Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Retfala - nova prometna regulacija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.08.2011. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa da, ali ja oduvijek živim ovdje u Retfali, i nikada nisam naišao na neku gužvu, čak i prometne nesreće budu neke lakše 2 ili 3 puta godišnje, među ovim ulicama na kojima rade ovo...mislim da mogu samo stvoriti probleme tamo gdje ih ustvari nema...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inspektormaska
Offline
Ukupno postova: 343
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2011. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
pa da, ali ja oduvijek živim ovdje u Retfali, i nikada nisam naišao na neku gužvu, čak i prometne nesreće budu neke lakše 2 ili 3 puta godišnje, među ovim ulicama na kojima rade ovo...mislim da mogu samo stvoriti probleme tamo gdje ih ustvari nema...


upravo to.... uopće ne smatram da je taj dio retfale unatoč prometu bio ikakav prometni čep, pogotovo Čvrsnička,Kalnička i Kozjačka ulica ako je bilo gužve neke, bila je kratkotrajna
ništa valja vidjeti kako će to funkcionirati od 5.9, po meni ovo nije nikakvo poboljašanje čak mislim da će dodatno zakomplicirati sve

najgora mi je činjenica da je ekipa "stručnjaka" velik dio prometa sada preusmjerila na usku ulicu gdje je OŠ Ivana Filipovića, prema Psunjskoj ulici ka Čvrsničkoj, te ulice tradicionalno su pune školske djece i nema mi logike tako što neozbiljno učiniti i narušiti sigurnost djece

osim toga vaše je pravo javiti se u odsjek za promet pri gradskom poglavarstvu i uputiti pismene sugestije ili prigovore, isto vrijedi i za nadležne u mjesnom odboru retfala također savjetujem da im se javite vezano uz ovu problematiku

mislim da se ovim potezom nepotrebno opteretio niz ulica koje udaraju na Štrossmayerovu ulicu i da će biti velika gužva na štrossi u potezu centar ---višnjevac na traci za skretanje u lijevo

i zadnje, Prominska ulica koja je na karti ucrtana kao slijepa ulica ona u stvarnosti uopće nije slijepa ulica, od kada je tamo Auto Krešo i Billa tamo je u privatnom (vjerovatno njihovom ) aranžmanu napravljen spoj Prominska -izlaz na Štrossu, možete li zamisliti na što će novom regulacijom izgledati promet u toj uskoj ulici koja zasad funkcionira fer i korektno no bojim se da će je ovaj potez znatno opteretiti promet i napraviti kaos

sve u svemu valja vidjeti i nadati se da će uvidjeti da su ove stavri pogreška

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kulsavaj
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2011. 12:04 
Naslov:  Re: Retfala - nova prometna regulacija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E sad će stanari Psunjske nadrapat, porast će im promet u ulici i to višestruko!

I za koje još ulice od ovid duljih mislite da će im višestruko porast promet?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kulsavaj
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2011. 12:15 
Naslov:  Re: Retfala - nova prometna regulacija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ali je činjenica kako u zapadnom dijelu grada (Retfala) one četiri trake na Štrosi nisu dovoljne da prihvati sav promet samo stanovnika tog dijela grada i Višnjevca i Josipovca!!! Plus još svi koji idu po robnim centrima. To je "tranzit" po gradu, između gradsih dijelova i tu zaobilaznica slabo pomaže! nažalost fizički nije moguće Sljemensku proširiti na četiri trake, i općenito Štrosa nije baš jednostavna, mnogobrojni pješački prijelazi, mnogobrojne bočne ulice, dosta zahtjevno, nije kao na Vukovarskoj od Hutlerove prema dole, mnogo manje frekventno, iz dva razloga, postoji paralelno Matije Gupca i u biti je na južnoj strani samo uzak pojas kuća, znači i broj ljudi i vozila kao i samog prometa i još mnogo prostora od kuća do ceste, u retfali je Štrosi tijesno, a ostale ulice nisu samim stanarima dovoljne, a kamoli još "prolaznima"....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2011. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali zar ne vidite da će sada, zbog ovoga zabranjenog skretanja sa Kanižlićeve u Kalnićku, promet na Strossi još više porasti..

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maxiga
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2011. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za Prominsku ulicu bude prometna zvati ćemo Gl.Poglavarstvo neka ukinu promet i gužvu u Prominskoj ulici da nebude slučajno sudara iako vec dolazi do sudara iako nije Čvrsnička jednosmjerna. Automobili 70km na sat u zavoju jedan sa jedne jedan sa druge koda su na Štrosmajerovoj Ulici a ne na maloj i uskoj cesti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2011. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

probaj, prije nego što misliš nešto postati, napisati koju smislenu rečenicu, a ne da moramo dešifrirati što si htio reci

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inspektormaska
Offline
Ukupno postova: 343
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2011. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maxiga je napisao/la: ›
Za Prominsku ulicu bude prometna zvati ćemo Gl.Poglavarstvo neka ukinu promet i gužvu u Prominskoj ulici da nebude slučajno sudara iako vec dolazi do sudara iako nije Čvrsnička jednosmjerna. Automobili 70km na sat u zavoju jedan sa jedne jedan sa druge koda su na Štrosmajerovoj Ulici a ne na maloj i uskoj cesti.


De ajd molim te nemoj pretjerivati tj. pričaš gluposti, tako reći neistine kakvih 70 km jurnjava kakvi sudari u Prominskoj. Ja to nisam niti vidio, niti čuo niti sam čuo nekog da priča to što ti tvrdiš.

Ali je istina da je ulica uska i sadašnjim prometom je ok, ali bojim se da za par dana će zaista možda biti pre prometna uz ovu novu regulaciju prometa u Retfali. Valja pričekati i vidjeti.
Već sam rekao da ove promjene nemaju nikakvog smisla i da će samo sada stvoriti nove gužve na Sljemenskoj Ul. i Štrossi. no vidjet ćemo i to.

Što se Prominske Ul tiče već sam to rekao za Gradsko poglavarstvo njihov odsjek za promet ta ulica je slijepa ulica, po njihovim kartama, iako realno ona to u zbilji već odavno nije. Uska je i uz sadašnji umjeren promet ona funkcionira u oba smjera ok. Problem je to što je UKop ladno radi prilaza maknio ograničenje za promet teških kamiona u toj ulici i što uništavaju kolnik, da li imaju suglasnost za to čisto sumnjam. Druga stvar ako je za grad ta ulica slijepa onda ju na početku trebaju propisno označiti kao takvu, što isto nije učinjeno.
Dakle cirkus u poglavarstvu, za Mjesni odbor četvrti Retfala neću trošiti ni riječi jer su jadni i nebitni i vjerovatno nemaju ni pojma što im se događa po ulicama.
Činjenica jest da svako radi šta hoće bez ikakvih bojazni da će imalo ikome odgovarati i to prolazi što je najsmješnije.
Pišite sugestije i pritužbe poglavarstvu odsjeku za promet, i nadajte se da će uvažiti vaše " realne" sugestije ili pritužbe. Jedino to vam ostaje.
Pozdrav i apeliram na realne i istinite postove, hvala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maxiga
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2011. 19:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda nisu na 70 km na sat ali dosta jure kroz usku malu ulicu nisi vidjela da su bili Skoro sudari!! Da li si ti isto iz Prominske ulice???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zvonimir1
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2011. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da su u novoj regulaciji prometa najviše stradala djeca kod škole jer če promet kroz tu ulicu višestruko porasti. Ako je tu regulaciju radila STRUKA mislim da su promašili profesiju !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anonimus3
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.09.2011. 10:56 
Naslov:  Re: Retfala - nova prometna regulacija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kulsavaj je napisao/la (Pogledaj post): › E sad će stanari Psunjske nadrapat, porast će im promet u ulici i to višestruko!

I za koje još ulice od ovid duljih mislite da će im višestruko porast promet?


ja ne znam zašto vi mislite da je u pitanju rješavanje "prometnog čepa" i "olakšavanje građanima". svatko vidi da je ovo radio pojedinac i smislio i podredio si sve kako mu odgovara ne brinući o posljedicama koje će snositi ostali građani.
sve je to lijepo upakirano i predstavljeno kao rješavanje problema kad je zapravo stvaranje ne samo jednog već mnogo novih problema.
a ne mogu vjerovati da smo (p)ostali tako slaba županija/država koja je popustila zahtjevu jednog jadnog, oronulog, sebičnog čovjeka..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anonimus3
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.09.2011. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

P.S.
Papuk gore je također jednosmjerna.

i može li mi netko objasniti na koju DUMINU da ja sada normalno živim u slijepoj ulici okružena jednosmjernim ulicama? niti mi je ići autom niti rolama nego eto starom tehnikom kretanja zu fuss. hvala gradu koji je realizirao razmišljanje nekog genijalca. svaka vam čast

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
J.Lo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 39
Lokacija: osk
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.09.2011. 12:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi, šta da radimo? Ima li netko prijedlog? Nešto trebamo učiniti jer ovako ne može definitivno ostati!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MUGDIM
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.09.2011. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Preselite se

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markos32
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.09.2011. 15:27 
Naslov:  Re: Retfala - nova prometna regulacija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo bi trebale biti olakšice u prometu, no izgleda da je samo olakšana gradska blagajna
za izradu studije u prometu pa postavljanje hrpe prometnih znakova (pitam se koliko je cijena prometnog znaka?)
ne mogu se oteti dojmu da tu nekoga u gradskoj upravi baš nije briga za posljedice,
povezujući ovaj slučaj sa prethodnim propalim studijama prometa u gradu i okolici
- čitaj bačenim novcima miliun kuna i ponovo plačena studija četiri miliuna kuna
što će biti sa padom prometa u privatnim lokalima i firmama ?
promet bi trebao biti brži,kraći - ušteda vremena i goriva ...što smo mi to dobili ?
policiju na svakom ćošku, a gospodo gdje ste bili prije ?
pogledajte samo nadvožnjake i čvorišta, obilaznica prema emmezeti , totalna katastofa!!!
problemi u prometu se ne rješavaju sa studijama prometa, par prometnih znakova i kanticom boje !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: