Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studenti će se žaliti zbog povećanja broja braniteljskih stipendija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Hrska
Offline
Ukupno postova: 51
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2011. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Jesu njegovi roditelji nesto posebniji od onih kojima su roditelji umrli od raka, ili su poginuli u automobilskoj nesreci?!


ne, to nisam rekao. i ne bih spuštao uspomene na svog oca kao ni pokojne očeve mojih prijatelja na tu razinu, na kur*enje "moj je tata bolji od tvog". želim vjerovati da sam bolji od tog, kao što želim da me ljudi vrednuju po mojim postupcima, a ne zbog toga što je moj otac bio branitelj.

_________________
Ako snove ne možeš ostvariti u stvarnosti, ostvari ih u snovima!
STIPU GATIBO!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.08.2011. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: › Što se tiče srbočetnika evo jedan zanimljiv popis: http://www.thephora.net/forum/showthread.php?t=30144
Nekako se ne sjećam da si ikada otvorio sličnu temu ili negativno prokomentirao ovako što (slobodno me ispravi ako griješim), dok s druge pak strane ti pjena ide na usta kad je tema (bilo koje vrste) o braniteljima i Domovinskom ratu. Kako to?
Zato jer sam i ja cetnik, majko! Ooo, sad si me raskrinkao.

Zato sto je to jebeni princip, a i mislim da sam o tome vec pisao. RH je donijela Zakon o oprostu, odnosno HDZ-ova vecina u Saboru. Nisu je donijeli vanzemaljci. RH nije donijela uredbu kojom se npr. zabranjuje zaposljavanje u policiji i drugim "naoruzanima" sluzbama osobama za koje postoje dokazi da su bili sudionici pobune protiv te iste RH. Mogla je donijeti takvu uredbu. I svi ti zakoni jesu (i uredbe koje nisu) donesene u vrijeme dok je HDZ samostalno vladao Hrvatskom. Da je to kretenski propust - je. Samo kreten moze u naoruzanu sluzbu pustiti osobu koja je do jucer dizala oruzanu pobunu protiv te iste sluzbe.

Dakle, nisu krivi cetnici, nego iskljucivo RH, odnosno tadasnji saziv Sabora s HDZ-ovom vecinom (sto ukljucuje i danasnje HDSSB-ovce), bas kao sto je i hrvatsko pavosudje odgovorno za male kazne nekim osobama za koje se pouzdano smatra (ili pouzdano pretpostavlja) da su krive za mnoge zlocine. Nisu krivi ni Nizozemci, ni Britanci ni vanzemaljci, vec hrvatske sluzbe i institucjie koje su trebale prikupiti dokaze, a nisu ih prikupile.

No, skrenuli smo sada s teme. Vratimo se radije na jednakost gradjana, zivih i mrtvih, te parazita sto zive na grabaci gradjana drugog reda.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2011. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Jesu njegovi roditelji nesto posebniji od onih kojima su roditelji umrli od raka, ili su poginuli u automobilskoj nesreci?!

Vidiš, to je sad već jedna nova tema o kojoj bi se itekako dalo raspravljati. Po meni nije isto kad netko, tako reći, goloruk stane pred jednu od najjačih vojski svijeta svojedobno (kako su joj volili tepati), u obranu svog doma, svojih bližnjih i sugrađana, u borbu za demokraciju i nezavisnost (znam da ti ovo sad sve zvuči previše demagoški, tako da ću tu stati)... ili onog koji je npr. ludovao po cesti, nije bio vezan te poginuo.
Isto tako nije isto kada netko popije metak od dojučerašnjeg susjeda ili šrapnel iz kukavički bačenje granate na civilno područje te ostane invalid... ili kad netko bere kruške i jabuke pa padne s ljestvi i slomije kičmu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2011. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
Vidiš, to je sad već jedna nova tema o kojoj bi se itekako dalo raspravljati. Po meni nije isto kad netko, tako reći, goloruk stane pred jednu od najjačih vojski svijeta svojedobno (kako su joj volili tepati), u obranu svog doma, svojih bližnjih i sugrađana, u borbu za demokraciju i nezavisnost (znam da ti ovo sad sve zvuči previše demagoški, tako da ću tu stati)... ili onog koji je npr. ludovao po cesti, nije bio vezan te poginuo.
Isto tako nije isto kada netko popije metak od dojučerašnjeg susjeda ili šrapnel iz kukavički bačenje granate na civilno područje te ostane invalid... ili kad netko bere kruške i jabuke pa padne s ljestvi i slomije kičmu.


Nije isto kad netko luduje po cesti i nastrada u prometnoj, ali ako netko, ne svojom krivicom, gadno se ozlijedi i postane invalid (bilo to branje krušaka, popravljanje krova ili ranjavanje od dojučerašnjeg susjeda), onda bi on i njegova djeca trebali imati ista prava. Problem je što se kod nas novac za razne vrste socijalne i zdravstvene zaštite troši na potpuno kriv način, najčešće je u podlozi sljedeće - kako skupiti što više političkih bodova.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.08.2011. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: › Vidiš, to je sad već jedna nova tema o kojoj bi se itekako dalo raspravljati. Po meni nije isto kad netko...
Rijeci pravog malog djeteta SUBNOR-ovca. Moras se ti jos malo ugledati na oca, cini mi se...

Nego, ovaj sto je pao s kruske, jel' on isto invalid, ili je on manje vrijedan invalid? Da mozda ne glumi?!

No, ne krivim tebe za ove duboko izopacene stavove, ti si samo plod Tudjmaninovog obrazovnog sustava, kakav je bio u Jugi nakon WWII.

Povijes Hrvatske u zadnjih 100 godina bi se 'ladno mogla nazvati "Paraziti i privilegije", jer su upravo oni zamasnjak drustvene netrpeljivosti i ekonomskih problema.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2011. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Zato sto je to jebeni princip, a i mislim da sam o tome vec pisao. RH je donijela Zakon o oprostu, odnosno HDZ-ova vecina u Saboru. Nisu je donijeli vanzemaljci. RH nije donijela uredbu kojom se npr. zabranjuje zaposljavanje u policiji i drugim "naoruzanima" sluzbama osobama za koje postoje dokazi da su bili sudionici pobune protiv te iste RH. Mogla je donijeti takvu uredbu. I svi ti zakoni jesu (i uredbe koje nisu) donesene u vrijeme dok je HDZ samostalno vladao Hrvatskom. Da je to kretenski propust - je. Samo kreten moze u naoruzanu sluzbu pustiti osobu koja je do jucer dizala oruzanu pobunu protiv te iste sluzbe.

Dakle, nisu krivi cetnici, nego iskljucivo RH, odnosno tadasnji saziv Sabora s HDZ-ovom vecinom (sto ukljucuje i danasnje HDSSB-ovce), bas kao sto je i hrvatsko pavosudje odgovorno za male kazne nekim osobama za koje se pouzdano smatra (ili pouzdano pretpostavlja) da su krive za mnoge zlocine. Nisu krivi ni Nizozemci, ni Britanci ni vanzemaljci, vec hrvatske sluzbe i institucjie koje su trebale prikupiti dokaze, a nisu ih prikupile.

Slažem se s gore napisanim, ali upravo u tome i vidim problem kod tvojih postova, a ti ne vidiš. Branitelji su paraziti, nepoštenjaci, kladioničari,birtijaši, besposličari (nastavi niz), dok su srbočetnici eto samo iskoristili ono što im je HDZ omogućio Rolling Eyes Rolling Eyes
Upravo si potvrdio ono što sam napisao u prvom svom postu na ovoj temi: "I onda naravno da uvijek reagiram na ovakve teme koje uvijek jednim te istima služe kao ispušni ventil da udare i po Domovinskom ratu i po braniteljima. Njih ne zanimaju prava studenata ili nezaposlenih, takvi nažalost pišu iz sasvim drugih pobuda. Takvima npr. nikad neće zasmetati xy srbočetnika, koji su se upravo na račun svog četnikovanja pozapošljavali mahom u policiji i ostalim državnim službama (postoje popisi imenom i prezimenom po internetu), a kako znamo, ima ih i u Saboru. Ne, oni će takve još i opravdavati."

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.08.2011. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: › Upravo si potvrdio ono što sam napisao u prvom svom postu na ovoj temi:
Ufff.. koji napor objasnjavati da je voda mokra. Naravno da su cetnici - cetnici, a ovi sto dane provode po birtijama s prosjecno 5.5 tisuca kuna mirovine - paraziti.

Ono sto govorim je da i za jedne i za druge treba stvoriti jednak princip, uoblicen u zakone. Jednima onemoguciti nosenje oruzja, a drugima omoguciti da svi radno sposobni pocnu raditi i zivjeti kao ljudi, a ne paraziti.

Naravno da tebe svrbe ovi paraziti, kad bi ti rado koristio privilegjie, ali "nece caca". Od toliko oceva parazita ti bas dobio onog postenog, tctctc... koji promasaj...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2011. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lingvist je napisao/la (Pogledaj post): › Nije isto kad netko luduje po cesti i nastrada u prometnoj, ali ako netko, ne svojom krivicom, gadno se ozlijedi i postane invalid (bilo to branje krušaka, popravljanje krova ili ranjavanje od dojučerašnjeg susjeda), onda bi on i njegova djeca trebali imati ista prava. Problem je što se kod nas novac za razne vrste socijalne i zdravstvene zaštite troši na potpuno kriv način, najčešće je u podlozi sljedeće - kako skupiti što više političkih bodova.

Dao sam dva skoro pa dijametralno suprotna primjera. Mogao sam recimo usporedit poginulog branitelja s pljačkašem banke koji pogine u obračunu s zaštitarima i/ili policijom. Smrt je smrt. I jedan i drugi ostavljaju siročad iza sebe... e pa meni to nije isto. Rekoh, ovo je za jednu sasvim drugu temu koja nije nimalo laka za diskutirati, ali je opet poprilično indikativno kako mungos ovdje napada djecu poginulih branitelja i proziva ih te uspoređuje razne vrste smrti, a ne proziva recimo zakone. A kao što smo maloprije imali priliku pročitati, srbočetnike se zbiljski potrudio opravdati, kriveći upravo - zakone i onog koji ih je donio Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2011. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Naravno da tebe svrbe ovi paraziti, kad bi ti rado koristio privilegjie, ali "nece caca". Od toliko oceva parazita ti bas dobio onog postenog, tctctc... koji promasaj...

Eh, nije lako biti mungos, jelda?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2011. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›

Dao sam dva skoro pa dijametralno suprotna primjera. Mogao sam recimo usporedit poginulog branitelja s pljačkašem banke koji pogine u obračunu s zaštitarima i/ili policijom. Smrt je smrt. I jedan i drugi ostavljaju siročad iza sebe... e pa meni to nije isto. Rekoh, ovo je za jednu sasvim drugu temu koja nije nimalo laka za diskutirati, ali je opet poprilično indikativno kako mungos ovdje napada djecu poginulih branitelja i proziva ih te uspoređuje razne vrste smrti, a ne proziva recimo zakone. A kao što smo maloprije imali priliku pročitati, srbočetnike se zbiljski potrudio opravdati, kriveći upravo - zakone i onog koji ih je donio Smile

Istina, nije to laka tema i teško je tu raspravljati, a da se ne povrijede nečiji osjećaji. A i tu se može gledati svakako na prvi pogled isti slučaj - pljačkaš banke koji to radi jer je pravi kriminalac i pljačkaš banke na kojeg su to natjerala gladna djeca. Ali to je za jednu drugu temu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.08.2011. 16:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim kako ću uskoro iz protesta početi pisati ćirilicom. ebem vam feudalizam. Pfuj!

_________________
volim da provociram bolide
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.08.2011. 20:51 
Naslov:  Re: Studenti će se žaliti zbog povećanja broja braniteljskih stipendija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mungose

"Jesu njegovi roditelji nesto posebniji od onih kojima su roditelji umrli od raka, ili su poginuli u automobilskoj nesreci?!
kako ti nije neugodno?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ostacro
Offline
Ukupno postova: 3
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2011. 21:29 
Naslov:  Re: Studenti će se žaliti zbog povećanja broja braniteljskih stipendija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35 je napisao/la (Pogledaj post): › Mungose

"Jesu njegovi roditelji nesto posebniji od onih kojima su roditelji umrli od raka, ili su poginuli u automobilskoj nesreci?!
kako ti nije neugodno?


Hmm, šta mu ima biti neugodno, zašto su neki jednakiji od drugih???
Djeca roditelja poginulih u nekoj automobilskoj nesreći dobiju mjesto u domu, pa neka se snalaze, djeca poginulih branitelja dobiju stipendiju iako prolaze s 3.5 (dok mi ostali da bi dobili stipendiju moramo imati 5.0)

Šta je s onim ljudima koji nisu bili "branitelji" na 1. crti bojišnice nego su radili u raznoraznim tvornicama tipa saponija itd. a svaki dan na njihove glave (čitaj kuće ,tvornice,ceste) padale tone granata, nitko njima ne daje prava, moja majka koja je radila u pošti za vrijeme granatiranja, kad se vraćala kući zbog granate ozljedila koljeno te s tim koljenom ima problema da ne može trčati kao svi normalni ljudi no njoj nitko nije ponudio invalidninu???

Sve u svemu jedno veliko sranje koje je počeo Tuđman, a nastavljaju ostali.
Jedva čekam nekog tobož branitelja da mi počne "objašnjavati neke stvari"...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.08.2011. 22:15 
Naslov:  Re: Studenti će se žaliti zbog povećanja broja braniteljskih stipendija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pvo ovo tobož....si natakni gdje god hočeš..
Drugo da su svi odrasli muškarci..radili u tvornicama,...bilo gdje..a ne nosili pušku ovaj grad bi se zvao drugačije, ova država bi bila podijeljena na sve skupa okolicu Zagreba, nešto Dalmacije i Istru..resto bi billo SAO Krajina, predjednik općinskog suda u Osijeku se ne bi zvao Ivan, nego Jovan i sl, sve u svemu mi danas ne bi hodali slobodni svoji na svome...
nakon svakog rata se plaća ratna otšteta,
osobni gubitak bliske osobe je ogroman za njegovu obitelj, po bilo kojoj osnovi da čovjek umre, od bolesti, pa nadalje
razlika između osobne smrti pojedinca i pogibije u ratu je borba za viši cilj, dakle netko je sam sebe doveo u životnu opasnost da bi obranio zemlju, da bi mi danas slobodno hodali, da bi njegovo djete jednog dana moglo reći sa punim pravom ovo je Hrvatska i ja sam svoj na svome
i moj netko je mogao studirati po Amerikama, Austrijama, piti kave u Mađarskoj, hladiti jaja u Zagrebu..dok su Zagerbčani na bojišnici u Slavoniji i tako....eto ali nije...moja setsra mi bila sretan da ima svojeg muža, a vjerujem da bi mi šogi bio sretan da si odvede kčer pred olatr danas..sutra

Davnja u ime naveden štete je politički potez, finaciranje glasačkog tijela, to nije odluka pojedinca..nitko sam sebi nije dalo beneficije, evo neki nisu ni sikoristili sve svoje opcije...sve to je odlučeno na krivi način, ne gledajući na iznose, ne gledajući na vijek trajanja davanja, ne gledajući na izvor odakle stvoriti toliki novac, ima li stvarno potrebe da netko prima i mirovinu i inavlidninu u izboszu plaće šefa odijela sa 30 zaposlenih i da paralelno s tim ne mora kupiti djeteu knjige...dok ima socijalnh slučajeva kojima knjige i tekako trebaju, sve je ovo na početku bila dobra zamisao...a ostalo 500 000 nije branilo Hrvatsku..e to ostalo je Hrvatski nemoral kojeg se nikad nećemo riješiti. Evo dok nisam pročitala ovaj tekst ja sam bila u uvjerenju da samo djeca palih branitelja imaju pravo na dom, a očito da nije tako...
Za sve pa i ovih 500 000 je bilo dovolno novaca samo da ga se pametnije rasporedilo...Da se nije prodala INA, HT i HEP ( ovo su riječi jedne pametne osobe iz financijskog sektora) mogli su i dalje financirati sve , a da nema pogubne posljedice za proračun..
E sad ogroman lova, povlastice i razvj kvarnih ljudi na račun toga je jedna skroz druga priča...time se trebala bavit hrpa pravnika koja je nažalost na birou, isto tako trebalo se preuzeti sikustvo neke druge rastom zahvaćene zemlje i vidjeti koji je najbolji način da se iz svog jada ljudi ipak izvuku, ojačaju i budu zdravi sugrađani koji doprinose svojim radom, a da im se paralelno s tim ipak oda počast..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sleepwalker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 350
Lokacija: A place between sleep and awake.
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2011. 9:20 
Naslov:  Re: Studenti će se žaliti zbog povećanja broja braniteljskih stipendija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Predlazem promjenu Ustava u kojem bi stajalo da je Republika Hrvatska drzava branitelja i njihovih obitelji do 3. koljena, te ostalih cija je zadaca osiguranje lagodnog zivota i parazitiranja skupine iz prvog ranga.


Podržavam prijedlog. Nek se to donese i zacementira, a svatko tko to bude dovodio u pitanje, nek bude proglašen izdajnikom, četnikom, te, kao takav, bude spaljen na lomači, ili bar nabijen na kolac.

Znanju se pljuje u lice, što je zapravo i logično, jer mi smo ipak zemlja znanja.

_________________
Colorless green ideas sleep furiously.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: