Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kreteni na cesti

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.07.2011. 9:15 
Naslov:  Kreteni na cesti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam ima li slična tema negdje, ali jučerašnji događaj me nagnao da ju otvorim....
dakle vrijeme radnje oko 9 navačer
mjesto radnje Kaufland....
izlazimo s parkirališta Kauflanda i idemo desno prema kružnom toku...
uto na pješačkom čeka ženska i invalid u kolicima....
stanemo da ih propustimo i uto iza nas kretenčina na motoru projuri punim gasom bez stajanja preko pješačkog...a istovremeno žena i invalid na pola pješačkog....
pa mislim da je prošao/la ispred jadnog čovjeka al milimetar.....on se jadan uplašio dok će ženska dobro je...dobro je...
e pa meni nije dobro...nažalost je kreten odjurio pa nestigneš ni tablicu vidjeti...
jedino što mi je bilo na pameti je---Isuse ubit će ga...
na sreću nije....ali mi stvarno više nije jasno...
koju pi**u materinu je taj na motoru izvodio...i općenito...koji je k... ljudima...
čemu svaki dan jurcanje, kurčenje za volanom, izvođenje vratolomija.....
živčanluk i gdje je uopće nestala prometna kultura.....
kako uopće neki ljudi sjedaju za volan s mišlju boli me ona stvar ja tjeram po svome...i konstantno ugrožavaju i sebe i druge...
i koliko se još nesreća treba dogoditi da ljudi skuže neke stvari...iako mi se čini da neki nikada neće skužiti....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2011. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni se dogodila slična situacija, doduše, na sreću, nikoga nije bilo na pješačkom... naime kretao sam se prema semaforu na kojem je bilo crveno i stajalo je već dva automobila, pa sam polako usporavao, a ispred tog semafora, cca 100-injak metara ispred je još jedan pješački bez semafora... kako sam ja usporavao, već sam bio pred samim pješačkim bez semafora, nabrijan lik me zaobišao sa automobilom, vozeći poprilično brzo... naravno da sam poživčanio i počeo mu trubiti, da bi lik stao izašao iz auta i počeo meni pičkarati, šta ja njemu trubim, koji kurac se vučem ovo, ono... na to sam mu rekao kako može biti takav idiot, da me obilazi pred samim pješačkim, šta da je netko prelazio cestu, što on od mene nije mogao vidjeti... on je na to odgovorio, šta mene boli kurac ako bi on nekog udario, nek odjebem od njega, on vozi kako on hoće...
eto toliko o savjesnim vozačima... jedina sreća je bila što stvarno na pješačkom nikoga nije bilo... -.-'

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.07.2011. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tako je nedavno stradala jedna mlada žena, i to baš u toj ulici, mislim da je još sva pošarafljena.
Uglavnom, problem je u vozačkoj školi koja nije dovoljno ponavljala put vožnje ulicama s najmanje dvije trake u istom smjeru-kao npr.Vukovarska u kojoj je već postalo opasno stati pješaku jer gotovo siher dolazi dasa iza tebe koji neće stati nego će ga odnijeti kao bubamaru! Isto tako trebali bi na ispitima vožnje češće, u stvari sa svakim kandidatom, ići takvom ulicom i čekati priliku da učenika sruše-mislim da mu jedino tako mogu uvaliti u glavu stvarnost opasnosti!
To je naravno moj savjet za prevenciju takvih nesreća, a usput i da si zapisao tablicu-što bi postigao time? sumnjam da bi ga policija išla tražiti, a ako i bi ti bi morao svjedočiti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.07.2011. 9:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo Sale. Za svaku pohvalu.

Jednom ja prelazim preko pješačkog i jedan sa Opel Vectrom projuri ispred mene i skoro da mi nije pregazio preko stopala.
No međutim centrifugalni vjetar koji se stvorio prilikom jurnjave vozila 10 cm ispred moga tijela nabrzinu mi je podignuo desnu nogu koja je svom snagom đonom udarila u zadnja desna vrata Vectre i udubila lim na vratima.
Nakon 50 m kočenja izašao vozač i nešto se počeo derati, ali vjerovatno mu je rikverc bio pokvaren pa se nije vratio da ponovi što je rekao.
Pored mene su bila još 2 pješaka, ali mislim da je on projurio zato što je bio siguran da nikoga neće zgaziti, a srčani udari rjetko se dešavaju pa nije bilo razloga da se zaustavi ispred pješačkog koji su pješaci već prelazili.

fear of the dark

Ti vjerovatno nisi dobro procijenio da možeš proći ispred invalidskih kolica što je naljutilo motoristu pa čak si mu i ometao pogled tako da nije vidio da netko gura invalidska kolica preko pješačkog.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.07.2011. 10:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
fear of the dark

Ti vjerovatno nisi dobro procijenio da možeš proći ispred invalidskih kolica što je naljutilo motoristu pa čak si mu i ometao pogled tako da nije vidio da netko gura invalidska kolica preko pješačkog.


Oprosti ali ja tebe moram pitati jesi li ti normalan?
U ovoj priči nikakvo,ali nikakvo opravdanje ne postoji za tog kretena na motoru....pa on je mogao ubiti tog čovjeka što tebi tu nije jasno....
ako se približavaš obilježenom pješačkom i vidiš da auto ispred pješačkog stoji...što misliš da radi?? stoji jer- eto stoji mu se malo
ma neeee ti bi vjerovatno kao i ovaj frajerčić izbacio lijevi i obišao....i skoro udario nekoga...

U ovoj priči ja moja je uloga bila suvozačka,ali i da ja vozim stanem kad vidim da na pješačkom čeka INVALID
uostalom ako znaš o kojem mjestu se priča znao bi da je pješački gotovo pa odmah nakon što izađeš na cestu.....odnosno skreneš desno tako da ti ni nemaš kada jurcati,a plus toga možeš i očekivati da će netko biti na pješačkom pa se u skladu s tim i ponašaš

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2011. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Problem je što se vozi napamet, bez razmišljanja unaprije.
Automobila je sve više, uvjeti prometovanja sve kompliciraniji, vozači sve lošiji, nervozniji, užurbaniji...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.07.2011. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znam i lokaciju i sve i naravno da bi i ja stao da propustim pješaka pa naravno i invalida, ali samo sam ti opisao način razmišljanja mopediste iz Vas i treba uvijek paziti da nema kakva budala iza Vas.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.07.2011. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad bi svi razmišljali o tome što rade u prometu nebi mi ovdje imali o čemu pisati...
danas svatko vodi svoju politiku....
neki vozači kao da su u nekom svom svijetu....nerazboriti, brzopleti....i nadobudni-nažalost bez pokrića...u jakim autima....
motoristi su posebna priča.....ovaj od jučer mi je tako digao živac... Evil or Very Mad
dok bi se tek o pješacima tek moglo....sve češće u zadnje vriijeme je scenarij takav da zagaze na pješački,a da uopće nisu provjerili niti lijevo niti desno..iskaču sa ponekad nemogućih mjesta...i da ne nabrajam..
daleko od toga da vozač mora propustiti pješaka...ali to kako se neki pješaci ponašaju je krajnje bezobrazno...

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.07.2011. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): ›
Uglavnom, problem je u vozačkoj školi koja nije dovoljno ponavljala put vožnje ulicama s najmanje dvije trake u istom smjeru-kao npr.Vukovarska u kojoj je već postalo opasno stati pješaku jer gotovo siher dolazi dasa iza tebe koji neće stati nego će ga odnijeti kao bubamaru! Isto tako trebali bi na ispitima vožnje češće, u stvari sa svakim kandidatom, ići takvom ulicom i čekati priliku da učenika sruše-mislim da mu jedino tako mogu uvaliti u glavu stvarnost opasnosti!

Slažem se sa ovim i odmah se sjetim kada sam ja polagao prije nekih 15-tak godina kako me je instruktor upozoravao baš na takve slučajeve i to na prijelaz u Europskoj aveniji, pješački nakon semafora kod glavne pošte prema donjem gradu i da su svi imali takvog instruktora ovakvih situacija ne bi bilo, dobro ovisi malo i o karakteru vozača i da shvatiš da tako možeš nekoga ubiti, jer ti je bilo teško usporiti i zaustaviti se i izgubiti nekih desetak sekundi, ali vidim da svakakvih kretena ima kojima ne bi trebalo dopustiti da sjedaju za motor i auto, jer se neće smiriti dok nekoga ne naprave invalidom ili ubiju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tms123
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2011. 16:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prometne kulture više nema, ona je postala nepoznat pojam. Nigdje nije bajna prometna situacija, ali najgora koju sam ja vidio a i proživio je u Varaždinu. Ja ne znam je li mi ikad auto stao prije pješačkog a vidim me sa 5 km da imam namjeru proći. Očito to kod njih nije jedno od točaka prometne kulture. Malo malo na njihovim portalima mogu se pročitate razne prometne nesereće i slično. Isto tako mogao bi navesti još jedan primjer prije dva tjedna dok sam bio na vožnji, auto se zaletio iz mene i vidim ga u retrovizoru da živčani, da maše frajer sa rukama da ludiii, da će iz kože izletjeti. Tada sam se definitivno uvjerio da kulturni vozači i ljudi koji tek postaju vozači i žele bit kulturni i puni razumijevanja moraju biti na sve spremni, jer eto, postoji i takih kretena koji nemaju ni razumijevanja prema kandidatima u autoškoli. Znači, kreteni, idioti, isfrustrirani ljudi svojom bračnom situacijom i slično mogu se samo odvesti na liječenje i to je to...nema se tu više šta za reći osim jedna velika KATASTROFA !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.07.2011. 18:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Idem nekidan na posao, bila je nedjelja popodne i na cesti doslovno nema žive duše, ja stojim na semaforu, čekam zeleno svijetlo i za to vrijeme mi je auto u leru ( ne volim držat stalno nogu na kvačilu ). Upali se na semaforu zeleno svjetlo i sad prođe doslovno 2- 3 sekunde koliko mi treba da ubacim u brzinu i krenem a frajer iza mene lego na trubu i vidim ga u retrovizor kak mi pičkara sve po spisku .. kao šta jedem govna sad !

Naravno nisam mogla na to ostat ravnodušna i ni pet ni šest ja njemu pokažem srednjaka i krenem dalje. Kad vidim ja u retrovizor on mene prati.. i do firme me bome dopratio. Kad sam stala stane i on kraj mene, spušta prozor a ono neki matori 60+ i opet mi počne sve po spisku da sam balava ovakva onakva i ja ni pet ni šest i opet mu uvalim srednjaka okrenem se i odem.

Možda je to bilo primitivno od mene al morala sam mu to napravit, toliko mi je čovijek digao tlak sa tim svojim serendanjem i trubljenjem da nisam mogla pregrmit !

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2011. 20:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trauma_os je napisao/la: ›
Idem nekidan na posao, bila je nedjelja popodne i na cesti doslovno nema žive duše, ja stojim na semaforu, čekam zeleno svijetlo i za to vrijeme mi je auto u leru ( ne volim držat stalno nogu na kvačilu ). Upali se na semaforu zeleno svjetlo i sad prođe doslovno 2- 3 sekunde koliko mi treba da ubacim u brzinu i krenem a frajer iza mene lego na trubu i vidim ga u retrovizor kak mi pičkara sve po spisku .. kao šta jedem govna sad !

Naravno nisam mogla na to ostat ravnodušna i ni pet ni šest ja njemu pokažem srednjaka i krenem dalje. Kad vidim ja u retrovizor on mene prati.. i do firme me bome dopratio. Kad sam stala stane i on kraj mene, spušta prozor a ono neki matori 60+ i opet mi počne sve po spisku da sam balava ovakva onakva i ja ni pet ni šest i opet mu uvalim srednjaka okrenem se i odem.

Možda je to bilo primitivno od mene al morala sam mu to napravit, toliko mi je čovijek digao tlak sa tim svojim serendanjem i trubljenjem da nisam mogla pregrmit !

Eh, moram priznati da ova situacija nije niti meni baš ugodna, kada nekome treba dosta vremena da krene..ok, to je 2,3 sekunde, ali dovoljno da zasmeta...to dakako ne opravdava pičkaranje ili divljanje, dovoljno bi bilo nakratko zatrubit ili se malo strpiti i ok.
Ako ti treba malo više vremena da ubaciš i kreneš probaj već na žuto početi ubacivati u brzinu ili čak gledati na pješački semafor..kada se njemu zacrveni možeš očekivati da će se tebi upaliti zeleno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.07.2011. 20:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

daj boost ne davi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tms123
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2011. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
daj boost ne davi
Istina da je ovo mogao malo jednostavnije sročit, ali nije ništa krivo rekao... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.07.2011. 22:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam rekla da mi terba dugo da krenem nego inače to radim, stojim na semaforu u leru, kad se upali zeleno ubacim u prvu i krenem... treba 2-3 sekunde sve skupa da krenem. Skrenuli ste s teme btw Smile

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: