Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Oprez, u Retfali se vozi napamet!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65794
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.09.2011. 12:45 
Naslov:  Oprez, u Retfali se vozi napamet!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vožnja napamet, bez gledanja u prometne znakove i horizontalnu signalizaciju, uzrok je problema koji su nastali jučer prijepodne u Retfali, gdje je na snagu stupila nova prometna signalizacija. Uvođenje novih jednosmjernih ulica i promjena prava prednosti na pojedinim raskrižjima stvorili su probleme usprkos apelima vozačima da poštuju novopostavljene znakove. No, jučer se jednosmjernim ulicama vozilo i u krivom smjeru, trubilo se, mahalo, psovalo, a takav scenarij nedavno se mogao vidjeti i u Donjem gradu, gdje je također dosta ulica postalo jednosmjerno. Vrijedi stoga ponoviti: Plješivička je sada jednosmjerna u smjeru zapada, Kozjačka je jednosmjerna od Kolodvorske do Čvrsničke, Psunjska je jednosmjerna od Čvrsničke do Prenjske i od Kozjačke do Prenjske, Kordunska je jednosmjerna od Psunjske do Kozjačke, Papuk-gore od Kozjačke do Psunjske, Čvrsnička je jednosmjerna od Kozjačke do Strossmayerove, Kalnička od Čvrsničke do Bilogorske, Alanska je jednosmjerna do Kalničke, a Bilogorska u smjeru sjevera.

Klik za uvećanje:


- Osim nepoštovanja prometnih propisa, zbog čega nastaju gužve, probleme stvaraju i vozači koji parkiraju na zelene površine, pa smo dodatno angažirali i komunalce. Na primjeru Donjeg grada i Retfale apsolutno je postalo jasno da većina vozača vozi napamet i uopće ne gleda znakove. Apeliram stoga na policiju da pojača nadzor na ovom prostoru kako bi prometovanje bilo sigurno, kaže Zdravko Orešković iz gradskog Odsjeka za promet. Inače, za novu regulaciju prometa postavljeno je 398 prometnih znakova i 50 dopunskih ploča, ali je naručeno samo 195 novih prometnih znakova i 46 dopunskih ploča, jer su pojedini stari znakovi mogli biti iskorišteni. Za nove prometne znakove utrošeno je približno 70.000 kuna. Projekte izmjene regulacije prometa i u Donjem gradu i u Retfali izradila je tvrtka Rencon d.o.o., a projekti su rađeni na temelju provedenog brojanja prometa i nakon provedene stručne analize.

Tekst: I.Sekol/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ro3y
Offline
Ukupno postova: 132
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2011. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
....a projekti su rađeni na temelju provedenog brojanja prometa i nakon provedene stručne analize.


Kakva stručna analiza i brojanje prometa?
dam se kladiti da je ova glupost bila nečji diplomski rad na fakultetu.

Užas su napravili sada, smisla nema više

_________________
Fuš King!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2011. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Totalni bezmozgus vulgaris domestica croaticum...

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
metalac-os
Offline
Ukupno postova: 54
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2011. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidim nigdje se ne spominje žumberačka suprotni smjer, bjelolasička i sokačka?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2011. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaki dan kada prođem tim ulicama mimoiđem se sa barem 3 tzv. vozača koji voze u suprotnom smjeru i još meni nešto mašu i psuju jer vozim lijevom stranom ceste. No to je manji problem u usporedbi sa situacijom kada sam bio na mopedu i kada mi je sa raskrižja kod Žutog naselja u suprotni smjer izašao auto i za pola metra me promašio. Naravno, ne treba ni napominjati da su znakovi zabrane prometa u određenom smjeru i oznake jednosmjerne ulice na svakih deset metara. Grozim se takve bahatosti i komocije koji voze napamet ili još gore, svjesno krše novu regulaciju.

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2011. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glavno da su jućer hvatali bakice na biciklu koje su ulazile u plješivićku u suprotni smjer...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.09.2011. 15:13 
Naslov:  Re: Oprez, u Retfali se vozi napamet!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Totalno promašena regulacija odnosno deregulacija (kako je jedan kolega rekao).

Trebalo je napraviti ovako ako se je već moralo.




Lijepo sam obrazložio zašto baš tako u temi:
Retfala - nova prometna regulacija (prijedlog prije početka izvođenja regulacije)
Retfala - nova prometna regulacija (obrazloženje nakon izvođenja regulacije)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2011. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni su sljemenska i poljski put puno zaj....ije nego ove što su mjenjali. em biciklisti, em parkirani auti s obje strane, još i autobus prometuje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.09.2011. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pitanje za Zdravka Oreškovića je zašto je prihvaćena PLAĆENA studija koja ne valja jer je očito da su pojedine ulice krivo usmjerene i da neke ulice koje bi također trebale biti jednosmjerne to nisu?

80% nove prometne regulacije ne valja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kLOE
Offline
Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.09.2011. 21:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene danas skoro pokupio kamion! Na križanju Psunjske i Dalmatinske sad je Psunjska ulica s pravom prvenstva (prije je bila Dalmatinska). No ljudi voze po navici, vozač kamiona nije ni usporio... (i nekako više krivim bespotrebne promjene, nego njega).
Mora li netko poginuti zbog nečijeg lošeg diplomskog...?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oggy031
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.09.2011. 7:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa kakve su ovo gluosti... uopće ne krivim vozače... pa jbt 20 godina se ljudi voze normalno i sada tu neki retardirani lik dođe i kao nešto mjenja... gužvi će biti uvijek, pa makar stavili sve moguće ulice da budu jednosmjerne, jbg takav je grad i tako su se prije ceste radile, jer se nije računalo na ovakav obujam prometa... ja ću se vrlo vjerovatno isto zaletiti u jednosmjernu kada prvi put budem išao tim ulicama, jer mi neće pasti na pamet da su tu nešto izdrkal isa jednosmjernim ulicama... što se tiče kozjačke ulice... nju uvijek, al baš uvijek koristim kada se vozim po retfali... i sada paf, odjednom jednosmjerna... ma totalne gluposti... -.-'

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.09.2011. 7:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oggy031 je napisao/la (Pogledaj post): › pa kakve su ovo gluosti... uopće ne krivim vozače... pa jbt 20 godina se ljudi voze normalno i sada tu neki retardirani lik dođe i kao nešto mjenja... gužvi će biti uvijek, pa makar stavili sve moguće ulice da budu jednosmjerne, jbg takav je grad i tako su se prije ceste radile, jer se nije računalo na ovakav obujam prometa... ja ću se vrlo vjerovatno isto zaletiti u jednosmjernu kada prvi put budem išao tim ulicama, jer mi neće pasti na pamet da su tu nešto izdrkal isa jednosmjernim ulicama... što se tiče kozjačke ulice... nju uvijek, al baš uvijek koristim kada se vozim po retfali... i sada paf, odjednom jednosmjerna... ma totalne gluposti... -.-'

Pa jel ti ne čitaš dok voziš?
Na cestu su postavili novih 398 prometnih znakova i 50 dopunskih ploča, te se vidi da je rad kreatora studije opravdan što se može i statistički dokazati, a statistika nikad ne laže.

Ti sigurno nisi čitao lektire u školi, jer kako bi pročitao knjigu od 300-400 stranica kad u 10 minuta vožnje ne možeš pročitati 448 (398+50) novih prometnih znakova i 693 starih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
31106RTF
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.09.2011. 8:10 
Naslov:  Re: Oprez, u Retfali se vozi napamet!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

g.Orešković načelnik za neznam već što iskreno govoreći bolje da ste lovu strpali u svoj džep nego napravili ovakovu neozbiljnu zaje...ciju. Kad smo kod tog postavljam sam sebi pitanje koliko košta jedan znak ... ajmo googlat ono puff Shocked link http://www.google.hr/url?sa=t&source=web&cd=8&ved=0CEcQFjAH&url=http%3A%2F%2Fwww.domagojmargetic.cro.net%2Fhac50.xls&rct=j&q=prometni%20znakovi%20CIJENIK&ei=fgJnTs3CBoey8gORkqjsCw&usg=AFQjCNHR4UT48ZUbq_CN29GrIXkGNxnWhw&cad=rja
cijena znaka sa postavljanjem 610,00kn X 200 novih znakova (ma kojih 200..400 novih rupa ,400 stupova, 400 tabli Evil or Very Mad ) =122000 kn .Pa pobogu Oreškoviću niste Vi Žužul da nas farbate ko navedeni tunele. Možda mi nismo završili prometne fakultete na AKCIJSKOM tečaju , ali još nismo zaboravili računati. Ako je poduzeće projektiralo za džabe takav projekat i izgleda "ZA NIŠTA".Nisam siguran da Cesting postao karitativana firma pa radi za džabe. Pokažite koliko ste stvarno naše love skurili na ovakove gluposti.
Što se tiče znakova treba ih prektiti crnim vrećama i kad dođu izbori onda lijepo otkriti pa da vidimo kako će se oni u toj šumi snaći. A mi birači ćemo znati nagraditi ovakove lucidne projekte. Vidimo se na izborima!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.09.2011. 8:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.09.2011. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Promjene su bez sumnje debilne u najmanju ruku,ali to nije izlika za vožnju po navici...oliti po starom...
koliko se ja sjećam još na vozačkom su nas upozoravali da se znakovi obavezno moraju gledati...pogotovo zbog mogućnosti promjene istih...na ruti kojom se svakodnevno prolazi.....
neznam samo kad netko nastrada...što će biti izgovor? juuu oprostite ja vozio/la po starom...
nažalost pa nije Retfala jedino mjesto gdje se uopće ne gledaju znakovi....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: