako nešto može biti anonimno ako se roditeljima šalje dopis?????

Anonimno u istraživanjima znači da onaj tko provodi istraživanje nikako ne može znati koji uzorak/podatak pripada kojoj osobi. Ovo bi u najboljem slučaju moglo biti povjerljivo - u smislu, istraživači znaju koji uzorci pripadaju kojoj osobi, ali podatke daju samo onima s kojima su prije dogovorili da imaju pravo na uvid u podatke, preka kodeksima istraživanja to može biti samo osoba koja se istražuje i eventualno roditelji te osobe ako je ona maloljetna.

Tko je davao suglasnost za punoljetne maturante?

Tema je važna i ozbiljna, ali i oni koji se bave njome moraju biti ozbiljni i poštovati kodekse struke jer inače je samo moguće složiti se s:

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Podatci dobiveni analizom uzoraka zato nisu relevantni, upozorava dr. Kribl


Dakle, mi smo svi platili to istraživanje. Osoba koja je ikada provodila istraživanje zna da može očekivati ovakav stupanj pristajanja roditelja, pa naknadno čuđenje može ukazivati samo na nepripremljenost i neozbiljan pristup radu. I ono što je ozbiljno etičko pitanje su uloge istraživača - istovremeno bi bili i znanstvenici i liječnici i "sudije".

Ako su znanstvenici, zanimaju ih samo podaci koje dobiju istraživanjem kako bi mogli osmisliti neke buduće aktivnosti i moraju poštovati pravo čovjeka da na temelju podataka djeluje ili ne djeluje. Ako saznaju podatke opasne po sudionika i mogu djelovati (poslati pismo roditeljima) u redu je da to naprave. Ali ovakvo senzacionalističko ocrnjivanje roditelja je posve nepotrebno, dapače smatram da djeluje kontraproduktivno na način da će ubuduće roditelji ozbiljno promisliti hoće li dati pristanak na istraživanje.

Ako su liječnici i "sudije", onda su trebali osigurati zakonsku regulativu da svi moraju pristupiti testiranju (kao što se mora ići na cijepljenje), te prijaviti socijalnim službama sve one roditelje koji nakon informacije o pozitivnom nalazu nisu ništa poduzeli za svoje dijete.

I na kraju priče, puno novaca je potrošeno, a nit su dobili podatke koje mogu koristiti, niti su ozbiljno krenuli u neku prevenciju. U ozbiljnim zemljama bi se za to davalo mandat na raspolaganje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cannibal
Offline
Avatar

Ukupno postova: 83
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.09.2011. 10:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

-nella- je napisao/la (Pogledaj post): › To što se nitko nije javio u Centar za prevenciju ovisnosti, ne znači da nisu reagirali. (Iako to možda znači da nisu reagirali pravilno).

Drugo, testiranje je trebalo biti obavezno za sve učenike. Pa da vidiš.



slažem se

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cannibal
Offline
Avatar

Ukupno postova: 83
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.09.2011. 10:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lagano sve narkomane (lake i teške) na goli otok. dati im neograničene količine droge i neka tamo pocrkaju, a ne da se novac troši na tu gamad. ista stvar s dilerima, možda njih prve.

_________________
BEHEADING
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.09.2011. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cannibal je napisao/la: ›
lagano sve narkomane (lake i teške) na goli otok. dati im neograničene količine droge i neka tamo pocrkaju, a ne da se novac troši na tu gamad. ista stvar s dilerima, možda njih prve.


A tko bi dobio koncesiju na distribuciju?
Inače je to džabe!

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aardvark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.09.2011. 21:05 
Naslov:  Re: Skandalozno: Roditelji ignorirali dopise liječnika da se učenici drogiraju!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: › ..tek jedan od 100 uhvaćenih konzumenata droge biva registriran kao ovisnik prilikom prve konzumacije

osijek031.com smile
smijat se il plakat na ove 'stručnjake', njihove 'studije' i 'preventivnu politiku' države..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aardvark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.09.2011. 21:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cannibal je napisao/la (Pogledaj post): › lagano sve narkomane (lake i teške) na goli otok. dati im neograničene količine droge i neka tamo pocrkaju, a ne da se novac troši na tu gamad.

Rolling Eyes
dumbass..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.09.2011. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slavonija je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Hrvatska bahatost i primitivizam.

Stav: moje dijete je najpametnije, najsposobnije i najsavrsenije, predodredjeno za uspjeh. Moje dijete zasluzuej sve petice, jer ce se onda moci upisati na fakultet, a poslije toga dobiti posao. Moje dijete je najpametnije, stoga je logicno da je za svaku ocjenu manju od 5 odgovoran nastavnik ili profesor. Moje dijete je savrseno i u zivotu bi mu samo smetalo da ima dosje drogerasa. Bolje da se drogira i ima posao, nego da se ne drogira i ima dosje.

Hrvatska kakvu smo htjeli!


bravo za komentar, drago mi je vidjet da neki ljudi tako razmišljaju jer sam se već počeo bojat da sam jedina budala..koja tako razmišlja....

Apsolutno. Bahata djeca i mladež koja nema poštovanja za ništa i nikoga produkt su svojih bahatih i egoističnih roditelja.
Svi su najpametniji, najljepši i najbolji. Nije ni čudo što profesori sve teže izlaze na kraj čak i sa osnovnoškolcima kad je kućni odgoj i briga ravna nuli. Bitno da svi imaju mobitele i markiranu odjeću i da u školu idu obučeni kao za izlazak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.09.2011. 19:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moira je napisao/la (Pogledaj post): ›
slavonija je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Hrvatska bahatost i primitivizam.

Stav: moje dijete je najpametnije, najsposobnije i najsavrsenije, predodredjeno za uspjeh. Moje dijete zasluzuej sve petice, jer ce se onda moci upisati na fakultet, a poslije toga dobiti posao. Moje dijete je najpametnije, stoga je logicno da je za svaku ocjenu manju od 5 odgovoran nastavnik ili profesor. Moje dijete je savrseno i u zivotu bi mu samo smetalo da ima dosje drogerasa. Bolje da se drogira i ima posao, nego da se ne drogira i ima dosje.

Hrvatska kakvu smo htjeli!


bravo za komentar, drago mi je vidjet da neki ljudi tako razmišljaju jer sam se već počeo bojat da sam jedina budala..koja tako razmišlja....

Apsolutno. Bahata djeca i mladež koja nema poštovanja za ništa i nikoga produkt su svojih bahatih i egoističnih roditelja.
Svi su najpametniji, najljepši i najbolji. Nije ni čudo što profesori sve teže izlaze na kraj čak i sa osnovnoškolcima kad je kućni odgoj i briga ravna nuli. Bitno da svi imaju mobitele i markiranu odjeću i da u školu idu obučeni kao za izlazak.


-nedavno mi se žali jedan vozač autobusa..čovjek plače od muke...kaže djeca mu rasturaju autobus..kidaju, lome, krte, propaljuju sjedala, izrezuju nožem....sin umirovljenog generala neće da plaća kartu....trpio, trpio..i onda ga izbacio van....kaže mu šef..pa nisi trebo....znači sva ostala djeca su mutava a generalski sin pametan...!!!
-kažem ja vozaču..sa takvima treba odma u novine...odma 24 sata, nacional, večernji...razapet na sva usta...jer mu drugo ništa ne smije napravit..pa ni zakonske radnje...ako nema javnosti i medija vozač naheba...bez obzira što je pred Bogom i zakonom ispravan...generalov sin je božanstvo...
-djeca ispred škola kod mene u blizini ispaljuju takve psovke da to pas sa maslom nebi jeo...a uvjeren sam da roditelji imaju svakodnevne srazove sa oltarima....
-djeca profesore i druge nekad poštovane osobe oslovljavaju sa TI...postavljaju nebulozna pitanja da se zamrzneš....ja se pitam..postoji li odgoj u hrvata...??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.09.2011. 1:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slavonija je napisao/la (Pogledaj post): ›
Moira je napisao/la (Pogledaj post): ›
slavonija je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Hrvatska bahatost i primitivizam.

Stav: moje dijete je najpametnije, najsposobnije i najsavrsenije, predodredjeno za uspjeh. Moje dijete zasluzuej sve petice, jer ce se onda moci upisati na fakultet, a poslije toga dobiti posao. Moje dijete je najpametnije, stoga je logicno da je za svaku ocjenu manju od 5 odgovoran nastavnik ili profesor. Moje dijete je savrseno i u zivotu bi mu samo smetalo da ima dosje drogerasa. Bolje da se drogira i ima posao, nego da se ne drogira i ima dosje.

Hrvatska kakvu smo htjeli!


bravo za komentar, drago mi je vidjet da neki ljudi tako razmišljaju jer sam se već počeo bojat da sam jedina budala..koja tako razmišlja....

Apsolutno. Bahata djeca i mladež koja nema poštovanja za ništa i nikoga produkt su svojih bahatih i egoističnih roditelja.
Svi su najpametniji, najljepši i najbolji. Nije ni čudo što profesori sve teže izlaze na kraj čak i sa osnovnoškolcima kad je kućni odgoj i briga ravna nuli. Bitno da svi imaju mobitele i markiranu odjeću i da u školu idu obučeni kao za izlazak.


-nedavno mi se žali jedan vozač autobusa..čovjek plače od muke...kaže djeca mu rasturaju autobus..kidaju, lome, krte, propaljuju sjedala, izrezuju nožem....sin umirovljenog generala neće da plaća kartu....trpio, trpio..i onda ga izbacio van....kaže mu šef..pa nisi trebo....znači sva ostala djeca su mutava a generalski sin pametan...!!!
-kažem ja vozaču..sa takvima treba odma u novine...odma 24 sata, nacional, večernji...razapet na sva usta...jer mu drugo ništa ne smije napravit..pa ni zakonske radnje...ako nema javnosti i medija vozač naheba...bez obzira što je pred Bogom i zakonom ispravan...generalov sin je božanstvo...
-djeca ispred škola kod mene u blizini ispaljuju takve psovke da to pas sa maslom nebi jeo...a uvjeren sam da roditelji imaju svakodnevne srazove sa oltarima....
-djeca profesore i druge nekad poštovane osobe oslovljavaju sa TI...postavljaju nebulozna pitanja da se zamrzneš....ja se pitam..postoji li odgoj u hrvata...??

"The Earth is degenerating today. Bribery and corruption abound. Children no longer obey their parents, every man wants to write a book, and it is evident that the end of the world is fast approaching." (Assyrian tablet, c. 2800 BCE)... -> "Children today are tyrants. They contradict their parents, gobble their food, and tyrannize their teachers. " (Socrates 469 BC - 399 BC)... -> itd. itd.


...


Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›
Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › Testiranje na droge svih srednjoškolaca u županiji
Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › S obzirom na to da se testiranje provodilo po principu slučajnog uzorka

?

nego, moze li Redakcija 031 odgovoriti zasto, po ko zna koji put, prenose skandalozno nebulozne vijesti / tekstove Glasa Slavonije? nije, i ne moze biti isto testiranje svih ucenika, i testiranje po metodi slucajnog uzorka. prvo je direktno vezano za zdravlje svakog djeteta, drugo pak za ispitivanje / karakterizaciju srednjoskolske populacije Zavoda za javno zdravstvo. da je Zavod za javno zdravstvo zelio provesti testiranje na droge svakog pojedinog ucenika, onda bi citav clanak, pa i diskusija, bila postavljena na drugacije / realne temelje. onda bi forumasi imali pravo reci da roditelji, koji su odbili takvo testiranje, ne mare za zdravlje svog djeteta. ovako ne.

ostaje i jedno pitanje voditeljici projekta, dr. Mariji Kribl:

Roditelje, čini se, uopće ne brine podatak kako je Centar za prevenciju bolesti ovisnosti ZZJZ-a Osječko-baranjske županije samo u 2010. godini registrirao 18 novih ovisnika u dobi do 20 godina, kao ni činjenica da tek jedan od 100 uhvaćenih konzumenata droge biva registriran kao ovisnik prilikom prve konzumacije, odnosno da prema statistikama oni najčešće bivaju uhvaćeni i registrirani tek nakon godinu dana korištenja neke od droga. To znači da konzumacija droga u prosjeku počinje u petnaestoj godini te se do punoljetnosti pretvara u ovisnost.

ako doktorica zna kakvo je stanje medju klincima, a tvrdi da zna / raspolaze jasnim statistickim pokazateljima, cemu onda ovo (statisticko) frljanje slucajnim uzorcima / bacanje novaca poreznih obveznika? zasto ne pokrene inicijativu za testiranje svakog pojedinog djeteta / koncentrira se na rjesavanje problema, a ne (nepotrebno) ponovno utvrdjivanje (poznatih) cinjenica?

unaprijed hvala na odgovorima
 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2011. 7:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moira je napisao/la (Pogledaj post): › Apsolutno. Bahata djeca i mladež koja nema poštovanja za ništa i nikoga produkt su svojih bahatih i egoističnih roditelja.
Svi su najpametniji, najljepši i najbolji. Nije ni čudo što profesori sve teže izlaze na kraj čak i sa osnovnoškolcima kad je kućni odgoj i briga ravna nuli. Bitno da svi imaju mobitele i markiranu odjeću i da u školu idu obučeni kao za izlazak.


Upravo to.....pobrkale su se vrijednosti.....čak bi se moglo reći da ih više i nema..

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2011. 9:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je odgajanje djece roditeljima prevelik izazov...teško je odgojiti nekoga kad moraš raditi 2 posla da bi prehranio obitelj, kada ti dijete odgaja trulo društvo, facebook, cajke, noćni život, alkohol itd...
Sve je više delikventnih klinaca, maloljetnih curica...uhm..poljuljanog morala Very Happy itd..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: