Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Europska Amazona mora postati nacionalni park!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.06.2011. 12:37 
Naslov:  Re: Europska Amazona mora postati nacionalni park!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › Po mome osobnom mišljenju i viđenju Kopačkog rita, nije dorastao i tko zna hoće li i približno dorasti Brijunima ili Plitvicama, koji su zaista zaslužili zvati se nacionalnim parkovima.

posebice Brijuni, poznati u svijetu po autohtonim istarskim lamama, fažanskim antilopama, pulskim zebrama, i endemskim hrvatskim slonovima.


...


to što su neki povjerovali u domoljubnu mantru o "izvornim & netaknutim rvackim prostranstvima" ne znači da nacionalni parkovi u Hrvatskoj nisu kultivirani. jesu, i to svi do jednoga (u većoj ili malo manjoj od veće mjere). da se malkic cinički našalim -> jedina "rvacka prostranstva" koja bi eventualno mogla upasti u strogu definiciju "očuvanja izvornih prirodnih vrijednosti" područja su koja od posljednjeg rata naovamo nisu očišćena od mina.

status Kopačkog rita isključivo je stvar brca-buraz politike. znanstvenici kao što je Tibor Mikuška (i kao što je bio njegov pokojni otac) ne igraju tu nikakvu ulogu.
 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.06.2011. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
Bila sam u Kopačkom ritu nebrojeno puta...totalno mi je bezvezan i ne vidim ništa posebno u njemu. Možda ima netko kome je ta šikara + ptice + table s natpisima "Mine" prekrasna, bla, bla...ali meni nije.


Jesi ti ikad pročitala definiciju pojma "nacionalni park"? Ili "park prirode"? *





* - nema nikakve veze s luna-park i sl.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.06.2011. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LegaOS2 je napisao/la: › Ja nisam vidio nikakve polupijane horde ili sjeću stabala mimo propisa i bez veze.


Ako nisi vidio, znači li to da se to ne radi?

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.06.2011. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la: ›
Bila sam u Kopačkom ritu nebrojeno puta...totalno mi je bezvezan i ne vidim ništa posebno u njemu. Možda ima netko kome je ta šikara + ptice + table s natpisima "Mine" prekrasna, bla, bla...ali meni nije.


Jesi ti ikad pročitala definiciju pojma "nacionalni park"? Ili "park prirode"? *

Ja jesam. Jesi ti? Očito ju doslovno shvaćaš. Rolling Eyes

Frost je napisao/la: ›
* - nema nikakve veze s luna-park i sl.[/size]

Jel se ti malo praviš glup ili..? Laughing

Sadržaji u parku prirode i nacionalnom parku ne znače ringišpile i kojekakve đinđe minđe.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.06.2011. 0:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: › Sadržaji u parku prirode i nacionalnom parku ne znače ringišpile i kojekakve đinđe minđe.


Isto tako ne znače da sve mora biti lijepo podšišano i šareno i divno i krasno samo zato što se tebi ne sviđa ovako kako je. Šikara i ptice su tamo s razlogom, i s razlogom se ne režu i šišaju.

Kopački rit prirodni je rezervat rijetkih životinjskih vrsta koje su utoliko ugroženije jer se razmnožavaju samo na područjima kakvo je i Rit. Kada si (i jesi li ikad) posljednji puta vidjela, primjerice, crnu rodu?

Podržavam ideju Kopačkog rita kao nacionalnog parka samo iz gledišta zaštite biljnih i životinjskih vrsta, sve ostalo je suvišna i nepotrebna politika.

Stella1989 je napisao/la: › Jel se ti malo praviš glup ili..? Laughing


Trudim se... ali mi ne ide. Nije mi u prirodi, čini mi se.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
šaranaš
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.06.2011. 15:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čitam što pišete i nemogu vjerovat koliko su pojedninci glupi, al zalosno je to što to oni neshvačaju nego i daje tupe po svome... uglavnom...
usporediti brijune sa kopačkim ritom, ste vi normalni, da brijuni nestanu nebi bili ništa a da kopački rit nestane ošla bi cijela slavonija i baranja u bananu. cijela bio sfera ovog kraja ovisi o kopačkom ritu, to je največe mrijestilište riba u cijeloj europi a i da negovorim o brojnim ptičjim vrstama koje se tu gnijezde i obitavaju, o kukcima koji tu obitavaju.
komaraca ima ali oni i njihove ličinke služe kao hrna ribama i pticama.
tamo di ima ribljeg svijeta jako malo komaraca se uspije izleć, jel se tko sjetio koliko ima koje kavih lokvi, barica i kanala po svuda, e tu je leglo komaraca jer tu ih nema šta pojest i stignu se izleč. uglavnom vi pojedinci koji živite okruženi betonom niste svjesni koliko toga neznate i što bi se dogodilo da nestane takvih bio sistema nazovimo ih tako kao što je kopački rit. ukratko nebi imali šta jest. cijeli život sam proveo uz vodu i nemate pojma koje bogatstvo posjeduje naša prelijepa zemlja. mi se time razbacujemo i uništavamo je umjesto da je njegujemo. jednom više neće biti povratka. kada nestane jedna karika u lancu više nas taj lanas neće moći izdržavati, svi čemo potonuti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.06.2011. 11:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

šaranaš je napisao/la (Pogledaj post): › čitam što pišete i nemogu vjerovat koliko su pojedninci glupi, al zalosno je to što to oni neshvačaju nego i daje tupe po svome... uglavnom...
usporediti brijune sa kopačkim ritom, ste vi normalni, da brijuni nestanu nebi bili ništa a da kopački rit nestane ošla bi cijela slavonija i baranja u bananu. cijela bio sfera ovog kraja ovisi o kopačkom ritu, to je največe mrijestilište riba u cijeloj europi a i da negovorim o brojnim ptičjim vrstama koje se tu gnijezde i obitavaju, o kukcima koji tu obitavaju.
komaraca ima ali oni i njihove ličinke služe kao hrna ribama i pticama.
tamo di ima ribljeg svijeta jako malo komaraca se uspije izleć, jel se tko sjetio koliko ima koje kavih lokvi, barica i kanala po svuda, e tu je leglo komaraca jer tu ih nema šta pojest i stignu se izleč. uglavnom vi pojedinci koji živite okruženi betonom niste svjesni koliko toga neznate i što bi se dogodilo da nestane takvih bio sistema nazovimo ih tako kao što je kopački rit. ukratko nebi imali šta jest. cijeli život sam proveo uz vodu i nemate pojma koje bogatstvo posjeduje naša prelijepa zemlja. mi se time razbacujemo i uništavamo je umjesto da je njegujemo. jednom više neće biti povratka. kada nestane jedna karika u lancu više nas taj lanas neće moći izdržavati, svi čemo potonuti.

da Brijuni nestanu, skupa s podmorjem, ne bi bilo nista?! idete iz jedne krajnosti u drugu krajnost, Saranas & Stella.


...


nikad nisam shvacao zasto je tako tesko spustiti se na zemlju / realno pristupiti problemu, vec kad se o necemu prica, ili kad se nesto radi u ovoj nasoj Slavoniji, to mora biti ultra megalomanski. mnogi se danas pozivaju na stari Essek s razglednica, ali se malo toga od starih Essekera naucilo; pocevsi od stedljivosti preko marljivosti do razboritosti.

Citat: › največe mrijestilište riba u cijeloj europi




Skriveno: 

 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
šaranaš
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.06.2011. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neidem iz krajnosti u krajnos nego sam bio iznerviran time što pojednici žive negdje i pljuju po tome aneznaju što imaju.
mislio sam samo na otoke brijune da se to nebi jako odražilo na okoliš i samu obalu i nebi imalo prevelikog utjecaja. iako su brijuni jako lijepi pretvoreni su u cirkus jer su natrpani životinjama koje tu nepripadaju.
za kopački rit sam mislio na ovaj dio europe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: