Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kamenko: Sa psima na Kopiku samo uz povodac i brnjicu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65733
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2011. 12:46 
Naslov:  Kamenko: Sa psima na Kopiku samo uz povodac i brnjicu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako se posljednjih dana na forumu portala Osijek 031 povela žustra rasprava o praksi dovođenja kućnog ljubimca na javno kupalište, iskoristili smo 79. sastanak gradonačelnika s pročelnicima da priupitamo Milana Kamenka, pročelnika za komunalno, što zapravo komunalni red Grada Osijeka kaže po tom pitanju. Prvo nas je iznenadila sama činjenica da je kupanje u Dravi zabranjeno, ali ono se ipak dopušta na vlastitu odgovornost svakog pojedinca. Što se tiče pasa na javnim površinama, najbolje je da vam u cijelosti prenesemo članak 63. Odluke o komunalnom redu Grada Osijeka;

Članak 63.
Zabranjeno je dovoditi životinje na prostore dječjih igrališta.
Nije dopušteno puštanje životinja na javne površine osim onih koje su za tu namjenu određene i posebno označene. Vođenje pasa na javnu površinu dozvoljeno je samo na povodcu i sa zaštitnom košarom. Štenad i patuljaste pasmine pasa ne moraju imati zaštitnu košaru. Šetnja i zadržavanje pasa bez zaštitne košare i povodca dozvoljena je samo na javnim površinama koje su za tu namjenu određene i posebno označene.
Vlasnik odnosno posjednik životinje, dužan je očistiti javnu površinu koja je onečišćena otpacima njegove životinje.
Iznimno, kod određenih događanja (priredbe i slično) kao i u drugim opravdanim slučajevima, na javnim površinama koje nisu za tu namjenu određene i posebno označene, kretanje životinja je moguće samo uz odobrenje upravnog tijela nadležnog za komunalne poslove.


Dakle, stvar je jasna – psi na Kopici da, ali samo na povodcu i s brnjicom, ukoliko je potrebna! Za čišćenje izmeta svog ljubimca iskreno se nadam da Vam poznavanje komunalnog reda i nije bilo potrebno...
Priča tu ne staje što se tiče pasa, jer Bubalo uskoro najavljuje „kartu zone istrčavanja pasa“, koja će, poput karte biciklističkih staza, označavati „dog friendly“ zone u kojima ćete svojim psima moći dati da se istrče i zabave u miru.




Da cijeli sastanak ne bi protekao u životinjskom tonu, pobrinuo se gradonačelnik izjavom da je popunjenost lokala u vlasništvu Grada bolja nego ikada! Iako uže središte ostavlja suprotan dojam, Bubalo nam je ponudio konkretne brojke; od 427 poslovnih lokala u gradskom vlasništvu prazno je svega njih tridesetak, a zakupci se žele privući i smanjenjem naknade, čak do 50%.

Treba spomenuti da je i Osijek, nakon ugošćavanja rukometne i odbojkaške izabrane vrste, ovih dana domaćin i košarkaškoj reprezentaciji Hrvatske koja se priprema za nadolazeće Europsko prvenstvo u Litvi. U sklopu priprema reprezentacija će odigrati i prijateljsku utakmicu s izabranom vrstom Bugarske u utorak, 26. srpnja. Za sve one koji žele izbliza vidjeti, fotografirati se ili dobiti autogram od najboljih hrvatskih košarkaša, ali i prvaka Hrvatske u golfu, Tonija Kukoča, za to će imati priliku već u subotu, 23. srpnja, na Trgu Ante Starčevića od 10:00 sati!



Tekst i Foto: Mladen Kovačević

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.07.2011. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oke, sad su to rekli, no sad dolazimo do novog problema, a to je velika učinkovitost osječkih komunalaca.

prvi korak za povećanje učinkovitosti je taj da zatvorite onu birtiju "biljemerkant" kod bivšeg peveca Rolling Eyes

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maja_k
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2011. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jesam ja to pročitala "dog friendly" zona!? Možemo li to očekivati za vrijeme prosječnog životnog vijeka psa ili...?
Živi bili pa vidjeli!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolovođa
Offline
Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2011. 20:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imam psa i nije mi ga problem dovest na kopiku.al problem je kada psa dovedu oni koji ga nisu dresirali i pas koji se nezna ponašati pa one male pinčike ganjaju i grizu malu dijecu...100% vjerujem svom psu da neče nikoga ugristi al oni koji svoje male psiče tolko obožavaju da ih ne dresiraju pa sve grizu nebi trebali donositi te male bolesti....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inertia
Offline
Ukupno postova: 236
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.07.2011. 22:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene isto zanimaju ti komunalni redari. To su za mene mitska bića, naime, još nikada ih nisam vidio. :/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.07.2011. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolovođa je napisao/la (Pogledaj post): › imam psa i nije mi ga problem dovest na kopiku.al problem je kada psa dovedu oni koji ga nisu dresirali i pas koji se nezna ponašati pa one male pinčike ganjaju i grizu malu dijecu...100% vjerujem svom psu da neče nikoga ugristi al oni koji svoje male psiče tolko obožavaju da ih ne dresiraju pa sve grizu nebi trebali donositi te male bolesti....


evo jednoga samouvjerenog ljubitelja SVOG psa.

ima i velikih neodgojenih pasa, ima i malih odgojenih pasa.

tvoje generaliziranje nije nista drugacije od svih ostalih mrzitelja pasa koji bi nas, vlasnike pasa, najradje getoizirali.

i nemoj zaboraviti da tvoj veliki pas, moze puno jace ugristi od onih 'malih histericnih' Smile

a da ne govorimo o kompenzaciji centimetara sa velikim psima i lijecenju kompleksa ... koji su naravno jos jedan od stereotipova.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.07.2011. 22:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Inertia je napisao/la: ›
Mene isto zanimaju ti komunalni redari. To su za mene mitska bića, naime, još nikada ih nisam vidio. :/


parkiraj na zelenoj površini, sruši orah ispred kuće, isipaj kubik pijeska pored kanala ispred kuće (ako slučajno nešto betoniraš), nemoj kosit travu 3 tjedna, pa nek izrastu 3 stabljike ambrozije, skini kućni broj sa kuće jer ljepiš stiropor, nacrtat će ti se u trenu Very Happy

i da, malo je off, ali isprike unaprijed Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2011. 7:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali od čače je napisao/la: ›
Inertia je napisao/la: ›
Mene isto zanimaju ti komunalni redari. To su za mene mitska bića, naime, još nikada ih nisam vidio. :/


parkiraj na zelenoj površini, sruši orah ispred kuće, isipaj kubik pijeska pored kanala ispred kuće (ako slučajno nešto betoniraš), nemoj kosit travu 3 tjedna, pa nek izrastu 3 stabljike ambrozije, skini kućni broj sa kuće jer ljepiš stiropor, nacrtat će ti se u trenu Very Happy

i da, malo je off, ali isprike unaprijed Very Happy


evo već 2. tjedan svaki dan stoji frajer parkiran sa svojim autićem kod onog novog broda na promenadi i to lijepo na zelenoj površini pod drvetom u hladu. pa nikom ništa.....

Citat: › Članak 63.
Zabranjeno je dovoditi životinje na prostore dječjih igrališta.
Nije dopušteno puštanje životinja na javne površine osim onih koje su za tu namjenu određene i posebno označene. Vođenje pasa na javnu površinu dozvoljeno je samo na povodcu i sa zaštitnom košarom. Štenad i patuljaste pasmine pasa ne moraju imati zaštitnu košaru. Šetnja i zadržavanje pasa bez zaštitne košare i povodca dozvoljena je samo na javnim površinama koje su za tu namjenu određene i posebno označene.
Vlasnik odnosno posjednik životinje, dužan je očistiti javnu površinu koja je onečišćena otpacima njegove životinje.


neka mi neko kaže gdje su te faking označene površine u ovom faking gradu.

moj pas se mora istrčavati i dok god nebudu te površine predviđene za to ću ju puštati da trči okolo po livadama gdje nema ljudi.

ukoliko se neko osjeti ugroženim slobodno neka mi kaže privezat ću svog psa i također ću pokupiti njegovo sranje.

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2011. 7:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

saba je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali od čače je napisao/la: ›
Inertia je napisao/la: ›
Mene isto zanimaju ti komunalni redari. To su za mene mitska bića, naime, još nikada ih nisam vidio. :/


parkiraj na zelenoj površini, sruši orah ispred kuće, isipaj kubik pijeska pored kanala ispred kuće (ako slučajno nešto betoniraš), nemoj kosit travu 3 tjedna, pa nek izrastu 3 stabljike ambrozije, skini kućni broj sa kuće jer ljepiš stiropor, nacrtat će ti se u trenu Very Happy

i da, malo je off, ali isprike unaprijed Very Happy


evo već 2. tjedan svaki dan stoji frajer parkiran sa svojim autićem kod onog novog broda na promenadi i to lijepo na zelenoj površini pod drvetom u hladu. pa nikom ništa.....

Citat: › Članak 63.
Zabranjeno je dovoditi životinje na prostore dječjih igrališta.
Nije dopušteno puštanje životinja na javne površine osim onih koje su za tu namjenu određene i posebno označene. Vođenje pasa na javnu površinu dozvoljeno je samo na povodcu i sa zaštitnom košarom. Štenad i patuljaste pasmine pasa ne moraju imati zaštitnu košaru. Šetnja i zadržavanje pasa bez zaštitne košare i povodca dozvoljena je samo na javnim površinama koje su za tu namjenu određene i posebno označene.
Vlasnik odnosno posjednik životinje, dužan je očistiti javnu površinu koja je onečišćena otpacima njegove životinje.


neka mi neko kaže gdje su te faking označene površine u ovom faking gradu.

još uvijek ne postoje, ali ako je vjerovat bubalo postojat će kroz dogledno vrijeme

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.07.2011. 7:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma dajte ljudi dođite s psima na Pmapas..cijelo područje od hipodroma pa do Višnjevca je "dog friendly zona"..a ima i odličnih plaža kojima vladaju čopori friendly kerova koji se međusobno igraju..i svima nam je baš ok Wink

_________________
Dogs think they are human, cats think they are God.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Chorbakis
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.07.2011. 8:19 
Naslov:  Re: Kamenko: Sa psima na Kopiku samo uz povodac i brnjicu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

roca je napisao/la: ›
Ma dajte ljudi dođite s psima na Pmapas..cijelo područje od hipodroma pa do Višnjevca je "dog friendly zona"..a ima i odličnih plaža kojima vladaju čopori friendly kerova koji se međusobno igraju..i svima nam je baš ok Wink


E kad bi to barem bilo tako. I ja sam tamo sa psom svaki dan, ali dok god ne bude postojao znak da je to prostor za psa, na kojem pas ne mora biti vezan ili se ne moram ispričavati ljudima jer se pas igra, dotle to nije rješenje.
Ne želim se ispričavati ljudima jer se moj pas igra, ne želim slušati prodike ljudi zašto sam ga pustio sa povodca.
E sad gradonačelniče Bubalo. Dokažite da vaše riječi imaju težinu, napravite nešto po tom pitanju, ne lupajte u prazno samo zato što dolaze izbori.
saba je napisao/la: ›
neka mi neko kaže gdje su te faking označene površine u ovom faking gradu.

moj pas se mora istrčavati i dok god nebudu te površine predviđene za to ću ju puštati da trči okolo po livadama gdje nema ljudi.

ukoliko se neko osjeti ugroženim slobodno neka mi kaže privezat ću svog psa i također ću pokupiti njegovo sranje.

Jel postoje livade u gradu gdje nema ljudi? Confused
Naravno da ćemo pokupiti sranje za psom, al nije prihvatljivo da vlasnik psa svaki puta mora strepiti dali će mu netko prigovoriti što je pustio psa bez povodca.
Gradonačelniče vi ste na redu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2011. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › još uvijek ne postoje, ali ako je vjerovat bubalo postojat će kroz dogledno vrijeme


a do onda?
koje je to dogledno vrijeme....

mislim da su trebali prvo napraviti neke stvari da dalje mogu sprovoditi svoj zakon.

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.07.2011. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja imam škotskog ovčara (Lassie), dakle imam igračku a ne psa Very Happy - i poslušan je i mazan, ali svakako nigdje van dvorišta ne ide bez uzice, ne toliko zbog njega koliko zbog ljudi koji se možda i boje. To što ja znam da je on igračka definitivno ne znaju i svi ljudi koje sretnemo kada šećemo. Tako da sam svakako zato da psi budu na uzici zbog drugih ljudi.

Što se tiće dog friendly zone - dobro jutro gospodine gradonačelniče! Dog friendly zone su još 2008 pokrenute, samo sve u ovom gradu kaska i kasni pa tako i gradonačelnik naš. Pojedina vijaća Gradskih četvrti i Mjesnih odbora (naglašavam pojedina ne svi) prebacuju lopticu odgovornosti ne dajući prijedloge gdje da budu te zone i gle čuda po mojim saznanjima u svim tim koji prebacuju odgovornost na vlasti su isti oni kao i na gradskoj razini. No i da su te zone napokon napravljene što vrijedi kad komunalaca jednostavno nema dosta, a i, budimo realni, oni koji rade ne rade baš nešto...

Brnjice? - onim psima koji su zakonski obilježeni kao opasne pasmine svakako, ostalima ne.

No mislim da bi uvelike pomoglo kada bi pseta iz vlasti stavili brnjice...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inertia
Offline
Ukupno postova: 236
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2011. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali od čače je napisao/la: ›
parkiraj na zelenoj površini, sruši orah ispred kuće, isipaj kubik pijeska pored kanala ispred kuće (ako slučajno nešto betoniraš), nemoj kosit travu 3 tjedna, pa nek izrastu 3 stabljike ambrozije, skini kućni broj sa kuće jer ljepiš stiropor, nacrtat će ti se u trenu Very Happy


Aha. Hvala na objašnjenju, i mislio sam da je tako neki banalan razlog potreban da dođe. Very Happy

Dog friendly zone bi bile super, kao što postoje vani pseći parkovi, predobra stvar, samo da se to realizira.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.07.2011. 17:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

roca je napisao/la: ›
Ma dajte ljudi dođite s psima na Pmapas..cijelo područje od hipodroma pa do Višnjevca je "dog friendly zona"..a ima i odličnih plaža kojima vladaju čopori friendly kerova koji se međusobno igraju..i svima nam je baš ok Wink


tako je Very Happy

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: