Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Rekordan broj pravnika i ekonomista na burzi rada [Vijesti Osječke TV]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.06.2011. 20:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ Coca Cola

To što kažeš to je točno,istina je da je danas posao takav i da su ljudi takvi,ali šta mi sad tu možemo? Ja se želim obrazovati i završiti fakultet i pronaći pošten posao koji će me ispunjavati,meni nije prioritet pronaći uredski posao gdje radim 2 sata dnevno a 6 sati pijem kavu,na fejsu sam i na korzu,ma šta mi je to? Možemo se mi fakat u debelo crijevo ali Hrvatska je takva,ako ti se ne sviđa odeš van ili ostani tu i prihvati igru...ili ako si pravi mangup igraj po svom! Sve u svemu,šta ti imaš od toga što drugi rade ili ne rade? Čovječe,mi smo Hrvati,nesložni i zavidni jedni prema drugima da je to strašno...zato bolje gledaj svoja posla i radi po svom,niko drugi tebe neće pitat kako ti je.

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.06.2011. 20:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Duminske Trake je napisao/la (Pogledaj post): › Toj "tamnoj strani" bi oduzeo sav kikiriki da znam kako osijek031.com smile

Daj lega o čem ti sereš? Ajde ako si tako pametan,radišan i bogat reci nam gdje radiš i šta radiš,podijeli to s nama! Zar sam ja sad panj što idem na fakultet? Ok,priznajem da naši fakulteti nisu bogznašta ali evo nađi mi ti posao sa srednjom strukovnom s kojim ću si platiti svo režije,hranu i možda kupiti neko manje vozilo koje je ipak neminovno ako ništa drugo radi posla.

Ne mogu vjerovati da ste toliko zlobni u ovakvoj situaciji,sve više me sramota što živim u ovoj državi! Znam da ima đabalebaroša koji mole boga da ne nađu posao,upišu faks iz pizdarije,samo vise po kafićima i čekaju da im sve padne s neba,ali znaj da NISU svi takvi! Neki žele biti obrazovani ljudi koji će POŠTENO zaraditi svoj kruh i sve ostalo,zbog vas takvih dežurnih pljuvača i jesmo ovakvi kakvi jesmo - nesložni do boga i nazad!


Ja mislim da ti je on htio reci da se situacija nece popraviti za 2god nego tek za 20 i nesto godina do tada ces ti biti matori i da je racionalnije ici odma raditi i zaraditi i pokusati kasnije mozda otvoriti svoju firmu to su "idealni planovi" nego birati fakultet i ocekivati da ces raditi sto zelis i biti na burzi jer ocigledno je da vecina fakulteta i njiihovih smjerova trziste ne treba a niti nema radnih mjesta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 20:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

beejay je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nisu krivi oni što studiraju, nego je kriv državni management tj. sva vlast u zadnjih 20 godina što nije osigurala njima radna mjesta tj. nije vodila brigu o konkurentnosti..


Vidi mladih stručnjaka.
ovakav broj pravnika i ekonomista teško bi apsorbirala i malo ozbiljnija ekonomija od naše.
Pored te sile tih "ekonomista" ( nazovimo ih tako jer imaju diplomu), firme muku muče sa zapošljavanjem stručnog kadra.
No, to je neka druga tema.
htjedoh reći da brojke uopće ne čude i da će rasti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 20:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zuvvu je napisao/la (Pogledaj post): ›
zaradujes masne pare (nazalost, pare o kojima ce netko sa fakultetom samo sanjati). znaci samo jedno, tj. dvoje: ili si zesce politicki podoban ili si dupelizac.


A ovdje otkrivao dio problema.
Naime, diplomac bi veću plaću od sss-a, jer ima diplomu.
Sposobnost se tu ne spominje, uopće nije niti bitna.
Studira se da bi se dobro živjelo.Sposobnost? ma pustimo sposobnost.
s diplomom svi problemi nestaju.
Diplomcu je teško shvatiti da je bitna sposobnost, pa tako dotični gospodin možda uzgaja, recimo povrće, i zarađuje više nego će diplomac ikada, sasvim zasluženo.
Jer ipak dotični gospodin stvara dok je diplomac osuđen na prekucavanje narudženica i faktura.
Teško je to diplomcu shvatiti, nije se on školovao tolike godine da bi imao manju plaću od, recimo, farmera.


Zadnja promjena: nemosvjerovat; 06.06.2011. 20:34; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.06.2011. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Duminske Trake je napisao/la (Pogledaj post): › @ Coca Cola

To što kažeš to je točno,istina je da je danas posao takav i da su ljudi takvi,ali šta mi sad tu možemo? Ja se želim obrazovati i završiti fakultet i pronaći pošten posao koji će me ispunjavati,meni nije prioritet pronaći uredski posao gdje radim 2 sata dnevno a 6 sati pijem kavu,na fejsu sam i na korzu,ma šta mi je to? Možemo se mi fakat u debelo crijevo ali Hrvatska je takva,ako ti se ne sviđa odeš van ili ostani tu i prihvati igru...ili ako si pravi mangup igraj po svom! Sve u svemu,šta ti imaš od toga što drugi rade ili ne rade? Čovječe,mi smo Hrvati,nesložni i zavidni jedni prema drugima da je to strašno...zato bolje gledaj svoja posla i radi po svom,niko drugi tebe neće pitat kako ti je.


Da se razumijemo idem i ja na faks!

Al sad sam vec na plovici i necu odustati ali da sam sad na pocetku nebi ga upisao nego bi isao raditi i vec bi imao vjerojatno svoj stan makar u najmu jer neki prijatelji moji imaju i dobro im je. Dok ja kad zavrsim faks necu sigurno naci posao a ove poslove sa sss necu moci raditi jer sam prekvalificiran a kod nas se samo takvi i poslovi traze. A za van sam napisao da su ti sanse nikakve imam rodjake vani pa znam kakva je situacija samo sto su oni imali srecu da su se tamo rodili. Uglavno nasi ljudi sa fakultetom vani ti se gledaju onako podoka i vrse razne testo na tebi sto vecina njih padne a bez reference nemoj ni ici van!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.06.2011. 20:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): ›
Duminske Trake je napisao/la (Pogledaj post): › @ Coca Cola

To što kažeš to je točno,istina je da je danas posao takav i da su ljudi takvi,ali šta mi sad tu možemo? Ja se želim obrazovati i završiti fakultet i pronaći pošten posao koji će me ispunjavati,meni nije prioritet pronaći uredski posao gdje radim 2 sata dnevno a 6 sati pijem kavu,na fejsu sam i na korzu,ma šta mi je to? Možemo se mi fakat u debelo crijevo ali Hrvatska je takva,ako ti se ne sviđa odeš van ili ostani tu i prihvati igru...ili ako si pravi mangup igraj po svom! Sve u svemu,šta ti imaš od toga što drugi rade ili ne rade? Čovječe,mi smo Hrvati,nesložni i zavidni jedni prema drugima da je to strašno...zato bolje gledaj svoja posla i radi po svom,niko drugi tebe neće pitat kako ti je.


Da se razumijemo idem i ja na faks!

Al sad sam vec na plovici i necu odustati ali da sam sad na pocetku nebi ga upisao nego bi isao raditi i vec bi imao vjerojatno svoj stan makar u najmu jer neki prijatelji moji imaju i dobro im je. Dok ja kad zavrsim faks necu sigurno naci posao a ove poslove sa sss necu moci raditi jer sam prekvalificiran a kod nas se samo takvi i poslovi traze. A za van sam napisao da su ti sanse nikakve imam rodjake vani pa znam kakva je situacija samo sto su oni imali srecu da su se tamo rodili. Uglavno nasi ljudi sa fakultetom vani ti se gledaju onako podoka i vrse razne testo na tebi sto vecina njih padne a bez reference nemoj ni ici van!


Pa onda smo u istoj situaciji buraz,ja sam isto na pola fakulteta,možda malo više od pola,i sad mi ne pada na pamet da odustajem kada sam već toliko platio a posla za mene samo sa srednjom školom nema,ja nisam neka zgodna maca da se mogu ufuljat i butik i gotova priča. Sa srednjom ekonomskom (?!) mogu biti eventualno skladištar ili vozač kombija,naravno sa veeeeelikom štelom...s tim da taj posao ne bi bio za stalno. I mene jebe činjenica da sam trebao naći posao prije nego što sam krenuo na faks,ali šta smo mi znali prije 5,6,7 godina? Šta smo mi imali pojma o tome kako će biti danas? To su mogli znati samo ekonomski analitičari (koji su to zadržali za sebe),a ne mi običan narod. Da,naša generacija je bačena u vodu kao vrećica s mačićima ali šta sad trebamo,sjest i plakat? Bez obzira na sve treba biti uporan,uporan i uporan! Razmislite samo kako je u državama "trećeg svijeta",mislite li da oni imaju iPhone za kunu? Ovdje se previše kuka,a malo radi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.06.2011. 20:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): ›
Duminske Trake je napisao/la (Pogledaj post): › Toj "tamnoj strani" bi oduzeo sav kikiriki da znam kako osijek031.com smile

Daj lega o čem ti sereš? Ajde ako si tako pametan,radišan i bogat reci nam gdje radiš i šta radiš,podijeli to s nama! Zar sam ja sad panj što idem na fakultet? Ok,priznajem da naši fakulteti nisu bogznašta ali evo nađi mi ti posao sa srednjom strukovnom s kojim ću si platiti svo režije,hranu i možda kupiti neko manje vozilo koje je ipak neminovno ako ništa drugo radi posla.

Ne mogu vjerovati da ste toliko zlobni u ovakvoj situaciji,sve više me sramota što živim u ovoj državi! Znam da ima đabalebaroša koji mole boga da ne nađu posao,upišu faks iz pizdarije,samo vise po kafićima i čekaju da im sve padne s neba,ali znaj da NISU svi takvi! Neki žele biti obrazovani ljudi koji će POŠTENO zaraditi svoj kruh i sve ostalo,zbog vas takvih dežurnih pljuvača i jesmo ovakvi kakvi jesmo - nesložni do boga i nazad!


Ja mislim da ti je on htio reci da se situacija nece popraviti za 2god nego tek za 20 i nesto godina do tada ces ti biti matori i da je racionalnije ici odma raditi i zaraditi i pokusati kasnije mozda otvoriti svoju firmu to su "idealni planovi" nego birati fakultet i ocekivati da ces raditi sto zelis i biti na burzi jer ocigledno je da vecina fakulteta i njiihovih smjerova trziste ne treba a niti nema radnih mjesta.


E to sa firmom je upravo pokušao moj stari i kako je završio? Zatvorio ju je,ali na vrijeme! Dakle prije bankrota i prije dugova,nije čekao da mu dođe do grla nego je na vrijeme priznao poraz i rekao gotovo je. Kakva je naša budućnost u firmama? Nikakva,imati ćemo 3-4 velike korporacije koje će držati 90% tržišta,ostalima mrvice... Tako je već godinama,naznaka za oporavak nema do daljnjega.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.06.2011. 20:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma neznam lega Smile lose nam se pise!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.06.2011. 20:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A neka je,to je izazov! Jebeš život bez izazova,da sam to htio bio bi branitelj! osijek031.com smile

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2011. 21:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma budimo realni...
eto zeznuo sam se....priznajem

kamo srece da sve buduce generacije...sve do jednog srednjoškolca završe ekonomski ili pravni fakultet...

i istrunite na birou....

al eto barem možete se hvaliti da imate fakultet...jer to je ono najbitnije u životu.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 21:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim stvarno!!! pa kakva je to ekonomska budućnost zemlje u kojoj je najviše ekonomista na zavodu?? oni nas kao trebaju pokrenuti!!? ma moš mislit!
Pa ti nisu sposobni ni sebi stvoriti posao, a ne još i meni!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 23:45 
Naslov:  Re: Rekordan broj pravnika i ekonomista na burzi rada [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osvrćem se na postove tamne strane i nemoš vjerovati....
Kakva budala netko mora biti da našiše da je netko studirao jel je đabelebaroš, da je studirao jer nije htio raditi i da eto ti zarađuješ neviđene svote bez škole....

Prvo za tvoju informaciju postoje mladi ljudi kojima nije motiv novac. Nego im je motiv znanje i kompetencija. Meni osobno je motiv bila ljubav prema struci. Od prvog dana sam znala da ću raditi u neljdkim uvjetima pogona i uopće me to nije smetalo, nema razlike u radnim uvjetima između građevinca na limenom krovu i žene na traci u pogonu vjeruj mi. Nisam htjela kancelariju jer mi je to dosadno jer bi počela gristi stol da mi je u opisu posla sjedenje osamsatno..
Upislala sam faks jer sam u srednjoj bila odlikaš i pametnija od večine, željela sam još učiti, to učenje je tri ormara prepno knjiga skripti, testova, svakodnno nerviranje jesam li dovoljno dobra, gluparije taštih profesora, svjesnost da znanje koje mi većina od njih daje nije ni za k---sc, pa investiranje u dodatnu literaturu, traženje što je trenutno imn u mojem budućem zanimanju, i što to ja još ne znam , a poslodavac bi mogao tražiti...
Gastritis, noći nad knjigom, uvrede, živciranje, pritsci i vječni pogled staraca u indeks, da vidimo jesi li bila dobra te neizbježna investicija..od 10 000 Eura.
Zašto? Zato što sam znala da sam dobra, sposobna, da mogu puno toga spasiti i unaprijediti...
Znam puno takvih kao ti, koji su ruku na srce svjesni da su bili lijeni učiti, te su odlučili raditi da se riješe knjige, i nikada ni u snu se ne bi mogli odricati hrpe zadovoljstava jer su znali da ne smiju zakazati.
Posvetiti 5 godina faksu, nije malo, ne ići na ljetovanja nego na isntrukcije nije lako.
Mudonje kao što si ti ne uljevaju u meni nikakavi divljenje, jer čovjek čiji je osnovni motiv zgratanje novaca, ne napreduje, ne razvije sa, ostaje na jednom mjestu i isti stvar radi 30 godina, ja bi poludila da me netko stavio na traku i rekao evo to ćepš do mirovine, nije problem u traci nego u saznanju da imam mozga i znam više.
Svaka moja odluka štedi nekome lovu, tone se lako preračunaju u kune, i vjerujm mi nikad VSS nije plaćen ekvivalentno onome što doprines svojim radom, jenda preinaka koja donese 20% uštede nema veze s plaćom koju primaš, ali moja je osobna satisfakcija da sam ja moj mozak upregnula i poslodavcu donjela dobro...
Ono što se širi kao sindorm je nekompetencija, bana poslovi, ludi poslodavci, kreteni koji imaju lovu , a ne znaju zakone, imaju ideju, a onad bi momak da mu ja pazim na pogon ..i radim prodaje jer on nespismena kretenčina uopće ne zna šta znači držati pogon po regulama, jednom takvom poslodavcu sam napsala mail od dvije strane..predložio je da mu inžinjer radi kao čokolader na traci, budala nepismena ne zna da je to konditor, onda mi u mailu napiše da te škole nema u Hr pa da zato traži od onžinjera da mu radi na traci..škole naravno ima samo je on neobavješten, kad sam mu napisala što točno znači biti dil. ing koliko kolegoja, usmenih , pismenih, labosa, zakona, kemija, 9 mjeseci pisanja diplomskog..počeo se ispričavati.
E sad ja ne dozvoljavam retoriku da ja trebam radaiti kao SSS kao i tu da SSS može raditi kao inžinjer jer imam vlastito iskustvo koliko sam se odricala stvari koje hrpa ljudi ne bi mogla, a isto tako kad SSS prođe pogonom i vidi problem ali ne zna, povezati dijelove proizvodnje i kad ja siđem kao VSS , stanem, gledam, mislim, provjerim, vratim se i kažem lego sad ćemo ovako, bolje je i svi me pitaju 2 Odakle ti to" Moj odgovor je uvijek isto "Mozak je da se koristi"
Problem je druge prirode ovih ima puno jer naši profesori trebaju kvote da bi radili, a nitko se ne bavi jednostavnom stvari, unaprijedi zanimanja, vidi što treba tržište, uže specijaliziraj, vidi tko je dobar u ćemu i to guraj...Poslodavci kao što si ti, evo Bede i slični se boje pameti jer rade ma ne na rubu već u šikari zakona, ja mu nikad onaj otpad ne bi čistila, nikad niti jednog čovjeka ne bi tamo pustila, uzela bi digitalac i navukla mu mama baš sve inspekcije ovog svijeta..Vjeruj mi lova nije sve u životu, a ti najbolje znaš kako se osječaš kasd si u društvu fakultetski obarzovanih, kad ko tele buljiš u njih i nemaš pojma o ćemu oni pričaju ..nema te love koja može zamjeti nekompetenciju...moj izbor je 4000kn i sretna sam vjeruj mi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sticky
Offline
Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 23:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
ma budimo realni...
eto zeznuo sam se....priznajem

kamo srece da sve buduce generacije...sve do jednog srednjoškolca završe ekonomski ili pravni fakultet...

i istrunite na birou....

al eto barem možete se hvaliti da imate fakultet...jer to je ono najbitnije u životu.....


Zvučiš kao propali student ekonomije.

Twisted Evil

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 23:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U ovom društvu, a i na fakultetima ti što si pošteniji i uljudniji to te više jebu.
Ponajprije "akademski obrazovani gradžani". Smečad.

_________________
volim da provociram bolide
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2011. 0:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradžani, smečad, troduplo? Fakultet? Hmmmmm....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: