Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Za silovanje dječaka metlom, dobili tri godine uvjetne kazne

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65867
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2011. 18:30 
Naslov:  Za silovanje dječaka metlom, dobili tri godine uvjetne kazne
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zbog silovanja 15-godišnjaka, dvojica 17-godišnjaka i 19-godišnjak, nepravomoćno su osuđeni na uvjetnu kaznu od tri godine, dok je drugi 19-godišnjak zbog bludničenja u istom slučaju dobio 70 sati humanitarnog rada.

Presuda je donesena na Županijskom sudu u Osijeku, a stravični događaj zbio se u jednom od domova za nezbrinutu djecu na području Slavonije krajem siječnja ove godine u noćnim satima.

Sve se odigralo kada su u dvojica 17-godišnjaka i 19-godišnjak uhvatili dječaka, tada najmlađeg među njima, i iživljavali se na njemu. Držali su nesretno dijete i vrijeđali ga dok im nije pala na um više nego užasna misao. Uzeli su metlu i drškom silovali 15-godišnjaka. Drugi 19-godišnjak umjesto da pomogne žrtvi, gnusni ga je prizor još i uzbudio, pa je bludničio nad njim.

Navodno u tom trenutku nije bilo noćnog dežurstva odgojitelja koji bi spasio nesretno dijete. Petnaestogodišnjak, od straha od zlostavljača, nije htio prijaviti što se dogodilo, niti bilo kome ništa reći.

Ipak je jedan od štićenika iz Doma sve kradom vidio i prijavio odraslima.

Kada je stigla policija, žrtva je progovorila o stravičnoj noći. Ni zlostavljači nisu ostali “hrabri” pred sucem, pa su sve priznali.

Ako sljedeće tri godine 17-godišnjaci i 19-godišnjak, koji im je pomogao pri izvršenju ovog gnusnog čina, ne naprave nikakvo kazneno djelo, ostaju na slobodi.



Silovali dječaka i istetovirali mu "cigo" na leđima
Krajem rujna prošle godine na sličan način zlostavljan je i silovan 13-godišnji štićenik Doma u Puli. Dječaka su tijekom noći navodno napala dvojica kolega koji su ga vrijeđali, tjerali da pije mokraću, silovali metlom, a potom i urezali na leđima - istetovirali riječ “Cigo”. Zbog ovog slučaja podnesena je kaznena prijava protiv odgojitelja u Domu koji je bio dužan u to vrijeme paziti na djecu.

Tekst: Sandra Lacić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 11.07.2011. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa naravno mislim što je to kod nas...siluju dečka...silovatelji rade kod nas imaju stalni posao voze kamione....ALI NEDAJ JEBENO BOŽE DA SU TA 3 DEČKA ILI DA JE PARAVINJA ZAPALIO 1 JOINT I DA SU GA UHVATILI SA TIME.....ova država zaslužuje propasti do temelja zbilja osijek031.com smile ovo je toliko žalosno da je smiješno da neznam šta terajte se u...osijek031.com smile nevrijedi ni objašnjavati zadrtim idiotima očigledno ovako mora biti i jebi ga...osijek031.com smile riječi nemam dođe mi da uzmem pištolj i ubijem nekoga osijek031.com smile

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gladiator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 45
Lokacija: Gornji grad, Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2011. 18:58 
Naslov:  Re: Za silovanje dječaka metlom, dobili tri godine uvjetne kazne
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Navodno u tom trenutku nije bilo noćnog dežurstva odgojitelja koji bi spasio nesretno dijete.


ako je istina, sve je rečeno ovom jednom rečenicom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2011. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa jasno da rade gluposti, pa vide ljudi da su oni u zagrebu dobili 1 godinu dana zatvora zbog ubojstva, pa znaju da im nece biti nista

ja bi im spicio kaznu za silovanje 20 godina, pa ak prezive zatvor, onda bi bili reformirani

ovo drzava je katastrofa stvarno

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.07.2011. 19:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odurno.

Uvjetna za takve gadosti?!

Onaj što ima 19 godina trebao bi dobiti puuuuno više od uvjetne kazne. Ali tako je to kod nas, nije iznenađenje. Ali povraća mi se već od ovakvih vijesti.


Btw, ne računaju na to da će za koju godinu taj mali narasti i potražiti "kolege" koji su ga zlostavljali? samo da se ne osvećuje nekome druge, to je onda začarani krug umoboleštine i truleži našeg društva.


Zadnja promjena: -nella-; 11.07.2011. 19:20; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 11.07.2011. 19:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u ovoj državi morlane vrijednosti ljudi pred zakonom su zbilja izgubile smisao osijek031.com smile

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tms123
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2011. 19:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NAŠA DIVNA DRŽAVA...kada sam neki dan pročitao na teletekstu tu vijest pomislio sam da neće dobiti ništa ili da će to biti neki humanitarni rad kao što i je dobio jedan od 19-godišnjaka. Za ovake stvari kada se pročitaju toliko čovijeka pukne gnjev i ljutina da jednostavno ne zna zapravo šta bi sve napisao i da se svi ovi komentari čine tako mizernima za ovako nešto odvratno. FUJ JEBOTE!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.07.2011. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chosen je napisao/la: ›
pa naravno mislim što je to kod nas...siluju dečka...silovatelji rade kod nas imaju stalni posao voze kamione....ALI NEDAJ JEBENO BOŽE DA SU TA 3 DEČKA ILI DA JE PARAVINJA ZAPALIO 1 JOINT I DA SU GA UHVATILI SA TIME.....ova država zaslužuje propasti do temelja zbilja osijek031.com smile ovo je toliko žalosno da je smiješno da neznam šta terajte se u...osijek031.com smile nevrijedi ni objašnjavati zadrtim idiotima očigledno ovako mora biti i jebi ga...osijek031.com smile riječi nemam dođe mi da uzmem pištolj i ubijem nekoga osijek031.com smile


jebo te đoint i konstantno povlačenje paralela s đointom... treba ić u zatvor i za đoint, al i za ovakve stvari.
ugl. ovakim presudama se jako loša poruka daje klincima, a i cijelokupnoj hrvatskoj javnosti... ne znam više šta je sucima u ovoj državi, jednostavno mi nije jasno da se ne stave u poziciju da netko to napravi njihovom djetetu ?!
a plus još sve stoji i činjenica da su maloljetnici u ovoj državi zaštićeni kao lički medvjedi, a to bogme i iskorištavaju

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2011. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako nekome tako što uopće padne na pamet? Nemoš vjerovat.

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2011. 21:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...nadam se da ta sudci imaju djecu i pitam se da se to njihovoj djeci dogodilo dali bi bila ista presuda..nekako sumnjam u to.. drago mi je da ste to objavili barem da se moze negdje procitati,jer tuzno je to sto nema na vjestima ni na jednoj televiziji i sto nitko ne odgovara za takvu presudu.. kakve mi samo monstrumske generacije stvaramo..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pennywiser
Offline
Ukupno postova: 73
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2011. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nema smisla ni komentirati ovo ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2011. 22:27 
Naslov:  Re: Za silovanje dječaka metlom, dobili tri godine uvjetne kazne
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam samo jedno pitanje KAKO SE ZOVE SUDAC koji je donio ovu presudu??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mhlo
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2011. 23:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isuse bože, ja bi sad vrištala i plakala u isto vrijeme.
U biti ne znam šta bi...toliko sam ogorčena i ljuta, a i bespomoćna da bilo šta promjenim....i od te činjenice mi se bljuje.
Ovo je strašno, strašno....
Oni su SILOVALI dijete!!! Zlostavljali svjesno, s namjerom.....upropastili su život tom djetetu zauvijek...
U tim godinama djeca su u najosjetljivijoj fazi života... pubertet, pronalaženje samog sebe...Šta sad njemu ostaje? Gdje da se nađe? Kako da se nađe? Kako da izraste u normalnu osobu kad nitko nije kažnjen osim njega koji je jedini nevin u tom svemu.
Eto šta danas znači biti dobro djete, slabije djete...
Kako da mi danas odgajamo djecu?? Šta da ih učimo...koje vrijednosti da im usađujemo...
Ne znam, šokirana sam.
Joj svašta bi sad napisala....
Monstrumi....i zlostavljači a i sudac...
Fuj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2011. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nabit sucu držalo od metle u guzicu, pa mu dat priliku nek ponovo razmisli o presudi ( sa držalom u guzici).

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.07.2011. 6:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sudac LJUBOJEVIĆ donio je ovu sramotnu presudu.Može li se on uopće zvati sudac? Ispao je bolesni sadist kao i zlostavljači nema bitne razlike.Minorizirati zlodjelo isto je kao i sudjelovati u njemu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: